Автор Тема:  Хепатит С - малко въпроси.  (Прочетена 5404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хепатит С - малко въпроси.
« -: Април 02, 2011, 19:35:09 »
Здравейте,

Имам Хепатит С.Заразен съм отдавна.Беше ми провеждано лечение и май не се беше изчистил вируса.Той си е там,но е в застой.Мисля да си пускам ПСР изследване, за да видя вирусното натоварване..Напоследък съм изчел доста материали в интернет относно въпросите ,които ме интересуват..,но просто искам да чуя мненията на хора,които са се сблъсквали с това заболяване и знаят за какво става въпрос.Имам приятелка,която знае за проблема..,но все пак се притеснява..Относно сексът..,ако е без презерватив възможно ли е да стане заразяване,при условие че няма кървене?А при орален секс..и попадане на сперма в нея?Знам,че заразяването става кръв-кръв,но все пак..ако примерно при целуване,имам/или тя(тоест само единия) има кръв слюнката..пак ли е възможно?Ако мъжа е болен , а жената здрава..-то детето ще е здраво ли?Вие притеснявахте ли се толкова?И последен въпрос..Ако не съм се излекувал повторно лечение би ли имало ефект и странични ефекти?Просто тези въпроси идват от притесненията ,които имаме..,а искам моето момиче да е здраво.Извинявам се за многото въпросчета.Благодаря на всички,които ще прочетат темата ми и ще ми отговорят.

Поздрави!
« Последна редакция: Април 02, 2011, 19:42:18 от prostaglandin »

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Re: Хепатит С - малко въпроси.
« Отговор #1 -: Април 02, 2011, 20:47:08 »
Здравей, не съм специалист, но от личен опит мога да ти кажа, че вероятността вируса на хепатит С да се предаде по полов път е доста минимална. Съпругата ми преди около един месец си направи изследвания за хепатит С и резултатите и бяха отрицателни, а сме заедно повече от десет години (аз нося вируса малко повече от дванадесет години или поне от тогава знам за него). Чувал съм, че вируса може да се предаде при използването на обща четка за зъби и самобръсначка, но и това сме го правили, и за щастие не се е заразила. Дали е въпрос на късмет не знам, но това са фактите. Дано съм ти бил полезен, поне малко.
« Последна редакция: Април 02, 2011, 20:54:11 от dreamer »
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 02, 2011, 22:58:14 »
Такааааааааа,аз да ти кажа добре дошъл.Първо кога си бил лекуван,с какво, какви са резултатите след лечението ?Къде си лекуван? И какво значи" май не се беше изчистил вируса"? Що за несериозно отношение?Разгледай страницата на Сдружение Хепактив и се информирай за основните неща. Прочети споделеното от съфорумците и тогава пак да обсъждаме твоята ситуация.
Аз съм с Хеп Ц и имам едно прекрасно дете което до навършване на 1г беше изчистила антителата на хеп.Ц.Дано и за напред изследванията за хеп. да са и отрицателни.
Интересно ще е да споделиш повече информация за себе си.

Поздрави и късмет!

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Април 02, 2011, 23:02:02 »
Детето ще е със сигурност здраво, ако майката е здрава. Да не говорим, че вероятността болна майка да предаде хепатит С на детето си е около 5%.
В световната практика има 1 случай на доказано заразяване по полов път на хетеросексуална двойка. В този хорум има две брачни двойки, в които и двамата партньори са срещали вируса на хепатит С. При едната генотипите са различни, тоест категорично не са се заразили взаимно. При другата партньорката няма вирусно натоварване в момента и не също не може да се приеме, че са се заразили един от друг. Въпреки че и един от друг да са се заразили, може и да е по самобръсначков или зъбночетков път. Втората двойка сме аз и съпругът ми - имаме дете, което никога не срещало вируса.

Според мен ако смятате, че ви е време да бебеправите, бебеправете.
Все пак си направи ПСР. Защото ако ще ти е необходимо второ лечение, ще е добре да го съобразите с бебеправенето.

Дани
Hang in there.

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 02, 2011, 23:42:41 »
Такааааааааа,аз да ти кажа добре дошъл.Първо кога си бил лекуван,с какво, какви са резултатите след лечението ?Къде си лекуван? И какво значи" май не се беше изчистил вируса"? Що за несериозно отношение?Разгледай страницата на Сдружение Хепактив и се информирай за основните неща. Прочети споделеното от съфорумците и тогава пак да обсъждаме твоята ситуация.
Аз съм с Хеп Ц и имам едно прекрасно дете което до навършване на 1г беше изчистила антителата на хеп.Ц.Дано и за напред изследванията за хеп. да са и отрицателни.
Интересно ще е да споделиш повече информация за себе си.

Поздрави и късмет!

Ивето

Здравей,добре заварила.Недей подхожда агресивно..Първо отношението ми не е несериозно.Когато ме лекуваха бях малък и си нямах на идея за какво става въпрос.Лекарството - интерферон..3 инжекции седмично,а за изследванията..резултати не знам..Само ми казаха,че е в застой..Като цяло бях го игнорирал,е..естествено се пазих,но все  пак..Чак сега се позаинтересувах повече.За изследвания и така нататът.Пожелам и занапред да са отр. резултатите  на дъщеричката ти :)

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 03, 2011, 00:13:44 »
Съжалявам че думите ми са прозвучали остро.Задължително пусни ПСР,за да видиш какъв ти е статуса със Хеп-та в момента. Мисля че всичко ще е ок. И ако сте решили да имате дете,хепатита не е причина която може да ви спре.

Късмет отново!

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #6 -: Април 03, 2011, 10:02:35 »
Ама че име си си избрал  :girl_wink: АСАТ да се беше кръстил.... :girl_wink

Станалото е недоразумение - кой да предположи, че са те лекували като дете и затова не си сигурен? За бебето и жената вече се разбрахме, сега за теб. Бил си на монотерапия - само на интерферон и не са ти давали втория компонент на стандартната терапия, защото или е било достатъчно отдавна, че да не е бил включен в терапията още, или защото той (а именно - Рибавирин) не се дава на хора под 18 години. Монотерапията обаче няма голяма успеваемост и е много вероятно ти да имаш нужда от ново лечение (това ще го покаже ПСР). Това има отношение към жената и бебето, защото ако започнеш лечение, няма да е позволено да създаваш поколение по време на лечението и поне 6 месеца след него.

Предлагам ти да се насочиш към Токуда или св. Иван Рилски за консултация с хепатолог. Или към някой друг от изброените в този форум центрове за лечение.

Дани

Hang in there.

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 03, 2011, 11:30:26 »
Ама че име си си избрал  :girl_wink: АСАТ да се беше кръстил.... :girl_wink

Станалото е недоразумение - кой да предположи, че са те лекували като дете и затова не си сигурен? За бебето и жената вече се разбрахме, сега за теб. Бил си на монотерапия - само на интерферон и не са ти давали втория компонент на стандартната терапия, защото или е било достатъчно отдавна, че да не е бил включен в терапията още, или защото той (а именно - Рибавирин) не се дава на хора под 18 години. Монотерапията обаче няма голяма успеваемост и е много вероятно ти да имаш нужда от ново лечение (това ще го покаже ПСР). Това има отношение към жената и бебето, защото ако започнеш лечение, няма да е позволено да създаваш поколение по време на лечението и поне 6 месеца след него.

Предлагам ти да се насочиш към Токуда или св. Иван Рилски за консултация с хепатолог. Или към някой друг от изброените в този форум центрове за лечение.

Дани

Ами значи 100% съм бил на монотерапия..Дори и да е имало добавката Рибавирин,когато провеждаха лечението бях 12-13 годишен.А за бебето и жената разбрах.Като цяло въпроса за тях беше по-скоро информативен.Още ни е раничко.:)Мерси за отзивчивостта. :flowers:

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #8 -: Април 03, 2011, 14:08:11 »
А можеш ли да питаш родителите си защо изобщо са те лекували? Направил си остър хепатит С или си имал увреждане на черния дроб, което е налагало да се започне лечение веднага? Защото сега децата дори и с хроничен хепатит най-често ги оставят да пораснат под наблюдение, ако не се касае за сериозно увреждане на дроба?

Дани
Hang in there.

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Април 03, 2011, 14:38:50 »
Ами заразен съм като малък и просто са изчакали малко да порасна.Мисля,че не е бил остър и като цяло положението е било следено.Общо взето е това. :)

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 04, 2011, 18:19:42 »
Ако трансаминазите ми са в норма ..има ли шанс за лечение,защото ми казаха че за да ми се отпусне това лечение по програма е необходимо да са дву- и трикратно увеличени?

:pardon:

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #11 -: Април 04, 2011, 19:03:34 »
Ако вирусното ти натоварване е високо, ще ти отпуснат лечение.
Направи си ПСР. После ще разсъждаваш за шансове.

Дани
Hang in there.

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Април 04, 2011, 19:07:06 »
Мхм ..мерси много. :congrats:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #13 -: Април 04, 2011, 21:15:05 »
Здравей!
И аз да допълня малко по темата. Би трябвало да ти направят биопсия и ако си с напреднала фиброза или високо вирусно натоварване ще ти отпуснат лечение независимо от нормалните стойности на АСАТ и АЛАТ. Задействай нещата, че много време го носиш този вирус и да не те изненада неприятно накрая.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен prostaglandin

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Април 10, 2011, 18:39:22 »
Здравейте пак.. и благодаря за отг ,които получих.Малко по малко ще задвижа нещата към лечение.И все пак  има въпроси,на които не видях отговор.Някой би ли дал отговор ,ако е запознат естествено.
Цитат
Относно сексът..,ако е без презерватив възможно ли е да стане заразяване,при условие че няма кървене?А при орален секс..и попадане на сперма в нея?Знам,че заразяването става кръв-кръв,но все пак..ако примерно при целуване,имам/или тя(тоест само единия) има кръв слюнката..пак ли е възможно?
   :clap3:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #15 -: Април 10, 2011, 20:17:08 »
Здравейте пак.. и благодаря за отг ,които получих.Малко по малко ще задвижа нещата към лечение.И все пак  има въпроси,на които не видях отговор.Някой би ли дал отговор ,ако е запознат естествено.
Цитат
Относно сексът..,ако е без презерватив възможно ли е да стане заразяване,при условие че няма кървене?А при орален секс..и попадане на сперма в нея?Знам,че заразяването става кръв-кръв,но все пак..ако примерно при целуване,имам/или тя(тоест само единия) има кръв слюнката..пак ли е възможно?
   :clap3:
Никой не е е писал, защото са предположили, че си прочел информацията на сайта ни.
http://www.hepactive.org/content/faq/HCV_Transm_Preven

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007