Автор Тема:  Старт на лечението - хепатит С  (Прочетена 139285 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Старт на лечението - хепатит С
« Отговор #15 -: Май 18, 2011, 21:24:47 »
Дано да понасяш лечението леко и да имаш сили да пътуваш :girl_wink:

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 22:42:29 »
Настройвам се позитивно, пък каквото стане  :witch:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #17 -: Май 24, 2011, 23:26:16 »
Имам едно мъничко въпросче. Някой знае ли откъде мога да си купя хубавичка и малка хладилна чанта, в която да пренасям интерферона до болницата, а също и при пътувания, каквито непременно ще ми се наложат в рамките на цяла година напред?
Пробвай в този магазин: Escadra - Охладителни чанти.
Аз си купих преди време тази: Ezetil KC 12 Professional coolers, заедно с няколко пълнителя, и досега, когато пренасям лекарства, ми върши много добра работа.
Дори има още по-малки модели, но и тази е доста компактна.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #18 -: Май 29, 2011, 19:17:06 »
Благодаря ти, Радо!
Най-сетне мога да се похваля, че започнах лечението на хепатита.
Нямах късмет в петък, 13-ти, когато ме отложиха заради настинка и цистит, а по-късно същия ден се оказа, че имам вирусна пневмония вдясно, която наложи едноседмично лечение с две групи антибиотици, единият от които чрез венозно поставяне.
Следващият петък отново ме отложиха, тъй като току-що бях приключила лечението на пневмонията, чувствах се зле и организмът все още беше силно интоксикиран. Иначе нормалните ми чернодробни ензими бяха хвръкнали до нива 166 и 146 при старта на антибиотичното лечение, а към края му се бяха смъкнали до около 100, но още ми се гадеше и нямах никакви сили.
Тъкмо живнах след два-три дни и не щеш ли, с първия повей на вятъра се оказах отново настинала - с хрема, главоболие, болки във врата и раменете и зачервено гърло. И без капка сила за нищо.
Ей така бях и този петък. За капак доц. Желев палпира нещо си в коремената ми област, което още повече ги усъмни и разколеба относно приема, но след добрите резултати от изследването на С-реактивен протеин /ако правилно съм чула/, най-сетне получих достъп до Гастро-отделението.
Последващите изследвания на кръв, урина, кардио и ехографското излезнаха добри и към 16.30-17.00ч. настъпи сакралният момент с поставянето на инжекцията интерферон. По-късно вечерта изпих три хапчета рибавирин, като указанието ми е да пия и две сутрин - общо по пет на ден.
Не ми се случи нищо особено - при това на фона на настинката. Много съм щастлива. Около 22.00ч. вдигнах температура от 37.5 градуса, получих по-силни болки в областта на раменете и врата, болезненост на кожата /това е характерно за мен при настинка/ и се почувствах силно изтощена. Взех един течен аналгин, полежах един час с три одеала и всичко свърши!
На следващия ден се чувствах много по-добре от гледна точка на настинката, а днес вече съм кажи-речи напълно здрава. Чувствам се отлично!
След големи тревоги и притеснения, които при мен бяха по повод отлагането на лечението, а не относно провеждането му /идва и такъв момент, когато случването му се протака и то поради здравословни проблеми/, в крайна сметка докладът ми е супер-позитивен.
Пожелавам на всички леко понасяне на лекарствата и успех с лечението!

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #19 -: Май 29, 2011, 19:26:25 »
Ели честито за старта :clap: и успех и безпроблемно лечение! :bravo2:

Неактивен Аника

• Публикации: 1162
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #20 -: Май 29, 2011, 20:25:51 »
Ели, успешно и леко лечение ти желая!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #21 -: Май 29, 2011, 20:51:35 »
Пожелавам ти да се чувстваш отлично по време на цялото лечение :flowers:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #22 -: Май 29, 2011, 22:00:37 »
Пожелавам ти да се чувстваш отлично по време на цялото лечение :flowers:

Иска ми се да ти пожелая същото, но трябва да ти охладя ентусиазма. Скоро интерферона и особено рибавирина ще се натрупат и ще се скапеш. Дано този момент настъпи възможно най-късно от лечението.
Пожелавам ти да са по-леки и поносими страничните ефекти. Най -важното е края да е успешен. :congrats:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Александрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 58
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #23 -: Май 30, 2011, 10:04:26 »
Честито начало и щастлив финал ! Хубав и весел ден ! Рени Ал.

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #24 -: Май 30, 2011, 11:19:39 »
Дано така се задържи цялото ти лечение. Желая ти отрицателен резултат накрая  :bravo2:

Неактивен brankox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 173
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #25 -: Май 30, 2011, 12:39:27 »
Може ли да попитам колко време чака за протоколите.Аз вече 3 месеца почти чакам и не ми се обаждат още.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #26 -: Май 30, 2011, 21:00:46 »
За протоколите чаках два месеца и нещо. Малко се прозабавиха, но стана работата. По принцип срокът за отговор съгласно АПК е два месеца или поне при толкова се счита, че е налице мълчалив отказ на колективен орган. Да не се стреснеш сега, пък и полза от обжалването в Съда тук не съзирам, защото разправията, включае до Върховния административен съд /НЗОК винаги обжалват първоинстанционното съдебно решение/, ще отнеме повече време, отколкото да стартира втора административна процедура ако е имало някакъв проблем при първата. Препоръчвам ти да се обадиш по телефона, а ако си от София да отидеш на място да се интересуваш какво става по молбата ти. Доколкото ми е известно, имат добрата практика ако по преписката има липси или недостатъци, да я оставят без движение с указание да ги отстраниш в срок, а не да ти отказват лечение, защото нещо липсва или не е изрядно.
Анита, защо така да се скапвам с натрупването на веществата? Надявам се доц Антонов в скоро време да ми намали рибавирина, който засега е по 5 хапчета на ден. Чувала съм, че го намалява на 3, когато имаш ниско тегло. Освен това съм взела посилните ми мерки да компенсирам организма, а именно започнах хранене при д-р Енджи Касабие - не знам дали се сещаш, това е диетоложката, която има своя кухня. Готвят полезни и органични неща и ти доставят целия храноден, където пожелаеш. По този начин ще се храня разнообразно и питателно, която - надявам се, ще компенсира до голяма степен негативите от лекарствата.
Кики, страшно ти благодаря за идеята с термоса - точно така пренесох интерферона и нямах никакъв проблем поне четири часа докато го преместим в хладилника на отделението. Ти си супер!  :love5:

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #27 -: Юни 02, 2011, 13:47:24 »
Ели, успешно и леко лечние и от мен!
 :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup:

Рибавиринът се намалява, ако теглото или кръвните показатели паднат много.
Естествено, че по-добрият вариант е ДА НЕ СЕ НАМАЛЯВА!

В менюто ти трябва да има много месо и белтъчини.
Напоследък здравословното хранене се асоциира предимно с вегетарианство и веганство, които не са препоръчителни по време на интерфероново лечение.
 :flowers:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #28 -: Юни 04, 2011, 11:39:10 »
Много ти благодаря! В случая храненето включва месо, риба и всичко необходимо, за да не отслабвам, защото и без това са ми кът килограмите. Случвало ми се е да отслабна с 2 кг. от лекарства и мога да ти кажа, че резултатът беше твърде нелицеприятен. Нужни ми бяха 2 години, за да се възстановя. Може би звучи странно, но има и такава ситуация. За капак се сдобих и с акне, което преборих благодарение на една наша съфорумничка, с която се запознах пред кабинета на доц. Антонов. Затова този път вземам мерки от самото начало. От кухнята на д-р Касабие те хранят пет пъти на ден с неща по твой избор, когато не става дума за диета за отслабване. Продуктите са с гарантиран произход, а и е много вкусно.
Чувала съм, че доц. Антонов намалява рибавирина след време на хора с ниско тегло. Надявам се това да се случи и при мен, но ти пък казваш, че е хубаво да остане в тази доза до края. Докато бях в болницата за първия прием на интерферона в стаята ми влезе една жена и каза, че от рибавирина падали зъбите, поради което тя нямало да рискува и си била самоопределила доза от 4 хапчета на ден. Това ми се струва нелепо.
На този етап съм установила следното относно тези хапчета. Когато ги изпия непосредствено след храна, ме връхлита неконтролируемо ужосно гадене. Ето защо изчаквам към 40 минути или около час след хранене и тогава нямам никакви проблеми. Излязоха ми и две големи сърбящи петна, но и с това се справих. Пия по 2л. вода на ден, тъй като не се сещам за друго средство за детоксикация. Ако някой има идеи, да ги сподели, моля.
Вчера при второто поставяне на ижекцията интерферон нямах абсолютно никакви странични ефекти. Това е просто супер!  :dance:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #29 -: Юни 04, 2011, 11:43:38 »
Забравих да кажа, че си възобнових тренировките по фитнес след пневмонията. Там ползвам и сауна - още един начин да се оттървем от токсините. Чувствам се много добре. Сега отивам да карам ролери в Борисовата градина!  :bye2:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007