Автор Тема:  Старт на лечението - хепатит С  (Прочетена 138072 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1162
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Старт на лечението - хепатит С
« Отговор #30 -: Юни 04, 2011, 11:55:05 »
Ели, прекрасно е че се чувстваш супер, но намали темпото на натоварването. Карай си ролерите, ама това с фитнеса не съм сигурна, че е добра идея.
Ти колко кг. си?
Ако правилно съм разбрала си на 1000 мг. рибавирин.
Стискам палци лечението да продължава да ти е така леко, но най-важното да е успешно :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #31 -: Юни 04, 2011, 12:12:29 »
Ани, да - 1000мг. рибавирин, 5 хапчета дневно. Пия по две сутрин и три вечер - така ми каза д-р Косева, която ме наблюдаваше по време на първия прием на интерферона. 50кг. съм.
Относно фитнеса - започнах го специално заради това лечение около два месеца преди началото. Тъй като по принцип съм доста обездвижена и хич не страдам от излишна енергия, ми се стори подходящо да си я позавиша преди да започне двубоя с хепатита.
Сега съм му казала на инструктора за старта на лечението и не правим никакви силови упражнения. Главно кардио - миналият път имах общо 50 минути на пътеката и упражнения на постелката.
Имам един технически въпрос. Тъй като първоначално бях започнала едно нетрадиционно лечение на хепатита, съм изследвала в тази връзка неколкократно вирусния си товар. Оказа се доста игрив. Ето го - първоначално 2 680 000, след удар на нетрадиционното лечение - 9000, после 370 000, следва 402 000, един съмнителен резултат на алтернативната пловдивска лаборатория Писанец - 2500, а при приема в болницата за биопсията през ноември м.г. 198 000. Сега, като ме приеха за интерферона, не са ми пускали ПСР. Това, което ме тревожи, е, че на третия месец те ще очакват 100 пъти под вирусния товар, вземайки за изходна база 198-те хиляди. Ами ако междувременно за последвалите шест месеца вирусът е скочил пак на милионите? Някакси е странно, че не ти правят ПСР в този момент, а ще има такъв на първия месец от старта на лечението /това го правят по инициатива на болницата преди контролата на НЗОК на третия месец/. Това малко ме безпокои.

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #32 -: Юни 04, 2011, 12:19:12 »
Завиждам ти на ентусиазма,но забави темпото.След 2 седмици ще имаш нужда от сили.Интерферона и рибавирина тогава ще са те поразмазали.Не си измислям,дано при теб не се случи,но трябва повече да си почиваш.А за сауната въобще не съм съгласна,особено ако сега ти паднат левкоцити или нещо друго недай си боже-трябва да забравиш за сауната и парна баня също.И искам да те попитам защо ти е съмнителен резултата от Писанец.Те ползват една от съвременните техники за количествено установяване на вируса в кръвта? Освен това на какво се базира мнението ти? Доста хора ползваме услугите на Писанец,кажи трябва ли да се съмняваме за нещо,ако имаш информация сподели я. Колкото до резултата който взима здравната каса,по повод 12та седмица на лечение,вече сме я обсъждали темата и това наистина вълнува всеки,но не е практика преди 1вия интерферон да се прави ПСР,освен ако не си го пуснеш по собствена инициатива. И още нещо всички резултати от ПСР които си побликувала в една и съща мерна единица ли са? Провери! Важно е!Сигурно не съм единствената която цялото и проследяване от към ПСР е в Писанец.

Късмет и много сили
Ивето
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 12:52:37 от ivka27 »

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #33 -: Юни 04, 2011, 15:01:43 »
Ели, наистина, забави темпото, а най-добре спри финтеса и сауната възможно най-скоро.
Физическото натоварване товари и черния дроб.
Най-вероятно скоро ще започнеш да губиш сили и въпреки желанието, няма да можеш дори и ролери да караш. Но при всеки е различно, дано на теб ти понася все така добре лечението. Аз бях пълна развалина - рекордът ми за физическо натоварване беше да се кача до третия етаж по стълбите с 1 почивка само.  :mocking:

Това с храната ми звучи много добре!  :hungry: Къде в нета се намира щабквартирата на този доктор, да поразуча за него.

А за вариращия вирусен товар - права си. Ако ПСР-ът, който ти зачитат като изходен при лечението е стар и репликацията се е вдигнала от тогава, това може да изиграе лоша шега на 3-тия месец.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #34 -: Юни 05, 2011, 12:20:51 »
Ивка, съмнението не е в техниката или надеждността на лабораторията. Доц. Антонов се съмнява дали са спазени изискванията при пренасянето на кръвта, тъй като аз съм я дала в частна лаборатория в София, а Писанец, както знаем, е в Пловдив. Използват се едни и същи единици, както в "Св. Иван Рилски" и изведнъж от 402 000 на ПСР в "Рилски" буквално след няколко седмици се получи този резултат от Пловдив. Затова не сме склонни да му се доверяваме. Иначе самата пловдивска лаборатория работи със същата технология като "Св.Иван Рилски", така че няма никакво основание за съмнение в работата им. Доц. Антонов каза, че вирусът е изключително чувствителен на температури, така че ако пробата не е била правилно съхранявана до доставянето й в "Писанец", то като нищо това е станало причина доста от малките жълтурковци да не доживеят изследването им в "Писанец".
Съншайн, не ме плашете така бе хора! Аз бях чела публикация от Радо, че фитнесът и въобще двигателната активност през периода на лечението са препоръчителни, без да се прекалява, разбира се. Точно там беше написано да няма тежки физически упражнения, а повече кардио и т.н.
Относно д-р Касабие, ето линка : http://anddiet.bg/. Препоръчвам я горещо. Вече една седмица съм включена в програмата и съм много доволна. Храните пристигат всяка сутрин съвършено пресни, много вкусни и безкрайно разнообразни. Всъщност в сряда оттам ти изпращат меню, по което сама си избираш какво искаш да хапваш и го отбелязваш в една таблица, която им връщаш до петъка.
Имам още една идея за детоксикиране от рибавирина. В аптеките продават едни китайски лепенки за детокс, които са доста ефикасни. Залепят се на стъпалата на краката и така преспиваш. На сутринта отлепяш лепенките и по-добре да не ви казвам какво съзрях отгоре им тази сутрин. Лепила съм тези лепенки и преди да започна лечението - за да прочистя организма от интоксикацията, получена в резултат на пневмонията. Тогава, когато целият организъм ми беше натровен и кръвните изследвания отчайващи, лепенките бяха жълти, а тази сутрин след една седмица рибавирин - кафяви!
Няма да им се давам обаче на проклетите хапченца. Нека видим кой кого!  :carate:

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #35 -: Юни 05, 2011, 13:13:19 »
Разбирам,но всички ние които нямаме лаборатории в градовете използваме този начин,да изпращаме пробите в други градове да ги изследват.Аз 3 пъти съм пращала,надявам се да няма грешка.По скоро се моля,дано наистина 'минуса ' ми е реален.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #36 -: Юни 05, 2011, 13:25:08 »
Ели,
аз не бих намалявала токсините в тялото си, натрупани от рибавирина.В смисъл, да не би да намалиш нивото на нещо, което трябва да си е в тялото ти, за да мори вируса.

Дани
Hang in there.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #37 -: Юни 05, 2011, 16:41:09 »
Ивка, извинявам се, че без да искам съм те усъмнила в твоите резултати. Всъщност, не е невъзможно и моят да е бил верен. Просто доц. Антонов се усъмни заради много скорошния тест в "Рилски", който показваше съвсем друго число. Но ако погледнеш поредицата ми, ще забележиш, че в резултат на нетрадиционното лечение имам и по-драстичен спад - от 2 680 000 на 9000, това само за три непоследователни седмици.  Тогава доц. Антонов беше смаян. Много хубаво ми беше тръгнало нетрадиционното лечение - всъщност то се провеждаше към един християнски храм. Осъзнах обаче, че няма да съумея да се концентрирам в нужната степен, защото проблемите ми далеч не се свеждаха до хепатита. А в основата на това лечение е психиката, вярата, концентрацията върху проблема и решаването му.
Но сега влагам много надежда в традиционното лечение. Старая се да гледам на нещата колкото се може по-позитивно и да вземам всички възможни мерки, за да подобря състоянието си и да си осигуря максимални шансове за успех. Същевременно се моля да не изпитам по-съществени негативи, които да наложат помощта или въобще ангажирането на близките ми с моето заболяване. Дано не дразня някого със своя "ентусиазъм" - просто всеки има свой начин за справяне със ситуацията. Моят е този.
Ще се радвам много скоро да се видим и да се запознаем. А ти от кой град си?

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #38 -: Юни 06, 2011, 22:55:25 »
Ели,
не дразниш със ентусиазма си,даже напротив.Мен лично много ме радваш.
Имай в предвид,че като се натрупат тези отрови ще има дни в и който няма да си си съвсем същата,пази си силите.
Може ли да кажеш какви са тези лепенки за детокс,да ги пробвам.
  :flowers:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #39 -: Юни 06, 2011, 23:05:29 »
Ели,
не дразниш със ентусиазма си,даже напротив.Мен лично много ме радваш.
Имай в предвид,че като се натрупат тези отрови ще има дни в и който няма да си си съвсем същата,пази си силите.
Може ли да кажеш какви са тези лепенки за детокс,да ги пробвам.
  :flowers:

Вероятно става въпрос за това:
http://izi-de-tox.com/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F.html
Аз днеас питах в една аптека - дори не бяха чували за това

Могат да се поръчат по интернет

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #40 -: Юни 07, 2011, 00:37:24 »
Чакайте сега - след предупреждението на Ирка съм помолила Габи да попита доц. Антонов полезни или вредни са за нас лепенките за детокс. Обещала ми е отговор от извора утре. Та първо нека да разберем мнението на доц. Антонов.
Иначе лепенките изглеждат по този начин, както ги е показала Анита. Има много видове. Аз бях взела едни по-скъпички по препоръка на една приятелка-фармацевтка - понеже ми трябваха за мама по време на химиотерапия миналата година. Останаха ни и си ги разделихме да ги ползваме. И изведнъж се присетих за тях преди три седмици, когато се бях натровила тотално от пневмонията. Сложих лепенките, а на сутринта върху тях имаше просто жълти петна. Сега обаче - след старта на рибавирина, не е за разправяне - то са едни страшни наслоявания в откровено кафяв цвят. При това след процедурата направо грохнах вчера и прекарах неделния следобяд и вечер в леглото. И при татко е имало подобен ефект. Днеска нищо ми няма, но няма да повторя докато не се одобри на Централно равнище  :wink3:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #41 -: Юни 07, 2011, 23:28:27 »
Чакайте сега - след предупреждението на Ирка съм помолила Габи да попита доц. Антонов полезни или вредни са за нас лепенките за детокс.

А Ирка какво те предупреди, че нещо изпуснах явно.
Hang in there.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #42 -: Юни 08, 2011, 00:20:58 »
Ех, Тетибулка, извинявай - пожълтя ми мозъкът вече. Благодаря ти за своевременното предупреждение. Чакам още Габи да ми каже отговора на доцента. Но най-късно в четвъртък ще го разбера, понеже тогава ще ходя до "Рилски" за изследвания.
За съжаление рибавиринът атакува и днес се чувствах супер отпаднала. Да не хвърлям хиперболи, но на моменти се уморявах като вдишам въздух. Затова вместо въздух лапнах две хапчета бирена мая и хоп - на концерта на Стинг!
Беше страхотен!
Утре ще видим ставам ли за фитнес или да си подарявам картата на човек, годен за това. Във всеки случай няма да пия бирена мая преди изследванията в четвъртък, за да се види действителната картинка.
Също така днес имах тотална загуба на апетит, но сега малко се пооправи след концерта и в момента хапвам среднощна вечеря.
Стинг изпадна в истерия на бисовете, тъй като едва ли бе виждал и чувал такава невероятна емоционална реакция, каквато изригна от българската публика. Ами та това беше Софийската филхармония, за Бога! По този случай утре и мен ще ме боли вратът, но ще знам, че поне това не е от рибавирина  :laugh:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #43 -: Юни 08, 2011, 00:57:09 »
Ирка ми е много близка на сърцето, понеже най-добрата ми приятелка се казва Ирка. Точно тази, която ме заведе на концерта на Стинг тази вечер  :love5:
Ама сега и Дани ми звучи чудно  :flowers:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #44 -: Юни 08, 2011, 07:06:33 »
Ех, Тетибулка, извинявай - пожълтя ми мозъкът вече. Благодаря ти за своевременното предупреждение. Чакам още Габи да ми каже отговора на доцента. Но най-късно в четвъртък ще го разбера, понеже тогава ще ходя до "Рилски" за изследвания.
За съжаление рибавиринът атакува и днес се чувствах супер отпаднала. Да не хвърлям хиперболи, но на моменти се уморявах като вдишам въздух. Затова вместо въздух лапнах две хапчета бирена мая и хоп - на концерта на Стинг!
Беше страхотен!
Утре ще видим ставам ли за фитнес или да си подарявам картата на човек, годен за това. Във всеки случай няма да пия бирена мая преди изследванията в четвъртък, за да се види действителната картинка.
Също така днес имах тотална загуба на апетит, но сега малко се пооправи след концерта и в момента хапвам среднощна вечеря.
Стинг изпадна в истерия на бисовете, тъй като едва ли бе виждал и чувал такава невероятна емоционална реакция, каквато изригна от българската публика. Ами та това беше Софийската филхармония, за Бога! По този случай утре и мен ще ме боли вратът, но ще знам, че поне това не е от рибавирина  :laugh:

Ели, надявам се вече разбираш какво съм искала да кажа преди няколко поста. Аз също си имах планове как да протече лечението, как ще го съчетавам с работата, а накрая се оказа съвсем друго - 6 месеца в болнични, тръшната на легло. Дано при теб е по-поносимо лечението. Апетита все повече ще изчезва и накрая ще се наложи да ядеш насила  заради кръвните показатели.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007