Автор Тема:  Относно заразяване с Хепатит Б  (Прочетена 2778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dimension

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Относно заразяване с Хепатит Б
« -: Април 28, 2011, 23:00:04 »
Здравейте.

Жената, с която имам връзка е доказан носител на австралийски антиген. Заразена е много отдавна при гинекологичен преглед. Не знам обаче дали е активен носител или не. Мисля, че при активните носители шансът да предадат вируса е значително по-голям. Въпросът ми е следният:
Ако тя е активен носител и правим секс с презерватив и орален секс без има ли вероятност да ме зарази ? Не съм ваксиниран срещу Хепатит Б и имам малко консервативно отношение към ваксините.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Относно заразяване с Хепатит Б
« Отговор #1 -: Април 29, 2011, 06:11:06 »
Здравей,
налага се да прочетеш повече за болестта на приятелката ти, за да я опознаеш и да можеш да вземеш правилните за теб решения.
При евентуално високо вирусно натоварване при нея - има вероятност да се заразиш. Все пак вирусът се открива във всички телесни течности, като слюнка, сперма, влагалищен секрет, кръв, лимфа... Но това не е задължително. Има много двойки, при които единият партньор е дългогодишен носител и не е заразил никого. Предпазните мерки са задължителни, и не говоря само за ползването на презерватив... Да не се ползват общи самобръсначки, нокторезачки и т.н.
Колкото и да си скептик по отношение на ваксините, конкретно ваксината за хепатит В в твоя случай ти я препоръчвам горещо!

Ето нещо за четене, с което можеш да започнеш:
http://www.hepactive.org/content/articles/fact_sheets/hepatitis_b

:)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007