Автор Тема:  Отказ за извършване на операция, заради Хепатит С!?  (Прочетена 8302 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте, първо искам да се извиня, че се получи доста дълъг разказ, но ми се иска да споделя с достатъчна пълнота един абсурд, който се случи с мен днес... ще започна с малко  предистория.
От известно време със съпругата ми ходим по лекари, защото имаме някакъв проблем и не можем да имаме деца повече от 5г. Аз от близо 15г. знам, че имам варикоцеле, но така и не предприемах нищо до скоро. Мислех си, че това не е проблем, тъй като до колкото знам баща ми и дядо ми също са имали тази разширена вена на скротума (варикоцеле). Както и да е, в крайна сметка направих две консултации с уролог и след назначените ми изследвания-спермограма и за наличието на инфекции ми беше обяснено, че проблема при мен е наличието на въпросното варикоцеле на левия скротум. Искам да отбележа, че още на първия преглед казах на доктора, че имам хроничен хепатит С и в момента чакам протоколите от НЗОК за започване на лечение, като същия заяви, че това не е проблем за провеждането на тази дребна операция и той лично ще я извърши. Всичко вървеше добре, назначена ми беше дата за постъпване в болница, взех си отпуска, като до тогава трябваше да си направя някои изследвания - ПКК, рентгенова снимка на бялия дроб, електрокардиограма и консултация с алерголог. Резултатите от изследванията бяха идеални, като при алергичните маркери се установи реакция към диазепам и лидол, изписа ми два вида лекарства - Ксизал и Фамотидин, които трябваше да приемам 5 дни преди операцията, но като цяло в становището е записано, че кожните тестове с медикаментите необходими за упойката при операцията са отрицателни. На 10.04.2011г. в 09ч. бях във въпросната болница и при първоначално назначените консултации за постъпване - преглед в кабинети по вътрешни болести и анестезия, също информирах за наличието на хепатита ми, поради което анестезиолога ми назначи допълнителни изследвания-АЛАТ, АСАТ  и консултация с гастроентеролог. Постъпих в болницата, на другата сутрин ми взеха кръв за посочените чернодробни ензими и за време на кръвосъсирване, като резултатите отново бяха съвсем нормални- ензимит 46 и 26 (не помня точно, кой колко беше). Малко по-късно, около 11ч. отидох за консултация и с гастроентеоролог, който прегледа събраните изследвания до момента и даде заключение, че няма никакъв проблем да ми бъде извършена операцията. И така, вече спокоен, че няма да ме отложат в бъдеще време, до къде щастлив, до къде под напрежение, зачаках другата сутрин и първата в живота ми операция... Часът вече е около 06-06.30. (днес сутринта), става отново щастлив и отново нервен, преминава сутрешната визитация и започвам мъчително да броя минутите... в 09.04ч. влиза медицинската сестра подава ми зелена нощница и ми казва, че е дошъл моя ред. Не мисля много, искам по-бързо да свърши всичко, отивам в операционната, лягам на масата, поставят ми абокат с някаква система и урбазон за алергия,  апаратура за следена на пулса и кръвното налягане, вързаха ми ръцете и краката за масата, което ми се стори малко странно, защото предварително ми бяха казали, че упойката ще бъде в гръбначния стълб и няма да чувствам абсолютно нищо от кръста надолу. Реших все пак да попитам какво мислят да правят с упойката и след известно суетене ми беше казано, че операцията ще бъде извършена с местна упойка?!?! Сега вече разбрах защо ме връзват, но отново нищо не казах, просто исках всичко да мине веднъж завинаги... да ама не... при мен дойде анестезиоложката и лекаря, който трябваше да ми направи интервенцията и ми заявиха, че няма да ми направят операцията, тъй като имало риск за тях и за мен. Останах като гръмнат... та аз бях информирал преди постъпването си още за болестта ми, настаниха ме в болницата, направиха ми всички възможни изследвания и консултации, всичко беше абсолютно наред и на операционната маса ми заявяват, че няма да ме оперират... Донесоха ми от 9 кладенеца вода, по-добре било операцията да ми бъде извършена след лечението на хепатита (как разбраха, че ще се излекувам, не знам), от убождане можело да ми стане не знам си какво, някаква жена била изпаднала в шест месечна кома и т.н.... какво убождане им казвам, чернодробна биопсия са ми правили преди два месеца и нищо не ми стана, а те за убождане ми говорят, нямам думи... И така, по живо, по здраво си събрах багажа и си тръгнах доста ядосан от целия този цирк, като малко след това отидох да разговарям с мой роднина, който е анестезиолог от около 20г. Неговото лично мнение беше, че не вижда абсолютно никаква причина, за да не ми бъде извършена тази операция, освен една, но тя няма нищо общо с изследванията, а по-скоро с разрухата на една държава...
Ще се радвам ако някой сподели мнението си относно този казус и изобщо нормално ли е да ми откажат операция, защото съм носител на вируса на хепатит С? Поздрави!
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен izzy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей Dreamer,

с какво друго да започна, освен с това, че нямам думи и че искренно съжалявам за това, което ти се е случило. Това е просто нечовешко, още повече, че си измиват ръцете с това, че имало риск за теб :scream:....просто нямам думи. А какво щеше да стане ако не им беше казал, че имаш хепатит ц?! Те винаги трябва да работят така, все едно си имат работа с потенциални носители на хив и хепатит. И това ако не е стигматизиране.....

Не можеш ли да си направиш някъде другаде операцията? Знам, че сигурно вече не са ти останали нерви, но това не бива да те сломява.

Правят ли по принцип рутинни изследвания за хепатит ц преди операция?

Поздрави
Иззи
„Всичко свършва добре накрая.
Ако ли не, то това не е краят…”

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
    • Профил
Нямат право да правят изследвания за спин и хепатит, това ми го каза лекаря, който трябваше да ми направи въпросната операция. В този случай излиза, че ако не знаех за хепатита или знаех, но не им бях казал, щяха да ми направят операцията и до сега да съм забравил за нея... ТОВА ЛИ Е ЦЕНАТА НА ЧЕСТНОСТТА... :ashamed:

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Какво да ти кажа незнам...Поредната тъпотия която може да си измисли някой ТЪПАНАР,в смотаната ни държава. Само искам да ти кажа за операции които се извършват със спинална или епидурална упойка без да знаят дали пациентите със хепатит Ц. И веднаг ти давам пример. Ами аз като жена при раждане на детето ми евентуално избирам да родя със епидурална,и имам пуснати всички изискуеми изследвания/от които за хеп.Ц не е изискуемо!?!?/ Постъпвам в болницата и  така в процеса на раждане се наложи секцио.Това не са ли интервенции при които дейтвията са хирургическа намеса с игли та дори и със скалпел.Да не говорим че някои гинеколози директно препоръчват секцио. Има и нещо друго,и то е от много важно значение. Много малко са чатните болници в българия които разполагат със сектори /операционни/т.нар карантинни сектори. Поне за родилните отделения е така. Родилка с хеп .Б и Ц  И спин се приемат само в болници със такива карантинни сектори.Другите болници нямат право и са подсъдими за това. Така че помисли и за тази ситуация.Кажи кое е здравното заведение което те отряза и подай жалба в Комисията за защита от дискриминация.Случаят ти не е за подценяване.Търси си правата.Все пак ти можеше и да не знаеш за хепатита си. А и никоя болница ДАНО ГРЕША! няма практика да пуска маркер за хеп.Ц преди операция. Просто са някви безумници тия на които си попаднал.Някви скапаняци.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
    • Профил
Мъж съм и преди, и по време на постъпването ми във въпросната болница съм предупредил за хепатита!  Приеха ме, направиха ми всички възможни изследвания, които се оказаха в норма и на операционната маса решиха, че няма да ме оперират... не знам дали си представяте, какво ми е било през тези няколко дни... Днес разговарях с един от зам. директорите на една друга болница, който пое ангажимента да ме оперират другата седмица... а ако нямах тази възможност?!

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Знам че си мъж,прочетох внимателно цялата ти история.Аз говорих в примери,за други интервенции които се касаят отново за хирургична намеса и потенциалната заплаха за медицинските работници там е еднаква със вски друг случей свързан с кръв. просто много се ядосах и за тва може и да не се разбрал горния ми пост ... "sorry " ама така наречените ХУМАННИ доктори,понякога са ни черни пред очите нали?

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
Здравей,
поредната голяма простотия,тези не са наред :ashamed2:
На мен септември месец за една седмица ми направиха
две операции,като бяха предупредени че имам хапатит Ц и съм на лечение,
никой не ми отказа да ме оперира,бяха много внимателни,всички в операционната бяха предупредени и се бяха опаковали яко,ръкавици,очила и т.н. даже след това за превръзките, инструментите  бяха в отделна кутия с мойто име и диагноза,
и като говорих с лекаря ми каза че ги стерилизират отделно от другите.
Е, малко ме гледаха на криво,но това се преживява.
За тях само :punish: :punish: :punish:
Тава най-малко е нехуманно.
Подай жалба където трябва.

ТЪРСИ СИ ПРАВАТА.

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
Здравей!
Аз също ще ти кажа да си търсиш правата и да направиш каквото е нужно.Баси, как се ядосах аз, която четеше, а представям си какво ти е на тебе.Това е пълна профанска тъпня, тоя олигофрен сигурно го е хванало шубе, че може да се зарази, аз друго обяснение не намирам.Аз докато си бях с хепатита раждах секцио, тъй че тия доводи за мен са неприемливи.
Кажи все пак, коя е болницата и така наречения лекар?

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
Баси кретените , ми да сложат по един печат на челата на хепатитно болните и да ги затворят в един лагер и да ги оставят на доизживяване . Нямам думи и това са лекари ...тц...тц..тц..
Известен с това , че не е известен !

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
    • Профил
Кажи все пак, коя е болницата и така наречения лекар?
Става въпрос за Урологията на УМБАЛ Александровска, но не ми казаха кой точно е виновен за създалата се ситуация, тъй като решението било екипно, както каза доктора, който трябваше да ме оперира - Вл. Владимиров. Сега отивам да си взема епикризата и ми е много интересно как точно са обосновали отказа си. Предполагам, че ще е нещо от сорта - не е спешна операция, живота ми не е бил в риск ако не я направят и т.н., което аз и те много добре го знаем, но го знаем още от преди да постъпя все пак...

Активен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Нямат право да правят изследвания за спин и хепатит, това ми го каза лекаря, който трябваше да ми направи въпросната операция. В този случай излиза, че ако не знаех за хепатита или знаех, но не им бях казал, щяха да ми направят операцията и до сега да съм забравил за нея... ТОВА ЛИ Е ЦЕНАТА НА ЧЕСТНОСТТА... :ashamed:

И на мен този въпрос все по-често ми се върти в главата: "ТОВА ЛИ Е ЦЕНАТА НА ЧЕСТНОСТТА?"
Вбесявам се, когато попадна на лаборнт, на който казвам, че съм с хепатит С и той да ми отговаря, "Голяма работа, аз пък съм с Б" и да работи без ръкавици  :scream:
Аз през 2007 год. имам направени две интервенции, не съм знаела че съм с хепатит, за да ги предупредя, но и те не са ме изследвали. Често си мисля дали някой не е пострадал покрай мен тогава :sad3:
Сега знам и си казвам, но какво от това?!? - нещата не се променят към добро в нашето здравеопазване...
Нямат право да ти отказват, тези "лекари" чували ли са за "Хипократовата клетва"  :scream: :scream: :scream:
Желая ти успешна операция в новата клиника. Реве ми се, като си представя през какво си преминал...
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Тази болница заслужава да си потърсиш правата по правен ред. Учудвам се, че това може да се случи в тази болница, където работят едни от най-добрите хепатолози.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
Офф и аз се изнервих четейки тая драма. Баси кви са тия докторя бре..... Първо не изследват хората по болниците, после па като им кажат - отказват....
Що народ сигурно са изпозаразили при операции не е истина. Незследвания човек незначи непременно здрав.
Вдигай скандали на тия смотаняци........егааси

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
    • Профил
Ето какво пише и в епикризата:
"В предвид на инфекциозното заболяване (хепатит С-активна форма), поради опасност от екзацербация на заболяването, на консорциум се взе решение оперативното лечение да бъде отложено до момента, в който активната форма на заболяването премине. На пациента предсои лечение на хепатит С, след което ще се направи отново консултация с уролог."
Опитах да намеря някакво логичен отговор и от по-висшестоящи лекари в болницата, но никой не успя да ми даде смислено обяснение, а един от тях искаше да ме насочи към частната клиника на свой познат...

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
Баси дебилните шибаняци и т'ва ми било лекар, марш патки да пасеш!!!
Ей, човеко аз побеснях, за тебе не знам.
Пускай жалби там където можеш, навсякъде, не че много ще има ефект, но пак е нещо.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007