Автор Тема:  Изследването IL28B (интерлевкин 28B) вече се прави и у нас !  (Прочетена 8191 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте,

не знам дали някой е писал по този въпрос...дано не се повтарям. но понеже това е ново изследване, за мен лично беше повече от интересно.

накратко инфо за тестта:

Компанията Merck* (известна като MSD извън САЩ и Канада) обяви през юли 2010, че е сключила споразумение с LabCorp (Laboratory Corporation of America) за комерсализацията на генетичния тест.
„Установяването на асоциацията между IL-28 полиморфизма и отговора към пегилиран интерферон е научно откритие, имащо потенциала да оцени генетичното предразположение на даден пациент към успеха от лечението .” коментира д-р Roger Pomeranz, глобален ръководител за франчайз в област-та на инфекциозните заболявания и старши вицепрезидент на Merck Research Laboratories.
Aсоциацията между IL-28В полиморфизма и отговора към peginterferon alpha е открита от MSD в сътрудничество с други учени в клиничното изпитване IDEAL (Individualized Dose Efficacy vs. Flat Dosing to Assess Optimal pegilated Interferon therapy), и съобщена за първи път в списание Nature (2009). Изпитването IDEAL включва почти 1700 пациента, хронично инфектирани с HCV генотип 1, който е най-често срещаната форма на вируса (над 90% от случаите с хроничен хепатит С в България) и най-трудният за лечение.
Rs12979860 полиморфизмът на интерлевкин IL-28В гена е статистически значим независим предик-тор за отговора към базираната на peginterferon alpha терапия при пациентите с хронична инфекция с вируса на хепатит С (HCV) генотип 1.
 Данните от началния анализ, публикувани в Nature, 2009, показват, че наличието на мононуклеотиден полиморфизъм в областта на IL-28В гена, разположен на 19-та хромозома, е свързано с двукратна разлика в трайния вирусологичен отговор към терапията с peginterferon и ribavirin.
 Пациентите с генотип СС IL-28В имат значимо по-висока вероятност за постигане на бърз, ранен и траен вирусологичен отговор в сравнение с тези с генотип СТ и ТТ. Познаването на IL28В генотипа на пациентите, инфектирани с НСV, може да стане важен компонент в клиничното решение за провеждане на лечение с peginterferon и ribavirin (3).

http://spisaniemd.bg/md/2010/11/merck-litsenzira-labcorp-da-razvie-test-za-otkrivane-na-patsienti-s-hepatit-s-koito-biha-otgovorili-na-terapiyata

в сайта вече е писано по темата на :
http://www.hepactive.org/content/articles/treatment/HCV_The_Gene_that_Predicts

Наскоро имах среща с доц. Антонов и говорихме и за него. изследването се прави в лабораторията му в "Иван Рилски", за съжаление за скромните 500 лева, но пък ....по-важното е, че се прави.до момента около 60 души са го го минали.

ще се радвам ако сред пишещите тук някой може да сподели впечатления!

поздрави на всички

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Преди около месец сигурно, Доцента ми се обади, и искаше да ми вземат кръв точно за това изследване, но не съм в София и не го направих.Разбрахме се, че когато си ходя в София ще му звънна.Не знам кога ще стане, но ще пиша след това.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
Tedi, доколкото виждам от твоето инфо ти си с успешно лечение? така ли е? ако да, не виждам смисъла да го правиш. изследването касае хора, които тепърва биха почвали терапията и особенно такива дето се колебаят дали да я повторят...

Неактивен tedi

• Профил
Тц, Доцента ми каза, че точно искат да правят изследването на хора, които се водят успешно излекувани.Изришно ме пита, дали на 6-ти месец след лечението теста ми е бил отрицателен.

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Тц, Доцента ми каза, че точно искат да правят изследването на хора, които се водят успешно излекувани.Изришно ме пита, дали на 6-ти месец след лечението теста ми е бил отрицателен.

Моето мнение е, че трябва да се изследват паралелно и двете групи: с отрицателен ПСР след 6 месеца и не отговорилите.
« Последна редакция: Май 17, 2011, 14:53:48 от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен tedi

• Профил
Ани, и аз мисля така.И нищо чудно да го правят, не можах много да го разпитам и да чуя какво ми обяснява, щото дребния ми цвилеше на главата.Надявам се скоро да имам път към Софето и да се видим с Антонов.

Неактивен asena

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 27
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Направихме изследване на сина ми - оказа се с СТ генотип. Предписано му е лечение с пегилиран интерферон и рибаварин.
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 21:20:37 от Радослав Русинов »

Неактивен lyudmila

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 103
    • Профил
Dнес си всех резултатите от това изследване след 8 м. лечение и се оказа че сам генотип ТТ и честно казано
лекарката не ме обнадежди много.Мисля,че нямам шанс за излекуване.
Ако някой има повече информация,моля да ми пише.Много сам притеснена

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей, Людмила!
Можеш да прочетеш тази статия от нашия сайт: Генът, който прогнозира. Също и в този брой на HCV журнала може да се открие информация за него, макар че не е свързана с лечението: HCV обзор – юли 2011.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил

днес попаднах на любопитно инфо. в лаборатория bodimed  се  прави изследването IL 28 B - 150 лв.

http://www.bodimed.com/download/Lab_BODIGENE_Client_ACT.pdf

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
Сериозно? Мога ли да направя това изследване по време на лечение? Защото на Людмила са го направили, виждам, а някак не си обяснявам как ще добият инфо за генотипа на вируса, при положение че последният "не се открива".

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Ели, това не е свързано с генотипа на вируса и дали той се открива в кръвта или не. И незаразен човек може да се изследва за IL B-28.
Генотиповете, за които се говори СС, ТТ и СТ са предиктор дали ще отговориш на лечението с интерферон. Мисля, че най благоприятен беше генотип СС - при пациенти с този генотип има най-голям шанс от успешно лечение.
Изследването може да се направи според мен по всяко време.

Май не го обясних много добре?

П.п. Само се чудя Бодимед дали го правят в тяхната лаборатория или пращат кръвта навън? И в Иван Рилски струва 500, а тук само 150 лв.?!?
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 16:07:32 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
Ели, аз няма да си го пусна, дори да е 150 лв! Имало е смисъл преди началото на лечението ми според мен (тогава никой не ми каза за него), а не сега, когато няма да ми повлияе за каквато и да е политика и решение до края на лечението ми.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
 извършва се в Лаборатория Лимбах - Хайделберг Германия - според инфото от сайта им!

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
Ми да, Орфейче - що ще си давам парите, като е ясно, че съм СС. В очите ми го пише, ей!  :laugh:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007