Автор Тема:  Предотвратява ли секциото заразяването на бебето с хепатит С ?  (Прочетена 5853 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 39
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте,
аз съм нов във форума,не можах да намеря отговор на въпроса си,предварително се извинявам ако някъде съм пропуснал нещо.Жена ми е с хепатит С и и предстои раждане до 2 седмици,не можете да си представите в какъв кошмар живее,още не можем да вземем решение как да роди,навсякъде токова противоречиви мнения,като информация от лекарите същата работа.Всички оставят решението на нас.Със секциото има повече кръв по логика,моля за съвет,с какво то би могло да помогне,по доброто решение ли е за раждане,тя има вече насрочена дата за секцио,но още се колебаем?Моля ако някой знае нещо по въпроса или е минал по този път да сподели.
Предварително ви благодаря.
Венелин.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Здравей, Венелин!
Когато аз раждах все още имах активен хепатит С, имах същата дилема, като вас-как да раждам.
По съвет на доц. Антонов щях да раждам нормално, защото вирустният ми товар бе считан за нисък.Така и се настройх.Е, да ама раждах секцио по стечение на обсоятелствата.Не съм заразила детето си, защото го изследвах и теста бе отрицателен.В общи линии избора наистина е ваш.Антонов съветва така-нисък вирусен товар-нормално раждане, висок-по-добре секцио.
А какъв е виристния статус на жена ти?ПСР?
Леко и безпроблемно раждане и здраво детенце ви желая!

Поздрави,
Теди

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравей Теди,
много ти благодаря за отговора.Сега по принцип и нас така ни съветваха в зависимост от количеството на RNA.В момента сме в Германия и всичко стана много трудно за следене-тук пуснахме изследването и дава резултат от 52.3 kIU/ml което изглежда малко на пръв поглед погледнато,но има една серизона подробност,в България мерните единици са в IU/ml,а тук е kIU/ml,което разчетоха като десетократно умножение на вируса,спрямо Българските и резултати от 2009g. които са 5515 IU/ml. И в крайна сметка сме в много задънена улица защото реално не можем да разберем дали това е висока концентрация на вируса или не?Това че сме тук в случая мен обърква още повече,аз не виждам тук да знаят нещо повече по въпроса отколкото нашите лекари.Имаме записана дата за секцио ,но незнам ако не е толкова високо може би е по-добре нормалкo да си роди знам ли.Направо за главата сме се хванали,но излиза в крайна сметка едно че както и да роди после 1 година ще треперим докато не направят и на бебето изследване,голямо късане на нерви и дилемата ни е голяма,искам поне каквото зависи от нас да направим сега.Искам да те питам също,а ти кърми ли твоето бебе после,защото и това не можем да измъдрим още.
Още веднъж много ти благодаря че ми пишеш и споделяш твоя опит.
Поздрави,
Венелин.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
тоест Теди исках да кажа че тук мерните единици са в някаква концентрирана форма,която се чудя кой да разчете и обърне към нашие резултати за да разберем всъщност какво е вир натоварване,а и оттам съответно да вземем решението как да бъде раждането!!! :book_read:???

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
И последно нещо за което се чудя,каква е евентуално допълнителната мярка която биха взели при секциото или си е просто нормално секцио както при тези които го правят пожелание например?Много съм се шашнал то се вижда сигурно,ама главата ще ми гръмне от въпроси на които нямам отговор:(

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Не мога в нета да намера сигурна инфо дали една КИУ е 1000 или 100 ИУ. Но и 1000 да е, пак е към 52 000 ИУ, което е нискоо вирусно натоварване.
Всъщност предаването на хепатит С от майка на дете е много рядко - около 5 % от децата, родени от майки с роничен хепатит С. Когато детето стане на около година и половина, има смисъл да го изследвате - до тогава по-добре да не го кърмите просто (защото в кърмата понякога попада кръв от разранениете зърна и евентуално ако бебчо има раничка в устата...много евентуално) и да внимавате да няма обмен на кръв между бебе и майка (става въпрос само за кръв, иначе да си го целува и гушка, колкото си иска). Това е.

В този форум (слава Богу) няма майка, предала хепатит С на детето си. А и дори и да се случи нещо такова, хепатит Ц трудно може да ти нанесе огромни поражения, ако от бебе знаеш, че го имаш. В най-честите случаи 100 грама водка на вечер системно нанасят такава вреда на черния дроб каквато нанася и хепатитът С. Кофти е, когато не знаеш, че имаш хепатит С и тормозиш дроба си И с водка. Ама това няма да е случаят на вашето дете. А и до 20 години (времето, по което вашете дете, би тръгнало към лечение, ако изобщо бъде заразено) вероятно тази болест ще е лечима с много много по-голяма успеваемост.

Аз съм карала хепатит С и има вероятност да са ме заразили по време на раждането на дъщеря ми (една от десетте възможности), кърмих детето си и никога от нищо не съм го пазила (защото до преди 3 години не подозирах). Беше на 15, когато и двамата със съпруга ми дадохме положителни тестове за антитела, а вирусните натоварвания са отрицателно при мен и високо при него. Що рани сме превързвали междувременно, а и имаме случка при която аз и дъщеря ми последователно се порязахме на една и съща счупена чаша лошо, а таткото ни спираше кръвотечението панически (кой памук на кого...той дали също не се набоде на стъкълцата...) Е, не се е срещала дъщеря ни с вируса.

Така че аз ви предлагам да си родите по който и да е начин, но да не обременявате това щастливо събитие с мрачни мисли.

Успешно раждане и весело гледане на бебе ви пожелавам. А другото...Не го мислете, ще дойде време за проверка и тогава ще му мислите. А се надявам и да няма какво да му мислите.

Дани

Hang in there.

Неактивен tedi

• Профил
Здравей,
Дани вече е казала, колко е малка вероятността да се предаде хепатит С на бебе от майка.Наистина се успокойте и не си помрачавайте този прекрасен ден. :wink3:Жена ти има ниско вирусно натоварване, мойто бе триста хиляди и не знам си колко.Нищо по-специално не се прави по време на секциото, нито и при нормалното раждане.Не, не съм кърмила, защото сметнах, че не искам да рискувам допълнително, а и не съм от тези фанатични жени, който смятат, че без кърмене детето няма да е пълноценно.Спрях кърмата си още в родилното, всички там от отделението се опитваха да ме разубеждават, но бях непреклонна и точка.
Искам да обърна внимание на още нещо, след една година да изследвате детето е рано, трябва да мине година и половина поне.Аз направих тая тъпотия да го изследвам на 1,2 месеца, резултата бе положителен, хем бях наясно кога и как трябва да се изследва, е няма да ти казвам в ужас изпаднах.По късно пак го изследвах и тогава теста бе отрицателен.

Поздрави,
Теди

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте,много ви благодаря за изчерпателните отговори и окуражителните думи,понякога те помагат повече от всичко друго на света.Надявам се всичко да мине ок  и при нас,ще пиша пак занапред.Още цеднъж благодаря ви момичета,браво за успешното лечение на Теди,това е най-хубавото нещо да прочетеш че някои се е излекувал от тази ужасия която така неповторимо вгорчи живота ми и ми се сви душицата когато научих,бъдете живи и здрави,силни доказали жени.
Поздрави,
Венелин.

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
  • Моят стимул в живота са те
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей, Венелине!

За хепатита си разбрах миналата година октомври месец. Имам две деца - на 8г. и 6 м. и на 3 г. С първото ми дете се наложи секцио по спешност, а с второто ми - пак секцио ,защото беше седалищно. Кърмила съм ги -синът ми 6 м. ,а дъщеря ми 7 м. И слава на Бога и двете ми деца са здрави. Ако знаех тогава за хепатита си нямаше да ги кърмя директно, а щях да ползвам помичка и след това да им давам кърмата от шише. Това е моят опит.
   Леко раждане и здраво бебе.

Силвия

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравей Силвия,
Благодаря ти много за отговора и споделеното.Може ли да ми кажеш какво се има в предвид да не се кърмят бебетата а с помпичка,искам да кажа това че се изстисква кърмата и после се дава на бебето чрез биберон как изключва възможността от заразяване на бебето???защото ние и тази дилема имаме,то дано всичко първо мине ок де,но кърменето идва непосредствено после.
Поздрави,
Венелин.

Неактивен tedi

• Профил
Да, точно това иска да каже Силвия, изцеждаш кърмата и я даваш с шише.Да, ама нали се сещаш, че с т'ва упражнение през 3 часа денонощно жена ти мноу бързо ще здаде багажа.

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
  • Моят стимул в живота са те
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей,

Теди ти е отговорила. Има и друг вариант. Купуват се силиконови мембрани и се ползват при кърменето. Така бебето няма директен контакт с гърдата и вероятността от разраняване и попадане на кръв в устата на бебето изчезват. Предимството на кърмата е ,че може да я замразявате във фризера. Не си спомням за колко месеца вече. Размразява се на стайна температура.
 За раждането само искам да допълня ,че все пак секциото си е операция и изисква по-дълго време за възстановяване. В началото жената е негодна за себе си какво остава да гледа бебето. Ако раждането е нормално, без усложнения , жената е способна още на 3-4-я час да се движи и да се грижи за бебето.
 Поздрави!

Силвия

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Здравейте на всички,аз се изгубих известно време ама...както знаете си вея още Д-то в лондон....
Та Венелин,аз раждах 2009та и въобще не съм била пред дилема,бях със значително висок товар на хеп.Ц и родих нормално.Според мен наистина  е личен избор.Колкото до мерките които взимат са еднакви и за нормално и секцио-по скоро предпазните мерки са медицинския персонал колкото мисля детето и родилката. Нещата стоят така че не трябва в процеса на раждане да попада кръв в окото на бебчето. Предаването на вируса на хеп.Ц от майка към бебе е много малка и кой знае какви проучвания пък за кърменето няма,и информацията е много противоречива.Аз не кърмих моето момиче.Спрях идването на кърмата с медикаменти. Изгледах я с адаптирани млека и не мисля че ще е по малко здрава от останалите деца.Знам че съпругата ти иска най-най доброто за малкото човече,дори и да реши да кърми трябва да пази зърната от нараняване,види ли раничка на гърдите трябва да спира . Много майки с хеп.Ц кърмят децата си. Така че ,успокойте се и знайте че взимате правилно решение и това което сте предприели е правилно за детенце. Леко и безпроблемно раждане,и здраво бебче.

Късмет,
 Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте,много благодаря на всички за отговорите.Искам да попитам само някои може ли да ми каже какво е това лекарство за спиране на кърмата,как се казва хапчета ли са?имам предвид българския вариант,защото незнам тука колко ще ни струва,ако решим знам ли.Готвим се другата седмица за болницата пък дано мине всичко ок.
Поздрави на всички,
Венелин.

Неактивен tedi

• Профил
Аз пих Бромокриптин, но се изписва и определя дозата от лекар!

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
Аз пих ДОСТИНЕКС 2 таблетки, 1 вечерта след като родих другата на сутринта.Въобще не ми тръгна кърмата. Но това беше по препоръка на лекар и с рецепта.

Ивето

Неактивен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Венелин,
само ти обръщам внимание, че Достинекса и Бромокриптина не са безобидни лекарства. Дозата трябва много внимателно да се определи от проследяващия лекар на жена ти и да се има предвид степента на увреждането на дроба й.
Бромокриптина е около 13-15 лева за 10 таб. от 2.5 мг, а Достинекса - 8 таб. от 2.5 мг са около 75 лева. Зависи от дозите, които ще й предпишат.

Леко раждане на жена ти и здраво бебе ви желая  :baby3:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен tedi

• Профил
Венелин,
само ти обръщам внимание, че Достинекса и Бромокриптина не са безобидни лекарства.

Абсолютно!
Не случайно написах, че трябва лекар да го изпише и да определи дозата. Аз не съм го купувала, дадоха ми го лекарите, докато бях още в родилното. За другото не знам, но Бромокриптина е доста мощен, бях като замаяна патка от него.

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
А  мен Бромокриптина направо ме дрогира,все търсех твърда почва под себе си!Само 3 хапчета успях да погълна(дори не помня каква беше дозировката),и просто си казах ,че кърмата ще спре и без тях!

Поздрави,Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
Аз също съм написала, че е под лекарско наблюдение взиман ДОСТИНЕКСА,кърмата въобще не тръгва с  2 хапчета. Не съм се чувствала зле ,реално съм го пила за 24ч.В много редки случаи се налага да се пият повече от 2 хапчета за спиране на кърмата веднага след раждане. Излишно се притеснявате, а преди да разберете за вируса не сте ли пили всяк'ви медикаменти без да се замисляте.Тя в момента не е на лечение,а и не вярвам от 2 хапчета вируса и да се повлияе или да настъпят сериозни увреждания за черния дроб. Все пак става въпрос за личен избор воден от страха да не навредиш на детето си,несъмнено тези лекарства се взимат под наблюдение  от страна на лекар.

Ивето
« Последна редакция: Май 31, 2011, 15:53:14 от ivka27 »

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
ок мерси,да май ще трябва да е от лекар изписано съгласен съм.
Поздрави,
Венелин.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007