Автор Тема:  Изследването ми е в СИВА ЗОНА, имам ли хепатит C, или не?  (Прочетена 5752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен souzi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте,имам спешна нужда от вашите познания.
не мога да разбера дали  имам хепатит Ц или не.
Странно ли ви се вижда?Нека ви разкажа.
Преди около 10-11 години отидох да дам кръв и ми казаха ,че имам хепатит Ц.
Обясниха ми ,че не е нищо страшно и го имал всеки трети в света.Даже ми се посмяха ,че се уплаших много.Тогава бях на 20 год.
Както и да е,не направих нищо по въпроса.
Преди 4 месеца родих първото си дете и по време на бременноста направих купища изследвания и не става ясно болна ли съм или не.
При първите кръвни изследвания ми излезе резултат положителен но в някакви много ниски граници.Пише GRAY ZONE-2.56  и съответно,че резултат който показа повече от 1.0 е положителен.
Препратиха ме за някакви специални и по-подробни изследвания.
Понеже ги правих в Гърция не знам как да ги преведа и са ми непознати ,но били най-надеждните и точните ....
Резултата е този път ОТРИЦАТЕЛЕН,но  и лекаря гледайки го се почесва и ми казва че трябва пак да се изследвам след няколко месеца?Нали е отрицателен,защо?
На своя глава отидох и си направих някакъв троен тест,мисля че се казва "Елайза",отрицателен е.Пак невярваща намерих друг лекар специалист по хепатит и той виждайки изследванията ми ми каза че нямам нищо.
Нещо ме гложди отвътре,страх ме много за детето ми.Кърмя го,казаха че няма проблем.Ако го заразя няма да го преживея.
Няма логика ,знам че хепатита или го имаш или го нямаш.Защо тогава не мога да даря кръв например?
Толкова пари похарчих по изследвания и не знам какво да си мисля.
Специалиста по хепатит на който показах всичките ми изследвания за да получа мнението му,изкоментира ,че ако съм имала хепатит ц със сигурност съм щяла да го предам на бебето ми още при раждането....
Заподозрях го в некомпетентност,защото със сигурност знам,че вероятноста е малка....
Не знам какво да си мисля и разчитат поне тук да получа отговор,благодаря предварително
на всички ви.

Неактивен souzi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
да допълня за изследванията,на които не им знам превода на български,правени са в molecular laboratory,ако това може да ви помогне да ме разберете

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Преди да ти отговоря, би ли публикувала дословно всички изследвания които имаш и с които си ходила при тези лекари. Нищо, че са на гръцки, ние ще се справим :) Разчитали сме изследвания на испански и на италиански, ще пробваме и гръцкия ;)
А къде си дарявала кръв преди 10 години, в България или някъде другаде?
Имаш ли предположения откъде може да си се заразила, ако приемем че имаш хепатита най-малкото отпреди 10 години?

Радо
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 13:31:14 от Radoslav Rusinov »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен souzi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравей Радо,опитах да даря кръв заради катастрофа на близък и това беше в България.Не мога да си представя от къде бих могла да се заразя.По онова време съм имала една връзка,единствена и първа ,по полов път е изключено.По болници не съм лежала,наркотици или инжекции никога.....Кръвопреливания също не,направо не знам откъде може да е.Майка ми ми казва,че като бебе съм карала много тежка жълтеница но не мисля ,че има връзка.
ще препиша по -долу резултатите от изследванията и дано се разберe

ASSAY      *RESULT      *UNITS          *INTERPRETATION         *DULITION
HBe_2         *0.23          *S/CO        *NONREACTIVE          *UNDULITED

HCV_3         *2.42          *S/CO        *REACTIVE                *UNDULITED

HBsAg         *0.65          *S/N          *NEGATIVE                *UNDULITED

AUSAB         *0.0           *mIU/mL    *NONREACTIVE          *UNDULITED

CORE           *1.809       *S/CO         *NEGATIVE                *UNDULITED

AntiHBe_2    *2.140       *S/CO         *NONREACTIVE          *UNDULITED

Ανιχνευση του RNA του ιου τησ ηπατιτιδασ C με μοριακεσ τεχνικεσ

Това са резултатите на латиница които може би могат да кажат нещо,много благодаря

• Профил
    • My Home Page
Това, което си публикувала, са стандартни изследвания за хепатит B и C.
Под колонката ASSAY са китовете, които се използвани в лабораторията, за да се направи даденото изследване.
Направено ти е едно изследване за антитела за хепатит C и няколко изследвания за антитела и антигени за хепатит B.
Надписа отдолу на гръцки е нещо от сорта "Откриване /или диагностициране/ на вируса на хепатит C с 'не знам какви' техники".
Имаш ли правено изследване за вирусно натоварване, трябва да има думичката PCR някъде в изследването.
Ето на този линк: Видове тестове за вирусно натоварване (Viral Load Tests) при хепатит C, можеш да прочетеш повече информация за този вид изследвания.
Правено ли ти е изследване на ALT и AST - чернодробните ензими?

Неактивен souzi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
 Ανιχνευση του RNA του ιου τησ ηπατιτιδα C με μοριακες τεχνικες

Μετα απο εκχυλιση του νουκλεινικου οξεος του HCV σε δειγμα πλασματος του ασθενους εγινε:

α)αντιστροφη μεταγραφη του RNA σε  cDNA(RT)
β)αλυσιδωτη αντιδραση τησ πολυμερασης (PCR) χρησιμοποιωντας εκκινητες συμπληρωματικους ως προς την υψηλα συντηρητικη 5' μη μεταφραζομενη περιοχη του
γονιδιωματος του HCV και
γ)ανιχνευση του προιοντος τησ αντιδρασης με υβριδοποιηση αυτου με ειδικους ως προς το στοχο ολιγονουκλεοτιδικους ανιχνευτες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ                                                                                                                                                                                                                                                   Ο Ο ποιοτικοσ προσδιορισμος του HCV-RNA με RT-PCR απεβη αρνητικος με βαση το κατωτερο οριο της μεθοδου(50IU/ml πλασματος)

Здравейте пак,това са видове изследвания които са ми правени и резултатите от тях са по-горе публикуваните.Като цяло резултата е отрицателен.Както вече споменах съм правила и троен тест "Елайза"-тройно отрицателен излезе но нямам документите.Не съм много на "ти " с компютрите и просто преписах от листа с изследванията.Опитах да намеря и онлайн превод защото са много сложни повечето изрази,но не успях :-[
Дано се разбере нещо ,приятен ден от мен и мерси пак

• Профил
    • My Home Page
Здравей,
Сега ще преведа резултатите от изследванията, доколкото мога:
Цитат
Ανιχνευση του RNA του ιου τησ ηπατιτιδα C με μοριακες τεχνικες
Изследване за рибонуклеиновата киселина (RNA) на вируса на хепатит C с помощта на молекулярни методи

Цитат
Μετα απο εκχυλιση του νουκλεινικου οξεος του HCV σε δειγμα πλασματος του ασθενους εγινε:
След извличането на нуклеиновата киселина на вируса на хепатит C от получената плазма от пациента:

Цитат
α)αντιστροφη μεταγραφη του RNA σε  cDNA(RT)
β)αλυσιδωτη αντιδραση τησ πολυμερασης (PCR) χρησιμοποιωντας εκκινητες συμπληρωματικους ως προς την υψηλα συντηρητικη 5' μη μεταφραζομενη περιοχη του
γονιδιωματος του HCV και
γ)ανιχνευση του προιοντος τησ αντιδρασης με υβριδοποιηση αυτου με ειδικους ως προς το στοχο ολιγονουκλεοτιδικους ανιχνευτες.
А) Обратно изкопиране на RNA /рибонуклеинова киселина/ към cDNA /допълнена дезоксирибонуклеинова киселина/
Б) на полимеразна верижна реакция (PCR) с помощта на низ нуклеинова киселина /използва се като стартова точка при DNA репликация/ допълнен до много умерена 5 непреобразувана област на HCV гена и
В) формиране на продукта на тази реакция с процес на хибридизация /това е процес на съединяване на два допълващи се низа от DNA, за да се формира молекула с двоен низ от DNA/ с помощта на специфични олигонуклеотидни /олигонуклеотид е малка молекула, състояща се от 6 до 100 молекули, която е част от даден низ от DNA/ детектори.

Цитат
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ποιοτικοσ προσδιορισμος του HCV-RNA με RT-PCR απεβη αρνητικος με βαση το κατωτερο οριο της μεθοδου(50IU/ml πλασματος)
Резултат:
 Откриването на рибонуклеиновата киселина /RNA/ на вируса на хепатит C /HCV/ беше негативно, като изследването се базира на чувствителността на използвания метод, който е 50 IU/mL в проба от плазма.

Като цяло, PCR изследването ти е отрицателно, което е и най-важното и показателно изследване.
Независимо какво показва изследването за антитела, важно е, че това изследване е отрицателно :)
За мен, ти нямаш хепатит C :)

А иначе това изследване ELISA не знам за какво е пускано. По принцип, доколкото разбирам от интернет, то се пуска за откриване на антитела срещу вируса на СПИН /HIV/. Ако е така, то няма връзка с другите ти изследвания за хепатит.

Така, че спокойно :)

p.s. Не каза дали имаш изследване на чернодробните ензими, не че е толкова важно вече.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 08:48:36 от Radoslav Rusinov »

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Честито!!!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Е това си е коледен подарък ! Поздравления за това че нямаш хепатит и оттук натам само хубави мигове на теб и семейството ти!

Неактивен souzi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Това наистина е най хубавият подарък за Коледа.
Благодаря от все сърце на Ради за помощта и на всички ви за хубавите пожелания.Страхотно е че има такъв форум,каквото знам за хепатита тук го научих.
Успех в лечението,кураж и търпение  ви пожелавам.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :) :) :)

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 138
  • HepB
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
     Радвам се за теб Сузи,наистина. :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007