Автор Тема:   Положителен тест за HBsAg...  (Прочетена 2994 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tattom

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Положителен тест за HBsAg...
« -: Юни 07, 2011, 01:03:08 »
Здравейте!
След тест през 2002 год. открих, че имам положителен австралийски антиген. Още тогава ходих при личния си лекар - каза ми да не се притеснявам, резултатите ми на чернодробните изследвания бяха в нормите, и че съм само носител на HBsAg.
В ХЕИ - тогава се изследвах пак, резултата същия - с положителен HBsAg, но ми казаха, че не мога да заразявам понеже вируса не бил активен, а само обвивката му е останала. Ходих при познат специалист, той беше толкова спокоен, сякаш нищо ми няма, предписа ми подсилващо имунната система лекарство ИЗОПРИНОЗИН /таблетки/, което приемах почти около година. И ми каза, че или сам организма ми ще се справи с или без помощта на таблетките, или ще си остане антигена в кръвта ми.
Последно 2007 си направих тест, тогава бях все още с HBsAg+, никога не съм имал оплаквания, и от 2002 не съм си правил чернодробни изследвания, водя активен живот /хобито ми е фитнес/. Чувствам се здрав.
Това означава ли, че нямам активен вирус? Възможно ли е черния ми дроб да се е влошил през тези години въпреки, че се чувствам добре.
Бих искал да знам какви тестове да предприема, да знам дали съм носител, или имам хроничен Хепатит Б, от какво трябва да се предпазя и да направя за да предпазя черния си дроб от бъдещо влошаване, как мога да разбера дали вируса е активен, или е останала само белтъчната му обвивка? Какво точно трябва да изследвам?
При полов контакт партньорката ми задължително ли ще се зарази, ако не е ваксинирана?
Благодаря предварително, живо ме интересува какво трябва да предприема за да изясня състоянието си!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
здравеите
2002 год.след тест открих 4е
имам в кръвта положителен автралииски антиген.още тогава ходих
при личния си лекар,каза ми да не се притеснявам,резултатите ми на
чернодробните изследвания бяха в нормите и че съм само носител на HBsAg+
,в ХЕИ - тогава се изследвах пак,резултата същия с положителен HBsAg+
,но ми казаха че не мога да заразявам понеже вируса не бил активен а само обвивката му е останала.Ходих при познат специалист,тои беше толкова спокоен сякаш нищо ми няма,предписа ми подсилващо имунната система
лекарство ИЗОПРИНОЗИН /таблетки/което приемах почти около година.и ми каза че или сам организма ми ще се справи с или без помощта на таблетките или ще си остане антигена в кръвта ми.
Последно 2007 си направих тест,тогава бях все още с HBsAg+, никога не съм имал оплаквания,и от 2002 не съм си правил чернодробни изследвания,водя активен живот/хобито ми е фитнес/.чувствам се здрав.Това означава ли че нямам активен вирус?Възможно ли е черния ми дроб да се е влошил през тези години въпреки че се чувствам добре.
Бих искал да знам какви тестове да предприема,да знам дали съм носител или имам хроничен Хепатит Б ,от какво трябва да се предпазя и да направя за да предпазя 4ерния си дроб от бъдещо влошаване,как мога да разбера дали вируса е активен или е останала само белтъчната му обвивка.какво точно трябва да изследвам?,при полов контакт партниорката ми задължително ли ще се зарази ако не е ваксинирана?
Благодаря предварително,живо ме интересува какво трябва да предприема за да си изясня състоянието си.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 12:05:29 от Радослав Русинов »

Неактивен angy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: положителен тест за HBsAg+...
« Отговор #1 -: Юни 08, 2011, 00:27:17 »
 :smile: Здравей и добре дошъл, макар че повода не е от най- приятните!!
Това че се чувстваш добре не означава , че вирусът ти не е активен !
Но все пак нищо неможе да се каже, без да си направиш по-обстойни изследвания.
Незнам как са установили, че при тебе вируса е неактивен!
Трябва да отидеш при специалист в областта на хепатитите, който ще ти пусне всички необходими изследвания.   
Приятелката ти също трябва да се изследва за наличие на антигена и да провери титъра на антителата.И съответно ако и двете изследвания са отрицателни , да се ваксинира задължително!!  http://www.dar-center.com/article/?article=333
Няма да е лошо и да се запознаеш по - добре със заболяването, като почетеш тук във форума, а и в нета по принцип. А дали черния ти дроб се е увредил или не през годините , това може да покаже само биопсията.!
Поздрави, Анджи !!  :smile:
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 00:35:54 от angy »
Истинските неща могат да се видят само с очите на душата !

Неактивен tattom

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 08, 2011, 01:27:08 »
Благодаря за отговора Анджи!
Историята е такава, че си правих медицински изследвания през 2002 година за работа на търговски кораб, където все още работя, тогава в ХЕИ в изследването пишеше /HBsAg: положителен; HBeAg :отрицателен/ - това помня поне, което ми обясниха означавало, че вируса не е активен, а само белтъчната му обвивка е останала, и че ако пия редовно алкохол има вероятност да развия цироза, тогава и чернодробните ми изследвания бяха в норми.
През 2007 година се изследвах само за HBsAg - все още положителен  :angry3:, но пък винаги съм се чувствал добре без каквито и да е симптоми за хепатит. Сега съм на кораба все още и мисля след 2 месеца да си пусна всички изследвания като се прибера в България, че от 2002 година не съм си проверявал черния дроб как е.
Знам, че трябваше да го направя много по-рано, ама с тази пуста работа все не оставаше време. От месец ме наболява малко гърба в дясно, може да си въобразявам, ама сякаш усещам и притискане вдясно около черния дроб. Може пък да е просто от болката в гърба.
Затова и почнах да се ровя да проверя все пак дали не са ме успокоили прекалено много тогава като открих HBsAg и да не би черния ми дроб за тези 9 години почти да си е страдал от хроничен хепатит /но пък все се чувствам здрав :carate:?/
Поздрави и ще очаквам с нетърпение каквато и да информация. :chat:

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Благодаря за отговора Анджи.Историята е такава 4е си правих мед,изследвания 2002 за работа на търговски кораб,където все още работя,тогава в ХЕИ в изследването пишеше /HBsAg+:положителен;HBeAg :отрицателен-това помня поне,което ми обясниха озна4авало че вируса не е активен а само белтъчната му обвивка е останала,и че ако пия редовно алкохол,има вероятност да развия цироза,тогава и чернодробните ми изследвания бяха в норми,
2007 се изследвах само за HBsAg+-все още положителен  :angry3:,но пък винаги съм се чувствал добре без каквито и да е
симптоми за Хепатит,Сега съм на кораба все  още и мисля след 2 месеца да си пусна всички изследвания като се прибера в България
че от 2002 не съм си проверявал черния дроб как е....знам че трябваше да го направя мн по рано ама с тази пуста работа все не оставаше време,,,,от месец ме наболява малко гърба в дясно ,,може да си въобразявам ама сякаш усещам и притискане в дясно около черния дроб,може пък да е просто от болката в гърба...затова и почнах да се ровя да проверя все пак дали не са ме успокоили прекалено много тогава като открих HBsAg+ и да не би черния ми дроб за тези 9 години почти да си е страдал от хроничен хепатит/но пък все се чувствам здрав.. :carate:?/
Поздрави и ще очаквам с нетърпение каквато и да информация. :chat:

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 12:10:06 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #3 -: Юни 08, 2011, 08:57:24 »
Не искам да те стряскам, но в повечето случаи хроничния хепатит тихо си поразява черния дроб. Добре е като се върнеш да се отнесеш по сериозно към него и да посетиш някой от водещите специалисти хепатолози. Те в Бг се броят на пръсти. Аз бих ти препоръчала доц. Антонов в болница Иван Рилски в София.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен angy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Юни 08, 2011, 14:44:34 »
 :flowers: Здравей, отново !!!
Трябва да си направиш HBV DNA изследване, за да се види в какво количество е вируса в кръвта ти.Въпреки че си HbeAg отрицателен има вероятност вируса да е мутант, тоест и без наличието на е-антигена , той се размножава пак. Това ще го покаже  HBV DNA  - изследването или така наречения ПСР.
Аз съм  HbeAg положителна и при мен резултатът от HBV DNA  изследването е 1 000 000 копия от вируса, така че се водя заразна  :scream:.
Порови в нета или във форума , има доста информация за тези , които са  HbeAg положителни, и тези които са отрицателни.
При нас почти цялото семейство сме заразени, освен съпруга ми , който преди години боледува от хепатит Б и е от тези , които си създават доживотен имунитет срещу вируса.
И двете ми дечица са заразени, едсното е вече на 11 а другото на 6.
Направо отначало бяхме шокирани и чесно казано мина доста време докато го осъзнаем, много е трудно , когато става въпрос за дечица.
Но продължаваме напред и това е.Няма място за отчаяние и за вайкане.
Стискам ти палци да си от имащите неактивен хепатит.
Сърдечни поздрави!!
Анджи!!!  :flowers:  :flowers:  :flowers:
Истинските неща могат да се видят само с очите на душата !

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 08, 2011, 16:26:48 »
Добре дошъл и от мен,
хората който са с хроничен хепатит не предполагат че имат такъв,
аз също като Анита ти препоръчвам доц.Антонов.
От сърце ти пожелавам неактивен вирус.

Неактивен tattom

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 09, 2011, 01:03:24 »
Здравеите,благодаря за пожеланието,дано е неактивен,
ако знаете къде и при кого мога да отида да си направя
изследвания в Варна ако ,някои добър специалист..? :doubleup:
се съм ви задължен,Благодаря:)

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #7 -: Юни 09, 2011, 09:20:16 »
Най-добрия във Варна е професор Коцев. Ама на нас тук във форума не ни е любимец. Аз също съм от Варна, но предпочетох да се лекувам в Сф. Затова те посъвтвах да се обърнеш към доц. Антонов, въпреки, че той не ми беше лекуващ лекар. Той има огромен опит с хепатит Б и смея да кажа, че е най-добрия.
Ако се разровиш повече във форума ще намериш много отзиви за лекуващите лекари и сам ще си направиш избора.
Информация за центровете за лечение ще намериш на сайта на сдружението Хепактив

http://www.hepactive.org/
http://www.hepactive.org/content/articles/treatment/treatment_hospitals

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007