Автор Тема:  Бременност след лечение на хроничен хепатит C  (Прочетена 5450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
и аз ще следя темата с интерес  :laugh:

Щоооууу?
За трето ли се гласиш? :baby3: :dance:

Явно.
Дано и жена му да е с тази нагласа.

Хора, евала ви правя.

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Въобще възможно ли е след толкова кратък период след завършено лечение, и отрицателни ПСР, евентуална бременност да е причина за релапс на вируса примерно?
Аз само да се включа, с отговор на въпроса на Ивето, който не беше засегнат в другите постове. Не мисля, че ако имаш постигнат траен вирусологичен отговор, може изобщо да говорим за възможен релапс по време на последваща бременност. Когато казваме, че човек е постигнал SVR, то това не значи "постигнат SVR, но при определени условия". Т.е. това значи, че вируса няма да се открива, независимо дали днес цял ден си се пекла на плажа, или си изпила няколко бири с приятели. Вирусът не може да се върне заради такива неща, поне никой няма информация за такива взаимовръзки. Излекуването става, не защото вируса е напълно елиминиран от организма от лекарствата, а защото имунната система се е научила как да го потисне (което евентуално може и наистина да го е елиминирало напълно, но никой засега не може да го докаже). Така, че дори и да ти скочат ензимите по време на бременност, причината ще е друга, а не релапс на вируса. Разбира се, нищо лошо няма да си пуснеш един ПСР по време на бременността, за свое успокоение.
А относно периода, в който можете да започнете да мислите за второ дете, и аз мисля като всички останали, че 6 месеца е прекалено къс период за възстановяване. Изчакваш 1 година, пускаш си пак ПСР, и след това превключвате на вълна "бебе"  :good:

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 14:57:34 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Искам само да напиша за успокоение на всички бъдещи майки, които са минали лечение.
С моята позната, успешно излекувана от хепатит - Ц се чухме още веднъж /около 30-40дни/ след раждането на бебето. Всички ензими каза, че са и в норма! Бебето е добре и ще си пуска нов ПСР. :baby3: Като ми каже резултата ще пиша пак. :bye2:

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
Re: Бременност след лечение на хроничен хепатит C
« Отговор #18 -: Септември 02, 2011, 10:56:18 »
Понеже темичката е позабравена,искам да напиша нещо.Надявам се Румче,няма да се разсърдиш,че споделям нашия разговор.
Позната на Руми,почти 3 месеца след раждането е с ДВА на брой отицателни ПСР  :congrats: 

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Re: Бременност след лечение на хроничен хепатит C
« Отговор #19 -: Септември 02, 2011, 15:49:32 »
Ивче, не се сърдя разбира се. Искам само да добавя, че в края на  втория месец след раждането ензимите на младото майче пак се повишиха до 50-60. Въпреки това двата ПСР са отрицателни. Направени са в Ив. Рилси и при д-р Цветанска. :love5:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007