Автор Тема:  Как да се преобразуват резултатите от HCV RNA изследване от кIU/ml към IU/ml?  (Прочетена 4653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 39
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей Радослав,
Много е хубава първата статия постната от теб за видовете изледвания за видовете вирусни натоварвания.Въпреки страхотната и изчерпателност не можах да открия отговор на моя въпрос и те моля за съдействие ако знаех нещо по въпроса.Жана ми и предстои раждане до 2 седмици,с хроничен хепатит С е,в момента сме в Германия.Заради вида на раждането пуснахме HCV RNA тук обаче резултата пълна каша.Нашите резултати в България си бяха в такива IU/ml както си е ,когато взехме резултата от тук обаче ми направи впечатление че е кUI/ml,попитах докторката тя ми казва че това било друг стандарт, обаче нещо като по - концентрирана форма.Обаче на пръв поглед безобидното 52.3 кIU/ml след въпрос казаха че било десетократно увеличено спрямо резултата на жена ми от 2009 г от България.Теста тук го водят точно HCV RNA (qualitat),в статията казваш за таблица която трябва да уеднаквява резултатите в международни единици,скъсах да търся не мога да намеря къде и как се приравняват и разчитат тукашните към нашите и международните например.Страшно съм затормозен и разочарован,взеха ми 190 Евро за този тест а всъщност дори не знаем дали натоварването е висико и оттам невъзможноста да вземем решение за типа раждане което и предстои до 2 седмици.
Молбата ми е ако имаш някаква информация какво трябва да значи този резултат моля пиши.
Поздрави ,
Венелин

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
ето прикачам снимка под каква форма ми дадоха резултатите:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Според мен трябва да се умножи по 1000. Резултата ще е нисък вирусен товар, което е много добре.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Да, и аз мисля като Анита, трябва да умножиш по 1000. Ето и една научна статия, в която го потвърждават в явен вид: Excellent superiority and specificity of COBAS TaqMan HCV assay in an early viral kinetic change during pegylated interferon alpha-2b plus ribavirin treatment. Прилагам и цитат от нея, в случай, че някой ден линка е невалиден:
Цитат
Excellent superiority and specificity of COBAS TaqMan HCV assay in an early viral kinetic change during pegylated interferon alpha-2b plus ribavirin treatment
...
The lower limit of detection was 50 IU/mL (0.5 kIU/mL: 1.7 log IU/mL)
...
The Amplicor 10-fold method has a lower limit of quantitation of 5,000 IU (5 kIU/mL) and an outer limit of quantitation of 5,100,000 IU (5,100 kIU/mL)[18]. To compare serum HCV RNA level by TaqMan assay with Amplicor 10-fold method assay, we transformed the level by Amplicor 10-fold method assay (kIU/mL) into the logarithmic level (log IU/mL). Therefore, the range of Amplicor 10-fold method is 3.7 to 6.7 log IU/mL.
...
TaqMan assay was extremely sensitive with a linear dynamic range up to 6.6 log IU/mL (0.015-69,000 kIU/mL: 1.2-7.8 log IU/mL)
...

От този твой пост научих, че вирусния товар на жена ти, измерен в България, е бил 5515 IU/ml. Това е много нисък вирусен товар.
Като имаме предвид, че сегашния ПСР е дал резултат 52.3 кIU/ml и като вземем предвид горната логика, то би трябвало резултата на жена ти да е 52 300 IU/mL, което отново е нисък вирусен товар.
Отделно, това отговаря и на твърдението на вашия лекар, че това е 10-кратно увеличение на резултата от България. Наистина е десетократно, но пак е ниско.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Май 25, 2011, 01:08:59 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте,много ви благодаря за помощта и отговорите,май излиза че трябва да е точно така умножено по 1000 и само мога да се радвам че е ниско натоварване както казвате.Дано всичко мине ок пък следващото изледване живот и здраве в България!!!:)))
Поздрави,
Венелин.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
пък следващото изледване живот и здраве в България!!!:)))

Не съм сигурна какво точно имаш предвид, но все пак да ти кажа - ако жена ти ще се лекува и имате възможност да живеете и да се лекува в Германия, изобщо не си и помисляйте за България. Тук имаме 5-6 отлични специалисти, 2-3 много добри клиники, но да се лекуваш въпреки здравната система е... кошмар.

Hang in there.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здрасти,в България сме пациенти на проф.Кръстев и не е започвала лечение,той назначи ваксина за Хепатит B,която обаче така и не довършихме по онази тройна схема,направихме само първата и спряхме заради бремеността.Дали някои от миналите по този път знае,неободима ли е на 100 %.И в крайна сметка не го докарахме до никъде там.Незная дали ако започнем да я слагаме отначало след раждането,дали няма някакви противопоказания ако тя кърми.А за лечението тук,незнам,ако имаме  възможност може би 1 ден,макар че жена ми има доста колебания и аз самия незнам какво да мисля вече.Благодаря за помоща и съветите от все сърце!!!!!
Венелин

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Как така има колебания жена ти?
Дали да се лекува изобщо ли?

Хайде, родете, пък после ще се занимаваме с жена ти.
Но я каня тук да почете - може би след два дни четене няма да се колебае.

Дани
Hang in there.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Да Дани,относно лечението вообще,но аз съм за така че май много четене ни чака,тя е медицинска сестра,заряза си професията от разочарование защото най-вероятно на работа се е заразила.Поздрави пак и мерси за подкрепата.
Венелин.

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
Здравей Венелин,
съпругата ти е разочарована от професията си ,но това не означава че не трябва да се довери на специалисти и да проведе курс на лечение.Във форума има тема в която момичетата казват ,че им спират кърмата с таблетки,така че може би и за това трябва да помислите.
Пожелавам ви здраво бебе :baby3: :baby3:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007