Автор Тема:  Кръвни резултати трети месец и малко  (Прочетена 53335 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте! Аз съм на лечение от май месец с Пегасис и Копегус, лекуващ лекар ми е проф. Чернев от Александровка болница.
Дали бихте могли да ми кажете как според вас са за такъв момент следните кръвни резултати (нормата е за жени и съм написала само тези извън нормата):

Левкоцити 2.15 (3.5-10.5 норма)
Лимфоцити 53.700% (20-48 норма)
Гранулоцити 35.700% (от 40 до 70 норма)
Еритоцити 3.560 (3.7 - 5.3 норма)
Хемоглобин 104 (120-160 норма)
Хематокрит 0.315 (0.36 - 0.48 норма)

Другите неща са ми в норма като гледам. Но левкоцитите падат и ми е замаяно и лошо, а и някакви инфекции ме ловят и тормозят. С една дума се тормозя! Пия разни неща от типа на бирена мая, Герисан, Милгама Н, фолиева киселина от около месец. Но като гледам пак левкоцитите падат. Та въпросът ми е - как е било с вас? Докога падането им е поносимо и дали цялото лечение обикновенно варират в границата на 2.0 - 3.0?

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Re: Кръвни резултати трети месец и малко
« Отговор #1 -: Август 18, 2011, 15:06:19 »
Левкоцитите ти са доста ниски, внимавай!  Гранулоцитите не са ли посочени в брой/#/ ?
Това е показателят по кой то ще се ориентираш. Професорите от Александровска какво казват за тия ниски левкоцити? Не ти ли намаляват интерферона? Според мен търси някой от тях и ги информирай. Чернев е на работа на 22.08. Търси петрова.
Хемоглобина и той е снаднал, но не застрашаващо.
Консултирай се непременно с тях.

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Август 18, 2011, 15:56:10 »
Привет и от мен!

И аз от май съм на лечение, също в александровска. Когато отидох при Чернев с левкоцити 2.02, той ми даде експериментално хомеопатично лекарство МАОЛО. След месец левкоцитите станаха 2.5. Но дали е от лекарството - идея си нямам. Освен маоло, пия и Герисан. В понеделник ще пускам изследвания.

Лекуващата ми лекарка каза, че тромбоцитите ми са твърде ниски и да си говоря с професора какво да правя. Там никой освен него не може да вземе решение за лечението на хепатитите. Професорът го нямаше.

Чакаме 22ри.

До тогава хапвай повече и по-силна храна. При мен яко хранене и много вода помагат.  :bravo2:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #3 -: Август 18, 2011, 16:55:34 »
Благодаря ви за бързите отговори! Ми, ще ходя при Чернев другата седмица, то затова ми е така зле явно. Не ми се ще да намалява дозата на Копегусът, но ако трябва. Аз имах ниско натоварване от самото начало (вирусът беше малко над 3 000) и вече в веремията вирус не се открива. Дори се чудех дали при генотип 1, но чиста веремия на 2рия месец (тогава я правих) той би могъл да ми спре лечението на 6-тия месец, че се мъча.
Ще ви пиша какво ми е изписал!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #4 -: Август 18, 2011, 17:36:45 »
Дори се чудех дали при генотип 1, но чиста веремия на 2рия месец (тогава я правих) той би могъл да ми спре лечението на 6-тия месец, че се мъча.
Сметките ти са доста импровизирани. Няма лечение на генотип 1 с продължителност 6 месеца. За да видиш дали си от бързо отговорилите, е трябвало да си пуснеш ПСР на 1-вия месец, но дори и да си била с отрицателен ПСР, пак не можеш да се лекуваш само 6 месеца.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #5 -: Август 18, 2011, 17:53:22 »
Разбирам желанието ти да спреш на шести месец, но за генотип 1 това е абсолютно невъзможно въпреки ниската веримия и отрицателния ПСР.
С тези резултати вероятно ще редуцират дозата за една две седмици. Маолото е добра идея, а за хемоглобина наблегни на червените мръвки.

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 18, 2011, 21:33:09 »
Привет и от мен.
Тежичко е лечението,търпение,силна храна и повече почивка.
И аз като теб имах такива намерения за 6 месеца лечение,но Ради доста бързо ми даде да разбера,че тази ми мечта няма да се сбъдне.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 19, 2011, 11:32:02 »
Благодаря ви на всички! Ужасно дълго ми се вижда една година по този начин, затова тайно се надявах, че все пак има шанс да бъде само 6 месеца! Но явно щом вие се справяте и аз все някак ще го избутам това лечение цяла година! Отивам да чета из форума!

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #8 -: Август 21, 2011, 18:08:15 »
Дори се чудех дали при генотип 1, но чиста веремия на 2рия месец (тогава я правих) той би могъл да ми спре лечението на 6-тия месец, че се мъча.
Сметките ти са доста импровизирани. Няма лечение на генотип 1 с продължителност 6 месеца. За да видиш дали си от бързо отговорилите, е трябвало да си пуснеш ПСР на 1-вия месец, но дори и да си била с отрицателен ПСР, пак не можеш да се лекуваш само 6 месеца.
Искам да се поправя, тъй като днес, преглеждайки новият документ на Европейската асоциация за изучаване на черния дроб (EASL) "Клинични практически насоки за управлението на инфекцията с хепатит C", който EASL публикува в майския брой на своето списание "Journal of Hepatology", попаднах на информация, която твърди точно обратното. В документа се казва, че новите препоръки за продължителността на лечението на пациенти с генотип 1, които са постигнали RVR (бърз вирусологичен отговор), и които са с нисък вирусен товар, са то да бъде с продължителност 6 месеца. Ето и конкретния цитат:
Цитат
EASL Clinical Practice Guidelines: Management of hepatitis C virus infection
...
The following treatment durations should be applied according to the virological response, regardless of the HCV genotype:
(i) Patients infected with HCV genotype 1 who have an RVR should be treated for 24 weeks if they have a low baseline viral level, as suggested by a recent meta-analysis. As uncertainties remain as to which threshold should be used to distinguish between low and high baseline HCV RNA levels, patients infected with HCV genotype 1 (and possibly also those infected with genotype 4) with a baseline viral level below 400,000–800,000 IU/ml should be treated for 24 weeks, whereas it is reasonable to prolong therapy for a total of 48 weeks in patients with a higher baseline HCV RNA level [56,83–85,93,94].
...
Целият документ може да бъде свален от този линк: EASL Clinical Practice Guidelines: Management of hepatitis C virus infection.
Така, че явно вече има и официални препоръки, че при генотип 1 е възможно да има и по-кратко лечение - само, че при спазени горните изисквания.

Орфей е започнала с вирусен товар от 3 000 IU/mL, което е нисък вирусен товар, но пък проблема е, че тя не знае дали е постигнала RVR, тъй като си е пуснала ПСР на 2-ия месец, а не на първия. Така, че за нея все пак не може да се каже със сигурност дали може да си съкрати лечението.

Тези препоръки все още са си само препоръки за България и не са приети в консенсуса на българските гастроентеролози, нито в официалните критерии, по които се води експертната комисия в НЗОК. Така, че те за момента не действат като официални изсквания.
Независимо дали тези критерии са приети официално в България, или не, нека никой не прави нищо на своя глава, взимайки решение да съкрати лечението си, преди да се е консултирал с лекуващия го лекар.

Поздрави,
Радо

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Август 22, 2011, 10:22:52 »
Радо, много ти благодаря че ми пращаш тази статия. Напоследък ми е много лошо и ми е трудно да ходя на работа, сега поне имам надежда, че това няма да трае цяла година! При мен е правен ПСРа към втория месец, защото професорът го нямаше по-рано, а на него пише първи месец. Въобще - ще видим какво ще каже той, аз тия дни ще отида до болницата. Ще ви пиша!

Неактивен pavlinaboneva

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 225
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #10 -: Август 22, 2011, 10:32:48 »
Здравей.На 6-тия месец левкоцитите ми паднаха на 2.Намалиха ми дозата на 135 и след 5 дена лежкоцитите ми бяха 3.4.Може би трябва леко да се намали,ама незнам как стоят нещата в началния етап на лечението.Това трябва да консултираш с ;лекуващия лекър :smile:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #11 -: Август 24, 2011, 16:01:29 »
Аааа, 135 единици не ми говори много! Аз пия 5 Копегуса на ден. Но днес проф. Чернев погледна резултатите от ПКК и ДККто и каза да си пусна другия път едни "абсолютни стойности" и тогава да дойда при него. Тъй като сутринта ми взеха кръв ще видя дали те случайно не са взели да ги пуснат тези "абсолютни стойности", т.е. дали не са се сетили и ако не са ще ходя да си ги пусна аз.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #12 -: Август 25, 2011, 15:06:36 »
Да живеят пържолите!!!! Размина ми се получаването на инжекция за увеличаване на белите кръвни клетки и продължавам лечението както досега! По техните изследвания левкоцитите ми са 2.4 след пържоли на обед няколко дена подред! Имам неутрофилен гранулоцит 1.0 (при норма 2.1 - 6.4), за него ми казаха, ако мине 0.8 веднага да им звъня. Хммм! Ще се наложи да попрочета кои кръвни тела какви биват и за какво отговарят като типове и подтипове! Има ли такава статия някъде, за която да се сещате? Ииии - дали някой може да ми препоръча къде мога да прочета за кой месец какви документи и изследвания трябва да си правя!? Че ако сама не ги следя тези неща ще стане някаква грешка, сега ме изписаха без дума да ми кажат кога пак да отида, предполагам, че ако ми е ОК кръвта чак на 6тия месец за поредният ПСР. За този ПСР ще им звъня след 15 дена. Да видим. Той може ли като е бил отрицателен сега да стане положителен - май да. Прочетох, че нов протокол за следващите 6 месеца ще трябва да подам в НЗОК на петия месец! Ужас! Много въпроси набутах! Ще се радвам на каквито и да е отговори.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #13 -: Август 30, 2011, 11:40:45 »
Ще се наложи да попрочета кои кръвни тела какви биват и за какво отговарят като типове и подтипове! Има ли такава статия някъде, за която да се сещате? Ииии - дали някой може да ми препоръча къде мога да прочета за кой месец какви документи и изследвания трябва да си правя!?
Пробвай да видиш дали в тази тема няма да откриеш отговор на тези въпроси: Как да се справим с промените в кръвната картина при лечение с интерферон. Тази статия също може да ти е полезна в битката с падащите кръвни показатели: Левкопения и тромбоцитопения при лечение с Интерферон - статия от Д-р Балабанска.

Че ако сама не ги следя тези неща ще стане някаква грешка, сега ме изписаха без дума да ми кажат кога пак да отида, предполагам, че ако ми е ОК кръвта чак на 6тия месец за поредният ПСР.
ПСР на 6-ия месец не се прави. В документите за удължаване на лечението, се подават резултатите от ПСР-а на 3-ия месец. За подаването на документите за удължаване на лечението съм отговорил малко по-долу в поста.
Но иначе, лекуващия лекар би трябвало постоянно да ти следи кръвните показатели по време на цялото лечение. Можеш да се ориентираш какви изследвания и кога да си пускаш от тази таблица: Бланки за проследяване на изследванията. Резултатите от тези изследвания се искат и при подаването на документите за удължаването на лечението.

За този ПСР ще им звъня след 15 дена. Да видим. Той може ли като е бил отрицателен сега да стане положителен - май да.
Разбира се, по всяко време може да стане положителен. Но това е много песимистичен подход, а той не е препоръчителен. Както забелязвам, правилно си се ориентирала към темата на Хепи Би, което е много по-добър избор :wink3: Всичко е въпрос на гледна точка, а това е избор, който изцяло е под наш контрол.

Прочетох, че нов протокол за следващите 6 месеца ще трябва да подам в НЗОК на петия месец!
Пробвай с тази статия: Как да се лекувам? Системата за лечение на хронични вирусни хепатити в България. По принцип преди последното взимане на лекарствата за 6-ия месец, трябва да си готова с всички документи, и в момента в който вземеш последните лекарства, веднага трябва да си подадеш документите за следващите 6 месеца. По този начин от НЗОК ще имат 1 месец да одобрят следващите ти протоколи, а ти няма да се окажеш без налични лекарства, чакайки тяхното решение.

Поздрави,
Радо

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #14 -: Август 31, 2011, 17:06:42 »
Радо, благодаря ти от сърце! Полека и внимателно ще изчета тези линкове!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007