Автор Тема:  Здравейте и от мен!  (Прочетена 976 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен milena1301

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Остър хепатит В
Здравейте и от мен!
« -: Август 25, 2011, 20:05:26 »
Здравейте!
Аз също съм бременна в 36-та седмица. До момента са ми правили 2 пъти изследвания и всичко беше нормално, но днес като получих новите резултати, само дето не припаднах. Оказва се, че имам хепатит, но лекарката не ми поясни много нещата. Резултатите са:
- anti-HBc total - положителен
- anti-HBs - положителен (235.95 mUI/mL)
- anti-HBe - положителен
Това са моите резултати и сега нямам обяснение дали съм заразена с хепатит и откъде, и дали има лечение. И като чета във форума, ставам много притеснена.

Копие на оригиналния пост:
Цитат
zdraveite.az swshto swm bremenna v 36 sedmica.do momenta sa mi pravili 2 pwti isledvania i vsichko beshe normalno no dnes kato poluchih novite rezultati samo kwdeto ne pripadnah.okazva se che imam hepatit no lekarkata ne mi poiasni mnogo neshtata.rezultatit sa                        antiHBc total -positivo,,,,,,,,,,,antiHBs-positivo(235.95mUI/mL)anti-HBe positivo tova sa moite rezultati i sega niamam obiasnenie s hepatiti swm zarazena ot kwde i dali ima lechenie,no kato cheta vwv foruma mnogo swm pritesnena

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Август 30, 2011, 10:48:07 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен!
« Отговор #1 -: Август 30, 2011, 10:56:05 »
Здравей, Милена!
Доколкото виждам, от начина на изписването на резултатите ти, явно живееш извън България. Първия въпрос, който ми изниква е, защо лекарката ти ти е пуснала изследвания за хепатит B чак в 36-та гестационна седмица!?
По принцип това изследване се прави много по-рано, за да може, в случай, че се открие хепатит Б, да се вземат своевременни мерки.
Относно изследванията ти - те показват, че имаш изграден имунитет след прекаран хепатит B в миналото. Т.е., в момента нямаш хепатит B. Хубаво е обаче да видим и резултатите от HBsAg изследването ти, то трябва да е отрицателно.
Задължително обаче поговори с лекарката ти и я помоли да ти изтълкува и тя изследванията. Трябва да си абсолютно сигурна, че всичко е наред с теб и че можеш да родиш спокойно и без притеснения.

p.s. Искам да те помоля да пишеш на кирилица. Това е задължително за форума. Ако нямаш кирилица на своя компютър, можеш да използваш вградената. За повече информация, как можеш да използваш вградената фонетична клавиатура, прочети тази тема: Добавена е кирилица във форума.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007