Автор Тема:  "Докато не започнеш да кашляш кръв, нищо ти няма"  (Прочетена 42867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
:cupid: :cupid: :cupid: :cupid: :angel: :cupid: :cupid: :cupid: :cupid:

"Докато не започнеш да кашляш кръв, нищо ти няма" е Оптимистично-позитивна тема! 

Нуждата от нея дойде в резултат на силната воля и добрия дух на Форума, от способността ни да минаваме през предизвикателствата на живота. И понеже всички смело се борим с хепатита, искаме да споделим хубавите неща, които ни се случват, по пътя към победата.

Изборът на заглавие дойде от изказване на личния лекар на потребител на форума – Морещица, публикуван в „Митове, крилати фрази и легенди за хепатита!” през 2009.

Позволих си да използвам този цитат, понеже (вероятно без да си дава сметка) този личен лекар е събрал квинтесенцията на лечението ни в едно изречение. Факт. Щом не кашляме кръв – нищо ни няма. Сериозно – някой в този форум, който лекува хепатит, да кашля кръв! Не. Ето, виждате ли! Вече имаме причина да се усмихнем на деня.   

Моето щастие в лечението дойде от вас. Първият път, когато написах „хепатит Б” в гугъл с треперещи пръсти и трудно дишане, естествено излезе Форум на хепатитно болните. Казах си „Аз не съм една от Тях”. След няколко месеца си казах „Аз съм една от Тях”. Днес, с гордост и блага усмивка, си казвам „Аз съм една от Нас”. 

Благодаря на всички минали, настоящи и бъдещи потребители на Форума. Той ме лекува повече от интерферон.

И днес не кашлям кръв. Това е прекрасно, нали! 

:cupid: :cupid: :cupid: :cupid: :angel: :cupid: :cupid: :cupid: :cupid:
« Последна редакция: Август 26, 2011, 09:33:35 от Хепи Би »

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: "Докато не започнеш да кашляш кръв, нищо ти няма"
« Отговор #1 -: Август 26, 2011, 14:17:18 »
Хепи спам(както го нарече ти)
 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :flowers:

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #2 -: Август 28, 2011, 17:37:39 »
А, тя, Кики, май че имаше такъв случай да кашля кръв. Но не се среща често, признавам.
Демек жълтият гостенин е по-благ от женския си аналог.
Ето още един велик девиз на болния от хепатит, провеждащ лечение, даден ни от Памче :
"Който оцелее, ще закусва"
Като се има предвид, че Памче е старши, преболедувал, смачкал вируса, наш учител и вожд, можем да разкрасим девиза така :
"Който оцелее, ще закусва с Памче"

Неактивен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #3 -: Август 28, 2011, 17:50:06 »
"Който оцелее, ще закусва с Памче ЕКЛЕРИ"

Бих добавила аз.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #4 -: Август 28, 2011, 17:56:04 »
Ееее, вие в Софето все еклери ядете! :wink2: Пратете няколко и в Русе! :bye2:

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Публикации: 128
    • Профил
« Отговор #5 -: Август 28, 2011, 17:57:06 »
А-а-а, да ги нямаме тия, вие си закусвайте, но аз съм пас! В противопоказанията на лекарствата никъде не прочетох, че от тях може да се мине на "другия бряг"! :laugh:
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 28, 2011, 18:50:09 »
А-а-а, да ги нямаме тия, вие си закусвайте, но аз съм пас! В противопоказанията на лекарствата никъде не прочетох, че от тях може да се мине на "другия бряг"! :laugh:

Ха-ха-ха-ха-ха................................
Аз да изтрепя един път гадината, пък на кой "бряг" ще съм - хич няма и да ми пука  :laugh: :laugh: :laugh:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 28, 2011, 19:08:15 »

Това "другия бряг" е доста многозначително  :wink3: , в листовката  пише за страничен ефект: депресия и склонност към самоубийство и даже пише, че има няколко успешни опита или  за оооония бряг ..хмм май не се споменава  :smile:

Колкото до "Който оцелее, ще закусва с Памче" хаха .. Мъдро,.. познавам Памче от ранна детска възраст и спокойно мога да заявя, че доста често закусваме заедно с него и определено ми се отразяват добре закуските  ни  :wink3:, по странно ми е, ако не се засечем на закуска ... което се случваше няколко пъти по време на лечението ,но тогава така или иначе получавах факсове от космоса и не ми правише впечатление липсата му  :smile:

А колкото до
че Памче е .. наш учител и вожд..

Предлагам Радо да се замисли и удостои с някаква подобна титла ... колко добре би звучало: Памче - вожд хипохондрик  :smile:

« Последна редакция: Август 28, 2011, 20:02:20 от pamche »
Известен с това , че не е известен !

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Публикации: 128
    • Профил
« Отговор #8 -: Август 28, 2011, 19:25:42 »
Това "другия бряг" е доста многозначително...
Върви си Зайо Байо през гората и вика:
- Педерастииии, педерастиии. Всичките са педерастииии!
Среща го Баба Меца и му казва:
- Що така бе Зайо? Що ги приказваш тия приказки? Виж се къв си малък още, мляко имаш още по устата а ги говориш такива?
- Не е мляко, бе! Не е мляко! Педерастиииииии! ! ! Всичките са педерастииииииии! ! !
 :laugh: :laugh: :laugh:

"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #9 -: Август 29, 2011, 09:32:20 »
Неделя. Ранна лятна утрин. Слънцето лениво гали листата на асмата. Върху дървената маса тичат слънчеви зайчета. От време на време лъчите се отразяват в черната повърхност на горещото кафе. Две от петте чаши са с виенско кафе – много бита сметана върху силното кафе, нежно поръсена с канела. Въздухът мирише на лятна прохлада, снощи окосена трева, роса, кафе и канела.

Около масата седим пет поколения близки роднини – от баба до внуче. Всеки разказва за себе си, после с внимание изслушва другите. Връщаме се в спомени от детството на внучетата. Смеем се. Разказваме планове за пътуване до далечни страни. Смеем се. Обсъждаме и близките планове за идната седмица. След два часа всеки поема по пътя на неделния си ден. Щастлив.

В живота ми няма място за хепатит. Има място за хармония с близките ми хора, споделеност и любов.   

Ще заразявам с щастие, не с вируси!

Хепи  :cupid:

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #10 -: Август 29, 2011, 10:18:56 »
Памче,завиждам ти че само по време на лечение си получавал сигнали от космоса,при мен не спират :laugh:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #11 -: Август 29, 2011, 17:03:58 »
Да! Оставаме аз, лечението, най-добрите ми приятели и най-близките ми хора. Имам време да се вгледам в тях и да усетя колко всъщност ги обичам!!! Да получа подкрепа или не, да видя кой какъв е всъщност. Това не е така лошо, то е малко като да съм в манастир, има нещо прочистващо в тази цялата работа. Повече грижа за мен с по-лош резултат от преди с по-малкото грижа (еми, това е хубаво, че ми се случва нещо, което мога да понеса!), малко скоростта е намаляла и опознавам себе си в нова ситуация! Разбирам възрастните хора в трамваите на едно по-ново ниво и сериозно болните почвам да предполагам как и какво се случва с тях малко повече (макар естествено при мен да има огромна разлика - знам, че това ще приключи някой ден!). Почвам да не се ядосвам така на младите, че седят по тролеите и не отстъпват място - и аз седя, че да не падна някъде като ми се завърти всичко. Виждам нещата през нова призма. Чета статии написани от възрастния ми дядо за починал негов приятел и си викам - нали знаете как казват възрастните - ако можех да върна младостта - аз получавам този дар някак сега - да надникна временно в света на болежките, здравните каси, хорската невежест - но скоро ще се върна в света на здравите! Че то ще си е цяло възкръсване това! Та идеята ми е - че това лечение ме изпива като тяло и ме тормози доста, но аз не спирам да раста духовно, макар да имам 100% това "мозъчно затъмнение", за което четох във форума, но то някак не е само негативно. Защото най-важните неща се виждат много по-ясно!

Неактивен pavlinaboneva

• Немедицинско лице
  • Публикации: 225
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #12 -: Август 29, 2011, 17:23:50 »
Като отворихте темата за хубавите неща ,които са ни са се случвали по време на лечението,аз мога да започна.Беше неприатно наистина,но пък колко хубави неща ми се случиха.Примерно срещнах човек,на който страшно много държа и как имах сили и за лечение и за любов,не ме питайте,просто имах...и може би това беше причината да изкарам толкова леко лечението.Просто мисълта ми беше другаде,дори и  на болежките не обръщах внимание:)Незнам дали тук му е мястото да пиша такива неща,но понеже Орфей отвори темата,а тя междудругото е много ми допадна.Няма само лоши неща да си пишем:)Аз съм за раздела :girl_wink:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2763
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #13 -: Август 29, 2011, 20:46:22 »
Който оцелее, ще закусва с Памче

Аз пък бих казала:

'' Който закусва, той ще оцелее'', т.е. перефразирам великата фраза '' Рънътъ праи бурбътъ''

:turkeydance: :turkeydance: :turkeydance:

Абе много ми се пие кафе тия дни, никой ли няма навит за след 20.00? Стига сте си лягали с кокошките, давайте да се видим някоя вечер на по безалкохолна биричка в някоя пицария.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #14 -: Август 29, 2011, 21:00:39 »
Който оцелее, ще закусва с Памче

Аз пък бих казала:

'' Който закусва, той ще оцелее'', т.е. перефразирам великата фраза '' Рънътъ праи бурбътъ''

:turkeydance: :turkeydance: :turkeydance:

Абе много ми се пие кафе тия дни, никой ли няма навит за след 20.00? Стига сте си лягали с кокошките, давайте да се видим някоя вечер на по безалкохолна биричка в някоя пицария.

Две думи каза и ме нави. Ей, че съм лесна да му се не види  :love5:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007