Автор Тема:  "Докато не започнеш да кашляш кръв, нищо ти няма"  (Прочетена 42865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: "Докато не започнеш да кашляш кръв, нищо ти няма"
« Отговор #30 -: Август 31, 2011, 16:17:22 »
Естествено всеки може да избере да редактира публикациите от последните 24 часа, ако е почувствал такава вътрешна необходимост.

Дани
Hang in there.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #31 -: Август 31, 2011, 16:37:40 »
 :fight: Леле какво стана!!!! Аз нямах предвид това! Аз съвсем нямах това предвид! Мисля, че всички го знаете! аз просто цитирах една смешка, която чух този ден и на мен ми подейства добре, казах си, че в крайна сметка много зависи от нас самите в тази борба, поне толкоз, колкото от лекарите ни! Това имах предвид, макар да се получи караница от моят пост, за което не се чувствам особено добре, че предизвиках! Иначе и аз минавам през трудности! Но ето днес пък срещнах една стара лекуваща лекарка и й споделих за хепатита и й казах, че аз се държа и на работа ходя дори, а тя ми каза: Ти си животно, затова! Можех да й се обидя, но добре че беше пред мен за да видя, че тя има предвид, че съм издържлива и силна! Много често думите не стигат и стават обърквания... Темата е разкошна! Но дори заглавието й подсказва, че в нея ще има кървави моменти. Аз затова като прочетох това заглавие на тази тема така се възхитих! Най-голямата красота за мен идва от нюансите и смесването, от редуването на нещата - в картините - на цветове, в готвенето - на подправки, в денонощието - на светлина и тъмнина, така и в тази тема - за да се усети пълният нюанс не можем да изолираме тъгата, тя си е там винаги. Дори като се караме се караме с любов. На мен ми харесва това!

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #32 -: Август 31, 2011, 17:32:26 »
Хепи, успех с лечението и ти пожелавам по малко странични ефекти, стискам палци да си в тия 4-11% и завинаги да се отървеш от хепатита .

Хората са казали и 1на100 да е, ако ти си в това 1 значи е 100на100%

ПС

Колкото по отдавна човек е в форума толкова повече се сближава с хората от него, а съдбите и резултатите не винаги са такива каквито искаме да бъдат , но трябва да помним и доброто и тъжното (затова и анита го е споделила защото и тежи) от форума , то и в живота е така, няма само мед и рози.

Още веднъж:  успех с лечението  :good:

Известен с това , че не е известен !

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #33 -: Август 31, 2011, 23:13:48 »
Хепи, ама ти на косъм си ми висяла, а това е много опасно за човек в 4-тия месец от лечението!  :pardon:
Я се стегни и си продължи темата.
"Ако ли не, си зодия молец" - цитатат от коментар в раздела на Кирил Маричков в сайта на "Гласът на България"  :laugh: :laugh:

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #34 -: Септември 02, 2011, 09:39:40 »
"Борба на арената на Форума"

Интро:

Уважаеми Форумци. Всичко е въпрос на гледна точка. Ето още един поглед на случилото се през последните дни. За 6 часа сътворихме това, за което на Шекспир са му трябвали години - драматичен шедьовър.

Първо действие:

Арената на Форума. Декор от тежки завеси, леки въздишки е цъфнали дървета. Героите са с маски от никове, псевдоними и LCD дисплеи. Ято сапунени мехурчета се носят по арената. Излитат от авант-сцената, където Хепи държи капачка от буркан, пълна с Веро и духа мехурчета по старомодния начин – от ухото на ключ (в случая от баня).

Палаво мехурче се разбива с плясък в арфата на Орфей и мелодията рязко става сапунена, неравноделна, с елементи на подрусване в ханша. (Орфей, съжалявам за чалгата, но трябва да има нещо и за широката аудитория).

По пода на арената се търкалят неутрофилите на Ели, но тя е спряла да се чуди защо са паднали и си играе на гоненица с един сценичен работник, в чиито очи се отразяват небостъргачи. В средата на арената има маса, отрупана с еклери и безалкохолна бира. До тях стои табелка „в представлението има продуктово позициониране” (трябва да сме коректни в скритата реклама). Нищо коректно няма в цялата история, всъщност това е част от черния ПР срещу пастите на Мария-Антоанета. Идеята е заимствана от римляните с техните „хляб и зрелища”, но „еклери и зрелище” е далеч по-сладко. В дъното на сцената стои неонов надпис „Червената къща”, част от бартерния договор на форума – спонсорство срещу еклери.

Цъфнали дървета, сапунени мехурчета, лека чалгийка, похот и страст – всичко това внася ерес в традиционно мрачното Форумно общество. На арената излизат Блюстителките на форумния ред, с репликата „Моля ви, покажете малко уважение...” . Край на първо действие.

Второ действие:

Лепкав мрак и сивкава мъгла покриват арената. Жестоки батални сцени. Прелитат постове и мегабайти. Злъчни думи, слуз, помия. На помощ излизат армии от емотикони. Два-три от веселите емотикони падат в жертва. Всички застиват. Блюстителките понасят емотиконите на ръце и отиват към олтара на великия жрец на РАДОстта, за да измолят от него да им ги върне в чата.  Край на второ действие.

Трето действие.

Диалог на Хепи и Ели, които от хилядите участници във форума са единствените лекуващи се в еуфория. Хепи подхваща диалога, но скоро става ясно, че Ели е настигнала младежа от първо действие и прави зад кулисите неща, за които в миналото са изгаряли на клада. (Дискретността на автора я спира да сподели видяното). Устните на Ели са явно ангажирани и тя няма да подаде реплика. Хепи подхваща монолог, понеже всички отказват да й пишат в темата. В едната си ръка държи бръснарско ножче, в другата кутийка приспивателни и пламенно призовава великия жрец на РАДОстта да закрие това фиаско.

Великият жрец на РАДОстта, заедно със съзДАНИето на мъдростта се появяват на арената, като водят със себе си и Блюстителките на форумния ред. Всички искат да се хванат за гушите, но в дух на взаимно разбирателство се хващат за ръце. Орфей подхваща сапунена мелодийка в лекия жанр (нали си го представяте как звучи на арфа). Ели е употребила младежа от първо действие и го е пратила да си ходи към щатите. Вече е краят на седмицата и всички удряме по една голяма. Само Ели удря една малка, щото не може да носи. Мезим си обилно с маоло, герисан и бирена мая.

Епилог (глас зад кадър на Памче):
Хората са казали и 1 на 100 да е, ако ти си в това 1, значи е 100 на 100%   

Завеса.

Край! :cupid:

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #35 -: Септември 02, 2011, 10:26:00 »
Оценката ми за творчеството ти е ОТЛИЧЕН. Дано е в сатирично-хумористичен тон...че пак ще стане едно дърдорене  :wink3:

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #36 -: Септември 02, 2011, 13:07:13 »
 :write: Да, точно е казано всичко!!! Смях се с глас!!! И аз като изцепя "Нали всички се обичаме" и направо става велика чалгица наистина! Чакайте сега, бях измислила нещо умно за тази тема! Бях измислила, че всички имаме хубави моменти, защото иначе нямаше да издържим, нали така! Та номерът е по някакъв начин да ги споделяме точно тук. Сега ще ви разкажа моят хубав момент от вчера: Прибирам се аз през паркчето при нас за вкъщи. Мъкна си една адски модерна био торба с продукти - на нея пише Фантастико и има нарисувано дърво. И чувам едни хлапета-момиченца, 5-6 клас да си говорят. "Трябва да си купиш и да носиш всичко в черно, адски е яко!" А другото виси надолу с главата от една облегалка на пейка и отговаря иронично: "Да бе, и сърцето в черно!". После отминах.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #37 -: Септември 02, 2011, 20:44:40 »
Аплодисментите, макар и не така обилни, не пресъхват и няма как - уморените актьори ще трябва да излязат на сцената за бис.
Четвърто действие :
Хепи е пресушила чашата си на екс и сега беснее, че сапунените й мехури са улучили рогата на овцата Боцка. Боцка се чувства натъжена, но не и виновна, че има рога - овца е все пак, не е заек, нито плюшено мече.
Орфей продължава да опъва струните на разстроената си арфа в подкрепа на сапунените мехури.
Хепи обаче упорито стиска напоения с веро ключ от баня и вместо да продължи производството на пъстрите, лъскави, хвърчащи над сцената сапунени балони за радост на зрители и актьори, чевръсто разбърква с него питиетата на някои герои, та да им горчи.
Няма друг, който да умее да прави сапунени балончета през ключ. И то от баня. Освен Хепи.
Но от Хепи барман не става. Потърсете овцата Боцка ако искате по-разнообразно мезе - + калций +витамин Д към салатата от маоло, бирена мая и герисан и тогава ще можете да носите на пиене. Въобще, ако искате да пиете безаварийно, питайте кръчмаря.
Заекът заеква в недоумение - дали му били роля на блюстител на реда, какъвто той винаги е искал да бъде, защото е роден под знака на овцата, но досега все му се падаше образа на слънчевото зайче, който той буреносно притъмняваше за авторитет. Днес, като се огледа във вълшебните сапунени мехурчета, прехвръкващи над сцената, дойде му изведнъж отвътре ролята на слънчевото зайче, но на финала го освиркаха - неразбран остана слънчевият блюстител на реда.
Публиката е пъстра и много разсеяна - купчини деца с амулети на врата, окачени им от Великия жрец на РАДОстта, които се боричкат помежду си, скубят си перчемите, пищят и се гонят във времето. Децата плакаха и се смяха на играта на сцената ли, на своята игра ли, но не успяха да се уплашат нито от блюстителите на реда, нито от разярения балонотворец. Ако някой някога им е вземал страха, то това е СъзДанието на мъдростта, което има колби с магически течности - миризливи и буретворни, и не се помайва да дърпа, щипе и пляска - тя е театралният, кино и литературен критик на нашето племе с остър език, здрава хватка и щедра словесност.
Но след всички идва Вождът! На сцената се спуска гигантски транспарант със специални ефекти - Очаквайте с нетърпение премиерата на издателство "Ели13" - нова книга с преживявания, просветления и мъдрости на Вожда! Вождът умее с една дума да изкаже цял ден, месец, тримесечие от живота на хипохондрика. Вождът никога не е тъжен, нито весел. Вождът винаги е и тъжен, и весел. Как да се радвате и колко да плачете, как да оцелявате и колко да закусвате - рецепти за живот от Вожда : книга с меки корици и твърди страници, която ще дойде при вас - деца, за първия учебен ден!
Предвижда се и специална среща с Вожда в деня след премиерата, когато ще можете да питате, да викате, да стискате ръце. Вождът ще раздава автографи. Поканени са децата от първи до последен клас, разрешено е присъствието на студенти и дипломанти. Вождът ще води със себе си група научни работници-авторитети в различни области. Срещата се хоства от СъзДанието на мъдростта и се очаква всички актьори от пиесата да присъстват за радост и поука на децата!

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #38 -: Септември 02, 2011, 23:31:52 »
 :congrats:
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен Хепи Би

• Немедицинско лице
  • Публикации: 203
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #39 -: Септември 03, 2011, 08:22:42 »
От два дни чакам някой да пусне аплодисментите - уви! Тогава ги пускам аз!
 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ели, прекрасно! Само малко уточнение по сюжетната линия:

"Вече е краят на седмицата и всички удряме по една голяма (инжекция!). Само Ели удря една малка (инжекция!), щото не може да носи".   

Много се кефя на темата - толкова е шарена от към емоции. Интересно ми е колко много посещения и колко малко щастливи постове. Българска народопсихология!

Пожелавам щастлив ден на всички! 

Хепи  :cupid:

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #40 -: Септември 04, 2011, 17:43:21 »
 :clap:   така достатъчно щастлив пост е или да добавя и :flowers: , но ако и това не е достатъчно щастлив пост за темата слагам и  :dance: , за най отявлените стожери на щастието ще добава като бонус и  :bye2: :congrats: :clap: :bravo2: :laugh: :dance: :flowers: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5:
надявам се се вписах в темата  :wink3:????

пс

Българска народопсихология!
Така е, наплашиха се хората да пишат в темата за да не би да не са им достатъчно ХЕПИдизирани постовете  :oops:
Завеса!
Известен с това , че не е известен !

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Публикации: 128
    • Профил
« Отговор #41 -: Септември 04, 2011, 19:06:23 »
:clap:   така достатъчно щастлив пост е или да добавя и :flowers: , но ако и това не е достатъчно щастлив пост за темата слагам и  :dance: , за най отявлените стожери на щастието ще добава като бонус и  :bye2: :congrats: :clap: :bravo2: :laugh: :dance: :flowers: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5: :love5:
надявам се се вписах в темата  :wink3:????

Не вярвам, пропуснал си::turkeydance: :kiss: :clown2: :beer: :fun: :clown: :happy: :flowers3: и :cupid:
« Последна редакция: Септември 04, 2011, 19:33:42 от dreamer »
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #42 -: Септември 05, 2011, 18:19:38 »
да дам и аз своя хепи принос :flying_kiss: :kiss: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #43 -: Септември 05, 2011, 18:40:25 »
Ааааа, и аз се включвам  в щастливата дружинка, макар и често  да съм била черногледа, паникьосана и недоверчива!!!

:clown: :clown2: :clown: :clown2: :clown: :clown2: :clown: :clown2: :clown: :clown2:

Щом е за веселби, всеки се слага!

:headphones: :kiss: :headphones: :kiss: :headphones: :kiss: :headphones: :kiss: :headphones:

:flowerpower:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #44 -: Септември 06, 2011, 13:17:35 »
Е, Хепи, не подценявай досетливия читател  :girl_wink:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007