Автор Тема:  Австралийски антиген - разчитане на резултати  (Прочетена 4941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,
ще споделя може би на по-късен етап моята история, но сега се нуждая от разчитане на резултат. Доктор ми каза, че са добри, тоес да не се безпокоя за момента. Знам, че имам австралийски антиген и чакам резултат от ДНК изследването. Бременна съм в 35-36 седмица, но допълнителните маркери си пуснах сама преди седмица - две. Ето и резултатите от маркерите.

Anti Hbe            0,09                 над 1,00/-/отр;до 1,00/+/пол
HbsAg           189.20СОI    <0,9 отрицателен/ 0,9-1,1 сива зона/ >1,1 положителен
Anti Hbc IgM    0.41                до0,8/-/отр,0,80-1,2сива зона,над1,2/+/пол.
HBeAg           0,47                до 1,00/-/отр;над 1,00/+/пол

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Австралийски антиген - разчитане на резултати
« Отговор #1 -: Септември 07, 2011, 22:06:20 »
Здравей, Дани,
Според изследванията, които си пуснала, имаш хроничен хепатит B. За момента най-важното е какъв е резултата от HBV ДНК изследването. Силно се надявам той да е с ниски стойности, защото ако си с високи стойности, ще имаш много малко време пред ираждането, за да започнеш лечение за сваляне на вирусния товар.
Каква е причината да си пуснеш ПСР изследване чак на 36-тата гестационна седмица, ходила ли си на хепатолог преди това, или досега се консултираш само с гинеколога си?

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 09, 2011, 14:24:43 »
Здравейте,
в началото на бременността ми се откри, че има положителен резултат на австралийски антиген. Гинеколожката ме прати при специалист "Инфекциозни болести"(Велико Търново), който ми направи изследвания, които тогава не ми бяха много ясни - и ми препоръча чак след като родя и спра да кърмя да отида да се лекувам. Така минаха месеци на спокойствие от моя страна след препоръките на специалиста и личния лекар, че всичко е нормално.
Стана време за болничния (45 дена), който се дава преди раждане(при мен малко по-рано, защото излязох в отпуска) и попаднах случайно на майка от форум за майки, която търсеше лекарство - Хепатект за бебето си, защото и тя като мен е с положителен австралийски антиген. И така разбрах, че съм била в информационно "затъмнение".
След това се развиха малко бавно нещата за мен - ходих пак при гинеколожката, личния лекар и специалиста, който ми каза, че ако искам мога да си пусна изследванията отбелязани във вашия сайт. Пуснах горните изследвания, който не се правят във Велико Търново (само за австралийския антиген, а другите поне не в тази лаборатория) и си записах час при доктор Балабанска в Токуда.
Тук изследването за ДНК в едната лаборатория го носят в Германия и става за около 10 дена при цена 200 лева и затова се отказах да го пускам, защото нямаше да е готово преди посещението ми при доктор Балабанска.
Ходих при доктор Балабанска в 36 -тата седмица, при която тя ми написа направление за ДНК изследването и лист с предписание "Нормално раждане при стойности под 2000 единици, секцио при високи стойности + Хепатект за бебето освен ваксината"(по-подробно е описано това съм го редактирала).
Прегледът беше следобед и нямаше възможност да остана да направя изследването. Тя ми каза, че мога да го пратя по куриер.
Прибрах се, но не във Велико Търново, а в друг град, в който избрах да раждам поради различни причини.
Няма да разказвам с какво неразбиране и незнание бях посрещната, когато исках да ми се направи изследването или да ми бъде взета кръв и да бъде изпратена.
Доктор Балабанска ми беше дала телефон на друга лекарка ( не знам дали е удачно да се споменават имена във форума освен тези, които съм срещала и ако да, ще ги добавя по-късно), която ми обеща да ми направи изследването ( в София ), ако пратя кръв по куриер. Намерих доктор, който ми помогна да ми вземат кръв и да го пратят. Изследването ще го правят след 12.09, защото и лекарите са хора и имат нужда от отпуски. Сега съм в 37-та седмица и чакам резултатите от изследванията. След това остават още доста питанки и дано мога да сваря за всичко. Надявам се на добри резултати макар, че е много наивно, но честно от притеснения няма да се развият нещата по-бързо. Да се надявам, че поне тук(по-голям град, частна клиника) ще попадна на по-добри специалисти и ще се отнесат професионално.
Това е накратко. Ще пиша допълнително, ако някой се интересува, както и какво се е получило в крайна сметка.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Септември 09, 2011, 14:43:34 »
Изпращането на кръв става и без съдействието на лекари. Предполагам, че си я пратила на д-р Цветанска.
Аз също съм пращала и процедирах по следния начин:
1. Отидох в една произволна лаборатория и поисках да ми вземат кръв във вакутейнер със серум без да я центрофугират.
2.Отидох  в централния офис на Еконт и изпратих кръвта в хладилна чанта.Препоръчително е да се отиде в края на работния ден, защото пратките пътуват през ноща. За по малки градове е добре от предния ден да се даде заявка за хладилна чанта. 
На следващия ден се чух по обяд с д-р Цветанска, кръвта беше пристигнала и ОК.
Относно поставянето на  Хепатект на бебето е добре предварително да се уговориш със лекарите, кото ще са на израждането, защото не всички са съгласни да го поставят. Незнам дали ще го осигурят от болницата или ще трябва сама да си го набавиш.
Пиши като излезе резултата от вирусното натоварване.
Стискам палци да е ниско. :bravo2:

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 09, 2011, 15:15:33 »
Здравей,
доктор Цветанска се отнесе много мило и разбиращо, че чак не мога да повярвам, че може да има такова отношение при положение, че не се познаваме.
Целта ми беше да си направя изследването като го заплатя или да ми вземат кръв и да я изпратят те или аз ( пак за моя сметка).
В една лаборатория - в Първа поликлиника (централна) жената ме погледна и каза да се "разкарам" :).
В други лаборатории не искаха да се "натоварват" с такава задача. Намерих лекар, който ми помогна и се ангажираха да пратят кръвта след като поръчах да дойдат да я вземат.
Колкото до неонатолозите ( в клиниката където имам намерение да раждам ) преди месец и преди да имам предписание казаха, че досега не са слагали Хепатект на бебета освен стандартната ваксина. Ако откажат(след като разбера резултата) ще търся вероятно друга болница и екип, където ще се "командировам".
Колкото до Хепатект-а съм питала доставчиците и те ме увериха, че имат наличност и ще ми бъде пратена при поискване и рецепта.
Не съм поръчвана предварително Хепатект, защото е описано да се постави само при по-високи стойности на ДНК изследването и едва ли някой лекар ще се съгласи да го сложи без резултат от това изследване. В понеделник ще разпитам новата ми гинеколожка, която изражда деца и е началник АГ отделение.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #5 -: Септември 10, 2011, 12:51:55 »
Здравей, Дани!
Хубаво е, че все пак си успяла да се добереш до д-р Балабанска, която е специалист точно по вирусните хепатити. Важно е поне, че ПСР-а ще ти излезе преди раждането и ще имаш време за реакция, ако се наложи.
Стискам палци за отрицателен ПСР или поне за такъв с много нисък вирусен товар!

Не забравяй да пишеш от време на време в темата, за да ни държиш в течение какво се случва с теб - тази информация след това може да бъде полезна и на много други бъдещи майки с хепатит B.

Поздрави,
Радо

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Септември 26, 2011, 18:36:44 »
Здравейте,
излезе резултата ми от ПСР изследването. Е, не е отрицателно, но е 3 000 единици или 15 000 копия както каза доктор Цветанска (очаквам да получа резултатите на бележка). Д-р Балабанска ми каза, че мога да родя и нормално (не знам дали избирам правилното решение, но мисля, че една операция бих понесла и възстановя по-трудно), поръчах Хепатект-а и утре очаквам доставката.
Остава сега да "убедя" неонатолозите да го сложат на малкия като се роди. Доколкото разбрах преди месец от разговор с неонатолог - не са слагали досега Хепатект на майки с положителен австралийски антиген.

Ще пиша пак при новини.

"Разглеждах", но ще прочета по-подробно и AASLD guidlines за хроничния хепатит.

Сега имам питане дали Хепатект-а ще попречи на БЦЖ ваксината, която се поставя от 48-ия час след раждането.
Аз пак ще се "разровя" из интернет и ще се допитам пак до д-р Цветанска.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #7 -: Септември 26, 2011, 20:28:00 »
Сега имам питане дали Хепатект-а ще попречи на БЦЖ ваксината, която се поставя от 48-ия час след раждането.
Здравей,
В секцията "Може ли БЦЖ ваксината да се приложи едновременно с хепатит B имуноглобулина" в частта "Раждане" на статията "Хепатит B и бременност" има проучване по въпроса. Ето и линк: Хепатит B и бременност - Раждане.

Разбира се, трябва да се допиташ и до лекар-специалист по въпроса.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007