Автор Тема:  Възможно ли е при майка с хроничен хепатит Б да се вземат стволови клетки  (Прочетена 4290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,
имам още един въпрос, но не съм сигурна дали трябва да отварям нова тема. При хепатит Б (хроничен) възможно ли е да се вземат стволови клетки или по-точно има ли майки, които са съхранявали? Аз съм питала представител на фирма и са ми отговорили, че проблем няма. Иска ми се да знам и от незаинтересовани от това лица. Притеснява ме факта, че след взимане могат да откажат съхранение след допълнителните им изследвания.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Мисля,че не може.Дори съм на 90% сигурна.Моята приятелка която роди миналата година, я караха по време на бременността и преди самия финал да си пуска изследвания на хеп.Б и хеп.Ц.Тя беше забравила да пусне единия път Ц-то и и върнаха един вид с отказ.След като прати повторно изследванията тогава се съгласиха за манипулацията.
Но имай предвид следното:/това са думи на гинеколог,по повод взимането на стволови клетки от пъпната връв/" Медицината за 20 г толкова много се развива,че до няколко години това ще е излишно". Както и да е, аз с това мнение не съм на 100% съгласна.Някои лаборатории изискват тези иследвания непосредствено след раждането заедно с отрязъка от пъпната връв от който се извличат стволовите клетки.Изпращат се и след това като видят дали всичко е ок,и замразят клетките,издават документ за успешна процедура. Сигурна съм ,че има основателна причина за отказа на болни с хроничен хепатит.Ще потърся информация.Но мисля също ,че е изключително некоректно ако те подвеждат че тази процедура при теб е възможна. Коя е тази фирма,която си питала.Това е не етично.

Поздрави,
Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Всичко зависи от конкретната фирма, която събира стволовите клетки. Най-правилно е да се обърнеш директно към всяка една от тях (а те са няколко в България) и да ги помолиш за информация, и даже по-добре, за необходимите документи и предварителни изследвания, които искат от майките.
Доколкото знам, за хепатит B задължително искат да се пусне изследване, докато за хепатит C не съм сигурен.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
http://www.bulgen.com/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=19
 Това е информация която открих в нета.Записани са и иследвания за хепатит Б и Ц.Моята приятелка използва CRYO-SAVE,но на тяхната страница не откривам подробна информация.Но гарантирам на 100% че и там искат за Хеп Б и Ц.

Ивето

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Имах писмено запитване към CRYO-SAVE на което те отговориха така:
"Ако майката е носител на австралийски антиген, това не означава на 100%, че детето и пробата ще бъдат също положителни. В голям процент от случаите не се предава. При всички положения пробата, която се вземе за стволови клетки се изследва за хепатит В. Положителна проба не е контраиндикация за замразяване на клетките. Не се съхраняват само хепатит С и ХИВ положителни проби."
Имах и лична среща с представител на Future Health, който също ме увери, че няма проблем, но пробите се съхраняват отделно от другите проби.

В договора на Future Health също се правят изследвания (предполагам това е задължително за всички фирми) серология и PCR (NAT) както за хепатит (Б и Ц), така и за сифилис и хиф 1 & 2.

Договорът на CRYO-SAVE може да бъде изтеглен от тук: http://www.cryo-save.com/bg/%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8.html

Договорът на Future Health може да бъде изтеглен от тук: http://www.futurehealthbiobank.com/uploads/al/agreements/Bulgaria-AGREEMENT-EN.pdf

Ще им пиша отново при какви условия отказват съхранение. В момента има "мода" представители на фирмите да се срещат с бъдещи майки за разяснение на условията по съхранение. В понеделник, ако имам възможност, ще говоря пак с представител на фирма Future Health. Притеснява ме факта, не че ще заплатя първоначалната такса (която не е много малка всъщност) и ще ми бъде отказано съхранение, а че ще се съгласят на съхранение, но след години се укаже, че тя е негодна (пожелавам на никой да се възползва от такава услуга).

Неактивен Danny123

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Пристигнаха резултатите на future health - положителна съм за HBsAg, Anti-Hbc и HBV PCR. За HBsAg и HBV PCR знаех, че са положителни. Притеснява ме  Anti-Hbc, защото според тукашните изследвания  Anti-Hbc lgM беше отрицателно. Какво показва това?
Стволовите клетки могат да се съхранят но отделно като несъвместими.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Пристигнаха резултатите на future health - положителна съм за HBsAg, Anti-Hbc и HBV PCR. За HBsAg и HBV PCR знаех, че са положителни. Притеснява ме  Anti-Hbc, защото според тукашните изследвания  Anti-Hbc lgM беше отрицателно. Какво показва това?
Здравей, Дани,
Можеш да ползваш графиката и таблицата от тази статия, за да се ориентираш: Диагностика на Хепатит В.
Anti-HBc total показва, че някога си се сблъсквала с вируса и винаги е положителен при хората с хроничен хепатит Б. Положителен е и при хората, които са се излекували спонтанно. Anti-HBc IgM е компонент на това изследване и той е положителен само в първите 6 месеца след заразяването. След това става отрицателен, независимо дали хепатита е бил излекуван, или се е превърнал в хроничен. От този момент нататък положителен става друг компонент на Anti-HBc total изследването, това е Anti-HBc IgG, което съответно прави положително и цялото изследване Anti-HBc total.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен теда -св

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
здр Данни,аз също сам с хроничен хепатит В неактивен както ми каза гинеколога питах и гастроендокринолога и той е на мнение че не е уместно да взимаме стволови клетки,ние искаме да ги вземем не защото е модерно а от необходимост защото първата ми дъщеря е с диабет и за вбъдеще да я лекуваме,но думите на гастрото казаха че е все едно да вземеш кръв от серопозитивен и да я влееш на здрав човек

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
Задължителни са изследванията за хепатит Б и Ц при вземане на стволови клетки от пъпна връв.Съответно няма как при хроничен хепатит процедурата да се извърши. Моя приятелка прави тази процедура и й искаха задължително и двата маркера за Б и Ц.

Ивето

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007