Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 13077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2011, 09:20:08 »
Здравеите ще се помъча да я откажа просто исках да разбера дали и някои друг има хепатит и пуши.Аз не ходя при разни дилари просто си сея в разни села и си пуша. Пуша само вечер след работа или като почивам.Хора исплашихтеме тези иследвания са правини миналата година тази година личната ми пусна АСАТ АЛАТ ГДП защото преди време имах болки в дясно доло не бях пушил месец но ми мина.Миналата година пак ги имах сащете болки пак по сащото време на годината.пак нищо не ми откриха. Аз си мисля че може и да е от ребрета защото имам 2 счупени точно там.Аз даниби да имам някакав друг вит хепатит но пак мина цияла година и нищо ми нямя.Сега ще си направя за

anti HBs
HbSAg
PCR      ще го направя лятото сега немога

Ааа, викаш направо си производител /емотикон удрящ се по челото и падащ/.

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2011, 18:55:18 »
не Теди все едно гледаш домати.Днеска намерих едни стари иследвания от 2004 г те са правени в друга лаборатория

HBsAg     + пол

HBe         + пол

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2011, 08:00:47 »
ПУША марихуана от 14 години и мисля, че ми помага. .
Здравей,
Марихуаната със сигурност не е в списъка на методите за лечение на хепатит B. И информациите (въпреки, че тук ще цитирам информация специално за хепатит C) са, че марихуаната най-вероятно води до засилване на чернодробното увреждане. Ето и цитат от една такава информация:
Цитат
Предиктори на прогресията на болестта
...
Марихуана

Съществуват изследвания, които са установили, че редовната ежедневна употреба на марихуана може да увеличи значително риска от прогресия на фиброзата. Има и възражение, обаче, относно тези данни. Проучванията са от типа “саморазкриване” при които обикновено е изключително трудно да се прецени доколко честно отговарят хората на въпроса колко пушат.  Но най-важният фактор е невъзможността да се измери концентрациите на ТНС (активната съставка в марихуаната), изпушвани от участниците. Интересно в случая е, че изследванията, които информират, че ежедневната употреба на марихуана предизвиква значителна прогресия на фиброзата, съобщават също, че употребата на марихуана, но не ежедневно, не ускорява прогресията на фиброзата.  В крайна сметка - в редица случаи повече не значи по-добре, което касае и употребата на марихуана.
...
Сигурен съм, че дори и да се разровиш, няма да намериш нито една информация от научно изследване, която да твърди, че марихуната е безобидна (пък камо ли да е полезна) при хора с хронично чернодробно заболяване.

Здравеите ще се помъча да я откажа просто исках да разбера дали и някои друг има хепатит и пуши.
Не разбирам защо търсиш още някой, който е с хроничен хепатит и редовно пуши марихуана? С цел да си намериш компания, или да се успокоиш, че правиш нещо добро за здравето си, за което се е сетил и някой друг? Която и да е от двете причини, те звучат еднакво несериозно!

АСАТ и АЛАТ са ми в нормите винаги.
Това, че чернодробните ти ензими са в нормата, нищо не значи. Трябва да си пуснеш специализирани изследвания и освен това лекар-специалист да те проследи в продължение на поне 6 месеца, като редовно ти пуска различни изследвания. Най-вероятно си пускаш такива изследвания веднъж годишно, а това не е достатъчно, за да се прецени какво се случва с теб.

личната ми пусна АСАТ АЛАТ ГДП защото преди време имах болки в дясно доло не бях пушил месец но ми мина.Миналата година пак ги имах сащете болки пак по сащото време на годината.пак нищо не ми откриха. Аз си мисля че може и да е от ребрета защото имам 2 счупени точно там.
Черният дроб не боли. Понякога болките може наистина да идват косвено от него и от това, че той има увреждане. Но това, че от време на време имаш някакви болки в тази област, не значи, че тогава ти се случва нещо специално. Човек може да е с цироза и пак да няма никакви болки.

Аз даниби да имам някакав друг вит хепатит но пак мина цияла година и нищо ми нямя.
Не знам дали имаш друг хепатит, но явно със сигурност имаш поне хепатит B. Оставам с впечатление, че си мислиш, че хепатит B не е проблем сам по себе си. Напротив - това че имаш хепатит B, само по себе си е достатъчна причина да направиш нещо за здравето си и да видиш дали не трябва да се подложиш на лечение.

Сега ще си направя за

anti HBs
HbSAg
PCR      ще го направя лятото сега немога
Тези изследвания може да се поемат от Здравната каса. Така, че няма нужда да чакаш, за да събереш пари за да си платиш. Просто трябва да се насочиш към добър лекар, който е специалист по хронични хепатити, и той ще ти пусне всички необходими изследвания.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2011, 11:06:36 »
не Теди все едно гледаш домати..Днеска намерих едни стари иследвания от 2004 г те са правени в друга лаборатория

HBsAg     + пол

HBe         + пол

Буахахахахахахахха! Аз се чудим на пролет кво да си засея в двора, ми вместо домати да боцнем тревица?! Алуу, форумци, лятото вместо да ви поканя на 'убави градински доматки, ше свием по един кос.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2011, 11:18:08 »
не Теди все едно гледаш домати..Днеска намерих едни стари иследвания от 2004 г те са правени в друга лаборатория

HBsAg     + пол

HBe         + пол

Буахахахахахахахха! Аз се чудим на пролет кво да си засея в двора, ми вместо домати да боцнем тревица?! Алуу, форумци, лятото вместо да ви поканя на 'убави градински доматки, ше свием по един кос.

Глей ква веселба ще падне кат се напушим :laugh:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 656
    • Профил
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2011, 11:57:04 »
Разбира се, че като си зависим (дори само психично да е) и марихуаната ти помага да си в кондиция. Освен това, въпреки всичките странни статистики, аз не мисля, че щом тютюнът създава сериозна физическа зависимост - марихуаната не създава подобна. За мен няма логика - тя също се пуши и също влияе на психиката ни, чрез промяна на физическо ниво. Щом бърника там - значи си е голяма зарибявка. 14 години, садене, поливане, проблеми с полицията, със здравето... не ти ли писна? Ако търсиш помощ по този въпрос - мога да ти дам телефони и свестни консултанти в София. За хепатита - това също е проблемно и ще е добре ако се заемеш много скоро сериозно. Всичко това е заради теб и не им бери кусур на хората, че ти се смеят. Пробвай да пишеш и после да проверяваш за правописни грешки! Така аз ще чета и няма да се чудя дали не ни уважаваш или си се напушил и ще те възприемам по-сериозно.

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2011, 15:15:37 »
Далеч съм от мисълта да се смея на някого.  Тук всички сме позитивни и отговорни към темата.
Ако съм написала нещо то е с добро чувство.
Съвета ми е да си запишеш час при лекар хепатолог, който сме посочили на сайта. Единици са тези, които се занимават с хепатит в Бг. Всички лекари са хора, на които сме се доверили и вярваме. За повечето има отзиви от лекуващите се.
Както е казал Ради, отивайки при един такъв специалист ще ти направи всички изследвания безплатно и ще ти назначи лечение ако е необходимо.

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2011, 19:10:33 »
Здравеите благодаря на всички за мадрите савети. Аз не искам да знимавам никои с моите проблеме просто пиша какво правя това е. Не сам си правил спецализирани иследвания до сега защото са ме овирявали че всичкомко е наред гастроентеролог и личен лекар. А за компанията не е сам за това тук предпочитам да си играя с детето. Тук съм да черпя полезна информация и опит а сащо така се потготвям скоро да патувам за софия като се варна ще ви пиша довиждане.

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2011, 02:26:47 »
Лек път и пАтувайки посети някоя от клиниките в София,нЕма да е лошо.
Ако марихуаната лекуваше,повярвай че щях да се кълна в нея.

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: Януари 04, 2012, 19:48:40 »
Здравейте, приятели!
За много години на всички! Вече не пуша марихуана, хвърлих чувала и вие ми помогнахте, благодаря ви много! Вече не ми се налага да мисля толкова много за елементарни работи.
Другата седмица пътувам за София, за болница "Токуда", при д-р Радин Цонев. Знам че няма много информация за него, но аз така съм решил. След прегледа ще пиша.
Искам да ви попитам - ако заедно с ПСР-а си направя и биопсия (четох че тя струва към 100 лв.), ще стане ли ясно всичко за състоянието ми?
Някой ако е ходил при д-р Цонев, моля да ми пише!
Бързо оздравяване на всички! Обичайте се!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Здравеите приятели за много години на всички вече не пуша марихуана хварлих човала и вие ми помогнахте благодария ви много.
вече не ми се налага за елементарни работи да мисля толкова много. Другата седмица патувам за софия болница токуда др Ради Цонев
знам че няма много информация за него но аз така сам решил.След прегледа ще пиша искам да ви попитам за пср ако ни го поеме
здравната каса апак и те ставали слид месец а направо се подложа на биопсия четах че тя стува кам 100лв ще стане ли ясно всичко от
а до я. Някои ако е ходил при др Цонев моля да ми пиши барзо оздравяване на всички обичаите се.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 20:43:34 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #25 -: Януари 04, 2012, 20:58:24 »
Д-р Цонев е добър избор. Той и д-р Балабанска са специалистите хепатолози в Токуда. Била съм свидетел как обгрижва пациентите си.
Хубавото на Токуда е, че са много експедитивни. Биопсията е много повече от 100 лв.  100 лв е манипулацията, а самото хистологично изследване е около 800 лв. /Бяхме го коментирали преди време тук във форума/. Защо трябва да си я плащаш? Ще ти я направят по здравна каса, заедно с ПСР.

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #26 -: Януари 05, 2012, 18:43:54 »
Благодарити Ани за бьрзия отговор др седмица ще пиша как са минали нещата довиждане за сега

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: Януари 14, 2012, 10:42:47 »
Здравейте, приятели!
Вчера се завърнах от София, направиха ми ПСР - наистина е безплатно. В "Токуда" кръв за ПСР се дава в поликлиниката на ВМА.
Д-р Цонев каза да му звънна след 2 седмици да видим резултатите от ПСР и едва тогава ще ми се назначи лечение ако е нужно. Ще ми се направи биопсия, и така нанатак. На въпроса ми защо имам антитела, той ми отговори, че австралийския антиген е нормално
да развие антитела.
Това е засега, ще ви пиша след 2 седмици.

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Здравеите приятели вчера се заварнах от софия направиха ми пср наистина е БЕЗПЛАТНО в токуда крьв се дава в военно медицински
центар. Др Цонев каза да му званна след 2 седмеци да видим резултатите от пср и едва тогава ще ми се назначи лечение ако е нужно биопсия и така нанатак. На относно вапроса ми защо имам анти тела тои ми оговори че австралииския анти ген е нормално
да развие анти тила това е за сега ще ви пиша след 2 седмеци

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 21:22:22 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #28 -: Януари 24, 2012, 21:28:27 »
На въпроса ми защо имам антитела, той ми отговори, че австралийския антиген е нормално да развие антитела.
Гари, ти ни обърка всички представи за хепатита с твоите изследвания. Изобщо не е нормално да имаш положителен резултат за австралийски антиген (HBsAg) и същевременно положителен за антитела (anti-HBs). Това не е нормално и няма как да е. Явно всички други стотици изследвания, които сме виждали във форума са били "ненормални", а твоето е единственото "нормално"  :pardon:

И моля те, да се постараеш с писането, защото се налага да редактирам всеки твой пост.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен gari777

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #29 -: Януари 28, 2012, 16:01:53 »
Здавеи Радо както каза доктора нека видим пср тогава да говорим за моите иследвания.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007