Автор Тема:  Може ли приятелят ми да си сложи ваксина за хепатит Б, докато правим опити за бебе  (Прочетена 1229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен milena2011

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Опитаваме да имаме бебе, но на приятелят ми се налага да си направи ваксина за хепатит Б. Това проблем ли е, трябва ли да прекратим опитите или няма значение?
Вече имаме едно мнение от гинеколог, че няма проблем да правим опити по време на неговите ваксинации, но аз имам дълбоки съмнения. Страхувам се от малформации на плода или други проблеми.

П.С. Намирам само информация, че ако жената си поставя ваксина не могат да се правят опити за бебе, а ако мъжът - няма проблеми. Не ми звучи логично?!
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 22:28:17 от milena2011 »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей, Милена!
Ваксината за хепатит Б не оказва никакво влияние върху мъжа, по начина, по който ти се притесняваш. Няма такава забрана, нито това се споменава в листовките на ваксината за хепатит B. Ако ваксината имаше този т.нар. тератогенен ефект, то със сигурност това щеше да е изрично упоменато в листовката и. Можеш да прегледаш листовката на ваксината в интернет, и да се увериш сама, че няма такава забрана. Ваксината сама по себе си не е лекарство и не е нещо токсично, за да имаш някакви подобни притеснения. Тя просто ще предизвика имунен отговор на организма, за да може имунната система да произведе антитела, които да се борят с вируса на хепатит B при евентуално бъдещо заразяване.
П.С. Намирам само информация, че ако жената си поставя ваксина не могат да се правят опити за бебе, а ако мъжът - няма проблеми. Не ми звучи логично?!
Не знам къде намираш тази информация, но това също не е вярно. Напълно е възможно и е допустимо бременна жена да се ваксинира срещу хепатит B, в случай че е имала инцидент, при който може да се е заразила. Това се води постекспозиционна профилактика и се препоръчва за всички бременни жени, при които е имало някакъв подобен инцидент. За повече информация, можеш да прочетеш секцията "Постекспозиционна профилактика по време на бременността" в частта "Бременност" на статията от нашия сайт "Хепатит B и бременност": Хепатит B и бременност - Бременност. След като няма риск от поставяне на ваксината дори при бременни жени, още по-малко ще има някакви рестрикции за жената, в случай че само прави опити за бебе. Но все пак, ще ми е интересно да публикуваш източника, в който си прочела за тази забрана.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007