Автор Тема:  Един от вас  (Прочетена 15673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 48
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Един от вас
« -: Ноември 25, 2011, 14:04:28 »
Здравейте!!!Ето  и моята история-2009 в Италия открит хепатит С,след всички нужни изследвания в началото на тази година започнах лечение в МВР-болница при доц.Николовска.На 03.08.започнах лечение с интерферон+рибавирин надявайки се с малко повече късмет да приключа за 6 мес, :angry3:Сега благодарение на вас знам истината и поне няма да се надявам напразно :no:
Проблема при мен е-живея в Пловдив       лекуващ лекар-МВР София   личен лекар-Добрич(там сам по ЛК)  лекарствата не могат да се вземат в Пловдив защото са отпуснати от РЗОК-Добрич и така сам постоянно на път.Вчера бях в Сф  и си взех новия протокол,но ми казаха че не мога да го подам преди да взема последните лекарства от стария(което ще рече 20.12.2011  а след това са ми нужни за
17.01.2012)точно празниците...ффф
Ето изследванията ми от вчера:
хемоглобин-130
еритроцити-4,1
левкоцити-4,5
тромбоцити-155
асат-23
алат-12
GGTP-45
AP-107
HCV(количествено)-не се открива(3 мес)
            Поздрави-Дими
За играчът не е най-труднo когато губи, а тогава, когато не може да продължи играта!!!

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
Re: Един от вас
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2011, 18:08:31 »
Пред свършен факт си,иначе можеше с една временна регистрация в Пловдив да си вземаш от там лекарствата.
Хората са казали:Опознай родината за да я обикнеш :girl_wink:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2011, 21:13:55 »
При смяна на местоживеенето имаш право да си смениш личния лекар извън посочените месеци за смяна.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2011, 08:43:24 »
Благодаря ти Анита,но съм„ пред свършен факт“както казва qiqi- защото сам с изготвен нов протокол за РЗОК-Добрич,и явно ще си пътувам!!!Ще го преживея,притеснява ме друго-дали лекарствата ми ще бъдат отпуснати навреме :medicine:ще успеят ли за по малко от мес.(включващ само празници)Дано!!!Някой знае ли дали мога да подам док.по-рано?Ще съм благодарен и на мнение от изследванията ми!
                                        Поздрави-Дими
За играчът не е най-труднo когато губи, а тогава, когато не може да продължи играта!!!

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2011, 09:22:51 »
Здравей Дими,
изследванията са ти чудесни за този етап на лечение!
Миналата година и аз бях в същата ситуация - подадох протоколите в ЗК на 23.12.10г., а бяха готови на 21.01.11г. Знаех, че така ще се получи и поисках от лекуващите ме лекари интерферон, за съответния период. В края на лечението върнах взетите инжекции. Така че ти имаш време за реакция, от болницата ще ти дадат.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2011, 09:45:53 »
Няма как да подадеш по-рано протоколите. Вземаш лекарствата и най-късно на следващия ден подаваш документите. Хубавото в случая е, че се падат вторник и сряда и можеш спокойно да ги подадеш в Районната каса.
При лекуващите лекари има оборотни лекаства и ги предоставят в случай на забавяне на протоколите. Стигне ли се до този вариант пиши тук за да има време да се организира търсене на лекарства. Винаги ище има някой, който е на лечение да ти услужи.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2011, 10:51:01 »
Благодаря от сърце за бързата и точна информация :flowers:
Радвам се че Ви открих !!!
               Дими

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2011, 13:52:53 »
Както не веднъж съм споменавала имам и копегус и пегасис ако закъсаш аз съм в стара загора,веднага ще ти дам.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2011, 21:09:23 »
Както не веднъж съм споменавала имам и копегус и пегасис ако закъсаш аз съм в стара загора,веднага ще ти дам.

Ивето
Супер си Иве  :girl_angel:Дано да не ми се налага,но искрено благодаря за предложението!!!
                                               Дими

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Декември 05, 2011, 13:31:10 »
Здравейте!!!Явно няма да е толкова лесно :angry3:Аз на 20.12.2011  мога да си взема интерферона(последния),но рибавирина ми е за 13.01.2012 как да си подам док. в РЗОК след като трябва да приложа оригинали от протоколите ???Аз по принцип мога да изкарам с моя до деня за на новите лекарства 17.01.2012(ако успея да подам док.поне на 20.12)Дали да  зарежа последния ривавирин и да подам док.по навреме или да приложа само единия протокол???
                                Дими

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #10 -: Декември 05, 2011, 14:00:46 »
Здравей!!! Боя се, че ако нямаш последните подписи и печати в протокола, че си взел всичко, той няма да се брои за изпълнен и няма да ти отпуснат продължението! Трябва да го подадеш веднага след взимането на последните лекарства от аптеката. Не знам дали може отделно да подадеш за пегасиса, а след време за копегуса. Защо при теб става разлика от над 3 седмици между последния копегус и интерферон? Обърнал ли си внимание, че копегусът 5 опаковки, т.е. трябва да ти свършат едновременно и двете лекарства. Ще помагаме, ако трябва с лекарства! На мен ми дадоха лекарства на заем от болницата, които трябва да върна след края на лечението, защото и аз не си бях оставила дупка преди началото на лечението.

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Декември 05, 2011, 17:22:45 »
Здравей!!! Боя се, че ако нямаш последните подписи и печати в протокола, че си взел всичко, той няма да се брои за изпълнен и няма да ти отпуснат продължението! Трябва да го подадеш веднага след взимането на последните лекарства от аптеката. Не знам дали може отделно да подадеш за пегасиса, а след време за копегуса. Защо при теб става разлика от над 3 седмици между последния копегус и интерферон? Обърнал ли си внимание, че копегусът 5 опаковки, т.е. трябва да ти свършат едновременно и двете лекарства. Ще помагаме, ако трябва с лекарства! На мен ми дадоха лекарства на заем от болницата, които трябва да върна след края на лечението, защото и аз не си бях оставила дупка преди началото на лечението.
Благодаря ти  Орфей  :flowers:наистина не бях забелязал,че са 5 опаковки :dance: ще си отдъхна малко!!!Аз също говорих с лекуващият ми лекар и ми обещаха да помогнат ако се наложи...Направо мога да се побъркам с всички тия схеми, а има още толкова
много :crying2:Имам още един въпрос-трябва ли да си правя ПСР на 5 месец и да го приложа към документите за РЗОК,защото в приложение 2 не е отбелязано,(само на 3 мес.за генотип 1)а доц.Николовска ми каза че ще е нужно......?
       благодаря предварително-Дими

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #12 -: Декември 05, 2011, 18:59:35 »
Трябва да имаш ПСР от 12 седмица,на 5тия месец ПСР не е необходимо да се прави,само ако имаш излишни пари,или болницата в която се лекуваш раздава безплатни ПСР.
 Разчитай за лекарства ако нещо се обърка.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: Декември 06, 2011, 10:19:47 »
Трябва да имаш ПСР от 12 седмица,на 5тия месец ПСР не е необходимо да се прави,само ако имаш излишни пари,или болницата в която се лекуваш раздава безплатни ПСР.
 Разчитай за лекарства ако нещо се обърка.

Ивето
Здравей Иве!!!Явно има доста понятия които още не разбирам  :oops:грешката е моя....трябва да си направя TSH а не ПСР,тук прочетох че това е изследване на щитовидната жлеза :smile:Правят ли го навсякъде или да търся спец лаборатория???
Уфф веднъж да ги подам тия док. и ще ми олекне :scream:
                Благодаря за инфото и предложенито!!!Дими

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #14 -: Декември 06, 2011, 10:46:53 »
ТСХ е хормон, правят го в повечето лаборатории! Важно също е да знаеш, че от НЗОК искат оригинални бланки от всички изследвания, аз си бях принтила от Цибалаб (моето ТСХ е пускано там, защото проф.Чернев признава резултатите правени в тази лаборатория) на компютъра изследванията на кръвта и те ме върнаха да ми ги напишат на оригинални бланки с печати и чак тогава приеха документите.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 11:08:57 от Орфей »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007