Автор Тема:  Един от вас  (Прочетена 15675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 48
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Един от вас
« Отговор #45 -: Декември 23, 2011, 10:39:55 »
Дълга зимна почивка в Париж! Страхотно! Весело изкарване на празниците, Дими!
Гледам да се откъсна  възможно най-дълго от проблемите  си тук,макар  че една голяма част от тях ще  пътува с мен!!! :laugh:
              Весело изкарване и на теб Орфей :cheers:

Дими
За играчът не е най-труднo когато губи, а тогава, когато не може да продължи играта!!!

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #46 -: Януари 13, 2012, 15:07:19 »
Здравейте!!!Почивката свърши и продължавам с филма :clap3:вчера си бих последния Пегасис а от ЗК още не са ме търсили,на 20.12.2011 съм подал документи и чакам...днес си уредих една писалка от лекуващия лекар и в  понеделник отивам в Сф да си я взема
(но се надявах да бъдат поне 2 за да ми е спокойно) :crying2:защото и с тази от Сф ще ми трябва нова писалка за 25.01......лудница
Между другото идеята с термоса беше страхотна мерси за което :flowers:нямаше никакъв проблем да го сложа в ръчния багаж заедно с иглите и на 2 пъти казах че нося лекарства но никой не поиска да види поне какви са или да погледне някакъв документ,само дето се шашках преди това.....Уф дано да си взема скоро протоколите че луднах с това лечение :scream:
                                           Дими
За играчът не е най-труднo когато губи, а тогава, когато не може да продължи играта!!!

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #47 -: Януари 13, 2012, 15:15:00 »
Като така и така си заидвал, дай да ти дам още една - да си имаш, пък ти после ще ми я върнеш?
Нали с пегасис се лекуваш?

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #48 -: Януари 13, 2012, 19:32:30 »
Като така и така си заидвал, дай да ти дам още една - да си имаш, пък ти после ще ми я върнеш?

Както говори за писалка ще да е Пегинтрон.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #49 -: Януари 13, 2012, 20:55:46 »
И мен това ме усъмни. Айде, да каже, а и за Париж да разкаже  :girl_wink:

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #50 -: Януари 13, 2012, 22:07:37 »
Благодаря ти Ели,много си мила :flowers:но мисля за сега да не те притеснявам,ще си изчакам до 22-23 и ако още няма резултат от ЗК ще викам за помощ... :scream:И да с Пегасис се лекувам :laugh:а за Париж какво да кажа...приказка, изкарахме си
страхотно,времето също беше прекрасно( 10-15 градуса)и можахме да си  обикаляме на воля  :witch: 2-та Пегасиса там въобще не ги
усетих...абе беше много яко и почивката беше много релаксираща...искам пак :laugh:
                                      Дими
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 22:15:23 от dimi45 »

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #51 -: Януари 18, 2012, 16:43:35 »
Здравейте!!!Искам да ви попитам нещо-днес като си бих Пегасиса който взех от Сф се сблъсках с нов проблем :angry3:дали са ми писалка от 120мг,а на мен ми беше нужна от 100мг какво да правя с остатъка защото аз си бих 4 единици което е 96мг останалото го прибрах в хладилника От ЗК още няма новини но си договорих още една писалка за понеделник която най вероятно ще е също от 120мг,защото доц. ми каза че е взела 2 и при нужда ще ми даде и втората.Въпросът ми към вас е-Какво да правя с тия 50мг които ще
останат-как да ги съхранявам ,до колко време са годни за употреба ?
 Днес започнах 7-ми месец от лечението и си направих изследвания,ще съм ви благодарен ако ми помогнете с разчитането им :flowers:

Хемоглобин-    120    (140-180)
 Еритроцити-    3.84   (4.6-6.2)
 Левкоцити-      4.1     (3.5-10.5)
 Хематокрит-    0.374  (0.40-0.54)
 Тромбоцити-   162     (140-450)
 MCV-                 88.7   (80-96)
 MCH-                 30.9   (27-32)
 MCHC-             380    (300-380)
 ГЛЮКОЗА-       7.42    (2.8-6.1)
 КРЕАТИНИН-   156.8  (62-133)
 БИЛИРУБИН-   19.6    (3.4-21)
 БЕЛТЪК-         66.3     (58-83)
 АЛБУМИН-      48.1     (30-55)
 Пикочна киселина-258.1   (200-416)
 Асат-   43  (0-36)
 Алат-   36  (0-40)
 ГГТ-     33  (0-50)
 АФ-     76   (35-123)
                           Благодаря ви предварително!!!!   Дими

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #52 -: Януари 19, 2012, 15:45:25 »
Привет! Аз не мога да кажа за глюкозата, защо ти е над нормата, имаче за червените кръвни клетки, хемоглобина - това е все нормално за нашето лечение да са по-ниски.
Аз си пазя остатъка от двете спринцовки пегасис (аз имам 2 остатъка от по 45 мг, но моят пегаис е от 180 мг в една инжекция и толкоз ми е и предписаната от лекарят доза) в хладилника, всяка в своята си опаковка, не вярвам да изветреят защото съм ги затворила добре. Ако се получи, че останат след края на лечението ми ще ги хвърля. Но аз може и да си сложа още една инжекция по-малка доза от 135 мг. и така ще имам още една доза от 135 мг (събрана от трите остатъка). Ще се получи, че съм спестила цяла инжекция, която ще дам на болницата или на някой от форума, който има нужда. Ти защо си на такива особени дози от по 100 мг.? Най-добре е да си спазваш предписаната доза и ако тя е 100 мг си направил най-правилното според мен. Пази ги засега, винаги може да се хвърлят накрая. То 40 мг наистина са за никъде, ама все пак.

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #53 -: Януари 19, 2012, 16:58:25 »
Привет! Аз не мога да кажа за глюкозата, защо ти е над нормата, имаче за червените кръвни клетки, хемоглобина - това е все нормално за нашето лечение да са по-ниски.
Аз си пазя остатъка от двете спринцовки пегасис (аз имам 2 остатъка от по 45 мг, но моят пегаис е от 180 мг в една инжекция и толкоз ми е и предписаната от лекарят доза) в хладилника, всяка в своята си опаковка, не вярвам да изветреят защото съм ги затворила добре. Ако се получи, че останат след края на лечението ми ще ги хвърля. Но аз може и да си сложа още една инжекция по-малка доза от 135 мг. и така ще имам още една доза от 135 мг (събрана от трите остатъка). Ще се получи, че съм спестила цяла инжекция, която ще дам на болницата или на някой от форума, който има нужда. Ти защо си на такива особени дози от по 100 мг.? Най-добре е да си спазваш предписаната доза и ако тя е 100 мг си направил най-правилното според мен. Пази ги засега, винаги може да се хвърлят накрая. То 40 мг наистина са за никъде, ама все пак.
Леле какви са тези дози???Аз чак си прегледах пак документите :nerd01:Какъв цвят ти е писалката?Моите са сини,а тази от Сф беше розова...съвсем се обърках :oops:мислех си че сме долу-горе на едни дозировки,защо ли са ми предписали толкова малко?
Глюкозата и аз я видях че е висока,но нямам представа какво означава..ако имам късмет може най-накрая да си уредя 5 мин с
доцентката в понеделник като ходя и да ми обясни някои неща,ама трудна работа....и от ЗК няма новини  :scream:
 Благодаря ти за инфото  Орфей :flowers:             Дими

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #54 -: Януари 19, 2012, 17:05:00 »
Спокойно! Може просто в Италия така да е! Да е по-концентриран разтворът например.
Аз имам не писалка, а точно си е заредена спринцовка за еднократна употреба със прозрачна течност 180 мг вътре.
За глюкозата - може да си ял нещо преди взимането на кръв или да си пил сок например. Дори не знам, ако си ял нещо късно вечерта дали е възможно да се отрази на глюкозата ти на сутринта. Ти рано сутринта на гладно ли си я пускал? Защото тези референтни стойности са валидни само ако си бил на гладно. Аз преди взимане на кръв пия само чай без захар или вода.

Неактивен dimi45

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #55 -: Януари 19, 2012, 17:24:43 »
Орфей аз се лекувам тук,и писалките също от тук си ги вземам така че не би следвало да има разлика....как спринцовка ти нали с
Пегасис се лекуваш?
А наистина вечерта се натъпках със сладко,изядох цял шоколад и пих плодово мляко,това кам 12 вечерта и сутринта в 9 бях на
изследвания на гладно(дано да е от това)   Благодаря !!!
                                   Дими

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #56 -: Януари 19, 2012, 18:38:50 »
Дими, дай да се уточним ти с какво се лекуваш, че стана каша ;-)

Казваш Пегасис и същевременно писалки с по 100 микрограма?!?

1. Пегасиса го изписват по 180 микрограма. Той е в спринцовка за еднократна употреба, както е писала Орфей. При необходимост от намаляване на дозата лекарят решава дали да се сложи 135 или 90 микрограма.
Пегасиса върви с Копегус.

2. Пегинтрон - това са напълнени писалки, които могат да бъдат от 50, 80, 100, 120  и 150 микрограма. От 120 микрограма са с розово бутало. Моите са такива. Има възможност за намаляване на дозата чрез бутона за дозировка. Пегинтрона върви с Ребетол.

Предполагам, че ти си на 100 микрограма - сини писалки. Не знам защо си на такава доза, трябва да питаш лекуващия лекар.
Объркването дойде, че говориш за писалки и за Пегасис :-)))

П.п. Кутията с интерферона колко ти е голяма? Прилича ли по размер на цигарена кутия или е доста по-голяма?

« Последна редакция: Януари 19, 2012, 18:46:59 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007