Автор Тема:  Историята на едно момче с хепатит C, което не успя да се откаже от алкохола  (Прочетена 2523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iko84

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно завършенo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте на всички !!!
Не знам дали това е мястото в което искам да споделя една история с фатален край и да кажа че алкохол + Хепатит С  е = СМЪРТ.
И така всичко стана преди 4 години в инфекциозната болница в която се лекувах. Тогава приеха едно момче с хроничен хепатит С за повторно лечение с така познатите медикаменти за всички нас болните с тази болест. Неговата история беше такава : бил е излекуван напълно 1година преди да постъпи в болницата отново, но поради редовния прием на алкохол се налагаше да започне всичко от начало.
Момчето беше само на 27 години и живота беше пред него имаше жена и детенце на няколко месеца живо и здраво, ама нищо не свършва до тук. Още първите дни с него станахме приятели и споделихме нашите истории. На първата седмица разбрах, че негови приятели, които му идваха на свиждане му внасят алкохол и много се ядосах, след което естествено казах на лекуващата ни лекарка. До края на моя престой никой не можа да го спре да пие - нито семейството му, нито медицинския персонал, като всяка сутрин със ставането в 6:00 за даване на урина той е пиел патронче алкохол и литър вино.
Мене ме изписаха а той остана за по дълго, не се знаеше точно колко, а на мене ми казаха след месец да се върна за някакви документи. Отидох когато ми бяха казали и видях, че него го нямаше там. Попитах лекарката какво става с него, всичко нормално ли е, а тя ми отвърна, че е починал от цироза малко след това в друга болница. Това исках да споделя и да покажа вредата от редовната употреба на алкохол. Просто пазете си дробовете, докато не се е стигнало до необратимото
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 13:39:23 от Радослав Русинов »

Неактивен Inox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здрасти,
Аз от доста време чета по темата на вирусни хепатити (Б в частност) и преди исках да копирам и постна тук една статия която казва че "едва" около 25% от заразените с хепатит (Б) развиват цироза или рак на черния дроб. Слагам в кавички "едва" защото това си е сериозна цифра както и да го погледнеш, но от друга страна е и обнадеждаващо, примерно защото не е 70%+. Онова което искам да подчертая е че всеки случай е индивидуален доколкото аз съм разбрал, защото всички ние живеем в различни тела - някой имат много добра имунна система и успяват да задържат автономно висура в ниски репликации. Други като това момче от твоя пример не е успял да се справи с хепатита за съжаление.
Аз имам един приятел който има 3 деца, сега е на около 45 години, заразил се е като е бил на 17-18. До сега е погълнал огромни, имам предвид ОГРОМНИ количества алкохол, пуши марихуана и по кутия цигари на ден, вземал е и наркотици които поразяват черния дроб не по-малко от алкохола. Преди 2 години е бил в болница на clinical trial (не знам как се води това на български). По черният му дроб не са открити следи от повреди, нито е уголемен. И са му правили пълни изследвания, включително биопсия. При clinical trials правят абсолютно всякакви изследвания без да щадят средства.
Аз бях изключително отчаян когато научих но с течение на времето разбрах че надеждата и мотивацията да се справим с тоя проблем са едно от най-важните неща които имаме.
Всичко добро!

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Има една приказка - каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. Много е на място.
Не може да имаш страдащ черен дроб и да се наливаш с алкохол и да очакваш, че всичко ще е наред и ще мине от само себе си. Явно е трябвало да се обърне повече внимание на алкохолизма в случая.

Неактивен Panaiottt

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 108
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Така ее всеки сам си носи кръста,жалко за момчето наистина и за неговите близки.На мене лекуващия ми лекар в инфекциозното ми разказа една случка точно когато ме изписваха.Доктора ми сподели това което беше му се случило.Не отдавна той и една медицинска сестра са лекували от остър вирусен хепатит С момче на 23 год. на момчето проблема не е бил само хепатит С ,а пристрастяването му към наркотиците от там идва и заразяването му с тази коварна болест.Лекуван е 2 месеца след което изписан и след още 2 месеца момчето изхвърля вируса напълно.Наистина страхотен край,НО жалкото в случая е,че момчето е продължило да се боцка и не е излязъл стока,наистина много жалко.
Борбата продължава,позитивно мислене и това е  :smile:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007