Автор Тема:  Зная ,но...  (Прочетена 3262 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Denis

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Зная ,но...
« -: Януари 10, 2008, 16:37:17 »
Здравейте! Казвам се Деница и преди два месеца бях в болница Хепатит В ,почти всичко ми стана ясно,но винаги всеки ден изниква нещо което да искам да зная,за да се възстановя напълно. Много ми беше и ми е трудно...нямах представа за какво става въпрос ни най малко.Като почнем от ужасния престой в болницата ,диетата и лишенията нещо с което не мога да свикна.Просто ми е тежко....! Кажете ми за цигарите не трябва да пуша и ако пуша какви може да са последиците?За алкохола знам,за храните също, а шоколад мога ли да консумирам?Благодаря предварително. :)

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Зная ,но...
« Отговор #1 -: Януари 10, 2008, 18:22:35 »
Здравей!
Значи, до колкото разбирам била си приета в болница с остаър хепатит Б. Там са те лекували и са те изписали оздравяла. Така ли? Ако е така, сега остава да ти направят анализи след 6 месеца, за да се установи дали вируса е хронифицирал или си напълно излекувана. Разясни това положение, така ли е, както аз го разбирам?
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #2 -: Януари 11, 2008, 15:30:07 »
Kaжи колко време лежа в болница, как се чувстваш, жълтеница имаш ли още, изследванията какво показват, епикриза дадоха ли ти и т.н. Специално цигарите не са много полезни, но ако си го карала леко, не са и голям проблем. Умора има ли? Антитела изследва ли? Антигена изчисти ли се?

Най-важното е, че след 1-2 години ще си забравила и няма да ти пука. Иначе преживяването в инфекциозна болница си е незабравимо. Там само смехът не е заразителен. >:(

Неактивен Denis

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 12, 2008, 18:08:23 »
Слава Богу чуствам се добре,е от време на врема имам лека тежест,но мо казаха че е нормално да ми "напомня".И да така е беше ужасно в болницата не искам да си спомням ,аз почти изпаднах в депресия.Ревях като загубена , а лекарите само ми повтаряха ,че ако не спра няма да се възтановя бързо.И наистина радвам се че ми дойдоха сили за да се оправя психически имаше и кой да ми помогне.Само който е преболедувал тая болест само той знае какво е .Радвам се намерих и този сайт,за да пиша и да ми олеква.А и това  с диетата ми е трудно,въпреки че вече взех да свиквам, ми е много кофти писна ми да ям едно и също :),но съм благодарна че съм вече по добре.Дайде ми някой съвет за храна,че наистина много ми писна .Лекарите ми казаха че вече мога да си разнообразявам диетата и че мога да хапвам почти всичко само да не е в големи количества,Стига да не е свинско ,пикантно , солено и т.н. знаете.

Неактивен Denis

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 12, 2008, 18:13:31 »
Kaжи колко време лежа в болница, как се чувстваш, жълтеница имаш ли още, изследванията какво показват, епикриза дадоха ли ти и т.н. Специално цигарите не са много полезни, но ако си го карала леко, не са и голям проблем. Умора има ли? Антитела изследва ли? Антигена изчисти ли се?

Най-важното е, че след 1-2 години ще си забравила и няма да ти пука. Иначе преживяването в инфекциозна болница си е незабравимо. Там само смехът не е заразителен. >:(
Здравей! Благодаря и на двама ви за отговора ви.Ами още е рано за изследване на антигена доколкото разбрах се прави след шестия месец,по рано нямало смисъл до този период се изчиствал.И дано да се изчисти. :)

Неактивен pumuckl

• Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #5 -: Януари 13, 2008, 23:18:45 »
Хм, на мене в Инфекциозна В София ми правиха още на втория месец след изписването. Също и ензими, билирубин... Можеш да си го направиш и в частна лаборатория. Около 10 лв. струва и излиза за 1 ден. Предполагам, че съвсем са им съкратили бюджета в Инфекциозните болници и се правят на чукнати.

Неактивен kammy

• Немедицинско лице
  • Публикации: 130
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #6 -: Януари 18, 2008, 00:40:09 »
Здравей,Деница :)

Преболедувала съм хепатит Б преди 8 години.Знам как се чувстваш-аз лежах в болницата 1 месец тогава.Страшно преживяване :-X

За изследванията-на мен ми правиха австралийски антиген/плюс антитела и разни други показатели/първите 3 месеца всеки месец,на 3-я месец беше отицателен и след това на 6-я месец пак ми правиха.

За цигарите-аз си пуших,но ги намалих доста.Позволявах си не повече от 5-6 цигари на ден/а бях дива студенткааааа ;D/.

Диетка пазих 1 година-без пържено,черен пипер,люто,пикантно и т.н.Ограничавах яйцата много,гъби не ядях въобще през това време.
Шоколад съм хапвала няколко пъти,но гледах да не прекалявам.

По това време-2000 г.-лечението на острия хепатит включваше няколко банки глюкоза,карсил/стария/,витамин Ц и Невробекс/витамини от Б-групата/.Пих карсил,вит.Ц и Невробекс 1 година след боледуването.

Правих си чернодробни ензими през 2-3 месеца и на края на първата година-австралийски антиген пак.

Не се притеснявай толкова много.Това е много по-добрия вариант от хроничен хепатит.
Дай си малко време,поглези черния дроб известно време и после няма да се сещаш дори за този кошмарен период.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007