Автор Тема:  Търся имуноглобулин за новородено  (Прочетена 3521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен теда -св

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Търся имуноглобулин за новородено
« -: Февруари 12, 2012, 14:48:54 »
Търся имуноглобулин за новородено, имам време около 50 дни до термина да го набавя, моля за помощ или съвет!
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 15:04:09 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Търся имуноглобулин за новородено
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2012, 15:20:22 »
Здравей, Теда,
Хепатит B имуноглобулин вече се внася регулярно в България. Ето в тази статия можеш да прочетеш как можеш да се снабдиш с него, като информацията е от преди година:
Цитат
Хепатит B и бременност - Раждане (Перинатален период)
...
Снабдяване с хепатит B имуноглобулин в България
...
България

В България в края на септември 2010 година започна регулярен внос на HBIG с производител Biotest Pharma GmbH, Германия. Името му е Хепатект СР (Hepatect CP) и е за венозно приложение. Вносител за България е фирма "АНТИСЕЛ Братя Селидис". Телефони за контакт: 02/953 12 24, 02/400 59 40, 02/400 59 41, 02/400 59 42, 02/400 59 43. Лица за контакт: г-жа Надя Леви и г-жа Мина Стоянова.
Цената на разфасовката от 2 мл за прилагане на бебета е с цена 219 лева с ДДС.
От ноември 2010 година се очаква фирмата да започне да поддържа и наличности на склад, дотогава е препоръчително поръчката да става предварително, като доставката се извършва най-много за около месец.
Важно е да се знае, че закупуването на Хепатект става през аптека, а не директно от дистрибутора, но те насочват пациентите към аптеката, с която работят, след като пациента се свърже с тях. Отделно, изискването е пациента да има рецепта за хепатит Б имуноглобулин, въз основа на която от аптеката могат да му продадат имуноглобулина.
Листовката на лекарството може да бъде свалена оттук: http://old.bda.bg/bdias/36557s.pdf.
...
Препоръчвам ти да прочетеш цялата статия: Хепатит B и бременност, защото в нея има и друга важна информация, която те засяга директно и е много важно да знаеш.
Допълнително, можеш да прочетеш и тези теми от форума:
- Имуноглобулин за новородено - в кои болници може да се постави
- Имуноглобулин за новородено - начини за доставка
Не забравяй, че имуноглобулина не се слага на своя глава, а би трябвало да е препоръчано от хепатолог. Дори и да не се налага слагането му, ти можеш да решиш да го поставиш, но пак това решение трябва да стане заедно с хепатолога и с неговото знание. Той би трябвало да те проследява през цялата бременност, да ти пусне поне едно ПСР изследване, и дори да ти препоръча лечение с нуклеозиден аналог в последния триместър на бременността, в случай на висок вирусен товар. Така, че хепатолога е много важен и се надявам ти вече да си била при такъв и той да те проследява.
Също така, в случай че решиш да поставиш имуноглобулин, имай предвид, че не всички гинеколози и неонатолози се съгласяват да го поставят на бебето. Така, че задължително трябва да говориш предварително с екипа, който ще изражда бебето.
Това е, за което се сещам, ако имаш още въпроси, пиши.
Пожелавам ти лека и спокойна бременност!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен теда -св

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2012, 16:34:30 »
благодаряти много за съдействието утре ще се свържем с акушергинеколога от болницата където ще раждам (със сигурност секцио) защото днес не всеки му се занимава в почивен ден и ще звънен до софия да питаме дали имат в наличност а ти знаеш ли в кои болници могат да поставят тия ваксини

Неактивен теда -св

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2012, 16:55:31 »
кога трябва да се направи тоя ПСР аз съм в началото на осмия месец те ми го откриха преди две седмици при ротинни иследвания нямала съм признаци нито сам преболедувала и от семейството ми никой не е боледувал и къде се правят тия иследвания че ние сме от дълбоката провинция

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2012, 18:16:18 »
а ти знаеш ли в кои болници могат да поставят тия ваксини
Ето в тази тема е обсъждано: Имуноглобулин за новородено - в кои болници може да се постави. Но трябва да питаш твоят гинеколог.

Кога трябва да се направи тоя ПСР аз съм в началото на осмия месец те ми го откриха преди две седмици при рутинни иследвания
Максимално бързо, за да има време да се реагира, ако трябва да се направи лечение с нуклеозидни аналози.

нямала съм признаци нито сам преболедувала и от семейството ми никой не е боледувал
Това, че не си имала признаци, не значи че нямаш проблем. Същото важи и за всички в семейството ти, те също трябва да си пуснат изследвания за хепатит B.

и къде се правят тия иследвания че ние сме от дълбоката провинция
Трябва да си избереш болница и лекар от този списък (само те са оторизирани да работят и имат опит с хора с хроничен хепатит B и C), да си запишеш час за преглед и вече самия лекар ще ти пусне необходимите изследвания: Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007