Автор Тема:  Татко с хроничен Б  (Прочетена 1719 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 103
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Татко с хроничен Б
« -: Февруари 15, 2012, 01:56:59 »
Здравейте, мили хора :flowers:
Преди по-малко от година си изплаках историята във форума и благодарение на ценните съвети, които получих от вас, успяхме с мъжа ми да се ориентираме какво ни се случва и какво трябва да предприемем. Така стигнахме до днес, когато ни остават около 2 месеца до раждането на първото ни дете. Излишно е да ви казвам какви вълнения и приготовления ме тресат...
Днес отново се обръщам към вас с молба за съвет, защото не знам какви предпазни мерки да вземем, ако изобщо се налага, при общуването на бебето и таткото до поставянето на 3-та ваксина.
Двамата ходим на училище за родители, той се учи как да къпе бебчето с голямо желание, как да му прави тоалет и т.н. и затова моментът е доста деликатен. Днес питах една акушерка дали има нужда да се притеснявам на тази тема, но за съжаление за пореден път се убедих, че в Бургас няма нито едно медицинско лице, което има ясна представа от хепатит Б. Не можа да ми даде смислен отговор. Не смятам да търся мнение от друг медик тук. Надявам се, че някой тук може да сподели компетентно мнение.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Татко с хроничен Б
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2012, 22:40:49 »
Здравей,
Съпругът ти не е заразен при битов контакт. При хора с хроничен активен хепатит B има известна опасност от заразяване при битов контакт (и то при определени ситуации), само ако дадения човек има много висок вирусен товар. И дори и в тези случаи пак никой не може да каже има ли и колко е действителен риска от реално заразяване. Уточнявам за всички, които четат, че съпругът ти е с изключително нисък вирусен товар от 7960 IU/mL.
Така, че, според мен, той просто трябва да внимава детето да няма кръвен контакт с негова кръв, и да не се притеснява и прекалява с предпазните мерки.
Мисля, че той може спокойно да къпе бебето и да го облича и момента изобщо не е деликатен, а е прекрасен начин двамата да си общуват!  :smile: :baby3:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 103
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Татко с хроничен Б
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2012, 03:16:59 »
Много ти благодаря за отговора, Ради! И аз предвид всичко изчетено подозирах, че няма повод за притеснение, но съм много по-спокойна и сигурна, след като го чувам от теб.
Благодаря ти, че пак намери време да ми отговориш! Желая ти много здраве на теб и всички, които обичаш!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007