Автор Тема:  Дискриминация от стоматолози спрямо болни от хепатит C  (Прочетена 12362 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 90
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте.
Случи се така, че се лекувах дълги години при един зъболекар, който впоследствие се оказа, че ме е заразил.
И в момента, в който му казах, че съм болна (а предстоеше само да ми сложи пломба) реакцията му беше "ЕЛА КАТО СЕ ИЗЛЕКУВАШ ДА ТИ Я НАПРАВЯ".
И като съвестен гражданин всички следващи зъболекари ги предупреждавах, че имам хепатит C, и всички като чуеха това ми отказваха лечение :sad4:
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 21:12:10 от Радослав Русинов »

Неактивен proddy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 188
  • ЖИВИЯ човек може да се справи със всичко!
    • Профил
бре бре, преди седмица си правих един зъб и то доста сериозна интервенция имаше и доктора само ми каза, след като му споделих за заболяването ми: "благодаря, че ме предупреди, за да си слагам предпазни средства и да внимавам" и си ме лекува и т.н. Лошо, че така се е получило с тебе.
Старт на лечението: 25 Ноември 2011 Хепатит Ц, генотип 3

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Публикации: 128
    • Профил
...доктора само ми каза, след като му споделих за заболяването ми: "благодаря, че ме предупреди, за да си слагам предпазни средства и да внимавам"...
Според мен, това е доста неуместно изказване от страна на лекар/зъболекар! Означава ли това, че ако не го беше предупредил за заболяването си (поради незнание от твоя страна, примерно), той нямаше да предприеме необходимите мерки за собствената и тази на пациентите си безопастност? Явно, заради такива доктори, много от нас в момента са на лечение... а и някои от тях де!
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен proddy

• Немедицинско лице
  • Публикации: 188
  • ЖИВИЯ човек може да се справи със всичко!
    • Профил
...доктора само ми каза, след като му споделих за заболяването ми: "благодаря, че ме предупреди, за да си слагам предпазни средства и да внимавам"...
Според мен, това е доста неуместно изказване от страна на лекар/зъболекар! Означава ли това, че ако не го беше предупредил за заболяването си (поради незнание от твоя страна, примерно), той нямаше да предприеме необходимите мерки за собствената и тази на пациентите си безопастност? Явно, заради такива доктори, много от нас в момента са на лечение... а и някои от тях де!

А ся де, то да не поздравиш някого, че си е свършил работата. Ама си прав Дриймър, както и да го погледна си прав.  По-скоро исках да кажа, че той ме помоли да му напомням постоянно за заболяването си, за да има повишено внимание, докато работи с мен. Все пак всички сме хора и грешим, и забравяме.
Щото колкото той е отговорен за мен, толкова и аз за него, и околните!
Тва мисля, че ще изясни нещата около моя случай.
Старт на лечението: 25 Ноември 2011 Хепатит Ц, генотип 3

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
Повечето стоматолози само гледат да им вървят пациентите като на конвейр и почти не дезинфекцират според правилата след всеки.Видите ли това отнемало много време и се губели пари. :angry_mad:Това бяха думите на следващия при когото отидох и казах за хепатита.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Марая, разбирам те много добре, защото тези неща не са рядкост, а се случват с много пациенти с хроничен хепатит, които са честни спрямо зъболекарите си относно заболяването си.
Тук идва обаче следващия въпрос - ти се оплакваш във форума, защото си дискриминирана и се надяваш нещо да се промени. Но готова ли си да кажеш кои са зъболекарите, които са ти отказали лечение?
Съгласна ли си заедно да отидем при този зъболекар (или зъболекари) и да го помолим отново да те лекува, този път пред представител на сдружението (или пък камера). За да може да има промяна, ти трябва да излезеш от анонимност, да ни кажеш имена и да ни заведеш при този зъболекар.
Единствения начин да има последствия и промяна в отношението към хората с хепатит, е като ни стиска да се преборим за правата си.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
Да готова съм да кажа имената на 3-ма стоматолози от гр.Търговище ,които са ми отказали лечение

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
И не се притеснявам да се представя с името си-Мария Илиева

• Профил
    • My Home Page
Да готова съм да кажа имената на 3-ма стоматолози от гр.Търговище ,които са ми отказали лечение
Чудесно, значи ги напиши в темата.
След като им знаем имената, това, което мога да предложа, е да помислим какво може да се направи срещу тях.
Може би най-добрият вариант е ХепАктив да подаде сигнал срещу тях в Български Зъболекарски Съюз.
Тъй като това, което са направили, е трудно доказуемо в съда, е трудно да се мисли да се съдят за дискриминация.
Ще се радвам и на други идеи от всички, които четат, за това какво можем да направим в този случай, освен подаването на сигнал в съсловната им организация.
Може би ако представител на ХепАктив заедно с Мария отиде отново в кабинета на дадения зъболекар и тя отново поиска да бъде обслужена, тогава ще имаме нещо по-силно срещу него?

Поздрави,
Радо

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
Не вярвам,че нещо ще се направи или промени,но не губя надежда,че има все още стоматолози и лекари които са истински а не някакво подобие на медицински лица.Стоматолозите са-д-р Рашид Кехайов-регистрация в гр.Лозница и с практика в гр.Търговище,д-р Дойчев и д-р Валя Александрова.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Не вярвам,че нещо ще се направи или промени,но не губя надежда,че има все още стоматолози и лекари които са истински а не някакво подобие на медицински лица.Стоматолозите са-д-р Рашид Кехайов-регистрация в гр.Лозница и с практика в гр.Търговище,д-р Дойчев и д-р Валя Александрова.

Все отнякъде трябва да се започне

• Профил
    • My Home Page
Ето и информация за 3-мата стоматолози от регистъра за 2011 година на Българския Зъболекарски Съюз:
- д-р Рашид Джемалов Кехайов - регистриран в Районна колегия Разград под номер: 170000074
- д-р Даниел Райков Дойчев - регистриран в Районна колегия Търговище под номер: 250000021
- д-р Валентина Николова Александрова - регистрирана в Районна колегия Търговище под номер: 250000005

Мария, това ли са тримата зъболекари?

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
Да

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
Трима са ти отказали?! Направо не е за вярване, включително и на твоята коректност да продължаваш да предупреждаваш за хепатита, вместо следващия път егоистично да си замълчиш -  браво! Аз се чудя дали след втория отказ щях да остана все така коректна. Макар че ги разбирам хората,  аз лично не бих се почувствала обидена ако ми откажат, всеки  има инстинкт за самосъхранение , а този вирус е истинска напаст, но ако ме боли и никой не ми помага не знам дали няма да се принудя да замълча за него.  В същото време съм благодарна на Бог, че явно ме е срещнал с един от най-свестните зъболекари, защото не стига, че не ми отказа мед. услуги, ми постоянно ме успокоява да не съм се чувствала като прокажена заради това, че съм с хепатит и да съм спряла да се притеснявам за него. Като започнах да се пазаря един зъб да не го вади че ще се лее повече  кръв, а да се опитва да го пломбира, каза че и СПИН да съм имала пак ще ми го извади, щото се налагало. Така че има „истинските” стоматолози, а тези господа просто правят грешка, защото принуждавайки хората да ги лъжат,  вредят и на себе си, и на колегите си и на последващите им пациенти.

Неактивен MARAQ83

• Немедицинско лице
    • Профил
Такива зъболекари като твоят са може би единици и си късметлийка,че си попаднала на такъв

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007