Автор Тема:  Помощ - притеснявам се дали не съм се заразил с хепатит  (Прочетена 7387 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен the_ribald

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Пичове, имам спешна нужда от помощта ви!
На кратко - спах с едно момиче, 2 пъти като вторият път беше без презерватив.
Разбрах в последствие, че преди много години имало хепатит и заразила някакво момче. Ама източникът не може да ми каже какъв, а не искам да я питам нея.
Може да е отминала работа и само да я притесня. Изрично се питахме и си казахме, че няма от какво да се притесняваме един на друг в момента в който и го вкарах без кондом. Извинете за описание и за глупостта, че сме си повярвали на честна дума, но да прескочим моралните поуки.
Сега, доколкото разбирам ако е С няма проблеми, но ако частта със заразата на другото момче е вярна, значи не е С. То може и да е А и да не е имало нищо общо със секса но знам ли!
Колко често някой с Б става хроничен? При положение че си с хроничен Б, можеш ли да си удряш по едно голямо уиски че и повече всеки път като излизаш?
Ако предположим че е болна какви са шансовете да ме е заразила?
Има ли смисъл да правя нещо преди да се появят симптоми?

Извинете ме за навярно глупавите въпроси и много ви благодаря предварително за съдействието.

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Помощ
« Отговор #1 -: Януари 16, 2008, 17:04:23 »
Преди всичко има значение от какво е била болна половинката ти. Най добре си я попитай лично. Ако не изчакай малко време защото вирусите не се засичат в кръвта веднага след заразяването, поне за хепатит С е така, за другите не съм сигурна. Дано не си се заразил с нищо, но все пак оттук нататък внимавай  - за твое добро не че искам да ти чета лекции, мисля че си достатъчно голям.

Неактивен the_ribald

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 16, 2008, 17:10:57 »
Благодаря ти!
Ако ставаше въпрос за половинка, щях да я питам, но става въпрос за нещо моментно.
Така че информацията за сега е тази и ви моля да ми кажете каквото знаете - статистики, вероятности, може ли да пие алкохол ако има хроничен хепатит, въобще всичко което може да е полезно.
Отново благодаря.

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Януари 16, 2008, 17:28:13 »
Има ваксина срещу хепатит В която доколкото съм чула действа дори ако вече си се заразил но в ранен период. Направи си изследвания в някоя лаборатория за да си наясно с какво си се заразил евентуално. Но въпреки че е била временна връзката ти най добрият вариант е да я питаш - може да няма повод за притеснение. С друго не мога да ти помогна, но съм сигурна че другите ще се отзоват.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2702
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Януари 16, 2008, 18:40:07 »
около 30% от заразените НИКОГА не изявяват типичните симптоми- пожълтяване на склерите на очите, на езика, и като цяло на кожата;без потъмняване на урина, без тежест в областта на дроба;без типичната умора. Аз бях свежа като краставичка и кипях от енергия когато разбрах,че съм болна. Мда,и вече хронична  ;D
А и да,да попитам нещо- ако знаеше, че тя е болна, или носител на ХИВ(да не дава господ), щеше да се затичаш към най-близката лаборатория,нали? Хепатита е почти същата гадост, така,че ако след тия мои отрезвяващи редове, не си направиш тестове, не знам кое ще те накара. Говоря ти така, за погледнеш по-сериозно на нещата. Вярно ,има огромна вероятност тя да не те заразилa, но все пак ги има ония 5%(или колкото са там). Така, че действай!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

• Профил
« Отговор #5 -: Януари 16, 2008, 18:48:10 »
и още нещо- може да удряш по една голяма ,ама кока-кола, ако си с хроничен Б или Ц. Иначе дробчето...  :o

Неактивен the_ribald

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Януари 16, 2008, 19:08:27 »
С изследвания ще се захвана най-сериозно а и с ваксината също! Да разбирам ли, че човек който е наясно, че има хроничен хепатит не може да пие редовно твърд алкохол в продължение на години?

• Профил
« Отговор #7 -: Януари 16, 2008, 19:12:52 »
ако този същият човек е сериозен по отношение на здравето си и му пука-да. Алкохол и то по едно малко можем само на погребения и сватби.т.е. хронично болния, независимо Б или Ц не може да пие редовно в никакъв случай. Предполагам,си я наблюдавал,че пийва и от това се опитваш да си направиш заключения или греша? Но го има и другият вариант-мацката да го е прекарала като остър преди години,да се е изчистила . Тогава би могла да си пийва по едно голямо,малко и тн.

Неактивен the_ribald

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 16, 2008, 19:27:39 »
Правилно наблюдение. Да, виждал съм че си пие спокойно - разбира се съм се замислял пост фактум над тези неща.
Добре де, но ако го е изкарала като остър и се е изчистила не е вече заразна или се лъжа? Аз точно на това разчитам да се е случило!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #9 -: Януари 16, 2008, 20:29:41 »
 Да - ако напълно се е изчистил вируса няма как да те зарази!
Най добре си направи изследвания за Б и С хепатит и ваксина срещу Б хепатит.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #10 -: Януари 16, 2008, 21:16:35 »
 Здравей! Както вече са ти казали деси и силвана може да се ваксинираш против хепатит В след половият контакт, но в рамките на седмица две след половия контакт. Тогава ваксината действа, ако е минал по-голям период изчакай. Както сме дискутирали тука, за да бъдеш донакъде сигурен се тествай 2-3 месеца след контакта, а на почти 100% 6 месеца след контакта. Аз те съветвам да се тестваш и на 2-3 месец и на 6-я за хепатит В, С и ХИВ. Тогава ако си инфектиран пробите на 99% ще покажат точен резултат.

ВНИМАНИЕ! За да се ваксинираш против хепатит В, задължително трябва да се изследваш дали не си с хроничен такъв, защото бях чувал че има смъртни случаи с хронични носители, които са ваксинирани (не съм на 100% сигурен).

Иначе един жалещ живота си хронично болен с актно заболяване от хепатит В или С трябва да забрави твърдия алкохол доживот! Но хора има всякакви.
 Единствената опция за това е при едно натравяне с метилов алкохол - хубаво е да се ударят едно две големи за да се неутрализира, но това не става всеки ден и дай Боже никому такова нещо!

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #11 -: Януари 17, 2008, 03:04:02 »
Здравей!
Според мен въобще не трябва да съдиш по това дали си пийва редовно или не, защото аз пък имам една близка позната, която много добре е запозната с болестта хроничен хепатит - мисля, че нейният е Ц, и въпреки всичко пие, друса се и какво ли още не прави против здравето си.
Моя съвет е същият, както и на останалите взели участие в тази тема: НАПРАВИ СИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, НЯКОЛКО ПЪТИ И КАТО СИ СИГУРЕН ВЕЧЕ, ЧЕ НЕ СИ С ХРОНИЧЕН ХЕПАТИТ Б, СЕ ВАКСИНИРАЙ ПОНЕ СРЕЩУ НЕГО!!!
И ОТ СЕГА НАТАТЪК - УМНАТА, ЗА ДА НЕ ТЕ ГОНЯТ ПОВЕЧЕ ТАКИВА ОПАСЕНИЯ И ПАРАНОИ!!!
ПОЗДРАВИ!!!
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 03:09:56 от nevron »
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
При такъв секс без презерватив с почти непознат можеш да се притесняваш главно от две болести - хепатит B и СПИН.
Затова, както сме си говорили в тази тема Има ли риск в моят случай?, а и в други - за да си сигурен, че всичко е наред, трябва да мине инкубационния период на болестта и тогава да си направиш изследване за антитела. Общо взето, на 6-ия месец след случката ще можеш да си 100% сигурен, че няма да си се заразил с някоя от тях. Съветвам те да включиш в изследванията и такова за хепатит C, няма значение дали е имало риск в този случай, или не, а заради това че всеки човек е длъжен да си направи такова изследване, за да е сигурен, че няма хроничен хепатит.
Специално за хепатит B, имаш вариант както те е посъветвал Емо с ваксината, стига обаче случката да е била скоро.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен the_ribald

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Момчета и момичета, златни сте! Много ви благодаря! Случката е скорошна и отивам да се изследвам и да си джаскам ваксината. Иска ми се да съм по-внимателен ама след втория път за една вечер опциите са да не го правя повече или да го правя без презерватив защото иначе ми пада... абе не е оправдание, обаче просто така ми е устроен мозъкът, че като правя секс все едно съм друг човек - просто виждам нещата по друг, явно грешен начин. Образован съм и сексуално просветен, а не някой дето си мисли, че с аспирин всичко се оправя, не пия, не пуша, не друсам дори трева никога, спортувам, обаче сексът ще ми изяде главата. Патил съм и си мислех, че ще се промянт нещата от това, но не - като съм в леглото все едно ми е изтекъл целият разум някъде другаде!

• Профил
Re: Помощ - притеснявам се дали не съм се зараз
« Отговор #14 -: Януари 17, 2008, 16:54:03 »
хахаха, ти ме уби бе човек  :D :D :D :D :D
изтичал ти мозъка......... представи си ,че ти изтича черният дроб.
Упс. гадно,нали?

Да не забравиш да кажеш какви са резултатите и умната от тук нататък.

а и аз си мисля, че не само хепатита и спин трябва да те притесняват, помисли си за всички гадни инфекции,бактерийки,и тн които могат да ти лепнат,а и ти да предадеш,ако неподозираш за тяхното съществуване. Наистина не си струва.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007