Автор Тема:  За втори път тук  (Прочетена 50083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен irka

• усмихната
  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: За втори път тук
« Отговор #30 -: Април 04, 2012, 22:03:42 »
Добавих неутрофилите в предния си пост с изследванията ми.  В последните ми изследвания ги няма, не знам защо явно не са ги изследвали.

Няма начин да не хапвам, въпреки че апетит нямам. Заради Телапревира ям по 3 пъти на ден най-малко. Много е неприятно това постоянно гадене. Вода ми се пие, но щом пийна вода и веднага започва да ми се повдига и имам някакъв странен метален вкус в устата. По принцип аз безалкохолни не пия и сега направо се мъча с разни разредени сиропи, само и само да пия нещо, че от чистата вода наистина ми става лошо.

Хубавото на това мъжа ти да е безработен е точно това - много помага в къщи. Златен ми е той.  През последните 2 седмици само той е готвил, чистил, пере, децата води и взима от училище, занимава се с тях, че и за мен се грижи. Направо ако не беше той не знам как изобщо щях да се справям.

Анитка пия тукашния Л-тироксин- Синтроид. Пиех по 125мкгр. Сега предполагам ще ми го увеличат на 150 мкгр.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #31 -: Април 04, 2012, 23:41:57 »
Ирче, щом не ти харесва вкусът на водата, пробвай с айрян - къде със солчица, къде без. Това чистата вода не може да ти замени, но е освежаваща и питателна напитка. За водата - може да сменяш марките, ако пиеш бутелирана, и да видиш коя ще ти допадне най-много. Например покрай бебо пиех една детска Девин, която обаче нито ми утоляваше жаждата, нито на вкус ми харесваше, една такава сладникава. Сега си купувам специално за мен, а голямата туба си остана за бебчо   :baby3:
Много се радвам, че мъжът ти ти помага, неоценимо е да има кой да те замести в част от задълженията ти. Ще ви стискам палци и на двамата. На него за работа, а на теб за успешно и леко лечение  :flying_kiss:
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #32 -: Април 05, 2012, 14:32:55 »
Ирка, още маалко ще потърпиш с този телапревир.  Пък и след около месец показателите ще се стабилизират. После си знаеш - само  любимият интерферон! Успех и от мен! :flowers:

Да видим аз как ще се справям цяяяяяяяла година с боцепревир? :scream:

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #33 -: Април 05, 2012, 16:00:06 »
Аууу Руми, боцепревира 1 година ли се пие!?  Не съм се интересувала много от него и не знам дали са еднакви с Телапревира, но силно ти пожелавам да не са съвсем еднакви и да се приема по-леко, че една година......
Но пък какво да се прави, ще се търпи.

Поздрави!

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #34 -: Април 05, 2012, 16:08:27 »
Дааа, една година и май май много си приличат по странични действия. Поне така чух, хич не е от прехвалените хапове. Несравнимо отвратителен бил. :crying2: За страничните му прояви да не говорим. Доста отпаднали има заради тях.
Да видим кой ще ме спасява ако скоро започна? Ееее, няма да е професора, то се знае.

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #35 -: Април 05, 2012, 16:28:09 »
Аууу Руми, боцепревира 1 година ли се пие!?  Не съм се интересувала много от него и не знам дали са еднакви с Телапревира, но силно ти пожелавам да не са съвсем еднакви и да се приема по-леко, че една година......
Но пък какво да се прави, ще се търпи.

Поздрави!

Ха-ха-ха Ирче,

хич не е по-добре от телапревира. ВЕрвай ми!
Не се пие задължително цяла година. Той се включва след 4-та седмица. Мисля, че се приема 28, 36 или 44 седмици - зависи от контролните HCV RNA. При отрицателен резултат на 8 и 12 седмица се спира на 28 седмица и после се продължава само с любимите интерферон и рибавирин, които са си направо "все едно не си на лечение"  :laugh:
При всички случай Телапревир само за 12 седмици звучи примамващо, признавам  :girl_wink:
Ирче, стискам палци, а ти стискай зъбки  :love5:

П.п. Руми, не го мисли как ще го караш - ще го разбереш когато почнеш. Важен е крайният резултат. Сега си почивай и се радвай на живота...
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #36 -: Април 05, 2012, 20:31:40 »
Мерси Аника  :smile:

Може тогава Боцепревира да е по-доброто лекарство и повече да изтребва вируса, щом се пие по-дълго време. На мен 12 седмици Телапревир ми се виждат ужасно много.  Честно, едва го издържам. Дори ми минаваха мисли в главата да им кажа, че не мога да го пия това нещо 12 седмици, но сега като прочетох за Боцепревира, реших че 12 седмици всъщност не са чак толкова много и ще ги издържа. Ето вече 5 минаха.

Румка не го мисли наистина от сега и не се настройвай негативно. Според мен не са съвсем еднакви и може наистина Боцепревира да е по-поносим, а и на различните хора им понася различно. 

Аника какво става с теб човече? Ще започваш ли второ лечение, или вече си започнала? Включен ли ще е Боцепревир в него?

А защо само за Боцепревир пишете, Телапревир няма ли да има в Бг?

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #37 -: Април 05, 2012, 23:32:15 »
Ирка, какво става с мен - ми и аз не знам вече нещо въобще става ли  :laugh1:
Започнах аз ново лечение и безславно го приключих - т.е. разбирай - не отговорих и на второто лечение с Боцепревир.  Та така

"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #38 -: Април 06, 2012, 10:04:50 »
 :surprised:  :sad3: :sad3: :sad3:

Неактивен Walmsley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #39 -: Април 06, 2012, 12:22:43 »
Ани, препоръчвам ти да се абонираш за тези линкове, а то е безплатно и ще си постоянно в течение с всичко ново, което е важно за нас. Ще разбереш, че всеки ден излизат нови медикаменти и че лечение  има. В университетските болници постоянно изпитват новите медикаменти, има и заместител на стандартната терапия. Така че, ако към нея и свързаните с нея лекарства не реагираш, не значи, че няма да реагираш към следващите, които идват. Не се притеснявай, а и не забравяй, че има и по-лошо. 

www.naturalwellnessonline.com

www.hepatitis-central.com

www.liversupport.com

« Последна редакция: Април 06, 2012, 12:34:28 от Walmsley »

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #40 -: Април 06, 2012, 16:02:56 »
Ооо Ани, наистина ли? Не знаех, съжалявам.  Не съм видяла да си пускала тема, а знаех, че горе-долу заедно вървим с теб и на тетибулка с другаря, та все гледам за нещо от вас.   

Съжалявам  :sad3:

Какво казват лекарите сега? Кога разбраха, че не отговаряш на лечението? 

Големи прегръдки от мен.

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #41 -: Април 06, 2012, 21:44:20 »
Walmsley,
много ти благодаря - ще ги погледна обезателно и тези сайтове, макар че вече толкова много сайтове следя, че имам чувството че и мозъкът ми и компютърът ми всеки момент ще изпушат  :laugh:

Ирче, писах ти на лични  :flowers:

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #42 -: Април 18, 2012, 06:00:41 »
Здравейте.

Днес бях на лекар да си взема изследванията от 7мата седмица.  Повечето показатели още са се смъкнали, но за сега всичко продължава както до сега. Страничните ефекти са си обикновенните - умора най-вече и гадене. Новото е, че гаденето прераства на моменти в повръщане.

Добрата новина е, че си видях ПСРа от 4тата седмица - резултата е <12, което би трябвало да означава, че на 4тата седмица от лечението Вирус не се засича. Като човек виждал този резултат преди, някак не мога да му се зарадвам напълно, но поне силно се надявам за следващите 44 седмици да успея да го изтребя докрай този път. Следващия ПСР ще е на 12тата седмица.

Ето и самите изследвания:

начало          2седм.       5седм.        7с.            референтни с-сти
WBC                                 5.6                2.9            1.8            2.0                4.0--11.00
PLT /тромбоцити/           242               175            88             84                 140----450
Хемоглобин                    12.6              12.6           11.2          10,7               12.0----15.2
Hematocrit                      36.9               38.3          34.8          33.1                37---46
RBC                                 4.56              4.59           4.13          3.88                3.8---5.5
Neutroph.                       3.2                 1.3              --              ---
AST                                  39                  18             21             23
ALT                                  30                  13             16             18
TSH                                 1.46              3.57           18.29         17.2
ПСР                       1 502 366 IU/ml                       <12IU/ml

Другата добра новина е, че се обадиха от компанията на мъжа ми и го викнаха отново на работа. Почина си той 2 месеца в къщи, и сега отново е в редиците на редовно трудещите се. Поне малко вече ни е по-спокойно :)

Поздрави!

Неактивен lyudmila

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 103
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #43 -: Април 18, 2012, 09:25:03 »
 :clap:Браво,пожелавам ти този път да се справиш успешно.Първия път на коя седмица
резултата ти стана < 12?Не може да е така,след лошото идва и хубаво.......както ще бъде
при теб!
Успех и стискам палци,този път победата ще бъде твоя!

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #44 -: Април 18, 2012, 13:24:39 »
Боец ветеран си ти  :love3:.
Само какво ще правиш с тази влошаваща се с часове кръвна картина? Щом повръщаш явно си силно интоксикирана, много лошо ли ти става преди да повърнеш? Явно лекарите там са решили, че жива-умряла ще караш на пълни дози първите три месеца  :medicine:. А неутрофилите защо не ти ги следят или просто не ти показват резултатите?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007