Автор Тема:  За втори път тук  (Прочетена 50082 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: За втори път тук
« Отговор #45 -: Април 18, 2012, 15:20:16 »
Ирка, браво!Стойностите ти на някой изследвания  обаче са  мноооого ниски. Може би ще се стабилизират след третия месец.Щом на първия месец ПСР е отрицателен - нямай грижа. :dance: Ще си победител!!!

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #46 -: Април 18, 2012, 15:59:50 »
Ирче, ето това наричам феноменален успех!
Заслужава си гаденето тоя телапревир щом от милион и половина нокаутира вируса до нула само за 4 седмици!!!
 :clap: :clap: :clap:
Новината за мъжа ти прави вече ситуацията - повод за истински празник!
Колкото до показателите ти, все пак настъпва известно стабилизиране на левкоцитите и това е много добре.
Тромбоцитите не са толкова съществени.
Хемоглобинът още е вътре в търпимите граници, така че продължавай напред, без да се косиш.
Тук е моментът, въпреки че ти си знаеш, да отразя изследването на Агенция Буля, че няма човек, който да е изчистил вируса на първия месец, и да не се е разделил с него завинаги!
Така че прогнозата ми за успех при повторното ти лечение е 100%
Урааааааааааааааааааа!!!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #47 -: Април 18, 2012, 19:19:59 »
Ирка, при това инфо за вируса само смело напред! Това е страхотен резултат за отрицателно време :bravo2: Струва ми се, че този път гадината няма никакъв шанс с тази тежка аритлерия  :fight2:
Много се радвам и на новината за мъжа ти. Чудесно, че отново е на работа  :flowers:
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #48 -: Април 19, 2012, 15:17:24 »
Благодаря ви на всички!

lyudmila първия път на 12тата седмица ПСРа не засичаше вируса. И тогава всички вярваха, че щом на 12тата седмица го няма, значи си е отишъл завинаги, но не би.  Затова сега съм леко скептична, но все пак си признавам, че ме изненада приятно този резултат.

Орфей и аз така мисля, явно са решили първите 3 месеца да изтормозят и мен и вируса до дупка, пък ще видим кой-кого накрая. Неутрофилите нямам представа защо не ми ги изследват, но ги няма в листа. Не мога да им схвана логиката тук. Всеки път ме изненадват с нещо. А за лошото да- много лошо ми става. Аз по принцип съм от хората които изключително рядко повръщат. Дори по време на 2те ми бременности не съм повръщала нито веднъж. А понякога е по-лесно човек да изхвърли това което го тормози и да му олекне, но при мен не се получава, затова си е направо събитие, че сега ми става до такава степен лошо.

Руми и аз се надявам на това - да се стабилизират към третия месец, че скоро сили да дишам няма а ми останат.

Ели твърдо вярвам в достоверността на Агенция Буля, макар и  да се позагуби напоследък, сигурна съм, че е права. :smile:

Лорей благодаря и на теб и ти пожелавам същия резултат да видиш на ПСРа ти  след 4 седмици! :flowers:

Поздрави!

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #49 -: Април 19, 2012, 19:11:55 »
Ирка, много се радвам на добрите новини около теб.
Тромбоцитите са паднали много. Вземаш ли някакво мерки за тях? Не си спомням какво пиеха при ниски тромбоцити.
Хемоглобина и той се е устремил надолу, но дано устискаш до третия месец, пък после да намаляват малко рибавирина и да не ти е толкова лошо.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #50 -: Април 19, 2012, 22:41:43 »
Анитка благодаря и на теб.  Да тромбоцитите не са ми били толкова ниски никога, но нищо не ми казват да пия. Даже ми спряха всякакви витамини които взимах допълнително -  Калций, Витамин Д, Желязо.  Не искат да взимам никакви допълнителни лекарства и добавки докато приемам Телапревира. Само Л-Тироксина е единственото което взимам и когато ме боли главата Аналгин или Аулин.  Не знам защо са такива, но така действат тук и аз се съобразявам.  Ще видим по-нататък как ще бъде.

Поздрави1

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #51 -: Април 20, 2012, 09:52:57 »
Много ти съчувствам, аз също не повръщам почти никога и за да повърна ми става жестоко лошо преди това! Аз намирам тенденцията с падането на кръвните ти показатели за много обезпокоителна, също и това че лекарите те тревожат като не ти обяснят! Ако ги попиташ пак ли мълчат? В крайна сметка - лошо ти е, ходиш и на работа, т.е. не си в болница под тяхно наблюдение непрекъснато, тогава значи имаш право да знаеш защо се иска нещо от теб и какви може да са последствията и да можеш да правиш избор и адекватно да се грижиш за себе си. Като чета не виждам никаква разлика между действията тук при моето лечение и тези на лекарите там  :sad3:. Ирка - кога ще можеш да си оставаш по-често вкъщи? В работата ти знаят ли, че си на лечение?

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #52 -: Април 20, 2012, 15:52:13 »
Не, че не ми обясняват, обясняват ми. Много пъти съм ги питала и по време на първото ми лечение, да взимам нещо допълнително за подсилване, но всеки път са ми отговаряли, че няма нужда.  Лечението е такова, ако стане необходимо, те ще ми дадат каквото трябва.  Не знам защо, но им се доверявам.

В работата не знаят. Все още обмислям как да постъпя. Тук е доста по-различно от Бг. Ако си имаш проблеми здравословни или други, си ги решаваш сам, но да не пречат на работата ти.  Когато не ходя на работа - болнични няма - не ми плащат просто. Взимаш си от платената годишна отпуска, която не е повече от 10 дни.  Ако отсъствам прекалено често, независимо от причината, отношението става друго и лека полека те карат да напуснеш. Има си начини.  Такива едни дълги болнични, или непрекъснато да си взимам болнични, ми се струват мираж. Все пак говорим за държавата в която има 12 седмици майчинство в добрите случаи.

Ако нещата продължават по същия начин, и умората е все така, обмислям да ги помоля да работя на намалена работна седмица 3-4 дни само. Но не знам как ще реагират. Но наистина ми става доста трудно с работата. Ставам сутрин в 5.40ч. а вечер колкото и да се опитвам по-рано от 11ч. не успявам да легна.  Поне се връщам от работа по-рано и следобедите успявам да поспя малко, но така пък не успявам да си видя децата, или нещо да направя в къщи. Още малко съм си дала време да помисля, и ще видя какво да направя точно. Пък с една заплата е трудно.

Поздрави!

Неактивен Walmsley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #53 -: Април 21, 2012, 13:30:53 »
Ох, Ирка,

Това ли е американската мечта... Страната на неограничените възможности!?

Все пак измислиха Телапревира! Да им благодарим.

Аз се уморявах само по време на Тела. След седмица-две от спирането му, се възтанових. Така че стискай зъби още малко.

Успех!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #54 -: Април 21, 2012, 13:55:26 »
Ирче, много ти съчувствам за това, което споделяш. Наистина ми звучи отвратително. Не знам как се отразява новият медикамент, но рибавиринът и интерферонът са ми ясни като бял ден. Чудя се какво да те посъветвам за създалата се ситуация на работното ти място, но като че ли наистина е по-добре да говориш за по-кратка работна седмица поне временно. В крайна сметка здравето е най-важното нещо и да препускаш като кон по време на тежко и продължително лечение може да коства много. От друга страна знам какво представлява великата мечта САЩ и заради теб се надявам да се стабилизираш, а като мине времето на третото лекарство и да ти олекне...
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #55 -: Април 23, 2012, 19:02:35 »
Walmsley ами това е, да. Социалната им политика я няма никаква, всеки се спасява както може. Затова ми е леко странно  като започнат да се оплакват в Бг от социалната политика - майчинството било ниско платено, детските градини не стигали, отпуски, болнични и пр. Тук такива просто няма. Майчинство ако си късметлия имаш 12 седмици, може да е 4 или 6 седмици - зависи от компанията колко седмици ще ти даде. След това ако искаш напускаш и си гледаш бебето, ако не- се връщаш на работа и го даваш на бейбиситъри, баби, детски градини (детските градини започват от 12 седмична възраст) и пр. Детски градини общински няма. Средно за 1 дете плащаш 800-1000$ на месец за детска градина. Никой не е задължен да ти осигурява място или евтина детска градина. Имаш дете - сам се погрижи за него - не чакай на държавата. И пр. и пр. неща. Да не говорим за празничните дни които са сведени до минимум.  Но пък си има други плюсове, разбира се, затова и хората стоят тук - ред, закони, чувстваш се сигурен. Научаваш се, че държавата не ти е длъжна за нищо, че не трябва да чакаш на нея, а сам си управляваш живота.

Както и да е отплеснах се, малко.
Иначе и аз се надявам като свърша телапревира да спра да се чувствам толкова уморена, затова и ще изчакам още малко, преди да предприема нещо в работата. Интерферона и рибавирина си ги знам.

Лорей, напълно си права, че здравето е най-важното нещо, затова и ако дори и след като свърша телапревира продължавам да се чувствам така, ще обмисля и напускане, ако не се съгласят на намалено работно време.

Имам още 4 седмици и половина, надявам се да успея да ги избутам.
Пък след това децата за лятото ще отидат в Бг и ще имам повече време за почивка, макар че сигурно ще ме удари на чувства и ще рева пред скайпа, ама... какво да се прави - всичко да е лесно и хубаво - няма. :smile:

Поздрави!

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #56 -: Април 23, 2012, 21:06:34 »
Какво да ти кажа, Ирка - аз не съм почитател на Щатите. За мен обстановката там е уникално напрегната и не ми понася добре на сърдечния ритъм.
Ще ти кажа, че си герой да се лекуваш от хепатит С в тази държава, както и това, че винаги мислено те подкрепям и поддържам.
 :congrats:

Неактивен Walmsley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #57 -: Април 23, 2012, 21:35:23 »
Ели,
А какво ще кажеш за още по-големите герои, които си нямат и най-малката представа, кога ще се лекуват с Телапревир или Боцепревир в нашата мила Родина? Е, поне не получаваме сърцебиене там, а директно се преселваме горе.

Ирка,
Изследваха ли ти също и IL28B Genotypе? Заради това ТТ при мен, аз се разминах с 24 сед. лечение и оставам на 48 сед. Аз трябваше да избера, единия или другия вариант, но лекуващите ми лекари ме посъветваха, да продължа. Съжелявам, че се повтарям, но си омазнявай кожата, защото кож. изгаряния към края на Телапревира са доста страшни. Но и това минава! ХХХ

Успех на всички!

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #58 -: Април 23, 2012, 22:01:44 »
Уолмсли, ти пък си набрала на родината, но ето какво - с боцепревира тръгнаха няколко експериментални групи : струва ми се, че покриха почти всички нуждаещи се от тройната медикаментоза.
Имай предвид, че в Бг за миналата година общият брой на лекуващите се от хронични хепатити е бил 510 човека.
Така че няма толкова висок брой лица, неотговорили на терапията.
Очаква се през тази година да бъдат официално приети допълнителните медикаменти, така че няма да има кой знае какво забавяне.
При нас проблемът е, че повечето хора въобще не са в час относно тези заболявания, не се изследват, респ. не стартират дори стандартната терапия. В тая посока се полагат големи усилия - в момента тече кампания за безплатно изследване на хепатит С в цялата страна.
Иначе процедурата по отпускане на лекарства вече влезе в релси, наличностите в аптеките не са проблем, а болнични могат да се ползват за целия период на лечението.

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #59 -: Април 24, 2012, 06:35:10 »
Walmsley може би не са ми изследвали точно това, но при всички положения, ще съм 48 седмици защото ми е второ лечение. Много ще се зарадвам ако ме изненадат с 24 седмици, но едва ли! мажа се аз. Опитах със зехтин, ама нещо се чувтсвах като салата след като се намажа с него и пак започнах с разни други мазила. За сега освен, че ми е станала по-суха кожата, друго не забелязвам. Ще продължавам с мазането, пък да видим :) Благодаря ти, че се включваш с мнения. Много са ми ценни :)

Ели напрегната е, да, но е и кой както си го направи. Ако човек се позабрави и започне да мисли само за пари и работа, тогава наистина попада в някакъв ужасен водовъртеж. Всичко трябва да е с мярка. На нашето семейство, определено опита ни с интерферона ни даде добър урок. А честно да си призная, тук ми е много по-спокойно за децата ми.  Всяко лято ги пращаме за по 2 месеца в Бг, ами супер изнервено ми е докато са там, дори и аз да съм с тях.  Всеки път като са на път там и не мога да спя. По ми е спокойно като са в самолета, отколкото докато са по улиците на България. Да не говорим за бездомните кучета, на които моите деца неистово се радват, защото такова чудо тук няма, а аз изпадам в нервна криза да обяснявам, че това не са сладки кученца, а опасни животни от които да се пазят.Та затова казвам, кой както си го направи е живота тук.  Или работиш, за да живееш, или живееш, за да работиш.  Ние сме избрали първото. Е няма да се върнем в Бг с много пари и имоти, а по-скоро с нови изживявания и обогатен кръгозор, защото каквото и да пиша, на мен Бг си ми липсва. :smile:

Благодаря ви за мненията, и сори за офф топика, ама нали трябва и да си поговорим по разни злободневни теми, не само за лекарства и Температури :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007