Автор Тема:  За втори път тук  (Прочетена 49771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: За втори път тук
« Отговор #15 -: Март 14, 2012, 10:52:04 »
Без референтните стойности на лабораторията ми е трудно да се ориентирам, но щом лекарката твърди, че нещата са наред, аз съм доволна. Ще стискам палци за контролния ПСР  и ще очаквам да го споделиш :fingerscrossed: Само не разбирам защо на повечето колеги тук първият контролен ПСР е на 4-та седмица, а моят-чак на 12-та.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #16 -: Март 14, 2012, 11:18:42 »
Само не разбирам защо на повечето колеги тук първият контролен ПСР е на 4-та седмица, а моят-чак на 12-та.
Стандартния ПСР се прави на 12-та седмица и се поема от Здравна каса. Може ако болницата е  в някоя програма на Рош да пуснат и на 4-та седмица.
С Ирка няма как да се сравняваме. Тя все пак се лекува в САЩ.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #17 -: Март 14, 2012, 19:05:33 »
Лорей, по времето, по което почнахме да се лекуваме последната партида хора - аз, Орфей, Хепи, Дриймър и др., в болниците в София и Пловдив течеше кампания на Рош. Подписахме едни документчета, че сме съгласни Рош да имат достъп до резултатите ни и така се сдобихме с ПСР за сметка на компанията на 1-ви и 11-ти месец /селд края на лечението/. А този на 3-ти месец го поема ЗОК. Та така станаха нещата. Сега ще видим ще удържат ли на уговорката да поемат последния ПСР.

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #18 -: Март 18, 2012, 18:36:08 »
Ирка, мила, пожелавам ти са размажеш гадината с гръм и трясък още на 4-тата седмица!!!
И този път интерферона да е по-мил и нежен другар!
Стискам мнооого ГОЛЕМИ палци да знаеш!!!

:doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup:

:flowers: :flowers: :flowers:

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #19 -: Март 23, 2012, 06:52:32 »
Благодаря съншайн! :flowers:

Лорей на мен ще ми правят този контролен ПСР на 4тата седмица заради Телапревира, иначе при предишното ми лечение имах ПСР чак на 12тата седмица.  И и честно хич не ме интересуват резултатите от тези ПСРи вече, искам резултата на ПСРа ми 6 месеца след края на лечението ми да е отрицателен.

А за референтните стойности не съм ги написала, че са почти същите както в Бг май. Другия път като поствам резултатите, ще ги напиша и тях.

Лечението при мен си върви лека  полека. Сближаваме се отново с интерферона. Ако го бях позабравила, тази седмица си го поприпомних какво точно беше и какво ще бъде още 44 седмици. :scream:  Предишните минаха сравнително леко, ама последната, леката Т и болките в краката не ме оставиха 5 дни подред.  Косата и тя много бързо започна да придобива характерния си интерферонов перушинест вид. Миналия път чак към 3 месец ме удари в косата, а сега още на първия започна да става перушинеста.  Все още не пада с големи темпове, но определено се промени.

И със сигурност този път няма да сваля килограми така както първия. От този Телапревир и яденето покрай него определено човек качва кг.  Добре че е само 3 месеца, много ми е неприятно това лекарство - много.  Дано действа поне.
Иначе за сега, специфични проблеми от него нямам.

Номер 4 при мен чука на вратата.

Happy Friday на всички!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Март 23, 2012, 18:56:21 »
Ирка, както знаеш, при интерферона има добри и лоши моменти. И мен предната седмица болките и температурата не ме оставиха, заедно с това и характерното втрисане  :sick:  :winter: Тази седмица обаче ми е лека. И при теб ще е така - на моменти, върхове и спадове. И моята коса се оперушини. Не пада, но като че ли поизтъня и се разхвърча. Още ми е доста дълга, не съм я отрязала. Засега я връзвам на плитки докато е мокра за обем, после я вдигам на конска опашка и работата заприличва на нещо. Действително най-важен е крайният резултат, за който най-скрено ти стискам палци  :fingerscrossed:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #21 -: Март 27, 2012, 11:46:58 »
Здравей и от мен! Искам да ти кажа, че е много хубаво, че си споделяш с нас, не спирай! Първият месец с Телапревира вече приключи  :medicine:, остават още два. Щом ти е така неприятен, явно го чувстваш и явно си има гадни странични ефекти  :wacko:. Стискам палци да ти е по-лека тази седмица. В новото лечение не са ли поне коригирани дозите на интерферона и рибавирина, за сметка на това че пиеш Телапревир?

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 02, 2012, 08:34:34 »
Здрасти Орфейче,

Ами пиша си аз, дано на някой в бъдеще му помогне малко поне това инфо, особено след като горе - долу мога да направя съпоставка с предишното си лечение без Телапревира.

Иначе дозите въобще не са коригирани, даже напротив. Сега пия по 6 хапчета Рибавирин на ден /3 сутрин и 3 вечер/ а преди пиех по 5. Интерферона си ми е пълната доза от 180млгр. Имам чувството обаче, че малко множко ми идва Рибавирина. не знам какво става, но последните 2 седмици бях голяма мъка. Не знам от кое е точно от Рибавирина и Интерферона ли е, от телапревира ли е, но се чувствах ужасно зле. Непрекъснато с Т, нямам сили за нищо, едвам се движа, само спя. Като казвам само спя, направо си е буквално. Отивам на работа, прибирам се, нямам сила дори да погледна на децата нещата от училище, лягам и заспивам моментално. Събуждам се след 10 вечерта, хапвам нещо, изпивам си бонбонките и заспивам отново.  Имах чувството че живеех в някакъв сън.  Нямах сили дори да седна пред компютъра и да прочета нещо, или да си сменя лентичката на интерферона.  Вчера и днес съм малко по-добре. Във вторник съм на лекар и ще видя как са ми кръвните резултати. Няма да имам нищо напротив да ми намалят малко Рибавирина, ама ще видим.  Такова нещо за толкова дълъг период от време и толкова в началото не е било при предишното ми лечение. Да не говорим, че постоянно ми се гадеше и имах непрекъснато главоболие. Изобщо сутрините ми почваха с 3 рибавирина, един Л-тироксин, 2 Телапревира и 1 Аналгин.  Пълна закуска.

Надявам се тази седмица да съм малко по-добре, та поне да успея да пиша как са ми резултатите.

Лека и успешна седмица пожелавам на всички! :flowers:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #23 -: Април 02, 2012, 11:34:31 »
 :angel: Пиши непременно! Ужас колко много химия пиеш!!! Но няма как!!! Аз съм ужасена от това лечение и последствията му. Аз имам проблем с щитовидната жлеза засега и с мозъчната мъгла. Т.е. трудно запомням, трудно се концентрирам, да не кажа, че не запомням. Но явно няма по-добро лечение за този проклет вирус. Няма ли начин да не ходиш на работа, докато се лекуваш? Да можеш някак да си почиваш и да се грижиш само за себе си и най-близките си?

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #24 -: Април 02, 2012, 19:50:22 »
Ирка, неразположението ти идва до голяма степен от температурата. Както ти написах предния път, ще имаш по-добри и не чак толкова добри седмици. При мен е през седмица - една съм добре, а през друга се влача като парцал и то най-вече заради температурата. Стискам палци резултатите от изследванията да са добри, не пропускай да ни уведомиш  :chat:

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #25 -: Април 04, 2012, 16:11:45 »
Здравейте.
Вчера се видях с докторката ми. ПСРа още не ми е готов, ще разбера резултата от него след 2 седмици.  Другите изследвания доста са паднали. Белите кръвни телца и тромбоцитите не са ми стигали такива ниски стойности за цялото ми предишно лечение.  TSH за 2 седмици е скочило почти 5 пъти.  Всичко това е перфектното обяснение защо се влача като парцал непрекъснато.  И ако тези лекаства не ме уморят, то лекарите ще ме довършат направо.  Помислиха малко, консултираха се помежду си и решиха, че за сега няма да ми намалят дозите на Рибавирина и Интерферона. Явно докато все още успявам да се движа, ще е включена тежката артилерия по вируса. Аз честно да си кажа, се надявах и ги подпитах за леко коригиране на лекарствата, ама ще видим как ще съм след 2 седмици и тогава ще решат. Прави ми впечатление, че сега всеки път ми изследват АСАТ и АЛАТ, а миналия път за цяото лечение ми го бяха изследвали 3 пъти. То не че има голямо значение.             

Било нормално непрекъснато да ми се гади от Телапревира и да съм по-уморена.

Няма как ще си го търпя, но нямам търпение а го свърша това лекарство по-бързо.
Иначе като че ли тази седмица съм малко по-свежа. Може би показателите са спряли да падат и малко са се поокротили.  Ето ги и резултатите:

начало          2седм.       5седм.                     референтни с-сти
WBC                                 5.6                2.9            1.8                               4.0--11.00
PLT /тромбоцити/           242               175            88                               140----450
Хемоглобин                    12.6              12.6           11.2                             12.0----15.2
Hematocrit                      36.9               38.3          34.8                              37---46
RBC                                 4.56              4.59           4.13                             3.8---5.5
Neutroph.                       3.2                 1.3              --
AST                                  39                  18             21
ALT                                  30                  13             16
TSH                                 1.46              3.57           18.29

Орфейче, няма как да не ходя на работа, поне за сега. За наш късмет мъжа ми го съкратиха 2 седмици преди да започна лечението, така че за сега трябва поне единия от нас да ходи на работа. Вярно е, че от бюрото по труда му плащат като обезщетение почти цялата заплата която взимаше, но мисълта, че е безработен към момента някак не ни дава възможност да се отпуснем.

Лек ден!
« Последна редакция: Април 04, 2012, 21:50:11 от irka »

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #26 -: Април 04, 2012, 18:08:10 »
Мда, като ти гледам изследванията, съвсем логично е да се чувстваш отпаднала. Не само хормонът на щитовидната жлеза е скочил, но и хемоглобинът доста се е понижил. Чудно ми е защо при това положение не са намалили малко дозата рибавирин, но да не се правя на сведуща по всички въпроси, те си знаят. Искам да разбера как си с хапването и пиеш ли достатъчно водичка.
Много е неприятно това, че съпругът ти е останал без работа, защото действа много негативно и демобилизиращо за него и за семейството ви изобощо, та наистина ще ти е трудно да свалиш гарда точно сега. Предимството е, че колкото и активно да си търси ново занимание, все пак през повечето време ще е вкъщи и ще може да поеме част от домакинството. Разбира се, ако не е от тези мъже, дето не щат и да пипнат прахосмукачката  :girl_wink: Стискам палци скоро да си намери нова работа, а твоите показатели да спрат да се скачат нагоре-надолу и да започнат да се подобряват.   :flowers:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #27 -: Април 04, 2012, 20:57:44 »
Лорей, хемоглобинът на Ирка не е паднал под 100, за да намаляват рибавирина. Това се прави в краен случай и то след третия месец. Вероятно тогава все пак ще й го намалят на 5.
Много високата доза рибавирин обяснява срива на хемоглобина, а може би там си казва думата и този телапревир.
Мен доста повече ме смутиха левкоцитите - числото е критично! Ирка, при вас не се ли практикува изследването на абсолютното число на гранулоцитите/неутрофилите? В случаи на ниски левкоцити се проследява това число и съобразно него се действа по отношение интерферона.
Тези, последните, обаче на мен ми бяха паднали на 0,5 - минималния праг за половин инжекция интерферон, още на втората седмица, но до третия месец и при мен докторите хич не бяха на кеф да намалят интерферона. Е, вече на 0,3 като кацнах, нямаше къде да ходят и трайно ми намалиха дозата.
И аз като Лорей, ще те посъветвма да не щадиш водните запаси и да хапваш стабилно, въпреки че вероятно нямаш апетит. Почивай си максимално - добре беше почнала да поспиваш напоследък. Вярвам, че мъжът ти те подкрепя и ще то помогне в домашните дейности, а се надявам скоро да си намери и хубава работа.
Прегръдки!

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #28 -: Април 04, 2012, 21:36:53 »
На Ирка мъжът й завърши успешно лечението преди повече от 2 години и е наясно с това как се чувства тя.
Ирка, предполагам заради неуспешното първо лечение ще те държат максимално дълго на високи дози. Показалите ти верно доста са се сринали за 5 седмици.
Ензимите ти обаче са трепач. :)
За ТСХ-то какво пиеш?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #29 -: Април 04, 2012, 21:53:42 »
Знам, Наси. Ирка ми е любимка от деня, когато влязох във форума за първи път и съм чела всичко от нея. Нали е адашка на най-скъпото ми същество, моята вълшебна приятелка Ирка  :flowers:
Така че смело напред, Ирче, с пълната ни подкрепа!!!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007