Автор Тема:  Умерена хепатомегалия вследствие на стеатохепатит (НАСХ) при дете с хепатит B  (Прочетена 24777 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 51
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
добре Радо ще те посушам,наистина се вманиачавам и не се доверявам дори на лекарите,особенно след тази умерена хепатомегалия,която казаха за детето.Кажи ми мнението си за др.Лазарова ,мисля ,че беше в Токуда и дали там могат да пуснат всички необходими изследвания на детето пср също.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Ами чувал съм добри неща за нея. Но нека други, които са били при нея, да споделят впечатленията си. Знам, че Ванчето е ходила при нея и е доволна.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
добре,аз ще пиша на Ванчето.Аз съм заинтересованА много ,ако има други ,чиито деца имат същия проблем да споделят какво се случва с тях.

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
добре,че сте вие да обяснявате ,винаги се чувствам по спокойна и сигурна дори.

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравейте,
Днес пуснах на дъщеря ми поредните АСАТ и АЛАТ. Този път излязоха такива:
- АЛАТ: 47
- АСАТ: 44
- ГГТ: 9
- Триглицериди: 1.23
- Холестерол: 4.08
Лекуващата и лекарка каза - чудесни резултати, имайки предвид, че детето е носител на хепатит Б.
Аз съм притеснена от чернодробните, защото предишния път бяха по-ниски, а сега очаквах дори по-ниски, тъй като детето свали 3 кг. Внимаваме много с начина и на хранене.
Моля ви, кажете вашето мнение!

Предварително се извинявам за начина на писане, но причината е в клавиатурата.

Копие на оригиналния пост:
Цитат
zdraveite dnes pusnah na da6terq mi porednite ASAT,ALAT.tozi pat izleznaha taka...ALT 47U L,AST 44,GGT 9.TRIGLYCERIDES 1.23,CHOL.4.08.Lekuva6tata i lekarka,kaza 4udesni rezultati,imaiki se vpredvid,4e deteto e nositel na hepatit b,az sam pritesnena ot 4ernodrobnite,za6toto predi6niq pat,bqha po niski.az o4akvah po niski i tozi,sled kato deteto svali 3kg,vnimavame mnogo s na4ina i na hranene.molq vi kajete va6eto mnenie.predvaritelno se izvinqvam za na4ina na pisane,no pri4inata e v klaviaturata.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 22:06:27 от Радослав Русинов »

Неактивен Panaiottt

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 108
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Лина Здравей не съм много наясно с хепатит В,но от това което съм чувал и виждал,ще ти кажа само,че изследванията са добри има какво още да се желае.Това,че преди са били по ниски,а сега по високи е нещо напълно нормално,при всички е така и при хепатит Б и при хепатит С.Един път си пускам АСАТ и АЛАТ и ми излизат така АЛАТ 31 АСАТ 28 след две седмици си пускам отново и излизат така АЛАТ 77 АСАТ 38.Отговора на доц.Антонов за това беше,че е напълно нормално.Не се притеснявай аз отначало и аз като видях какво става много се притесних,но в последствие ми обясниха,че за хепатитите това е напълно нормално.Нека спазва диетата,горе главата млад човек е ще се оправи. :smile:

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря ти!
Да, продължаваме с диетата, тя е дете на 7 години. Малко е трудно, но успяваме.

Цитат
blagodarq ti,da prodaljavame s dietata ,tq e dete na 7god.malko e trudno,no uspqvame.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 22:08:35 от Радослав Русинов »

Неактивен Panaiottt

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 108
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Колкото по малка по добре за имунната система,ще се справи,а диетата не е нужно да се редуват две три храни и това ест.,че е гадно.Може да и приготвяш кюфтета от пилешка кайма,телешко,пастърва и други не мазни риби,супички,сладкиши(бисквитена торта,крем нешасте,мляко с ориз),салатки и много плодове да не се тъпчи естествено,но е полезно всеки ден плодове дори да са под формата на фреш надявам се да съм помогнал не е чак толкова лоша диетата стига да има разнообразие.На мене лично ми липсва бирата и пържените картофи нищо друго.Успех за напред :congrats:

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря много!

Цитат
blagodarq mnogo.

« Последна редакция: Юни 20, 2012, 22:09:01 от Радослав Русинов »

• Профил
    • My Home Page
Лина, ензимите са леко завишени, но изобщо не трябва да се вглеждаш в такивам инимални разлики. Такива разлики са нещо нормално и не е неочаквано да варират в различни периоди. Притеснително би било, ако те скочат над 100 например. А това, че преди това АЛАТ е бил 41, а сега е 47 нищо не значи и не е повод за притеснение.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
Пиша ти го в специален пост, защото е свързано с участието ти във форума и е важно.
Вече съм редактирал 12 твои поста! Моля те наистина да положиш усилия и да пишеш според правилата на форума! Не може да е нормално да имаш 12 поста в темата си с червен надпис "Редактирано от модераторите" и това да не ти прави впечатление.
Във форума не се допускат постове, написани на латиница и единия вариант е или да изтрием поста, или да го редактираме, трети вариант няма. Моля те още веднъж да се постараеш малко повече и да не пишеш повече по този начин!
Оправданието с клавиатурата не е сериозно, защото във форума има вградена фонетична клавиатура, с която можеш да пишеш на кирилица. Повече информация можеш да прочетеш в специалната тема, посветена на тази функционалност: Добавена е кирилица във форума.

Поздрави,
Радо

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
извинявам се Радо затова ,че съм писала по този начин и се е наложило толкова пъти да редактираш,извинявам се.Ще се старая повече.

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
след няколко дни детето е на преглед и аз от сега само го мисля и въпросът ми е след 3месеца диета и никакви медикаменти би ли следвало да има подобрение на черния дроб или е много кратко време.

Неактивен lina

• Немедицинско лице
    • Профил
здравейте ,доста се рових,но не намерих нищо относно ехографско изображение на черния дроб.няма ли някой ,който да е качвал своя ехографска снимка на черния дроб,примерно изображение на увеличен черен дроб,стеатоза и т.н.Нaдявам се да съм се изразила правилно.

• Профил
    • My Home Page
след няколко дни детето е на преглед и аз от сега само го мисля и въпросът ми е след 3месеца диета и никакви медикаменти би ли следвало да има подобрение на черния дроб или е много кратко време.
Здравей, Лина,
Три месеца ми се струва прекалено малък период, за да очаквате голяма промяна, като имаме предвид, че се опитвате да се справите със стеатозата.
Според мен, трябва да минат 6-12 месеца с променен режим на хранене, тогава може да се очаква, че това би могло да повлияе и на стеатозата.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007