Автор Тема:  Ели13 - една година по-късно  (Прочетена 62514 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Ели13 - една година по-късно
« Отговор #150 -: Декември 07, 2012, 16:52:10 »
Приятели, не знам как да ви го кажа, но ... д-р Цветанска се била объркала по телефона, тъй като погрешно била видяла на компютъра резултата на някоя си Елеонора.
И така, моят резултат е : наличен вирус на хепатит С, с бройка 250 000, двойна на тази от Рилски в рамките на един месец.
Какво да ви кажа. Още преди първия ПСР имах предчувствие за релапс и когато то се сбъдна, някак не приех нещата особено тежко. Стегнах се и започнах да се готвя за повторното лечение, без да се самосъжалявам и да мрънкам.
Но това да ти кажат, че нямаш вирус и е станало грешка, а после да се окаже, че грешката е вярна, не го пожелавам на никого.
След голямата радост и всенародни чествания отиваме на положение за траур при гигантски вирусен товар и отново с мрачната перспектива за повторно лечение.
Да ви опиша чувството едва ли е необходимо, а и възможно. Може би нещо като това час по час да те поливат с вряла и студена вода.
Това, което сега преживях, няма нищо общо с ефекта на първоначалния анонс от Рилски, който бе очакван и възможен за всеки един от нас. Втората "грешка" още ме държи в състояние на стегнатост около сърцето и трудно дишам при все че взех вече два валидола. Мисля, че и тапир да си, подобни преживявания ще те доведат до прединфарктно състояние.
Да не упоменавам това, че съм длъжна да обявя чудната ситуация освен пред родителите ми и пред всичките ми загрижени приятели, които чакаха втория ПСР с надежда и така се зарадваха на мнимия му резултат. Вие сте първите. Страшно съжалявам, че ще стана причина отново да се натъжите и то доста повече от миналия път...

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #151 -: Декември 07, 2012, 17:45:24 »
Ели, само едно мога да кажа - живота е борба!  :fight: Трудно е, но се преодолява, а и надежда винаги има! :sad_girl:
Поздрави, Руми!

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #152 -: Декември 07, 2012, 18:43:14 »
Ели,винаги ми е било трудно да пиша след ,като чувствам тъгата на някой. Да пиша хубави и насърчителни думи...много ми е мъчно за това което трябваше да преживееш. Не мога да си обясня понякога всички изпитания които ни поднася живота...толкова пъти се блъскаме като вода в бряг, и сега направо буца ми заседна в гърлото...

Изпращам ти всичките си положителни мисли,прегръщам те!

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #153 -: Декември 07, 2012, 19:15:33 »
Единственото, което в момента мога да кажа е, че това е безотговорно недоглеждане. Пълно безобразие. За другото не са измислени думи или пък филологическото ми образование просто е недостатъчно, за да построя смислени изречения.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен LANA

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 107
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #154 -: Декември 07, 2012, 23:18:24 »
Знаеш ли Ели,
Предният път, когато споделих радостта ти от грешката не ти написах нещо,което исках,а именно;
Каква вълна от надежда и щастие ме заля, че и при мен може нещо да се е объркало. Много обичам да споделям такива емоции.  В  душата ми настъпват едни такива светли чувства. Казвам си; ето още един  пребори вируса.
А днес,  последното -леден душ.
Ситуацията е  е*****и (не мога да псувам) , ами сещай се.....
Непонятни са ми такива грешки.Това да съобщиш очакваното( че човекът е изчистил вируса), да вдъхнеш такава радост, човекът да планира и т.н.  и да го попариш след няколко дни.          Е ,   бясна съм, не, не знам,не ми го побира сивото вещество.

Въпреки всичко, ти си чудно, борбено, невероятно и умно  момиче (мисля, че и преди съм ти го писала) и си знам, че няма да клекнеш пред трудностите.

По Коледа стават чудеса!!!!!
С пожелание за всичко най-добро за теб мило момиче!!! :love5:
ЛАНА

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #155 -: Декември 08, 2012, 01:55:24 »
Даже хич не ми беше очаквано, Ланче.
Аз си бях приела съдбата доста мъжката. Явно Господ иска на по-сериозен изпит да ме подложи. Все пак по-лесно е да приемеш, че не си излекуван, когато не си получавал вестта, че си оздравял. Виж това да ти кажат, че си здрав, а след три дни да си вземат думите и здравето ти назад, вече е по трудоемко за приемане.
Обаче аз нямам намерение да разочаровам Господ, щом е решил да спре вниманието си върху мен. Освен това всички тук знаят, че това лечение има много повече плюсове, отколкото минуси за личностите. Добре - ще ми вземе някое и друго кило, но не повече от едно и половина, малко повечко коса ще ми отскубне, доста нощи сън очаквам да бъдат изискани за предаване в хепатитната папка, обаче срещу това какво печелиш! Толкова много и искрени приятели, толкова по-близо до себе си и до Бог, толкова сияйни мигове, толкова сладки чаши с димящо кафе. Снегът вали и сякаш снежинките му се сипят в душата ти, капе дъжд и сякаш ромони в сърцето, а пролетта е сигурно най-красива, ароматна и цветна в годината на лечението.
Добре, щом е решено аз да го повторя. Ще го приема като коледен подарък  :girl_wink:

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #156 -: Декември 08, 2012, 09:41:18 »
Ели,ужасно съжалявам,нямам думи просто.Целувам те и те прегръщам.

Неактивен Erma

• Немедицинско лице
  • Публикации: 200
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #157 -: Декември 08, 2012, 10:34:23 »
Не, нямам думи....Това е....няколко пъти писах и изтривах, прекалено ми е емоционално в момента и само разни нецензурни ми идват на ум, пък нали...

С теб съм, Ели, и толкова други хора са с теб, ще се справиш и с това!

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #158 -: Декември 08, 2012, 11:31:45 »
Ели, сигурна съм, че ще се справиш и с това изпитание. Това е животът и в него има толкова много хубави неща заради които си заслужава да продължиш. Прегръщам те :hug1: Рени

Неактивен утопия

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #159 -: Декември 08, 2012, 17:42:14 »
Ели ,миличка потресена съм от написаното, не знам какво да ти кажа ,каквото и да кажа думите са излишни с теб съм!!!!!

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #160 -: Декември 08, 2012, 22:08:29 »
Уфффф,
не съм псувала преди, ама сега ми се иска.
Това е най-абсурдната случка, която съм чувала.
По дяволите.
Ели,
прегръщам те.

Дани
Hang in there.

Неактивен LANA

• Немедицинско лице
  • Публикации: 107
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #161 -: Декември 08, 2012, 23:12:53 »
Ели,  и аз като Ерма писах и трих, тъй като емоциите в такъв момент вземат превес, мисълта ми бяга бързо и не успявам да си подредя думите както ми се иска (че и правописни грешки сигурно допускам).
Съгласна съм с теб, че психически си приела случилото се (положителния ПСР), и то мъжката, обмисляше си предстоящо лечение. И после - има грешка, няма грешка и както казваш става по-трудоемко за приемане.
Не те познавам лично (както и другите от форума), но се възхищавам на позитивизма,който излъчваш. А и голяма част от участниците, като Руми, Лорей, Ирка, Орфей, Ивка, Утопия( нека тези които не споменавам поименно не се сърдят ) са прекрасни хора. Всеки със своите тревоги и проблеми, но винаги готов да помогне със съвет и добра дума. Всеки съпричастен с тревогите и проблемите на останалите.   Въобще, за нашия форум май е подходящ девиза на мускетарите „Един за всички, всички за един".
Ще ми се да мога да се изразявам по-добре, ама нямам дар слово.
Наистина не разочаровай Господ ( извинявай,че ползвам думи от поста ти) мило момиче и излез победител в борбата с вируса!!!!!
Силни прегръдки  :kiss:
ЛАНА

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #162 -: Декември 09, 2012, 19:01:27 »
 :frown:  :sad3: :crying2: :crying2: :crying2:

Неактивен lyudmila

• Немедицинско лице
  • Публикации: 103
    • Профил
« Отговор #163 -: Декември 09, 2012, 20:41:35 »
Ели толкова много се зарадвах  че си успяла да пребориш вируса ,сега просто съм потресена и нямам думи.Аз сам в подобно
на твойто положение и незнам наистина какво да правя.От една страна ми се иска да опитам и втори път,от друга не знам
наистина дали има смисъл и дали с новия медикамент няма да стане по зле,а от трета незнам дали изобщо ще ми предложат
втори опит тъй като съм на 50 год.
Но идват хубави празници,дай поне докато минат да не мислим за болести и да се веселим като здрави хора!!!!! :dance: :dance: :dance:
Може би това ще помогне за правилно решение.Ти си много борбен човек и ще успееш.
Сега поне за малко не мисли и си почини от лекари

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #164 -: Декември 10, 2012, 18:39:09 »
Люси, ти си с интерлевкин ТТ. Възможно е и аз да съм с този - утре ще пусна изследването.
Ако е така, безсмислено е да започваме повторна терапия с интерферон. Тя ще бъде предварително обречена на неуспех.
Знаеш, че безинтерфероновите медикаменти вече са във фаза на клинични изпитания, т.е. до 2 години ще бъдат на пазара. Засега чух относно експерименталните групи, че на втора седмица занулявали вируса, което - ако е вярно, е феноменален успех!
Възрастта ти изобщо не бива да те притеснява. Дори в България горната възрастова граница за лечение /и то с интерферон/ е 60г., като в това отношение сериозно изоставаме от ЕС, в повечето държави от който няма горна възрастова граница за лечение, а всичко е въпрос на конкретно физическо състояние и показатели на пациента. Убедена съм, че и в Италия е така.
Следователно няма пречка да се изчакат новите медикаменти, а междувременно организмът да си почине от интерфероновия терор.
Ще докладвам подробно развръзката при мен.
Благодаря на всички ви за съпричастността и подкрепата. Няма съмнение, че при толкова съюзници врагът е обречен  :girl_wink:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007