Автор Тема:  Ели13 - една година по-късно  (Прочетена 69202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2930
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Ели13 - една година по-късно
« Отговор #195 -: Февруари 09, 2013, 10:00:01 »
Чакай, чакай малко!

Аз не разбрах що правиш ти- жабурене за пречистване на черния дроб? С какво олио го правиш? Колко дълго?

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #196 -: Февруари 09, 2013, 12:53:01 »
С най-обикновено слънчогледово олио. И без това в случая зехтинът би бил чиста загуба. Значи, жабуриш в устата докато олиото се втечни напълно и изплюваш странна бяла пяна. Измиваш хубавичко устата и зъбките и готово.
По принцип колкото по-дълго се прави, толкоз по-добре, но аз не съм от най-сериозните и се надявам да ми издържат нервите докато свърши шишето, хихи.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #197 -: Февруари 10, 2013, 11:41:36 »
Охх, да! Аз това съм го правила със зехтин. После не можех да го погледна сума ти време.

Това странно как, но помага. Помня, че и Ники85 го практикуваше доста усилено.

Айде, до после :)

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #198 -: Февруари 10, 2013, 13:24:32 »
Тая па лаборантка ми разката вената за ПКК. Извади иглата с такъв пирует, че направо ми разпра стените на вената - имам уникален оток и синина. Без това едвам се навих да посетя лабораторията.
Не знам вие как сте, но аз имам стабилна фобия от медицински персонал по повод едногодишното лечение, в което се случваше и три пъти седмично да ми вземат кръв, да не говорим за рентгените, прегледите, посещенията при джи-пито, аптеките и т.н.
Вече 10 месеца не мога да се наканя да отида на зъболекар, гинеколог и мамолог. Изпитвам неудържима неприязън към всякакъв вид медицински манипулации, та даже не съм ходила и на козметик не помня откога.
Нужно е да се взема в ръце.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #199 -: Февруари 10, 2013, 14:45:19 »
Аха, същото е при мен. Още повече, че във вторник ще ми оперират клепача. Прелест, а?
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #200 -: Февруари 10, 2013, 17:01:10 »
Да Ели, нормален е страха  и недоверието от игли, прегледи и др...  :shocked1: :sick:  :medicine:
И аз още от първото лечение добих страхова невроза от ежеседмичните лабораторни изследвания. Имах късмет обаче поне веднъж да попадна на перфектна лаборантка в удобна за мен лаборатория. При нея няма пропуск и грешка - толкова е виртуозна! Само там ходя и само когато е тя. :girl_wink:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #201 -: Февруари 11, 2013, 14:05:10 »
Аз пък съм някакъв уникален карък - само по болници се мъкна. Днес посетих ИСУЛ. Там нищо не свършиха и аз след 2 часа ядосване си тръгнах. Оказа се, че за преглед не приемат по НЗОК, само за постъпване. И аз им казах - добре ще си платя. Ама те пак не ми обърнаха внимание и накрая си викам - какво се пъна да им дам 30 лв за това отношение и си тръгнах. Отидох в една поликлиника, където постоях известно време и накрая получих талонче за болница София Мед за четвъртък чак. Така е. Та, разбирам те напълно, Ели.

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #202 -: Февруари 11, 2013, 19:23:50 »
Ели напълно те разбирам за фобията от болници и болнични интервенции. Направо страхова невроза съм развила след двете лечения. Като се опитвам да изпия някакво хапче, и най-малкото дори, винаги ми засяда на гърлото, и а-ха да повърна.  Накупила съм си сега витамини, и са само във формата на дъвчащи бонбони - не мога да понеса да пия хапчета.  Единствено витамин Д ми е във формата на мнооооого малка кръгла капсулка, та не го усещам като го пия, ама не можах и него да намеря за дъвчене.

Това с олиото звучи интересно, ще попрочета за него и може и да пробвам, пък и щом зъбките се избелват - добре ще се получи.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #203 -: Февруари 11, 2013, 21:04:24 »
Ирка, виж какво - и на Лорей го казах, и на тебе. Въздръжте се известно време от детоксикиращи процедури, защото детоксикантите непременно ще разпознаят рибавирина като отрова в организма и вероятно ще го изтеглят преждевременно, което ние не искаме, нали така.
Да не рискуваме резултата от мъчителното лечение.
Като минат 6 месеца, почвайте всевъзможни процедури, но засега си трайте.
А за медицинските истории - не, че ме е страх, просто ми е противно. Ей така, не ми се ходи и туй то. Гадно ми е.
Предпочитам да си гледам кефа и това го правя усилено.
Вече казах, че съм се записала на курс по османски турски и макар да не е за вярване, вече мога да сричам на арабица. Само след 4 урока! Направо възхитително!!!  :girl_in_love:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #204 -: Март 05, 2013, 22:49:49 »
Цънк!Включване от фиброскана в "Иван Рилски". Резултат 4.0 - отличник! В най-лошия случай фиброза 1, повтарям - в най-лошия. Така каза доц. Алексиев, а проф. Антонов рече, че няма място за мен в гастро-отделението и туй то  :mocking:
Това беше последният косъм, паднал върху вече взетото ми решение не дотам кротко и повече щастливо да почакам за безинтерферонова терапия.
Ха, наздраве!
 :beer:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #205 -: Март 06, 2013, 00:38:40 »
Дай боже всекиму с аналогичен проблем. Много се радвам и надраве!
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #206 -: Март 06, 2013, 01:13:48 »
Цънк!Включване от фиброскана в "Иван Рилски". Резултат 4.0 - отличник! В най-лошия случай фиброза 1, повтарям - в най-лошия. Така каза доц. Алексиев, а проф. Антонов рече, че няма място за мен в гастро-отделението и туй то  :mocking:
Това беше последният косъм, паднал върху вече взетото ми решение не дотам кротко и повече щастливо да почакам за безинтерферонова терапия.
Ха, наздраве!
 :beer:

Елинка ако ми говориш за уреда дето на мен ми казаха че бил единствения в България и що годе точен  заместник на чернодробната биопсия. Една сондичка дето се движи нещо в нея и през 3 сек те удря леко. Да фиброскан беше сега се сещам в движение.

Еми то тогава цънк- моето е 50. Праиха ми го преди 2 седмици.  :scream: :scream: :scream: :scream: :scream:

Относно олиото.

Тази процедура има смисъл и е доказана при извличане на токсини от кръвта. Прави се обаче не с зехтих или с слънчогледово олио а с "Шарлан" . Това е студено пресовано слънчогледово олио. То не е температурно обработвано или рафинирано както обикновеното олио. Така се запазват в него лечебните му свойства. Има много интензивен аромат и вкус на слънчоглед. Пробвал съм го.  Има го по магазините но не се намира лесно.

http://www.dexterdiet.net/up/thumb/12666801063478.jpg

Идеята е, че при интензивно жабурене олиото навлиза в междузъбното пространство и масажира венците. За 30 мин мисля беше през венците преминава май 5л кръв като кръвообмен. Олиото се свързва с токсините от кръвта и се получава нам какви съединения който представляват тази бяла пяна. Разчете се из нета  за мор инфу.

« Последна редакция: Март 06, 2013, 01:29:56 от preslav1980 »

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #207 -: Март 06, 2013, 06:58:23 »
Браво Ели, да фиброзата ти е незначителна, което е чудесно!!! :clap: Колко степенна е тази скала?
 Взе правилното решение да изчакаш новите лекарства.
Поздравления! :flowers:

Ивчо, на теб какво ти казаха за това изследване, сочещо резултат 50? колко ти е фиброзата! Нали на теб не ти бяха правили биопсията преди старта на лечението?
Ако искате дайте подробности за това изследване, че нали и на нас ни предстои същото.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #208 -: Март 06, 2013, 08:46:54 »
Ели, чуден резултат мила моя. Много се радвам за теб. Ехх, сега като почнат едни мохита лятото,знаеш къде... :)  :love5: :love5: :love5:

Руми, скалата е от 1 до 75, но не можем да публикуваме градацията при различните степени на фиброза, тъй като я нямаме като официална информация от Ехосенс. Проф. Антонов казва на всеки един прегледал се какъв му е резултата, така че спокойно при твоя преглед ще знаеш :)

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #209 -: Март 06, 2013, 10:01:17 »
Иво, резултатът ти е невъзможен. Имаш ли стеатоза? Тъй като при наличие на такава, изрично казаха, че не може да се разчита на достоверност на изследването.
По отношение на олиото - доколкото знам е без всякакво значение, тъй като то не прониква, а изтегля вещества от организма. Ма то не пречи да го правим с първокачествен продукт - себеуважението, май диър, преди всичко  :girl_wink:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007