Автор Тема:  Привет и благодарности от един нов боец с HCV !  (Прочетена 38604 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Привет и благодарности от един нов боец с HCV !
« Отговор #105 -: Октомври 12, 2012, 15:25:19 »
Успех и от мен, Пепи! ПКК ти е перфектно почти!  :clap: Нали си на пълни дози?  Е, вие мъжете държите здраво! :fight:
Вирусът ще победен!
А, и моите протоколи дойдоха необичайно рано - за 14 дни. Днес ходих да ги взема.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #106 -: Октомври 12, 2012, 15:57:16 »
Поздравления за добрите резултати и новия протокол.
Аз карах зимно лечение и добре ми понесе. Зимата май е по-добрия сезон за лечение отколкото лятото.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #107 -: Октомври 12, 2012, 16:28:33 »
Браво Пепи!  :clap: :clap: :clap:
Все такъв ПСР да виждаш  :bravo2:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Miglena

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 95
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Остър хепатит В
« Отговор #108 -: Октомври 12, 2012, 21:11:23 »
Само така, Пепи! Боец си, като всички тук във форума!   :carate:
Стискам палци и за следващите резултати, а те ще са в твоя полза!  :congrats:

Неактивен irka

• усмихната
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #109 -: Октомври 13, 2012, 02:20:41 »
Не бях влизала от доста време във форума и първото на което попадам е твоята ъпдейтната информация! Браво пепи! Продължавай само така. ПКК то ти е добре, ПСРа ти е перфектен, още 6 месеца и ще си победител! :congrats:

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 241
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
« Отговор #110 -: Януари 03, 2013, 17:05:24 »
 :flowers: ЗДРАВЕЙТЕ на всички и само ОСЪЩЕСТВЕНИ МЕЧТИ и ПЪЛНИ СЪРЦА през цялата 2013-та ви пожелавам!!!

:chat:Отдавна не съм се включвал в моята тема-та някой да не помисли че съм се отказал -  няма такова нещо - държим яко фронта  :fight2:
От три месеца не бях пускал ПКК - та реших след "уяждането" със сърмички и др.новогодишни вкуснотийки на които не можах да устоя,както и двете чаши с червено вино които си позволих на Коледа и Нова Година  :pardon: да видя каква е ситуацията?
За моя най-голяма /радостна/ изненада се оказа че всичко се е задържало на едни стойности /без АЛАТ-а и АСАТ-а които са паднали/ почти същите както и преди 3 месеца! Предполагам че организмът ми се е приспособил към "илачите" и дори се притеснявам да не взема да се пристрастя към тях,че краят вече взе да се вижда  :mocking:

Та ето и резултатите - за статистиката:

Единици                                        Референтни граници

4 седмица                  11 седмица        12 седмица    24 седмица   36 седмица             Референтни стойности

HGB ( Хемоглобин )                                    133.0 g/l                         118g/L                 112g/L       116g/L              111g/L                  М (135-180 ) Ж ( 120-160 )
RBC ( Еритроцити )                                    5,23T/L                           3.79T/L                 3.77T/L     3.73T/L              3.30T/L                 М ( 4.4-5.9 ) Ж ( 3.7-5.3 )
HCT ( Хематокрит )                                    0.46L/L                            0.35L/L                 0.35L/L     0.36L/L              0.33L/L                 М ( 0.4-0.53 ) Ж ( 0.36-0.48 )
WBC ( Левкоцити )                                     4.9G/L                             2.9G/L                   3,7G/L      2.7G/L               3.3G/L                               3.5 -10.5
MCHC ( ср.конц.на Нgb в еритр )               285g/l                             341g/l                   316g/l      319g/l                340g/l                               300-360
MCH ( ср.Hgb съдърж. в еритр. )                25,4pg                            31.2pg                  29,7pg     31.0pg               33.6pg                              27.0-33.0
MCV ( ср. обем на еритроцитите )             89,2fL                             91.3fL                   93,8fL       97.1fL                99.1fL                               82.0 -96.0
PLT ( Тромбоцити )                                     172G/L                           127G/L                   127G/L      180G/L              149G/L                             100-440

АСАТ                                                          37.81U/L                      36.81U/L                    35.8U/L      30.09U/L           29.77U/L                         < 42.00
АЛАТ                                                          45.50U/L                      31.62U/L                    27,9U/L      23.50U/L           21.78U/L                         < 41.00

Направих ПКК с диферинциално броене - ама другите няма смисъл да ги пиша - всички са в рамките на допустимото  :whistle:

Та така започва Новата 2013-та - дай Боже и да свърши така добре - пожелавам го на всички!
Днес взех 10-та рецепта,и ще запчвам обратното отброяване.... :yahoo:
Пък ако е живот и здраве - за Гергьовден ще спретнем едно печено агне - за здраве,както си му е редът!  :hungry:
Още веднъж КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички  :flowers:
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 17:14:04 от пепи »

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #111 -: Януари 03, 2013, 17:58:08 »
Поздравления Пепи, и за Новата Година :beeer: :hungry:, и за чудесните резултати! :clap:
Наистина малко остана до края, но нали си знаеш, че все пак ще е по-трудно.
Не за друго, но в края омръзва всичко и умората си казва думата.
Очакванията за успешно лечение ни крепят и аз ти го пожелавам от сърце! :bravo2: :happy:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #112 -: Януари 03, 2013, 19:25:51 »
И през ум не ми е минало, че си здал фронта.  :girl_wink: Добри са ти резултатите, продължавай смело напред. Успех ти пожелавам и само положителни емоции и приятно обкръжение.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #113 -: Януари 12, 2013, 18:32:43 »
Добри са резултатите пепи! Все така да продължаваш!  :congrats:

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #114 -: Март 27, 2013, 18:07:40 »
 :chat: Малееееее,откога не съм си писал в моята тема - а само спамя по чуждите :mocking:
Еми то просто няма какво да се пише - в неделя ще ударя последният пирон в ковчега на това гадно нещо дето ме изтормози през изминалите 11 месеца и дано да е така ударен - че повече и да не чуя за него! :fight2:
Иначе всичко си върви рутинно - умората е гадна и скапваща,но се опитвам да я приема като даденост за известно време и да се кефя как няма да я има през лятото и какво плуване ще пада  :yahoo:
Главоболието дори сякаш стана по-поносимо и не ме тормози толкова много!!!
Всичките там ......цити и ........ини /иде реч за ПКК/ хич и не ги зная от последният път,който май беше през януари - но щом се чувствам добре - значи и те са наред!
Доста раздразнителен съм станал напоследък и "паля" на четвърт оборот - ама никого не съм набил или убил - което си е постижение!!! Ще ттрябва да направя един дълъг списък с хора които да черпя някрая и да искам прошка!!! Ама как иначе да е - бая дълги се видяха тези 48 седмици  :medicine:
Когато свърша ще пусна една ПКК за протокола,но се чудя дали да пускам ПСР сега - то няма как да не е отрицателен след като и на първият,и на третият месец бяха отрицателни!!!
Не за друго - а защото ще трябва да бия път до София - там във ВМА става бързо - боцкат те и аде чао!
Та ако някой има сериозен довод дали трябва да се прави ПСР накрая на лечението - МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ!!!
Айде че стана цял роман - в понеделник,живи и здрави - ще пиша в нов раздел  :dance:

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #115 -: Март 27, 2013, 18:37:09 »
Абе Пепи, как да не трябва ПСР в края на лечението??? Задължителен е ! То може и от Бургас да изпратиш кръв, но с предварителна уговорка с лабораторията във ВМА.
Нооооо, да не те мързи отиваш в Софето и си даваш кръвчица, може и да почерпиш софийските пациенти с рибка. Да не си се хвалил в чуждата тема. :mocking:
Ето, няма да имаш и разходи за хладилна чанта. Остава да намериш желаещи за сделката.
Иначе -  поздравления за края на лечението и много минуси!!! :bravo2:

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #116 -: Март 27, 2013, 18:50:45 »
И каква е логиката да се прави ПСР накрая - няма как да се е появила гадината докато пиехме розовите бонбончета - поне аз така мисля!
Иначе ако наистина трябва - ще скочим до Софето - малко шопинг не е излишен  :mocking: Пък и може и риба да им занесем - те там откъде да видят хубава риба :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Лошото е само че не се знае кога ще изкарат корабчетата - трябва да се дебне денят - то не е чак толкова просто  :pardon:

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #117 -: Март 27, 2013, 19:30:34 »
Пепи, ПСР е задължителен, защото между другото/много рядко/, но има  пробиви по време на леченията.
Случаите са както при двукомпонентното, така и при трикомпонентното лечение.
При теб няма такава опастност, нали беше с Интерлевкин СС?
Нямай грижа, на финала си!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #118 -: Март 27, 2013, 20:23:06 »
Пепи, по-добре си направи ПСР. Трябва да със сигурност да знаеш дали бил адекватен на лечението до края. Направил си всичко както трябва, стигнал си дотук, няма да те заболи премного от още един ПСР. Иначе честит последен пирон и от мен. Само да си наясно, че рибавирина си се взима още една седмица след последния интерферон.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #119 -: Март 27, 2013, 20:32:14 »
 :flowers: много ви благодаря - убедихте ме!!! Ще скокна до София за едно ПСР-че  - от мене да мине!!!
А за Копегуса не съм забравил - но кефа е когато удариш последната ампула /само предполагам/!
А най-големият кеф е когато забравим че това се е случвало /пак само предполагам/  :pardon:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007