Автор Тема:  Отново на старта след релапс на хепатит C  (Прочетена 75926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Отново на старта след релапс на хепатит C
« Отговор #195 -: Януари 07, 2013, 16:11:49 »
Браво, супер си  :flowers:
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #196 -: Януари 07, 2013, 18:34:16 »
Искам да питам пак, уж съм ветеран.  :girl_wink:
От около месец ушите ми са възпалени, заглъхват, болят и имам ранички по тях. Устните са ми нацепени, изпръхнали и също много ме болят.  :crying2: Кръвното ми е ту ниско, ту нормално - не е от него заглъхването.
По принцип и първото лечение и сега, при мен се отключи невродермит и лихен планус, но чак да ми засегне и уши, и устни.. Такова нещо не ми се беше случвало при първото лечение. :shocked1:
Някой имал ли е подобни оплаквания?

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #197 -: Януари 07, 2013, 20:27:32 »
Руми и моите устни бяха така, дори в краищата им се появиха малки херпесчета които се разраняваха ако си отварям много устата и не изчезнаха през вторите три месеца от лечението, и дори седмици след като го спрях. Беше много гадно. Напукването и болката се случват и сега когато ме закачи някой грип, това е от интерферона. Сигурно ще ти помогне да да ги мажеш с нещо успокояващо, което аз не направих и да поемаш витамини. За ушите поне за мен е новооткрит страничен ефект - вероятно е някаква паралелна инфекция. Още много ли ти остава до края?

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #198 -: Януари 07, 2013, 20:46:21 »
Ууффффффф, още цели три месеца остават. Тези ранички в края на устните и при мен се появявяха периодично, но отшумяха. Това са по- лоши странични фекти. Направо съжалявам, че повтарям лечението. Доста по- тежко е вторият път.

Неактивен Erma

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 200
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #199 -: Януари 07, 2013, 20:52:50 »
Здравей, Руми  :smile:

Имах същите странични ефекти, почти през цялото лечение, то аз какво ли нямах  :wink3:

За устните-трябва да ги мажеш с нещо мазно - зехтин, прополисов вазелин, аз имах един мехлем от свинска мас с невен и други билки, мажи ги плътно, когато излизаш на студа.
За ушите-много често правех инфекции и слагах капки, изписа ми ги УНГ, освен това много помага едно растение, казва се "дебела мара"  :smile:, виж го в интернет, стрива се и се капе в ушите, лека затоплено, много помага.
Стискам палци по-бързо да минава, поздрави
Ерма

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #200 -: Януари 07, 2013, 21:58:45 »
И на мен ми се цепеха устните, мажех с меден вазелин. Минава, не се притеснявай. За ушите - не знам, не съм имала проблеми, но е сто процента от лекарствата, няма начин.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #201 -: Януари 08, 2013, 13:15:48 »
Руми, :love5:, дръж се! След три месеца трябва всичко успешно да приключи. С идването на пролетта и ти ще разцъфнеш. После ще знаеш, че си човек, на който нищо не може да му се опре, щом е изкарал 2 пълни, ужасни интерферонови лечения. От зимата, падането на имунитета и лекарствата е това с ушите. А аз за много неща мисля като теб: "Ако наистина знаех какво ще преживея, въобще никога нямаше да се захвана с това!" Е, добре че не знам предварително и се захващам. Досега всички важни неща съм постигнала по този начин. Така беше с леченията и операциите ми и вмомента също е така с гаджето, с ученето... като гледам с всички най-ценни неща в живота ни е така - искат много кръв и пот. Но накрая си струват.  :fight:!!

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #202 -: Януари 08, 2013, 13:32:42 »
Хахаха!Орфейче, не знам дали ще цъфна след лечението с тези намалени дози на рибавирина?
Само да не го вържа това лечение отново, че до сега четох в чужди сайтове за влошаването на състоянието и увеличаване на вирусното натоварване след релапс или след неуспешни лечения. Споделят предимно изпатили пациенти, дори съдят фармацефтичните компании. Ужас!!!

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #203 -: Януари 08, 2013, 19:44:22 »
Ау Руми къде ги прочете тези неща, дай повече информация. Аз категорично се чувствам по-зле от след лечението, и непрекъснатото пулсиране в областта на черния дроб от 3 години вече, и не мога да заспивам, и понякога се чувствам  като на интерферон,  но не съм си правила друга биопсия за да видя дали имам влошаване - казаха ми категорично ще трябва да имам  подобрение.
Що се отнася до теб не ми се вярва да си в тези случаи, наистина го мисля - не за да те успокоявам, в голяма степен съм уверена, че този път ще го изчистиш и че дроба ти е в добро състояние. 3 месеца са много време - все пак последните три ще ги  изпъшкаш някак си, прави каквото можеш да си облекчаваш страничните ефекти, не ги оставяй да те мъчат.

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #204 -: Януари 08, 2013, 20:50:02 »
Буба, писах ти на лични.

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #205 -: Януари 12, 2013, 18:11:46 »
Руми изследванията от предишната страница са ти много добри.

За ушите нямам идея - може да си е инфекция някаква. Не ми се е случвало нито през първото лечение, нито сега през второто.

За устните - напукват се много - да. При мен е същото което е описала Ели. Непрекъснато ги мажа с разни мазни вазелини - поне не стават по-зле.

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #206 -: Януари 12, 2013, 18:25:31 »
Руми, не мога да свържа възпалението и болката в ушите, от една страна, с раничките по тях - от друга.
За мен са налице два отделни проблема.
Възпалението е по-същественият според мен - затова не се бави да посетиш УНГ. После при необходимост отскочи и до дерматолог. Във всеки случай не оставяй нещата на естествен ход.
Колкото до опасенията ти от влошаване на състоянието при неуспешно лечение, струва ми се, че те са относително безпочвени, а и сега не е моментът да се товариш с такива мисли. И аз имах сходни тревоги, като получих вестта за релапса, като ПСР-ите действително ми показват растящ вирусен товар, но ензимите ми все още са в норма, така че не мисля, че се случва нещо по-специално като обратен ефект от лекарствата.
Конкретно в твоя случай повторното лечение беше правилният избор предвид степента на фиброзата ти и повишените ензими  след края на първото лечение. Не мисля, че е имало по-добър вариант към тоя момент. Според мен в резултат на двете лечения най-малко фиброзата ти чувствително ще намалее : по същество вирусът е бил обезвреден за 2 години, като през това време черният дроб ще се е възстановявал.
Сега, относно резултата от повторното лечение не бихме могли да прогнозираме - дано да е успешно, но дори това да не е така, пак повтарям, че ти взе правилното решение и правиш най-доброто за себе си в момента.
Лично аз се надявам на перфектен резултат.
 :congrats:

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #207 -: Януари 12, 2013, 19:31:43 »
Ели, да, посетих специалист УНГ. Първо отидох при личния лекар и му заобеснявах за проблема си най-подробно.
Казах му, че според мен вследствие на спад на левкоцитите е възможна бактериална инфекция, засягаща ушите.
Казах и за второто си предположение- а именно в резултат на дерматита да е предизвикан отит на външното ухо.
Уточних, че най-вероятно това са все пак странични ефекти от лечението.
Той ме гледа, слуша и в крайна сметка думите му бяха - " Благодаря за насоките, относно поставянето на диагнозата, но ще ти дам направление за специалист"
Това беше и моята цел, разбира се.
Специалиста изписа капки и едно кортикостероидно мазило за кожния проблем. Предложи промивка на ушите.
Като допълнение от аптеката от която лекарят ми препоръча да взема мазилото го объркват/ дават друго и то без да уточнят че изписаното липсва, а предложеното е заместител/.
В такъв случай  би бих се замислила дали да сменя лекарството и то без да се консултирам.
  Аз обаче чак след напускане на аптеката и прибирайки се вкъщи сравнявам продадените лекарства с изписаните. Следва консултация с лекаря-УНГ и оправяне на грешката.
За мен това е  небрежна престъпност, която в моя случай е поправима.
Ами ако лекарството беше за пиене, ако то беше продадено на човек, който не обръща внимание и просто се доверява?

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #208 -: Януари 12, 2013, 21:46:40 »
Некомпетентност ли да го нарека, небрежност ли или и двете.
На мен веднъж ми бяха дали за ушите капки за очи.
Въобще, човек трябва постоянно да е нащрек.

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #209 -: Февруари 05, 2013, 18:38:27 »
Здравейте,
 да напиша как вървят при мен нещата в 40 седмица от повторното лечение. Остават още -8  Пегинтрона/2м. лечение/ Вижда му се края, ама изхода е неясен... :sad3:

левкоцити          3,49        креатинин                    52,26          асат                26           протромбинова активност    100%
еритроцити       3,14         пикочна к-на               360             алат                15           протромбиново време          14сек.
тромбоцити       180          билирубин общ            8,61            ГГТ                  25
хемоглобин        102          билирубин директен   2,72           желязо            16,80       INR                                         1,0 
хематокрит        0,308       урея                              4,36           тотален ЖСК   68,80     алфа-амилаза                         95

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007