Автор Тема:  Възможно ли е да съм се заразил от спринцовка при тест за алергия  (Прочетена 13421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте моята история е доста подобна понеже имам проблем с очите ми казаха че може да се дължи на алергична реакция подуването на клепачите ми, та така взех си аз направление отивам в Александровска болница - сградата по алергология (казаха ми че там е най-доброто ,имали доста алергени, първата и най-стара алергология в страната етц......).Така влизам аз гледам 20 спринцовки наредени на масата жената ми вика подай си ръката , хубаво но забелязвам че тя е без ръкавици хммм , не се замислих тогава - тестът излезе почти негативен много слаби алергии към дървесен полен от сорта на 3/3 и френски акари, всичко друго беше негативно. Но този тест беше правен в понеделник 14 май, а аз все още осещам дискомфорт в ръката.След като излезнах да чакам отвън имаше вече доста хора с направен тест, тогава не се замислих толкова, но сега след като усещам този дискомфорт дали може да съм се заразил? Дано само си въобразявам, че направо  :crying2: При инфекция от спринцовка четох че трябва да има зачервяване,подуване, някаква слуз и някви червени линии :(. Аз имам някаква слаба болка която се мести до палеца и показалеца.На повърхноста на кожата не виждам зачервяване или подъване само 2 останали видими точици от теста. Мале ще откача на 16 години съм и не мога да помисля че такова заразяване може да стане при такава лека интервенция като алергичен прик тест.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 14:55:38 от Радослав Русинов »

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1190
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Не.
Но ако ще ми изкрейзваш, тичай до най-близката лаборатория и се тествай.
За хепатит С продължава кампанията за безплатно изследване, така че тука ще минеш метър и 20 кинта за хепатит Б.
Докладвай после колко си здрав  :good:

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
мисля наистина да се тествам ама ще изчакам до другият месец че ще е по точен тестът мейби . Пък ноември ще тествам всичко , плашлив човек съм ужас, ама и то повечето лекари да си вършеха точно работата да няма за какво да се хванеш.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
Здравей,
Това, че усещаш дискомфорт и слаба болка в ръката си след интервенцията, не означава, че са те заразили с хепатит. Нали не си мислиш, че ръката ще те боли, щото оттам е минал вируса, когато е влязъл в теб!?! Ако беше така, всички милиони хора по света с хроничен хепатит, щяха да знаят на момента, че са заразени. Но всъщност, големия процент от тях дори не знаят, че имат това заболяване. Така, че гарантирам ти, че ръката ти не те боли, защото в кръвта ти е вкаран вирус оттам.
Не забравяй, че преди да усетиш каквито и да е симптоми, свързани с евентуалното ти заразяване с хепатит, ще минат седмици, защото има прозоречен период. Така, че няма абсолютно никакъв шанс твоите усещания в момента да са свързани с евентуално заразяване с хепатит B или C.
Ако правилно съм разбрал цялата ситуация с теста за алергии, шанса да са те заразили е нищожен, освен ако сестрата не е държала 20-те спринцовки само за камуфлаж, а винаги си е ползвала една и съща на всеки пациент.

Ако, въпреки всичко, продължаваш да се притесняваш, изчакай между 2 и 6 месеца (за да си гарантираш, че прозоречния период е минал) и ако през това време не си имал никакви симптоми, се изследвай за хепатит B и C. Ако през това време вече си проявил остри симптоми и си пожълтял, в болницата ще те изследват.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте пак съм аз, от няколко дена съм много отпаднал с варираща температура 36.6-37 болката в ръката все още я има, онзи ден след като помагах на баба ми се почувствах много изморен и започна да ме боли десният крак от вътрешната страна на бедрото. Днес като вечерях храната направо се усещаше как влиза в стомаха ми. Тези няколко дни когато се изходя в тоалетната фекалиите плуват отгоре. Имам и леко пожълтяване на горната част на езика към края (частта по-близка до гърлото), но не съм сигурен дали не е от преди това-имам раздразнено черво(което съм сигурен че е предизвикано от притеснение,което в тези дълги месеци в очакване на тестът ще стане още по-зле :( ). Вече се притеснявам, дали наистина поради немърливостта си сестрите не са ме заразили с нещо, то не е една спринцовка гн-Русинов, а 20 със всяка по-отделно те драскат и капват, баща ми ми каза че се махат иглите, и че сестрите това го правят всеки ден и нямало как да стане заразяване. От няколко дена вече съм се настроил да приема и най-лошото, но просто не искам да си представя как ще повлияе то на родителите ми. Майка ми прекара инсулт преди по-малко от година и ако недай си боже наистина съм се заразил тя не трябва да разбира, но  :sad3:ми е много тежко и за баща ми, той е много силен човек, помогна на майка ми много и тя сега се чувсва повече от добре дори от 2 месеца ходи на работа и взима само 1 лекарство от цели 12. Ако съм заразен наистина което се надявам да не е така, не знам какво да правя, не искам да ги обрека на още тревога и мъка след това което вече се случи на семейството ни. След 3 месеца мисля да отида да си направя тест за ХИВ, а след 6 за хепатит. Дядо ми ми каза че си внушавам и че не можело така да се заразиш, то ако така ставало щяло да има отзвук по новините, но нали това понякога е недиагностицирано с години, напълно здрави хора не знаят от къде са го пипнали. Е това е исках да си излея душата някъде, не можах да го направя пред нашите. И без това им надух главата с проблемите ми с очите, които не бяха никак сериозни, сега съжелявам че започнах да се занимавам с тях, ако не бях нямаше да се стигне до тук, дано греша и наистина всичко е наред, но в тази държава вече не се очудвам на нищо.  И да добавя възможно ли е при наличие на по-голяма заплаха за организма друга болест да отшуми, или по-точно да намали симптомите си, защото клепачите ми доста се подобриха по отношение на дразнението което изпитвах ?   :sad3:

Неактивен eli13

• Профил
Улфрик, според мен дядо ти е прав.
Покрай здравословните проблеми в семейството малко си развил хипохондрия.
Никое от изброените от теб вирусни заболявания няма симптоми болки в ръка, крак и пр.
Ти действително си внушаваш. Температурата ти от 36 и нещо е съвсем обичайна, а езикът ти може просто да се е обложил, ако си пил повечко прясно мляко или друго.
Успокой се и престани да се разглеждаш толкова обстойно. Избери си една хубава книга, поразходи се сега малко по празниците и те уверявам, че болежките ти ще отшумят.
Наистина си се травмирал от заболяванията в семейството. Случва се тази реакция и е съвсем нормална, не се притеснявай.

• Профил
    • My Home Page
Ти самият не съзнаваш, че си се вкарал много дълбоко "във филма". Каквото и да ти обясняваме, ти ще виждаш само това, което подкрепя твоята теория. Ако не беше така, щеше да си обърнал внимание на едно от най-важните неща, които написах в горния си пост - "няма как да имаш симптоми на хепатит 2-3 дена след заразяването, пък камо ли да са започнали веднага след заразяването". Но ти го подмина, защото не се връзва с идеята, че вече имаш хепатит и си пълен с една купчина симптоми.

Поздрави,
Радо

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте пак искам да попитам дали постоянният стрес,притеснение итн.. може да повлияе на организма при изграждането на антитела , тоест на валидността на един тест?

• Профил
    • My Home Page
Не, няма такава възможност. Това е тест, който не се влияе от моментното ти състояние. Или имаш вируса, или не, няма среден вариант.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил

• Профил
    • My Home Page
Сега като се замислих, може би трябва да уточниш за кой тест питаш и какво имаш предвид. При заразяване има прозоречен период, в който маркера HBsAg е отрицателен. Трябва да минат поне няколко седмици преди този тест да стане положителен. Но щом стане положителен, не може на следващия ден да е отрицателен, а на по-следващия отново да е положителен.
Ако говорим за тест за антитела, там пък имаш период, в който този тест трябва да стане положителен. Щом стане положителен, няма вариант на следващия ден да е отрицателен, а на по-следващия пак да е отрицателен.

Резултатите от двата теста (HBsAg и anti-HBs) не се влияят от това дали си закусвал, или не, или пък от това дали си под стрес, или не.

Поздрави,
Радо

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
значи аз имах предвид обикновените тестове които се правят първо - за антитела ако не бъркам. Мисля да си направя на 45-ден,90 и 6 месеца, може ли стресът да увеличи времето за появяване на антитела.

• Профил
    • My Home Page
може ли стресът да увеличи времето за появяване на антитела.
Не.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Благодаря много, съжелявам че ви занимавам с глупостите ми, преди 2 месеца не беше така но закачиш ли се веднъж за интернетът, започваш да мислиш всяка болежка за симптом, дано всичко е на психическа основа и не съм болен. Аз попринцип съм много педантичен на тема хигиена , направо като Монк и сега като си помисля че може нещо да са ми направили не по моя вина, самата мисъл ме побърква. Попринцип не съм боледувал дори от настинки от не си спомням колко време и сега се шашнах от мисълта че са ми направили нещо по немърливост. Тренирах и се хранех здравословно преди да ми влезне тази простотия в главата, сега дори нямам желание да излизам с приятели.

Неактивен eli13

• Профил
Улфрик,
я вземи да се отървеш от тая хипохондрия, че по-голяма болест от това няма.
Замисли се малко. Заболяването от разни неща, пък дори от хепатит, се случва на всеки и в крайна сметка не е фатално.
Ама това да мислиш само за болести, да си подчиняващ живота и всичките радости на маниакално чувство за хигиена и потрес от потенциални инфекции, хич не е добре.
За тези неща се спри на компетентен психолог и действайте, за да се освободиш от желязната хватка на натрапчивите мисли. Брат ми има тоя проблем, който споделяш и затова имам някои наблюдения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007