Автор Тема:  Възможно ли е да съм се заразил от спринцовка при тест за алергия  (Прочетена 13443 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Количествения вече е с точност 25 IU/mL, само че не знам това дали важи за количествения в Цибалаб.
Пусни си качествения и не се рови повече.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
а имам още един въпрос дали мога да си пусна в Иван Рилски без направление само да отида да си платя 150 лева за този за хепатит ц и така :)

• Профил
    • My Home Page
Да, можеш, но не пречи да звъннеш на телефона им и да попиташ.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9539.40;wap2
 чудничко, цялата тема в този форум е направо ужасяваща.
Tamara:
 Момичета, мен като малка ме тестваха за алергии почти всяка година. Това е било 1980-1992 да кажем. И винаги си е било така. Влизаш в стаята и там на масата има сложени стотина спринцовки с иглите. Драскат си те, с които трябва и ги връщат пак на масата без да сменят иглите. Не те боцкат, а те драскат. Аз винаги съм си мислила, че така е нормално. Винаги си е било така, нали не те бодат. А и това все пак си алергологията на МА в София, детското отделение. Ако на тях не вярвам, на кого?

Navigation

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
здравейте отново утре ще си правя пср-и за хепатит б и ц - спестяванията ми отиват на кино, но трябва да знам дали има нещо - ден 46 от евентуалното ми заразяване , трябва ли да не ям сутринта или нещо по-специално трябва ли да знам някакви приготовления преди теста. Или просто си отивам без да има значение какво съм ял и тн, а д и кога горедолу излизат резултатите във сайта ви пише един два дни което е супер, но дали е така.

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Здравей, във всяка лаборатория има различен срок за изпълнение на изследването. Ти къде ще го правиш?
Например в лабораторията на д-р Цветанска в детска инфекциозна болница ПСР са готови за два дни, особено ако си ги плащаш. Утре даваш кръв, в понеделник ще знаеш резултата/ получава се така заради предстоящите 2 два  почивни дни. Защо не го направиш в понеделник и в срядя ще е готов?

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
в Иван Рилски - доколкото разбрах от този форум е най-качествено обслужването и затова мисля там да отида. Но да наистина в понеделник ще е най-добре.  Опитах се да се обадя 2 пъти http://www.hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/Laboratory_Ivan_Rilski 02/852 69 30 но никой не дига интересно 2 дена подред, дали не са сменили номера? Нищо де аз ще отида все пак там , понеже имат добра апаратура.
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 17:36:29 от ulfric »

• Профил
    • My Home Page
трябва ли да не ям сутринта или нещо по-специално трябва ли да знам някакви приготовления преди теста. Или просто си отивам без да има значение какво съм ял и тн
Резултатите от изследването не се влияят от това дали си ял. Ако беше така, човек просто щеше да похапне и вируса да изчезне  :smile:

а д и кога горедолу излизат резултатите във сайта ви пише един два дни което е супер, но дали е така.
Резултатите обикновено излизат в рамките на няколко дни, като това зависи от броя събрани проби. Машината, която прави изследването, се нуждае от минимален брой проби, за да може пускането и да е финансово рентабилно. В по-натоварените лаборатории се събират достатъчно на брой проби в рамките на дни, което значи и че резултата ти ще излезе в рамките на дни.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
Опитах се да се обадя 2 пъти http://www.hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/Laboratory_Ivan_Rilski 02/852 69 30 но никой не дига интересно 2 дена подред, дали не са сменили номера?
Опитай на някои от изброените телефони на "Иван Рилски" на тази страница: http://www.hepactive.org/content/articles/treatment/treatment_hospitals
Може оттам да ти дадат актуален телефон.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Благодаря в понеделник ще отида рано сутрин, пише че лабораторията работи от 7:30. Надявам се че всичко става в нея и не трябва да ходя при някой лекар, разбирасе първо сигурно се минава през регистратура? Някой който  си е правил ПСР в Иван Рилски ако може да ме светне по въпроса как стават нещата и колко време отнема?
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 20:15:58 от ulfric »

• Профил
    • My Home Page
Не се притеснявай излишно за процедурата. Просто отиди на регистратура и оттам ще те насочат.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Готово взеха ми кръв в понеделника , утре излиза за хепатит Б , а в петъка или другият вторник за Ц. Много любезни хора наистина.
На 50ти ден от деня на евентуалното заразяване си направих 2та теста PCR. А искам да попитам те нали ще засекът и ако например съм се заразил преди години етц. , надявам се че не съм  де но просто питам дали може да засече и при доста по-старо заразяване :D доста идиотско обяснение дано ме разберете. Ще се опитам пак да обясня , значи с ПЦР засича всичко независимо дали преди години или скоро  си заразен ? Благодаря ви за отговорите.
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 17:36:54 от ulfric »

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Дадоха ми бележка с номер и телефон на който да попитам за резултат -02/ 852 69 30 , но на този номер дава винаги свободно, тоест няма никой, като аз и преди да отида пак се обаждах от този и пак беше свободно, след това звъннах на информация, дадоха ми 02/ 851 0813 и пак е свободно, интересно как да се свържа подяволите.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Клиника по Гастроентерология
Екип хепатолози
 доц. Красимир Антонов,
 доц. Деян Желев,
д-р Тасев
д-р Николова
д-р Колчаков

тел. за връзка: 02/952 37 25 - клиника по гастроентерология;
                         02/952 12 97 - канцелария   
                         02/952 29 72 - лабораторията на доц.Антонов
                         02/952 37 44, 02/952 28 31 - записване на дата за хоспитализация. Записването по телефона става във вторник, сряда, и петък, след 11 часа.
                         0886/223 475, 0893/724 278, 0876/244 908 – записване на час за преглед при доц. Антонов, доц. Желев, и д-р Колчаков.

Доц. Антонов, доц. Желев, и д-р Колчаков извършват прегледи на пациенти в клиниката по гастроентерология. Прегледите се извършват с предварително записване по телефона.

Приемни дни за доц. Антонов:
- понеделник, от 13:30
- четвъртък, от 13:30

Приемни дни за доц. Желев:
- вторник, от 13:30
- сряда, от 13:30

Приемни дни за д-р Колчаков:
- вторник, от 9:00
- сряда, от 09:00
- петък, 09:00

Консултативни кабинети
ул.”Цанко Церковски” 6,
 проф. Захарий Кръстев,
 тел. за връзка: 02/866 91 12

тези телефони пък които намерих в сайта се различават съвсем сега ще опитам и на тях.

Неактивен ulfric

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
ее супер телефонът е 02 / 9522972 валиден !!!! а резултатът ми за хепатит Б отрицателен ! в петък излиза за Ц , леле направо ще полудея от кеф. В доста откачен филм се бях вкарал ! Сега в петък ако всичко е наред почвам тренировки всичко както преди защото направо съм се разпасал. Благодаря ви хора за отговорите! Мисля че и за Ц ще е отрицателен защото нали трябва да има много кръв и тн за да има заразяване, но ше видим.   :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

Genesis- I Can't Dance  :flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007