Автор Тема:  Спешно! Колко време след рисков контакт с хепатит Б може да се сложи ваксина?  (Прочетена 8616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
Много съм объркам и искам, ако може, някой да ми помогне!
На 05.05.2012 си направих поредните изследвания за хепатит Б и C и бяха отрицателни. На 29.05.2012 имах рискова ситуация и според мен си казах, че няма начин да не съм се заразил и реших да изчакам. Ама една седмица след това не издържах и реших да ги направя и излезе, че сам хванал хепатит B.
Искам да питам - има ли възможност за ваксина една седмица след заразяването и как толкова бързо изследването показва положителен резултат, нали има инкубационен период?
Извинявам се, ако не съм спазил правилата, ама съм много объркан и съм в шок и направо не знам какво се случва с мен оттогава.
Моля да ми отговорите! :oops:

Копие на оригиналния пост:
Цитат
здравеите,
много сам объркам и искам ако може някои да ми помогне.
така на 05.05.2012 си направих поредните изследвания за хепатит б и ц и бяха отрицателни.На 29.05.2012 имах рискова ситуация и според мен си кзах, 4е няма на4ин да не сам се заразил и реших да изчакам, ама една седмица след това не издържах и реших да ги направя и излезе, 4е сам хванал хепатит б.искам да питам имали възможност за ваксина след една седмица след заразяването и как толко бързо показва положителен резултат, като нали има инкубационен период.
извинявам се, ако не сам спазил правилата, ама сам много объркан и сам в шок и направо незнам какво се случва с мен от тогава.МОЛЯ ДА МИ ОТГОВОРИТЕ :oops:

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:23:34 от Радослав Русинов »

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1190
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Ти преди изследвал ли си се за хепатит? Защото според мен го имаш от по-рано.
По принцип на нашата възраст почти всеки, който се зарази с хепатит Б, го изкарва остро, с жълтеница и го изчиства спонтанно.
Докато ти май имаш хроничен хепатит. Може би си се заразил като по-малък.

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Да, изследвам се на няколко месеца, защото съм наркоман и до последно (написал съм, на 05.05 последния резултат) беше отрицателен.
На 29.05 имах съмнение за заразяване и след седмица си направих пак изследване и резултата излезе положителен за хепатит Б.
Кажете, може ли да се ваксинирам една седмица след заразяването, защото съм сигурен, че до последно съм бил отрицателен.
Моля, изкажете мнение, че се побърках вече  :book_read:

Цитат
да изследвам се на няколко месеца, за6тото сам наркоман и до последно написал сам на 05.05 последния резултат беше отрицателен и на 29.05 имах съмнение за заразяване и след седмица си направих пак и излезе положителен б хепатит.Кажете можели да се ваксинирам една седмица след заразяването, защото съм сигорен, 4е до последно съм бил отрицателен.Моля изкажете мнение 4е се побърках ве4е  :book_read:

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:25:32 от Радослав Русинов »

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
Здравей, а хрумвало ли ти е, че единият резултат може да не е верен? Защо вместо да се панираш, просто да повториш изследването в друга лаборатория?

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря за съвета и така и ще направя!
Историята е следната - аз съм на метадон и на 29.05 взех от един на заем и впоследствие разбирам, че го е измерил с негова спринцовка, а той е болен и оттогава вече почти 10 дни ме боли дроба. И затова съм почти сигурен, че резултата е достоверен, а именно че имам хепатит Б.
А да съм го хванал отдавна е невъзможно, защото постоянно си правя изследвания.
Моля, някой да каже може ли една седмица след заразяването да си сложа ваксината!
Това засега е най-важно, защото времето минава, и ако може и не го направя, ще съжалявам!
От една седмица съм във форума и научих много неща, благодаря ви!!!
Питам това за ваксината, защото тук във форума четох, че до две седмици след заразяването би могло да помогне.
Моля ви, помогнете ми!

Цитат
благодаря за съвета и така и 6те направя.
историята е следната.аз съм на метадон и на 29.05 зех от един на заем и впоследствие разбирам 4е го е измерил с негова спринцовка а тои е болен и от тогава вече почти 10 дни ме боли дроба и затова и съм почти сигорен че резултата е достоверен, а именно хетатит б, а да сам го хванал отдавна е невъзможно, защото постоянно си правя изследвания.
МОЛЯ НЯКОИ ДА КАЖЕ МОЖЕЛИ ЕДНА СЕДМИЦА СЛЕД ЗАРАЗЯВАНЕТО ДА СИ СЛОЖА ВАКСИНАТА.
това за сега е наи-важно, защото времето минава и ако може и не го направя ще съжелявам.
от една седмица съм във форума и научих много неща, БЛАГОДАРЯ ВИ !!!
питам това за ваксината, защото тук във форума четох че до две седмици след заразяването би могло да помогне, моляви помогнете ми

« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:28:49 от Радослав Русинов »

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Моля ви, отговорете на въпросите ми!

Цитат
моля ви отговорете на въпросите ми.

« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:29:19 от Радослав Русинов »

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Ами отиди утре в трета лаборатория, повтори изследването. Нищо няма да ти стане ден-два да изчакаш. Може да нямаш никакъв хепатит. Ти в момента се панираш.

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Така и така утре съм на преглед при гастроентеролог и ще пусна пак да видим  :sick:
А по въпроса за ваксината, ако може да кажете може ли, че четох тук във форума че до две седмици след заразяването можело да се сложи :angry3:
А за форума - много ми харесва  :count_sheeps:
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:29:59 от Радослав Русинов »

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Искам да изкажете мненията си, възможно ли е да си сложа ваксината 1 седмица след като съм се заразил.
Сигурен съм, че съм се заразил преди 1 седмица.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ! :angry3:
Не съм запознат и съм много изплашен!
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:11:19 от Радослав Русинов »

Неактивен eli13

• Профил
Помогнете му на този човек, бе, хора, разбиращи от хепатит Б!
Аз също съм чела, че ако се предприеме в кратък срок ваксинация, човекът има шанс да се справи с инфекцията.
Доц.Антонов така се е порязал с хепатитен нож или нещо подобно в Лондон и незабавно са го реваксинирали.
Моля ви се, отговорете на човека, че вече и аз се изнервих.
Може и да ти е грешен резултатът, пич, а така да те боли черният дроб от ново заразяване с хепатит Б, не звучи достоверно, пък и нямаш жълтеница. Според мен в лабораторията са сбъркали, а ти сега си си внушил, че си болен и си започнал да изпитваш този дискомфорт. И на мен ми се случи абсолютно същото, като си получих положителния резултат за хепатит С, а до тоя момент никога не ме беше болял черният дроб.
Утре сутринта веднага си пусни ново изследване за хепатит Б и дотогава се надявам да ти отговорят тук по въпроса за ваксинацията.
Ти как така не си се ваксинирал, след като имаш информация и следиш този въпрос. Както и да е. Дано скоро да ти отговорят.

Неактивен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Здравей,

не разбирам от хепатит В. Надявам се да се включи някой от форума, който е по-наясно с него.
Ваксината е превантивна. Ако вече си се заразил, не знам дали ще има смисъл. Ако си го чел наистина, че до 1 седмица след заразяване се поставя ваксина - най-сигурно е да се консултираш с хепатолог и ако той ти потвърди да я поставиш незабавно.

Стискам палци притесненията ти да са напразни и да се справиш с проблема.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Дроба си ме понаболява от преди, ама откакто стана фала, не е спирал да ме подпира все едно ... не мога да обясна точно.
А за резултата в лабораторията - два пъти са го изследвали и за това търся инфо за тая ваксина, че тука във форума го четох, че до две седмици може да се сложи и може да се предотврати инфекцията.

Цитат
дроба си ме понаболва от преди, ама от както стана фала не е спирал да ме подпира се едно немога да обясна то4но.
а за резултата в лабораторията два пати са го изследвали и за това търся имфо за тая ваксина, 4е тука във форума го 4етох 4е до две седмици може да се сложи и може да се предотврати инфекцията

« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:31:16 от Радослав Русинов »

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Това е другата тема, която пуснах, ама засега няма мнения. А за хепатолог как да се консултирам, като съм от малко населено място, а и времето минава и ако е имало шанс, а съм го пропуснал, и ще се побъркам още повече :carate:
Моля, някои да каже нещо по въпроса, дали има такова нещо!
Моля ви се!
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:32:48 от Радослав Русинов »

Неактивен eli13

• Профил
Копирай ми темата, да видя кой я е писал!

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Съжалявам, че малко късно се включвам, но сега виждам темата.

По отношение на ваксината правилно си прочел , че ако  се сложи максимално бързо след заразяването ще помогне да се пребори хепатита. Поста ако не се лъжа беше на Ради, а информацията, която цитира е от доц. Антонов. Поне такива са ми спомените.
За резултата е добре да се повтори. Стават грешки в лабораториите.
На мен ми се струва, че тази болежка в дроба е от внушение. Малко вероятно ми се струва черния ти дроб да се в възпалил толкова бързо след заразяването.
Най-добре ще е да те видят на ехограф и гастроентеролога да каже.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007