Автор Тема:  Спешно! Колко време след рисков контакт с хепатит Б може да се сложи ваксина?  (Прочетена 9014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Не мога да я намеря темата сега, не си спомням в кой раздел беше, но го четох за ваксината.
Към кой да се обърна по тоя въпрос за ваксината, докато е рано все още?
Направо не знам какво да правя вече наистина!
Моля ви, който чете и е запознат с хепатит Б, да коментира има ли възможност да се сложи ваксината една седмица след заразяването!!!
На ехограф са ме гледали и дроба не ми е увеличен.
Тука чета, че може да се сложи ваксината 2 седмици след заразяването, а днес гастроентеролога :clown2: ми казва, че е 100% противопоказно, не знам на какво да вярвам вече!
Моля, кажете нещо по тоя въпрос!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
оф немога да я намера темата сега, не си спомнчм в кой раздел, но го четох за ваксината
към кой да се обърана по тоя въпрос за касината докато е рано се още?
направо не знам какво да правя вече наистина
 МОЛЯВИ КОЙТО ЧЕТЕ И Е ЗАПОЗНАТ С ХЕПАТИТ Б ДА КОМЕНТИРА ИМАЛИ ВАЗМОЖНОСТ ДА СЕ СЛОЖИ ВАКСИНАТА СЛЕД СЕДМИЦА СЛЕД ЗАРАЗЧВАНЕТО!! на ехограф саме гледали и дроба не ми е увеличен
 тука чета, че може да се сложи ваксината 2 седмици след заразяването, а днес гастроентеролога  :clown2: ми казва, че е 100% противопоказано, не знам на какво да вярвам вече
МОЛЯ КАЖЕТЕ НЕЩО ПО ТОЯ ВЪПРОС!

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 23:35:23 от Радослав Русинов »

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Първо, здравейте на всички!
Та въпроса ми е колко време след заразяване с хепатит Б може да се сложи ваксина и дали има шанс и дали ще навреди?
Сигурен съм кога съм се заразил и не намирам информация, а ми е спешно!
Моля ви, който е запознат да помогне :surprised:
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 21:12:48 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Има смисъл да се сложи ваксина до 2 дена след предполагаемото заразяване с хепатит Б.
Цитат
Интервю с доц. д-р Кр. Антонов - Отзиви от конференцията на EASL - 2009 год.
...
Р. Русинов: Значи ваксината трябва да се сложи най-късно до два дена след рисковия контакт?
Доц. Антонов: Да, защото всяко забавяне дава шанс на вируса да започне да се размножава, защото той много бързо се размножава, и затова слагането на ваксина засилва отговора на тялото към този белтък, а тъй като това са блокиращи тела, по този начин се блокира възможността на вируса да предизвика инфекция. В такива случаи и прилагането на хиперимунен гамаглобулин има изключително важен ефект. И ако той е наличен в България, при такива случаи, човек може да отиде, да си го купи и да си го сложи.
...

Препоръчително е да си сложиш и хиперимунен гамаглобулин. Повече информация за това откъде можеш да го намериш, може да прочетеш в секцията "Снабдяване с хепатит B имуноглобулин в България" в тази статия: Хепатит B и бременност - Раждане.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен veni_89

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря ти за отговора, то утре стават 2 седмици, вчера гастроентеролога каза, че не се наема, ама поне съм сигурен кога съм се заразил

Радо, поздрави за прекрасния форум и благодаря сега поне мога да се успокоя по тоя въпрос.
Това значи ли, че сега ако си сложа, ще е повече вредно, отколкото да помогне?
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 22:00:29 от Радослав Русинов »

• Профил
    • My Home Page
Благодаря!

Не, няма да е вредно, но няма да помогне в случай, че си се заразил.

• Профил
    • My Home Page
Вени, чак сега видях, че от неделя си писал многократно, без да отговорим, за което се извинявам! Просто няколко дена не можех да пиша във форума и чак сега видях темите и колко си бил притеснен.
Оединих всички твои постове в една тема и също и отговорих на главния ти въпрос. Отговарям пак и в този пост - няма смисъл от слагането на ваксината нито една седмица, нито две седмици след предполагаемото заразяване. Има смисъл от нея, ако я поставиш в първите 2 дена след рисковия контакт.
Относно изследването, което ти е станало положително - ти така и не каза кое точно изследване си пускаш, за HBsAg ли става въпрос, или за друго?

И още нещо да добавя - дори и да приемем, че си се заразил с хепатит Б, нали знаеш, че шанса да се излекуваш спонтанно е над 90%. Така, че не виждам защо трябва да се притесняваш толкова от заболяване, от което имаш огромни шансове да се излекуваш в близките 6 месеца (ако наистина приемем, че в момента имаш остър хепатит Б).

p.s. И се постарай още малко с писането, защото се наложи да редактирам почти всеки твой пост.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007