Автор Тема:  Да информирам ли, че имам хепатит?  (Прочетена 7461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Да информирам ли, че имам хепатит?
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2008, 18:08:03 »
Браво!!! Ти си много смела, че си им го казала  директно. Ще гледам и аз вече и аз така да правя, въпреки, че досега в Пловдив или ти се карат, или те гледат като прокажен, или ти се сърдят... Абе ужас А иначе радвам се, че операцията е минала успешно! ;) :) :D

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Да информирам ли, че имам хепатит?
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2008, 13:33:30 »
Честито за железата :)Радвам се, че всичко свърши! :)
Видя ли че е по-добре да си кажеш за хепатита/ДАЖЕ СЪЧУВСТВИЕ СИ ПОЛУЧИЛА/Браво!
Аз за 4 год.ходене по лекари се наслушах и нагледах на невежеството им.
На всички,които се притесняват от болестта си искам да кажа:НЕДЕЙТЕ!
Всички мои приятели, роднини и колеги знаят всичко за хепатита и лечението ми.Подкрепят ме, интересуват се за мен, съчувстват ми.Чувствам се добре, че нямам тайни и съм доволна, че мога да просветя някой за гадните хепатити, защото повечето хора само са чували за някаква жълтеница и представа си нямат що е хепатит и какви са последиците от него?!
А за мед.персонал нямам думи.Понеже винаги си казвам за хепатита, двама лекари и три сестри са ми признали, че и те са с хрон.хепатит.И знаете ли, че никоя от сестрите не ме обслужи с ръкавици.Значи те като са заразени вече какво им пука за пациентите!
А след като са се опарили не им ли пука и за други болести, които могат да пипнат.!?
Мисля, че основният заразител у нас е медицинския персонал./имам много случки, които ме довеждат до тази мисъл/
Освен, че не спазват стерилност, голям процент от тях са заразни.
Като казах"заразни", че си спомних нещо.С второто раждане получих един кръвоизлив и ме обслужваше една мургава санитарка/без ръкавици/Та и казвам:

-Вземи мерки, заразна съм.
-Аааа,няма страшно.Аз съм карала жълтеница.
-С какъв хеп.си била?
-Ами със С.
-Хроничен?
-Добре съм,бе!
Та си мисля, за нея ли няма страшно, за мене ли или и за двете ни е страшно?!

Защо е това невежество и нехайство ?!
Явно на държавата е по-изгодно да лекува цирози отколкото хронични хепатити.
Мисля, че е крайно време да се подеме една просветителна кампания.Аз бих участвала на драго сърце.
Да не би жертвите на хепатита да са по-малко от тези на пияните шофьори или СПИН-а?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007