Автор Тема:  Здравейте!  (Прочетена 33479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 387
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте!
« -: Юни 19, 2012, 08:23:38 »
Здравейте хора,
от известно време ви чета. Форума е много полезен и хората са много мили.
Преди 2-3 седмици при профилактични прегледи от работата ми откриха Хепатит Ц.
Първоначално естествено полудях, никаква идея нямам от къде е този хепатит, нищо не знаех за тази болест.
Намерих този форум и започнах да го чета. Ужастно ме беше страх за детето и баща и, но те са чисти.
Естествено от тук прочетох кои са добрите лекари и си избрах доц. Антонов, на 25-ти имам час при него.
Доста ме е страх, защото имам тиреотоксикоза (хиперфункция на щитовидната), разбрах че е кофти и едва ли не трудно съвместимо с интерфероновото лечение :( страх ме е дали ще ме одобрят за лечение. В главата ми нон стоп се блъскат всякакви мисли, как ли съм го хванала....дали при някоя от операциите, дали от зъболекар (зъбите са ми зле от малка и доста съм ходила), от колко ли време го имам.....абе сигурно почти всички това са се питали в началото. И сега няколко конкретни въпроса - има ли някой който е с хиперфункция и се е лекувал? След като отида на първия преглед горе-долу след колко време се задействат нещата (ПСР, биопсия). Като отида на 25-ти къде точно е кабинета на доц. Антонов и трябва ли предварително да минавам по някакви регистратури, каси и разни такива? Много ли се чака, часовете вървят ли си точно или има закъснения?
Това е което се сещам на първо време  :smile:
Лек ден ви желая !

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Re: Здравейте!
« Отговор #1 -: Юни 19, 2012, 09:14:28 »
Здравей! Според мен няма никакъв смисъл да си блъскаш главата с въпроси от сорта къде си го пипнала. Избрала си най-добрият възможен специалист според мен, браво! Ще видиш колко по-спокойно ще се почувстваш след разговора с него.
Така, веднага ти казвам също, че Памчето с Хашимото мина успешно лечение, е, повторно, ама успешно. На първо четене за него само се сещам, че имаше и започна лечение с хиперфункция на щитовидната. Но, до колкото ми е известно поне хормоните трябва да са ти в норма, благодарение на хапчетата, които 'зимаш за щитовидната, за да ти отпуснат лечение. Какви са ти стойностите на хормоните, поддържаш ли ги в граница?
Иначе мнооого хора по време на лечението имат проблем и се появява проблем с щитовидната, един от страничните ефекти, кво да правиш..... аз не бях изключение и също имах проблеми с хормоните.
Да, преди да влезнеш в кабинета минаваш през регистратурата.
А кога ще ти се назначи ПСР и биопсия ще реши Доцента, пиши след консултацията. :wink3:

Поздрави,
Теди

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 19, 2012, 09:20:49 »
Теди благодаря за отговора, хормоните са ми в норма от почти година. Трябва пак да ги изследвам, че много ми се влияят от стресови ситуации.

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #3 -: Юни 19, 2012, 09:26:34 »
Да, нормално да се влияят от стрес и емоционални каши. По мои наблюдения основно от това се влияят хормоните. Хубаво е, че са ти в норма! Просто, ако започнеш лечение и имаш нужда от такова, ще посещаваш по-често ендокринолога, но не е невъзможно да се лекуваш, принципно.

Поздрави,
Теди

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 19, 2012, 09:36:17 »
А нещо да ми кажеш по другите въпроси?
Колко се разтеглят във времето нещата от първия преглед, до подаването на документите за лечение? Чудя се да си правя ли планове, искам септември да отида на една екскурзия и не знам какво да правя. Да запазвам ли хотел и т.н.

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #5 -: Юни 19, 2012, 09:41:27 »
Ами не ти писах по този въпрос, защото информацията няма да ми е достоверна, аз се лекувах преди около 3 год. от тогава нещата се промениха и се случват по-скоростно. А и преди имаше един 6 месечен период за наблюдение, да видят и да се уверят по-скоро, че хепатита е хроничен, а не остър. Сега не съм сигурна, че все още се извършва това 6 месечно наблюдение.
Сигурна съм, че ще се включи някой с по-прЕсна информация. А и след консултацията ще имаш повече яснота.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 19, 2012, 09:48:19 »
Да така е, чакам вече с нетърпение консултацията. Неизвестността ме убива просто.

Неактивен irka

• усмихната
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #7 -: Юни 19, 2012, 19:29:24 »
Здравей Alice!

Много добре са ми/ни познати всички въпроси които си задаваш. Всички сме минали през това, а и все още понякога се питам същото.

Хубаво е, че вече действаш по план. Поздравления за бързата ти реакция на тази така неприятна новина.

Аз не мога да коментирам българската система на лечение на Хепатит, защото информацията ми е доста стара - от преди близо 5 години, а в момента се лекувам в чужбина. 

Това което исках да ти напиша е, че аз имам проблеми с щитовидната жлеза вече 18 години.  Имам Хашимото и от 18 години насам, всеки ден си пия Л-тироксина /тук наименованието е друго, но лекарството е същото/.  Хашимотото е всъщност хипофункция на жлезата, но пак се решава с лекарства както и хиперфункцията, а да не говорим, че ако не се следи и контролира хормона, може да мине и в двете крайности - от хипо в хипер функция. На мен преди 5 години в България ми отказаха лечение заради Хашимотото - то се води автоимунно заболяване, и всъщност прчината за отказа беше, че имам автоимунно заболяване, което е несъвместимо с лечението с интерферон.  Ето, че година-две след мен на Памче му отпуснаха лечение, въпреки че и той има същото заболяване като мен, така че нещата се променят и съм сигурна, че проблем заради заболяването си не би трябвало да имаш.  Просто трябва да следиш често хормона на щитовидната жлеза, особено по време на лечението, защото лекарствата особено много влияят на него.

Ето аз изкарах едно лечение, за съжаление неуспешно, и сега карам второ лечение. Следя често ТСХто и променяме дозата на лекарството при необходимост, за да го държим в норма. По време на първото ми лечение проблема който имам с щитовидната ми жлеза, не ми е създавал особени проблеми.  Сега е същото. Е, да докато се напасне с лекарствата в началото има едно скачане или падане на ТСХто, но постепенно нещата се нормализират.

Поздрави!

Неактивен eli13

• Публикации: 1190
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #8 -: Юни 19, 2012, 21:57:06 »
Доколкото ми е известно, хиперфункцията на щитовидната жлеза се възприема като доста по-сериозен проблем преди и по време на лечението, отколкото хипофункцията. Но нека доц.Антонов се произнесе по темата. Много добре, че си избрала него, Алис, защото случаят ти е необичаен и ако стартираш лечение, ще ти е нужно по-интензивно и внимателно наблюдение, каквото е налице в Рилски. Стискам ти палци и желая успех!

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Юни 20, 2012, 09:19:46 »
Много ви благодаря за отговорите :)
В понеделник ми е часа при доц. Антонов и ще пиша после какво е казал.
Просто ми се събраха доста неща в последните години, все нещо не е ок и взе да ми писва. Дано да ми отпуснат лечение все пак. Аман от болести  :sad3:
Преди няколко години ми извадиха тумор от гръбначния стълб пак в Иван Рилски, ще е много тъпо да са ме заразили там.

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 656
    • Профил
« Отговор #10 -: Юни 20, 2012, 13:25:20 »
Здравей, и аз имам чувството, че няма край грижата за нашето здраве: хепатолози, стоматолози, гинеколози, ендокринолози, психолози... а пък има хора като се замисля - цял живот не са стъпвали по лекари и си живеят по над 80 години.
Аз сега съм на етап ветеринари и стоматолози. Е, първите не са за мен поне, ама от това не ми е по-спокойно.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #11 -: Юни 20, 2012, 14:51:10 »
Орфей така е, има хора дето не са наясно и с половината неща които ми се е налагало да научавам заради някои здравословни проблеми.
Стоматолог и аз трябва да посетя и от сега съм в тих ужас, да кажа или да не кажа, ще се съгласи ли да ме работи ако кажа....такива ми ти работи.
Даже още не съм казала на родата. С браат ми ще се виждаме тия дни и може би ще му кажа.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #12 -: Юни 20, 2012, 14:54:46 »
На родата незнам дали да кажеш, но задължително тествай всички за хепатит С и Б.
Един съвет: ако още не си се ваксинирала за хепатит Б - направи го.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 656
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 20, 2012, 15:53:01 »
Можех да ти препоръчам моята стоматоложка, която спокойно реагира, когато й казах, но тя е със счупена ръка и днес бях при една друга, за която съм със смесени чувства. Сега ме болят всички зъби, а преди нея ме болеше само един. Дано не е нещо по-сериозно!

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #14 -: Юни 20, 2012, 16:01:33 »
На родата незнам дали да кажеш, но задължително тествай всички за хепатит С и Б.
Един съвет: ако още не си се ваксинирала за хепатит Б - направи го.

Тествах мъжа и детето веднага като разбрах. Те са чисти.
Тази ваксина за Б личната ли трябва да ми я изпише? Колко струва?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007