Автор Тема:  Хепатит Б и ин витро  (Прочетена 5105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danni_9

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Хепатит Б и ин витро
« -: Юли 26, 2012, 00:29:59 »
Здравейте,
През 2011 разбрах че съм носитител на хепатит Б. На 28 години съм. Не съм боледувала. Реших да си пусна кръвна картина, тъй като не си бях пускала много време и тогава забелязахме че АСАТ ми е 32, а АЛАТ е 64.
Моята лекарка ме посъветва да се изследвам за хепатит Б и ето че излезе положителен. Баща ми има хепатит Б от близо 10 години (може и повече), но досега не се е изследвал за нищо друго и засега е добре.
Баба ми почина от цироза.
Има ли някаква вероятност да сме се заразили взаимно?
Преди години, когато баща ми е разбрал, че е носител на вируса, са ни изследвали, но тогава моят тест беше отрицателен.
Ходих при гастроентеролог в град Пловдив, за да видим какво се случва. Накара ме да си направя ДНК-количествен и резултата ми беше 417 159 603 (8,6  лог 10), а в копия: 2 085 798 016 (9.3 лог  10) .
При тези резултати доктора каза, че е необходимо лечение, но може да се изчака до 5 години.
Ние правим опити за дете и лечението може да го оставим за след като родя. Но и бременноста ми се забави. И поради здравословни причини при мъжа ми, тази година правихме ин витро.
Трябваше наново да изследвам ДНК-количествен  и резултатите ми бяха: 329 000 000 (8,5 лог 10), и в копия:1 640 000 000 (9.2 лог 10).
Докторът, който прави ин витрото ми поиска документ от специалист, че хепатита ми не би попречил на реализирането на бременност.
При което отново трябваше да посетя гастроентеролог. Беше ми издаден такъв документ и в него пише:
Цитат
ДИАГНОЗА: ХЕПАТИТИС ХРОНИКА. Липсват противопоказания за забременяване и износване на плода.

Моите въпроси са:
- Възможно ли е хепатита да убие ембрионите, които върнаха в мен?
- Трябваше ли да правя опити за забременяване с тези резултати?
- Кое трябваше да направя да направя - първо да се лекувам, за да се изчистя, или да правя опити да забременея и тогава да се лекувам?
- Ако забременея, какъв е шанса да заразя децата (при ин витро обикновено са две)? Не искам да ги заразя и много се притеснявам да не се случи!

Много се надявам някой да ми отговори!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
през 2011 разбрах 4е сЪм носитител на хепатит б.На 28 години съм.Не съм боледувала  реших да си пусна  крръвна картина ,че не бях от много време и тогава забелязахме че асат ми е 32 и алат 64.Моята докторка ме посъветва да се изследвам за хепати б и ето че излезе положителен.Баща ми има хепатит б от близо 10 години (може и пове4е),но досега не се е изследвал за нищо друго и за сега е добре.Баба ми почина от цироза .Има ли някаква вероятност да сме се заразили взаимно?Преди години когато баща ми е разбрал, че е носител на вируса са ни изследвали, но тогава моят тест беше отрицателен.Ходих при гастроентеролог в град Пловдив за да видим какво се случва.Накара ме да си направя ДНК-количествен и резултата ми беше 417 159 603/8,6  лог 10 и копия :2 085 798 016/9.3 лог  10 .При тези резултати доктора каза, че  е необходимо лечение,но може да изчака до 5 години.Ние правим опити за дете и лечението може да го оставим  след като родя.Но и бременноста ми се забави и поради здравословни причини при мъжа ми тази година правихме ин витро.Трябваше наново да изследвам ДНК-количествен  и резултатите ми бяха:329 000 000/8,5 лог 10 и копия:1 640 000 000/9.2 лог 10.Докторът който прави ин витрото ми поиска документ от специалист, че хепатита ми не би попречил на реализирането на бременност.При което отново трябваше да посетя гастроентеролог .Беше ми издаден такъв документ и в него пише ДИАГНОЗА:ХЕПАТИТИС ХРОНИКА .Липсват противопоказания за забременяване и износване на плода.МОЯТ ВЪПРОС Е  ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ХЕПАТИТА ДА УБИЕ ЕМБРИОНИТЕ КОЙТО ВЪРНАХА В МЕН?
ТРЯБВАШЕ ЛИ ДА ПРАВЯ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ С ТЕЗИ РЕЗУЛТАТИ?КОЕ ТРЯБВАШЕ ДА НАПРАВЯ ПЪРВО ДА СЕ ЛЕКУВАМ ЗА ДА СЕ ИЗЧИСТЯ ИЛИ ДА ПРАВЯ ОПИТИ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ТОГАВА ДА СЕ ЛЕКУВАМ=И ОЩЕ ЕДИН   ВЪПРОС АКО ЗАБРЕМЕНЕЯ КАКЪВ Е ШАНСА ДА ЗАРАЗЯ ДЕЦАТА(ПРИ ИН ВИТО ОБИКНОВЕННО СА ДВЕ)=НЕ ИСКАМ ДА ГИ ЗАРАЗЯ И МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ АКО ТОВА СЕ СЛУЧИ=
МНОГО СЕ НАДЯВАМ НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ=

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 16:12:30 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: хепатит б и ин витро
« Отговор #1 -: Юли 26, 2012, 08:42:43 »
Добре дошла във форума!

Много жени разбират по време на бременноста си, че имат хепатит Б и това не им пречи да родят здраво бебе. В такива слуяаи веднага след раждането на детето се поставя имуноглобулин.
Сега да отговоря на въпросите ти.
1. Хепатита не може да убие ембрионите ти.
2. Според мен добре си постъпила с опитите да забременееш.
3.  Хроничния хепатит  Б не се лекува, при него целта на терапията е да се сведе до минимум вирусния товар за да не уврежда черния сроб. Дори при постигане на негативен резултат винаги има опасност той отново да се върне. Обикновено тепапията продължава до живот.
Затова сега се успокой и се концентрирай върху бремеността без излишни притеснения за хепатита. Необходимо е само да следиш ензимите и да направиш консултация с хепатолог. Аз бих ти препоръчала проф. Антонов в болница Иван Рилски.
За имуноглоболина може да прочетеш тук
http://www.hepactive.org/content/faq/HBV_and_pregnancy_FAQ

http://www.hepactive.org/content/articles/interview/doc_antonov
Надявам се да съм отговорила на част от въпросите ти.
Не се притеснявай отново да питаш.
Хубав и усмихнат ден

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен danni_9

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 26, 2012, 11:09:06 »
Благодаря за отговора!
При ин витро има доста инжекции, които се поставят почти месец. Дали биха могли да увредят дроба ми?
При първият опит, който е отрицателен всичко е нормално, но мислим да правим втори и не знам как ще се отразят на дроба ми.
Притеснявам се да няма усложнения!
И мисълта, че има вероятност плода да се зарази, никога няма да си го простя, аз да заразя децата си!
Знам, че всичко е божа работа, но все пак трябва да съм подготвена за всичко!

Цитат
Благодаря за отговора=При ин витро има доста инжекции който се поставят почти месец дали биха могли да увредят дроба ми =При първия опит който е отрицателен всичко е нормално=но мислим да правим втори и незнам как ще се отразят на дроба ми=Притеснявам се да няма усложнения=И мисълта че има вероятност плода да се зарази=никога няма да си го простя =аз да заразя децата си=Знам че всичко е божа работа=но все пак трябва да съм подготвена за всичко=

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 16:15:04 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Юли 26, 2012, 11:22:22 »
Направете консултация  с проф. Антонов. Той ще отговори на всичките ви притеснения и може да поддържате връзка с него по време на бремеността.

Неактивен irka

• усмихната
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #4 -: Юли 27, 2012, 21:29:39 »
Здравей danni_9,

Аз не съм запозната с хепатит Б, но искам да ти пожелая успех с инвитрото и скоро да се похвалиш, че е успешно! :flowers:

Неактивен danni_9

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Хепатит Б и ин витро
« Отговор #5 -: Юли 28, 2012, 00:02:40 »
Благодаря, Ирка!
Успех и на теб при лечението на хепатита!

Цитат
благодаря ирка успех и на теб при лечението на хепатита=

« Последна редакция: Юли 29, 2012, 16:16:13 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Re: Хепатит Б и ин витро
« Отговор #6 -: Юли 29, 2012, 16:23:11 »
Здравей, Дани!
Анита вече е отговорила на всичките ти въпроси.
Относно притесненията ти за това, че можеш да заразиш децата си по време на бременността или раждането, трябва да знаеш, че рискът е минимален, ако направиш всичко според правилата. Но за да е минимален, по време на цялата бременност трябва да бъдеш наблюдавана от хепатолог и да се подложиш на лечение в края на бременността, ако се наложи. В момента вирусния ти товар (HBV-ДНК изследването, което си си правила) показва много високи стойности, които може да се наложи да бъдат свалени до безопасни нива за бебето в последния триместър на бременността. Анита вече те е насочила към проф. Антонов, който е много добър избор и той би могъл да те проследява по време на цялата бременност и да ти назначи това лечение, ако се наложи.
Отделно, при раждането на бебетата трябва да им се постави ваксина за хепатит Б, както и хепатит Б имуноглобулин. Но за това отново ще се погрижи наблюдаващия те хепатолог.
Съветвам те да прочетеш статията за хепатит Б и бременност на нашия сайт: Хепатит B и бременност. Тя ще ти помогне да се ориентираш в темата и ще даде отговор на много от въпросите ти.

p.s. Бих искал да те помоля да пишеш малко по-четливо, защото се налага да редактирам постовете ти!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007