Автор Тема:  Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ за справяне с косопада  (Прочетена 141069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
Здравейте!
Искам да споделя с вас за един страничен ефект, които според мен е маловажен, но доста неприятен. Някъде във форума срещнах , че се оплакват от косопад.
По време на лечението косата ми започна да пада много. Вместо на пухена спях на космата възглавница. От къдрава косата ми стана съвсем права и рехава. Един приятел- ветиринар ми каза да си купя Тривитаминол / А,Е,Д/ от ветиринарната. Мажех се по два пъти в седмицата и стоях около час намазана. След това се мие. Много съм доволна . Сега съм си отново къдрава и рошава. Препарата е доста по - ефтин от тези ,които продават в аптеките и магазините- около 3-4лв. Надявам се с това да помогна на някой.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1787
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей Надя,

Днес за втори път чета за този препарат, но имам известно притеснение относно него, и то е , че е за животинки. т.е. не е съобразен с човешката кожа и т.н. Моята коса също е къдрава, и мисълта, че ще стане права и ще окапе не ме радва особено  :D, но не знам доколко това оправдава използването на ветеринарен препарат. Все пак съм сигурна, че когато ножа опре до кокала ще се мажа с каквото ми падне, само да не оплешивея  ;D
Мерси , че сподели твоя опит, струва си човек да потърси още информация в нета. Ако намеря такава, ще постна.

Силвана

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

• Профил
пак съм аз  ;D

провокирана от поста на Надя се разтърсих из нета и се оказа, че това лекарство в състава си има само витамини, които се бият на овцете за да им се сгъсти козинката. Дано това не стресне никой, в интерес на истината прочетох само положителни отзиви и най-важното което е, никой не споменава за странични действия. Така, че аз мисля да го пробвам в най-скоро време и ще напиша мнението си.

Благодаря ти Наде още веджъж :)

Силвана

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5578
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Аз не съм го ползвал, но като се разрових в интернет, за да науча малко повече за него, открих доста хубави отзиви, както и Силвана вече спомена.
Ето малко от форума на bg-mamma: Тайната на дългата и гъста коса...
Цитат
Тайната на дългата и гъста коса...
« понеделник, 01 май 2006, 14:13 »

Провокирана от темата на Blondi дали косата расте до определена дължина реших да споделя с вас как от една перушина направих страхотна гъста и дълга до кръста коса!Е тайната се казва ТРИВИТАМИНОЛ.Това лекарство слагат на овцете до колкото знам за да им расте повече козината.Правих маска с това чудо всяка седмица по два пъти в продължение на 1 година и резултата е наистина повече от блестящ!Даже и фризиьорки са ме питали как е възможно да поддържам толкова дълга и здрава коса...
Момичета, които искате да имате страхотна коса, след която да се обръщат всички давайте смело, тичайте бързо до ветиринарната аптека за ТРИВИТАМИНОЛ, а аз ще ви кажа как да го използвате!
Успех на всички! Hug

Добавям в този пост и линкове към следващите теми за дългата и гъста коса, за да са по-лесни за намиране.
Ренци

Още от bg-mamma: Къде да намеря Тривитаминол?

И още по темата от форумите на all.bg: Вълшебната маска за коса
Темата е много дълга, ще пусна само два от постовете:
Цитат
Вълшебната маска за коса
26.06.2006 12:23

Скъпи съфорумки
Искам да споделя с вас една вълшебна рецепта за дълга, гъста и лъскава коса. Може би някои от вас са чели темата във форума на българските майки. Мога да пусна линкче за желаещите да се запознаят по-подробно.
Ето я и маската:
2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. мас
1 с.л. ракия(спирт)
1 с.л. оцет
2-3 капки газ
по желание могат да се добавят жълтък, мед, аспирин,1-2 с.л.балсам.
Маската се нанася първо в корените на косата, след това се разнася по цялата дължина. Главата се увива с найлон и кърпа и се стои 2 часа. След това се измива с шампоан.
Най-важната съставка е Тривитаминола. Продава се във ветеринарните аптеки и е за сгъстяване козината на овцете и кучетата . Не се чудете, ако аптекарите ви запитат дали го взимате за маска за коса. Явно е станало доста разпространено с това си приложение
Искам да ви кажа,че все още не съм го пробвала, но много се зарибих
...
Цитат
Re: Вълшебната маска за коса
27.06.2006 09:40

Ето няколко цитата от другия форум, по въпроси които ви вълнуват:
“Тъкмо мислех тия дни и аз да пускам тема. Ползвам същото мазило от месец по съвет на моя позната, на която косата беше порастнала много бързо и наистина ефекта е поразителен. Косата ми е гладка и лъскава, никога не е била в по- добро състояние. За растеж още ми е рано да кажа. Наистина това лекарство го продават във ветеринарните аптеки , но то съдържа само витамини А, Д и Е, нищо друго, което би могло да навреди. Води се Витамин АД3Е. Използват го при А, Д и Е Авитаминози. На мен ми го донесе братовчедка ми, но ми свършва шишето и мисля да си купя още. Освен това е евтино- 4-5 лв. за 100 мл. ”
Относно това дали можем да ползваме обикновена комбинация от витамини:
“Пробвала съм и с ампули витамини А, Д и Е когато съм в Турция и не мога до го намеря и незнам защо, обаче ефекта не е същия!”
Състав на Тривитаминола (Витамин АДЗЕ):

VITAMIN AD3E

Активни вещества:

Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil
Какво представлява:
“Преди беше с друг етикет и си пишеше тривитаминол, сега пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол те знаят и го дават.Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл.Отдолу има снимки на разни животни.Няма значение, че не пише, че е за овце, на мен жената във ветеринарната аптека ми каза, че най-често за това го взимат.”

“Деси, изпревари ме, тия дни тъкмо мислех да те питам за тайната на дългата и гъста коса
Като видях темата ти се накефих, а като прочетох и за Тривитаминол-а, мога да те подкрепя, абсолютно
След като преди 2 години пробвах една прехвалена фризьорка в Димитровград и ми скъсиха косата драстично, за около 3 месеца имаше поразителен ефект с туй чудо за овце, тогава още бях руса- косата ми блестеше и бе страшно жива Тогава всяка седмица втривах от туй мазило, само от него и си постоявах, но напоследък косата ми се нуждае от обгрижване и благодаря ти за навременното подсещане, отивам и аз да си купя
Момичета, ефекта наистина е много добър, имаше период в Димитровград момичетата изкупиха ветеринарните аптеки “

“Тия дни и аз ще се сдобия с "чудото", мъжът ми познава един ветеринарен лекар и онзи ден го срещнахме пред Билла и веднага му забих въпроса за Тривитаминола и той" За косата ли"
Той сподели, че било български разтвора и бил по- хубавия, незнам обаче от какво е по- хубавия, но рече, че бил нежен разтвор и много добре попивал, по негов съвет позната тяхна фризьорка си слагала от Тривитаминола и в шампоана!
Смятам и аз да комбинирам маска+ добавяне и в шампоана ”

“Голям майтап Раговор между мъжа ми и аптекаря:
Мъжа ми : Търся Тривитаминол
Аптекаря: За маска за коса ли?
Мъжа ми: Ами то за друго купува ли се?
Аптекаря: Ами не.”

“Не подозирах изобщо аз, че такива хубавини продават из втеринарните аптеки. Иначе се убих да търся по човешките аптеки ВитА в шишенце, но ми казаха, че го спрели от производство в тоси вид.”

“Споделих с един фризьор въпросната маска и освен аплауда от негова страна ме посъветва самата консистенция да се загрее малко на водна баня преди нанасяне и веднага с шапката там и познатите ни процедури, освен това хавлията с която ще се покрие самата "каска" е добре да се потопи първо в гореща вода и изтискана да се омотае около нея(процедурата се повтаря поне 2-3 пъти)”

“Правя маската от 05.05.2006 г., т.е. вече 40 дни или правила съм я 11 пъти /поиграх си да сметна /. Косата си боядисвам на 70 - 80 дни, като точен критерий за това, кога да я боядисам е вида й и личната ми преценка. Вчера като се вгледах в косата си, си помислих че трябва да я боядисам. Погледнах и видях, че от последното ми боядисване са минали също 40 дни....
С тези факти само искам да кажа, че косата ми е расла 2 пъти по-бързо и за 40 дни е израснала 2,40 см.”

Шишенцето Тривитаминол струва около 3,50-4 лв., 100 мл и стига за около месец.

Очаквам още отзиви за препарата :)

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 12:05:37 от Radoslav Rusinov »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 138
  • HepB
    • Профил
           Здравейте!!! 
Тривитаминола, за който Надя каза и аз знам, но не съм го пробвала. Една много добра фризьорка ми го каза, даже тя самата го е ползвала.
Прави се като маска, може да се сложи към него жълтък, мед, кисело мляко, и др. природни средства. Много мои приятелки го ползват и казват, че е много ефикасно. Отдавна се каня да го пробвам. Има го във всички ветеринарни аптеки.
Скоро мисля и аз да се нацапам с витамини за животинки ;D

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Много се радвам, че някой се интересува от вълшебния ми Тривимитанол. Съвсем безвреден според мен. Както ви казах- пак съм рошава. Мислех си ,че ви занимавам с нещо безполезно и маловажно. Тези витамини предполагам, че могат да се купят по отделно и в нормална аптека и ефекта ще е същият, но цената ще е с пъти по висока. Мисля , че далаверата е точно в това.

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
Една позната ми сподели, че косата спряла да И пада ( а преди това се свличала на кичури) от кис. мляко и желатин.

1 кофичка кисело мляко се смесва с 1 пакетче желатин. След като престои 1-2 часа се изяжда. И така един месец...

Някои знае ли нещо по въпроса???

• Профил
Re: Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ k
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2008, 11:26:12 »
здравейте.

Не съм чувала за метода с желатина, но искам да споделя бедният ми опит с тривитаминол.
Честно казано си направих маската само веднъж,но няма да повторя. Не знам на другите как им е действало,но поне едно е сигурно- за мен вратите на всеки един металургичен комбинат биха се отворили широко-широко, защото след маската имах чувството, че мога да режа всякакви метали с косата си  :D стана твърда и как да го опиша? все едно нямах къдрици,а малки сладки жици. Какви ли не балсами слагах след това, но не се омекоти. Може би това е нормално,не знам. Може би трябва да съм малко по-упорита и да я направя още няколко пъти, за да дойде ефекта , но нямам желанието,а и нервите. Нека някой да сподели при него как е било?

На няколко пъти четох във форума за Ниоксин, американска марка за справяне с косопада. Поръчах си ги и се надявам скоро да пристигнат. Ще напиша отзиви за тях,дотогава разчитам на ампулите на Виши.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5578
    • Профил
    • My Home Page
Аз най-накрая успях да намеря газ за рецептата за маската с тривитаминол, всички други съставки вече са набавени. Другата седмица и аз ще се жертвам и ще споделя впечатления  ::)
А за Ниоксина - супер :) Непременно стартирай нова тема, като ти го пратят. Досега никой във форума не го е ползвал, а славата му е почти легендарна :)

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравейте!
Аз мислех да започна с ампулите и сериата за на косопад на марката Виши,  после се разколебах и реших, че ще си поръчвам комплекта на американската фирма за козметични продукти Ниоксин, но сега смятам да помоля родителите си, да ми пратят по рейса от този вълшебен препарат за овце, нали и аз съм си една "черна овчичка", за това се надявам да ми подейства.
Мисля, че най-много от страничните ефекти, които съпровождат интерфероновото лечение, ме плашат проблемите с щитовидната жлеза, които е напълно възможно да се появят при мен, и второто нещо което ме стряска е косопада и промяната в структурата на косъма. Сега поне за второто ми опасение се очертава оптимистично настроение и може би избягване на проблема.
Благодаря ви за всичко мили хора.
Успех и здраве на всички!
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
    Kолко струва този Ниоксин  ???

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравей, Сара!
В испанските сайтове "Ниоксин" се предлага в серия от шампоан и балсам от по 150 мл., за около 70 евро.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Силвана не знам какво си слагала още в Тривитаминола, че ти е подействал така. Аз както писах вече си оправих косата точно с него. С първото намазване ,си почуствах косата много мека и жива. Не съм слагала нищо друго освен Тривитаминола и седях с него около час. Косата ми беше станала съвсем права и рехава , а сега ми е пак къдрава. Мисля, че си объркала нещо с допълнителните съставки.

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте и от мен.Аз реших да пробвам да си направя маска с Тривитаминола и ми подеиства много добре,вярно е че аз не съм на лечение,но въпреки това  реших да пробвам и останах много доволна.Правих я само веднъж,но ефектът беше положителен по принцип моята коса е чуплива,но от известно време няма нищо общо с това,което беше преди време подържам я с какво ли не с ампули,с маски ,с балсами и с бабини рецепти от време на време, не че няма ефект и от тях,но косата ми не така гъста и хубава както преди.И затова реших да опитам с Тривитаминол ето как си направих маската аз:
2 с.л. Тривитаминол
1 с.л мед
1 с.л кисело мляко

Разбърках хубаво до получаване на хомогенна смес и  нанесох първо в корените на косата и след това вурху цялата коса,сложих найлонова шапка за баня и върху шапката хавлия,стоях два часа и след това си измих косата с шампоан и балсам. Х

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Нещо компютърът ми си прави шегички с мен "голям шегаджия" е и на всичко отгоре със собствен характер,но исках да кажа,че при мен тази маска подейства много добре както споменах правих я само веднъж,но е факт,че една част от мойте "мини къдрички" са вече на мястото си  ще продължавам да я правя и за в бъдеще.Успех и на всички останали,който са решили да пробват.

От мен всичко добро,хубав и весел ден!
Поздрави Снежи!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007