Автор Тема:  Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ за справяне с косопада  (Прочетена 200737 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
Здравейте!
Искам да споделя с вас за един страничен ефект, които според мен е маловажен, но доста неприятен. Някъде във форума срещнах , че се оплакват от косопад.
По време на лечението косата ми започна да пада много. Вместо на пухена спях на космата възглавница. От къдрава косата ми стана съвсем права и рехава. Един приятел- ветиринар ми каза да си купя Тривитаминол / А,Е,Д/ от ветиринарната. Мажех се по два пъти в седмицата и стоях около час намазана. След това се мие. Много съм доволна . Сега съм си отново къдрава и рошава. Препарата е доста по - ефтин от тези ,които продават в аптеките и магазините- около 3-4лв. Надявам се с това да помогна на някой.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2842
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей Надя,

Днес за втори път чета за този препарат, но имам известно притеснение относно него, и то е , че е за животинки. т.е. не е съобразен с човешката кожа и т.н. Моята коса също е къдрава, и мисълта, че ще стане права и ще окапе не ме радва особено  :D, но не знам доколко това оправдава използването на ветеринарен препарат. Все пак съм сигурна, че когато ножа опре до кокала ще се мажа с каквото ми падне, само да не оплешивея  ;D
Мерси , че сподели твоя опит, струва си човек да потърси още информация в нета. Ако намеря такава, ще постна.

Силвана

• Global moderator
    • Профил
пак съм аз  ;D

провокирана от поста на Надя се разтърсих из нета и се оказа, че това лекарство в състава си има само витамини, които се бият на овцете за да им се сгъсти козинката. Дано това не стресне никой, в интерес на истината прочетох само положителни отзиви и най-важното което е, никой не споменава за странични действия. Така, че аз мисля да го пробвам в най-скоро време и ще напиша мнението си.

Благодаря ти Наде още веджъж :)

Силвана

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Аз не съм го ползвал, но като се разрових в интернет, за да науча малко повече за него, открих доста хубави отзиви, както и Силвана вече спомена.
Ето малко от форума на bg-mamma: Тайната на дългата и гъста коса...
Цитат
Тайната на дългата и гъста коса...
« понеделник, 01 май 2006, 14:13 »

Провокирана от темата на Blondi дали косата расте до определена дължина реших да споделя с вас как от една перушина направих страхотна гъста и дълга до кръста коса!Е тайната се казва ТРИВИТАМИНОЛ.Това лекарство слагат на овцете до колкото знам за да им расте повече козината.Правих маска с това чудо всяка седмица по два пъти в продължение на 1 година и резултата е наистина повече от блестящ!Даже и фризиьорки са ме питали как е възможно да поддържам толкова дълга и здрава коса...
Момичета, които искате да имате страхотна коса, след която да се обръщат всички давайте смело, тичайте бързо до ветиринарната аптека за ТРИВИТАМИНОЛ, а аз ще ви кажа как да го използвате!
Успех на всички! Hug

Добавям в този пост и линкове към следващите теми за дългата и гъста коса, за да са по-лесни за намиране.
Ренци

Още от bg-mamma: Къде да намеря Тривитаминол?

И още по темата от форумите на all.bg: Вълшебната маска за коса
Темата е много дълга, ще пусна само два от постовете:
Цитат
Вълшебната маска за коса
26.06.2006 12:23

Скъпи съфорумки
Искам да споделя с вас една вълшебна рецепта за дълга, гъста и лъскава коса. Може би някои от вас са чели темата във форума на българските майки. Мога да пусна линкче за желаещите да се запознаят по-подробно.
Ето я и маската:
2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. мас
1 с.л. ракия(спирт)
1 с.л. оцет
2-3 капки газ
по желание могат да се добавят жълтък, мед, аспирин,1-2 с.л.балсам.
Маската се нанася първо в корените на косата, след това се разнася по цялата дължина. Главата се увива с найлон и кърпа и се стои 2 часа. След това се измива с шампоан.
Най-важната съставка е Тривитаминола. Продава се във ветеринарните аптеки и е за сгъстяване козината на овцете и кучетата . Не се чудете, ако аптекарите ви запитат дали го взимате за маска за коса. Явно е станало доста разпространено с това си приложение
Искам да ви кажа,че все още не съм го пробвала, но много се зарибих
...
Цитат
Re: Вълшебната маска за коса
27.06.2006 09:40

Ето няколко цитата от другия форум, по въпроси които ви вълнуват:
“Тъкмо мислех тия дни и аз да пускам тема. Ползвам същото мазило от месец по съвет на моя позната, на която косата беше порастнала много бързо и наистина ефекта е поразителен. Косата ми е гладка и лъскава, никога не е била в по- добро състояние. За растеж още ми е рано да кажа. Наистина това лекарство го продават във ветеринарните аптеки , но то съдържа само витамини А, Д и Е, нищо друго, което би могло да навреди. Води се Витамин АД3Е. Използват го при А, Д и Е Авитаминози. На мен ми го донесе братовчедка ми, но ми свършва шишето и мисля да си купя още. Освен това е евтино- 4-5 лв. за 100 мл. ”
Относно това дали можем да ползваме обикновена комбинация от витамини:
“Пробвала съм и с ампули витамини А, Д и Е когато съм в Турция и не мога до го намеря и незнам защо, обаче ефекта не е същия!”
Състав на Тривитаминола (Витамин АДЗЕ):

VITAMIN AD3E

Активни вещества:

Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil
Какво представлява:
“Преди беше с друг етикет и си пишеше тривитаминол, сега пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол те знаят и го дават.Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл.Отдолу има снимки на разни животни.Няма значение, че не пише, че е за овце, на мен жената във ветеринарната аптека ми каза, че най-често за това го взимат.”

“Деси, изпревари ме, тия дни тъкмо мислех да те питам за тайната на дългата и гъста коса
Като видях темата ти се накефих, а като прочетох и за Тривитаминол-а, мога да те подкрепя, абсолютно
След като преди 2 години пробвах една прехвалена фризьорка в Димитровград и ми скъсиха косата драстично, за около 3 месеца имаше поразителен ефект с туй чудо за овце, тогава още бях руса- косата ми блестеше и бе страшно жива Тогава всяка седмица втривах от туй мазило, само от него и си постоявах, но напоследък косата ми се нуждае от обгрижване и благодаря ти за навременното подсещане, отивам и аз да си купя
Момичета, ефекта наистина е много добър, имаше период в Димитровград момичетата изкупиха ветеринарните аптеки “

“Тия дни и аз ще се сдобия с "чудото", мъжът ми познава един ветеринарен лекар и онзи ден го срещнахме пред Билла и веднага му забих въпроса за Тривитаминола и той" За косата ли"
Той сподели, че било български разтвора и бил по- хубавия, незнам обаче от какво е по- хубавия, но рече, че бил нежен разтвор и много добре попивал, по негов съвет позната тяхна фризьорка си слагала от Тривитаминола и в шампоана!
Смятам и аз да комбинирам маска+ добавяне и в шампоана ”

“Голям майтап Раговор между мъжа ми и аптекаря:
Мъжа ми : Търся Тривитаминол
Аптекаря: За маска за коса ли?
Мъжа ми: Ами то за друго купува ли се?
Аптекаря: Ами не.”

“Не подозирах изобщо аз, че такива хубавини продават из втеринарните аптеки. Иначе се убих да търся по човешките аптеки ВитА в шишенце, но ми казаха, че го спрели от производство в тоси вид.”

“Споделих с един фризьор въпросната маска и освен аплауда от негова страна ме посъветва самата консистенция да се загрее малко на водна баня преди нанасяне и веднага с шапката там и познатите ни процедури, освен това хавлията с която ще се покрие самата "каска" е добре да се потопи първо в гореща вода и изтискана да се омотае около нея(процедурата се повтаря поне 2-3 пъти)”

“Правя маската от 05.05.2006 г., т.е. вече 40 дни или правила съм я 11 пъти /поиграх си да сметна /. Косата си боядисвам на 70 - 80 дни, като точен критерий за това, кога да я боядисам е вида й и личната ми преценка. Вчера като се вгледах в косата си, си помислих че трябва да я боядисам. Погледнах и видях, че от последното ми боядисване са минали също 40 дни....
С тези факти само искам да кажа, че косата ми е расла 2 пъти по-бързо и за 40 дни е израснала 2,40 см.”

Шишенцето Тривитаминол струва около 3,50-4 лв., 100 мл и стига за около месец.

Очаквам още отзиви за препарата :)

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 12:05:37 от Radoslav Rusinov »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 138
  • HepB
    • Профил
           Здравейте!!! 
Тривитаминола, за който Надя каза и аз знам, но не съм го пробвала. Една много добра фризьорка ми го каза, даже тя самата го е ползвала.
Прави се като маска, може да се сложи към него жълтък, мед, кисело мляко, и др. природни средства. Много мои приятелки го ползват и казват, че е много ефикасно. Отдавна се каня да го пробвам. Има го във всички ветеринарни аптеки.
Скоро мисля и аз да се нацапам с витамини за животинки ;D

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Много се радвам, че някой се интересува от вълшебния ми Тривимитанол. Съвсем безвреден според мен. Както ви казах- пак съм рошава. Мислех си ,че ви занимавам с нещо безполезно и маловажно. Тези витамини предполагам, че могат да се купят по отделно и в нормална аптека и ефекта ще е същият, но цената ще е с пъти по висока. Мисля , че далаверата е точно в това.

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
Една позната ми сподели, че косата спряла да И пада ( а преди това се свличала на кичури) от кис. мляко и желатин.

1 кофичка кисело мляко се смесва с 1 пакетче желатин. След като престои 1-2 часа се изяжда. И така един месец...

Някои знае ли нещо по въпроса???

• Global moderator
    • Профил
Re: Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ k
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2008, 11:26:12 »
здравейте.

Не съм чувала за метода с желатина, но искам да споделя бедният ми опит с тривитаминол.
Честно казано си направих маската само веднъж,но няма да повторя. Не знам на другите как им е действало,но поне едно е сигурно- за мен вратите на всеки един металургичен комбинат биха се отворили широко-широко, защото след маската имах чувството, че мога да режа всякакви метали с косата си  :D стана твърда и как да го опиша? все едно нямах къдрици,а малки сладки жици. Какви ли не балсами слагах след това, но не се омекоти. Може би това е нормално,не знам. Може би трябва да съм малко по-упорита и да я направя още няколко пъти, за да дойде ефекта , но нямам желанието,а и нервите. Нека някой да сподели при него как е било?

На няколко пъти четох във форума за Ниоксин, американска марка за справяне с косопада. Поръчах си ги и се надявам скоро да пристигнат. Ще напиша отзиви за тях,дотогава разчитам на ампулите на Виши.

• Профил
    • My Home Page
Аз най-накрая успях да намеря газ за рецептата за маската с тривитаминол, всички други съставки вече са набавени. Другата седмица и аз ще се жертвам и ще споделя впечатления  ::)
А за Ниоксина - супер :) Непременно стартирай нова тема, като ти го пратят. Досега никой във форума не го е ползвал, а славата му е почти легендарна :)

Поздрави,
Радо

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравейте!
Аз мислех да започна с ампулите и сериата за на косопад на марката Виши,  после се разколебах и реших, че ще си поръчвам комплекта на американската фирма за козметични продукти Ниоксин, но сега смятам да помоля родителите си, да ми пратят по рейса от този вълшебен препарат за овце, нали и аз съм си една "черна овчичка", за това се надявам да ми подейства.
Мисля, че най-много от страничните ефекти, които съпровождат интерфероновото лечение, ме плашат проблемите с щитовидната жлеза, които е напълно възможно да се появят при мен, и второто нещо което ме стряска е косопада и промяната в структурата на косъма. Сега поне за второто ми опасение се очертава оптимистично настроение и може би избягване на проблема.
Благодаря ви за всичко мили хора.
Успех и здраве на всички!
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
    Kолко струва този Ниоксин  ???

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравей, Сара!
В испанските сайтове "Ниоксин" се предлага в серия от шампоан и балсам от по 150 мл., за около 70 евро.
Поздрави!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Силвана не знам какво си слагала още в Тривитаминола, че ти е подействал така. Аз както писах вече си оправих косата точно с него. С първото намазване ,си почуствах косата много мека и жива. Не съм слагала нищо друго освен Тривитаминола и седях с него около час. Косата ми беше станала съвсем права и рехава , а сега ми е пак къдрава. Мисля, че си объркала нещо с допълнителните съставки.

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте и от мен.Аз реших да пробвам да си направя маска с Тривитаминола и ми подеиства много добре,вярно е че аз не съм на лечение,но въпреки това  реших да пробвам и останах много доволна.Правих я само веднъж,но ефектът беше положителен по принцип моята коса е чуплива,но от известно време няма нищо общо с това,което беше преди време подържам я с какво ли не с ампули,с маски ,с балсами и с бабини рецепти от време на време, не че няма ефект и от тях,но косата ми не така гъста и хубава както преди.И затова реших да опитам с Тривитаминол ето как си направих маската аз:
2 с.л. Тривитаминол
1 с.л мед
1 с.л кисело мляко

Разбърках хубаво до получаване на хомогенна смес и  нанесох първо в корените на косата и след това вурху цялата коса,сложих найлонова шапка за баня и върху шапката хавлия,стоях два часа и след това си измих косата с шампоан и балсам. Х

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
    • Профил
Нещо компютърът ми си прави шегички с мен "голям шегаджия" е и на всичко отгоре със собствен характер,но исках да кажа,че при мен тази маска подейства много добре както споменах правих я само веднъж,но е факт,че една част от мойте "мини къдрички" са вече на мястото си  ще продължавам да я правя и за в бъдеще.Успех и на всички останали,който са решили да пробват.

От мен всичко добро,хубав и весел ден!
Поздрави Снежи!

• Global moderator
    • Профил
Здравейте.

Ами има го и варианта да съм сбъркала нещо в другите съставки, ще взема да пробвам пак и ако нищо не стане, то явно не ми понася на косата, все пак от "марка" до "марка" коса си има разлика  ;) на всеки рзлично действат видовете шампоани и балсами, логично,че може и при  тривитаминола да е така.

Относно цената на Ниоксина- около 250$ заедно с доставка,но аз съм си поръчала цялата серия която включва шампоан,балсам,маска,и някакви други мазила,към 6,7 тубички са. Солено излиза, но ако си заслужава..  ;) Засега нямам проблеми,не ми капе косата, но аз ползвам стриктно ампулите на Виши и шампоана на Фуртерер и може би заради това е така.
Каква е тази маска с газ Ради? Сподели? Да не би е да класическата газ,мас,оцет с която баба ме тероризираше като малка,когато в градината имахме въшки?  :)

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 68
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
    Здравейте,
ами и аз си взех тривитаминол и даже вече два пъти се нацапах с него.
Косата ми след лечението много се изтощи и косъмът ми станамного тънък и чуплив, имах чувството че дори тази коса която сега ми расте, излиза пак една такава суха, тънка и изтощена. Сега след двата сеанса с тривитаминол мога да се похваля че косата ми живна и има дори блясък . Много съм доволна и ще продължавам да го ползвам. Аз не слагам никакви допълнителни добавки направо така си го мажа на главата. Колко често мога да го ползвам? Някой ако знае моля да сподели. ;)

Поздрави :)

• Global moderator
    • Профил
добре де,аз какво бъркам в рецептата? на мен косата ми седеше ужасно след тривитаминола,а всички се хвалят.  :-\

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Много ми е интересно,точно тук,където на Силванка жичките,са наопаки !При мъжа ми няма косопад ,той така или иначе е с рядка коса,но искрено се забавлявам с обясненията наСилвана и съм твърдо решена да изпробвам този вълшебен Тривитаминол на косата на 15 год. си дъщеря!Просто аз нямам нужда-косата ми е ,почти до талията-не каквато беше преди 15-20 години(под дупето),ама то ЕГН-то си казва думата!А как ли щяхме да изглеждаме -аз с коса като грива,а мъжа ми с едва забележим мъх?
« Последна редакция: Февруари 25, 2008, 13:58:21 от tedibon »

• Профил
    • My Home Page
Каква е тази маска с газ Ради? Сподели? Да не би е да класическата газ,мас,оцет с която баба ме тероризираше като малка,когато в градината имахме въшки?  :)
Ами аз се опитвам да си направя тази прословута маска, която се цитира във форумите на бг-мама, а и на повечето места в българските форуми, където се е говорило за тривитаминол. Аз в този пост цитирам маската, в която трябва да се добавят и 2-3 капки газ: Re: Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ за справяне с косопада
Но все още не ми е останало време да си я направя, иначе и мас съм си купил  ;D

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравейте!
Айде, Ради пробвай по -скоро, та да кажеш и ти де!
Иначе аз си поръчах вече на наште да ми пратят по рейса. Така, че скоро и аз ще кажа какъв е резултата при мен и приятелят ми, който видимо вече оплешавява откъм челото. Дано да действа и при него.
Поздрави!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Зизи , можеш да ползваш Тривитаминола колкото пати си искаш- това са витамини. Просто трябва да седиш намазана не по малко от час. Аз се мажех само в неделя и наистина го смятам за вълшебен.

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
    А да ви питам има ли значение дали ще е от водоразтворимия или мастноразтворимия тривитаминол(защото има и водоразтворим) ???

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
По-добре е от водния,защото мастния не се измива от косата и попринцип се инжектира,при животните,ние не сме животни.  ;) :) :) :)

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
    • Профил

Здравейте,
Сара аз мисля че едва ли има някакво значение тъй като и в двата случая си е тривитаминол а за отмиването-отмива се идеално само с едно сапунисване на косата(този мастноразтворимия).
Надя, още един ? ти как го позваше самостоятелно или в комбинация с други съставки?
Поздрави ;)

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
Здравейте!
Днес си купих тривитаминол и сега смятам да го използвам в следната комбинация:
2 с.л. тривитаминил
1 с.л. мед
1 с.л. кисело мляко
Не, че ми пада косата, но много съм я изтощила от боядисване и много я скъсих, а ми се иска по бързо да порасне.
Довечера, ще ви пиша за резултата.
Ей, ама това жените сме мноооооого суетни :)

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
    Мнооого   ;)  ;D

Неактивен anita

• Профил
Тоя тривитаминол е невероятен. Никога не съм имала толкова блестяща, жива и пухкава коса. Колкото  и да ми е неприятно мазането вече ще го правя всяка седмица, пак дано и разтежа стане по интензивен.

Благодаря ти Надя за информацията

Неактивен nadia ivanova

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте
Тъй като съм мързелива не съм го смесваела с нищо

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
    • Профил

Стращно много се зарибих ;D вчера си направих маската от форума бг-мама и какво да ви кажа - ефекта е поразителен. Усещам косата си една такава тежка апък колко е лъскава нямам думи направо. Казвам ви пробвайте я няма да съжалявате, косата се подхранва страхотно. С моята слама поне се получи дано и при вас ефекта да е същия ;)

Поздрави :)

• Global moderator
    • Профил
абе хммм... сетих се защо при мен не действаше... на мен ми продадоха Виалтрон,което било заместител на Тривитаминола,но ако е на някоя гаражна фирмичка и вместо витаминки слагат лепило...  ;D добре сега, от къде да го взема това чудо? Някой да каже моля, ветеринарна аптека по линията НДК-кв. Хаджи Димитър? :)

Неактивен anita

• Профил
Мен най ме порази блясъка, никога не е била такава, да не кажа че никога не съм го имала щото се изрусявам.  Хем днес е мрачно и вали дъжд, а тя като блеснала...... Мъж ми вика че съм станала пухкава като агънце :)

Силванке, то може и в някоя ветеринарна клиника да провериш, там продават всякакви лекарства, аз поне моя от там го купих.

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Искам да споделя с вас за един страничен ефект, които според мен е маловажен, но доста неприятен. Някъде във форума срещнах , че се оплакват от косопад.
   Моята дъщеря премина през ада на масовия косопад. След прилагане на ампули VICHI и ANASTIM, витамини и хранителни добавки копадът спря, но косата й доста оредя. И понеже е много суетна, преди около 1 месец и поставиха допълнителна коса - за удължаване, но най-вече за да изглежда по-гъста косата. Искам да попитам дали е възможно да се прави маска с Тривитаминол при положение, че има вградена "чужда" коса? Лечението й е почти към края - 10-ти месец.

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравей, Силве!
Аз вече те посъветвах в една от другите теми да приложите тази маска на дъщеря ти, и тук пак ще ти я препоръчам, без да съм я използвала, защото все още чакам да ми я пратят от България. Сигурна съм обаче, че ще й подейства положително и това, че има присадена коса, не би трябвало да е спънка, според мен за използването на чудатото агнешко мазило.
Поздрави и пиши за резултатите ако решите да я ползвате.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
Здравейте,

Бих искала да споделя с вас моят опит от маската с тривитаминол. Наистина е страхотна!! :)
Аз съм по принцип с гъста и къдрава коса. Този тип коси почти нямат блясък или блясъкът е в резултат на различни козметични продукти. След като направих маската с тривитаминол, косата ми се съживи.
В началото бях доста предубедена към тривитаминола, но след като прочетохме за маската, отидох до една ветеринарна аптека и купих не едно, а две шишенца :) След това купихме газ и в крайна сметка дойде вечерта, в която забъркахме маската. Ефектът беше невероятен! Косата ми стана мека, къдриците се оформиха, имаше блясък. Това беше наистина невероятно. Подобен блясък имам обикновено, когато си изправям косата. Тогава от топлинната обработка със сешоар, косъмът се заглажда. Ефектът на маската беше същият, но на къдравата ми коса! :)

Така че на всички препоръчвам да пробват маската:

2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. мас
1 с.л. ракия(спирт)
1 с.л. оцет
2-3 капки газ /за осветление - от железарията/ ;)
1 жълтък
1 с.л.мед
1 аспирин,
1 с.л.балсам.

Тази вечер пак ще направим маската! Мислим да продължим поне веднъж седмично да си я правим. Между другото върху косата на Ради, също има изключително добър ефект.

Ще ви държим в течение какво се случва при продължителна употреба :)

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • HepB
    • Профил
      Тичам да си купя тривитаминол.Вече сам на третия месец и мисля че косата доста започна да ми пада :'( Още днес ще си направя маската и ще пиша какъв е ефекта при мен   :) Мисля да си я правя всяка седмица.....

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравейте!
Аз имам вече 2 шишенца, от които едното съм го обещала на две мои познати с по-редки коси. Едната е испанка, другата холандка. Ако има добар ефект, може и бизнес да се завърти!
Аз още не съм си слагала. Мойта коса е дълга и чуплива след перманентно изправяне и е доста поизтощена, така че скоро ще докладвам.
Поздрави!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен anita

• Профил
Искам да споделя как експериментирах вчера с тривитаминола. Сложих си 2 с.л. в боята за коса. Ефекта беше същия като при маската. Обикновено след боядисване косата ми е твърда и суха, а вчера стана мека  и жива като коприна.

Неактивен Eli

• Профил
Анита, това е страхотна идея. :) Ще опитам и аз някой ден. ;)

Тривитаминолът наистина се оказа доста сполучлива рецепта, но май за да има траен ефект трябва да се прави редовно маската. А напоследък нещо все не остава време за това.. :-[

Поздрави,
Ели

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
Мила Ели, би ли ми обяснила за тривитаминола само в корените на косата ли го втриваш или по дължината на цялата коса? Благодаря ти предварително, поздрави от Мариана :ashamed:
« Последна редакция: Април 15, 2008, 19:47:54 от Радослав Русинов »

Неактивен Eli

• Профил
Здравей Марианче, :)

Най-напред хубаво разбъркваш маската, за да се получи хомогенна маса. След това я нанасяш върху цялата коса, като междувременно втриваш и в корените. И когато нанесеш цялата маска, разтриваш добре с върха на пръстите, за да се разпредели равномерно. Завиваш се с найлон и с хавлиена кърпа и стоиш с тях поне 1,5 ч - 2 ч. След това измиваш косата. Честно казано аз дори си намазвам косата с балсам, след като я измия, въпреки че съм си правила маската.
Ще чакам да пишеш какъв е ефекта при теб!  :)

Поздрави, :-*
Ели

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
Ще ви кажа една тайна ;) като бях малка, в детската градина, понеже косата ми е много гъста, все си имах въшки :) и нашите ме мажеха с уникалната смес - газ, мас и оцет. Е косата ми ставаше много мека (иначе е твърда) и лъскава. Също става още по-здрава и гъста. За това продължаваше да си ми е такава докато не почнах да се боядисвам преди 4-5 години...после стана не толкова гъста и се поизправи, без блясък и т.н. :angry1: сега вече не се боядисвам и в следствие на това и по-спокойния ми живот косата ми се пооправи. Та мисля още от сега да си взема Тривитаминол и да почна с него, за да може и да си продължа по време на лечението. Нищо, че сега косата ми е в много добро състояние, не пречи да се подсигуря от рано ;) а ако почне да расте по-бързо незнам как ще се справям (и без това расте адски бързо :)) само пари за подстригване ще давам. Най - гадно е да си фризьор (дори и не професионалист), а да не можеш да се подстригваш сам :glare: ;) А тривитаминола мисля да го смеся и аз с газ, мас и оцет.
Make love, not war!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря ти Ели, утре ще си купя тривитаминола, защото най-сетне разбрах къде в Пловдив има ветеринарна аптека и това се оказа съвсем близо до нас, така че скоро ще се вапцам ;D
Смърфи, маската с газ, мас и оцет също е доста ефикасна, косата става много лъскава, направо като перука :bravo:

Неактивен Eli

• Профил
Чакам да кажете какъв е бил ефекта от маската при вас!  :)

Поздрави,
Ели

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
Извинявай Ели, просто в момента съм на голям зор в работата, а и детето ми е болно и го мъкна с мен, така че маската май ще остане за след великден. Тогава със сигурност ще пиша /надявам се/ за ефекта! Благодаря ти за вниманието, много си мила! :-*

Неактивен Nimfa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте мили хора ! Искам да ви попитам от коя ветеринарна клиника в София мога да си закупя продукта "Тривитаминол" ! Моля , тези , които знаят от къде да ме информират ! Благодаря предварително !  :angel:

• Global moderator
    • Профил
не е нужно да е клиника, всяка една ветеринарна аптека го има.

• Профил
    • My Home Page
Здравей,
мога да ти препоръчам една много добре заредена аптека, която се намира на бул. "Шипченски проход" /това е в квартал "Гео Милев"/.
Ние сме си купували оттам Тривитаминол, така че със сигурност зареждат с него.
Това е уеб страницата на аптеката с контакти: Агротексим ЕООД - Асортимент и цени във ветеринарната аптека.
Публикувам тук и телефоните:
тел. 02/971 37 40
тел. 870 00 33
Можеш да им се обадиш предварително, за да провериш дали в момента имат в наличност Тривитаминол. Последния път се наложи да изчакаме два дена, защото беше свършил.

Поздрави,
Радо

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
Най-сетне и аз да пиша за опита ми с тривитаминола. Правя си маската с 5 мл.тривитаминол, защото така ми казаха във ветеринарната аптека, за маска за коса не трябвало да се слага повече от 5 мл. Така, че аз измервам със спринцовка 5 мл. от тривитаминола, добавям още 15-20 мл. зехтин, защото косата ми е мнооого суха и мажа, след това увивам с найлон, за загряване и стоя поне 2 часа. След измиването косата ми става не само лъскава и мека, но и с голям обем, след като по принцип ми е доста сплескана. Просто чудничко!!! :congrats: Остава да разбера дали наистина ще се сгъсти и ще расте по-бързо, но засега съм се мазала само 2 пъти. А, дано! Благодаря на всички за информацията и най-вече на Елито  :flowers:

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
    • Профил
Здрасти на всички само искам да кажа,че тези витаминки наистина се оказаха вълшебни.Аз съм много доволна от тях, косата ми в момента след редовната употреба на витаминките е невероятно здрава и хубава.Възвърна си предишният вид от преди 12 години,което е невероятно :flowers:
И другото,което е препоръчах и на мой познати и приятели да пробват и всички са доволни.Така,че ние се мажем смело,а особено след вторият месец ефекта е поразителен.Всичко добро от мен и успех на всички,който вече използват витамините,а също така и на всички,който са решили да ги ползват в бъдеще.
Всичко добро от мен! :flowers: :flowers: :flowers:

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
Здравей sneji !
Честито разкрасяване  :wink3:
От къде си го взимаш в Бурагас този тривитаминол,понеже съм ходила в 3-4 ветеринарни аптеки и все ми предлагат негов заместител (било същото,да ама не е!) ?
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
Да споделя и аз моя опит с тривитаминола.От него косата ми става жива и лъскава,но дали наналява косопада още немога да преценя.

• Global moderator
    • Профил
Аз пък съм се изоставила съвсем-нито ползвам Тривитаминола,нито Ниоксина, защото и с тях, и без тях косата си капе с ужасяващи темпове. Поне при мен е така, явно е строго индивидуално, защото принципно Ниоксина е доста препоръчван в такива случаи, но не ми действа.Вече не мога да си позволявам да се връзвам на опашка, защото ми лъсват плешивите места около челото  :whistle:  Добре,че съм на 32 инж. и остават "само" 16 бр. дано не ми лъсне кубето съвсем  :ashamed:

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
Силве, и аз бях на същия хал, обаче ампулите на Виши ми помогнаха.
Косата ми пак е слаба и суха, но косопадът спря.

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
Аз пък съм се изоставила съвсем-нито ползвам Тривитаминола,нито Ниоксина, защото и с тях, и без тях косата си капе с ужасяващи темпове. Поне при мен е така, явно е строго индивидуално, защото принципно Ниоксина е доста препоръчван в такива случаи, но не ми действа.Вече не мога да си позволявам да се връзвам на опашка, защото ми лъсват плешивите места около челото  :whistle:  Добре,че съм на 32 инж. и остават "само" 16 бр. дано не ми лъсне кубето съвсем  :ashamed:

Здравей, Силве!
Съветвам те да не спираш използването на ампулите против косопад. Аз не съм ги спирала от началота на лечението и може да се каже, че от месец време насам почти не се забелязва вече никакъв косопад. Чак и аз не мога да повярвам, че спря усиленото капане!
Не спирай да помагаш на косата да не пада - ще овладееш нещата!
Поздрави,
Мери

Неактивен Eli

• Профил
Привет Силванче,

И аз съм на мнение, че не трябва да спираш грижите за косата, въпреки, че смяташ, че няма ефект. Подхранвай я редовно и си мисля, че не може да няма резултат!  :bravo2: :bravo2:

Поздрави,  :love5:
Ели

Неактивен chuhoveca

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 47
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
« Отговор #56 -: Септември 25, 2008, 13:13:25 »
Наскоро си мислих да си поръчам "ерва матин поуер" , това дето по ТВ го рекламират :laugh:. Но сега ще тичам към някоя ветер. аптека за тривитаминол, само "мас" и "гас" незнам от къде да намеря и какво представляват тези вещества? Знам че има маз с "з" за мазане и гас примерно за запалки.
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 17:10:46 от chuhoveca »

Неактивен anita

• Профил
На моя мъж на последак започна да му пада по интензивно косата. Направих му маска с тривитаминол - за косопада не съм забелязала да е намалял, но е добила ослепителен блясък

Неактивен chuhoveca

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 47
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
« Отговор #58 -: Септември 25, 2008, 14:55:40 »
Купих тривитаминол от 100 милилитра за 7лв. Минал ли съм се ? Има ли по-големи разфасофки?

В момента го пробвам, направих си собственоръчно измисена маска:
2с.л тривитаминол
1 жълтък
1 стрит аспирин
1с.л препълнена с връх - регенератор/балсам на Дове

Следващия път ще си направя маската от БГ мама, без оцета само че ми се повръща от миризмата му, само газ и мас да разбера какво е :)
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 19:13:59 от chuhoveca »

• Профил
    • My Home Page
Re: Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/
« Отговор #59 -: Септември 26, 2008, 09:54:53 »
Купих тривитаминол от 100 милилитра за 7лв. Минал ли съм се ? Има ли по-големи разфасофки?
Не, това е цената горе-долу. Ние купувахме за около 6, 6 и нещо. За по-големи разфасовки не знам.

Неактивен Eli

• Профил
Привет и от мен,
Ако си постянен, ефектът е поразителен.

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
 аз се клепя вече пък да видим какво ще стане :chat:
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
Здравейте,

За да изтупам темата от прахта - някой продължава ли с тривитаминола и вече има ли мнения дали той наистина помага в борбата с косопада или само прави гривите ни дълги, лъскави и буйни??  :girl_wink:

• Профил
    • My Home Page
В последно време не си спомням някой да е споделял, че използва Тривитаминол по време на лечението си.
Според мен при него по-скоро можем да говорим за ефект на подсилване и подхранване на косата, отколкото на максималния ефект, който може да се постигне от по-специализираните препарати. Затова, ако си говорим за лечение, според мен Тривитаминола не трябва да е основния метод за борба с косопада, може би само допълващ.

Поздрави,
Радо

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
Здрасти Радо,
Мерси много за инфото!
А средствата срещу косопад трябва ли да се прилагат превантивно или чак като щастливото събитие настъпи?

• Профил
    • My Home Page
Според мен много по-правилно е да започнеш да си подсилваш косата още преди това. Така ще удължиш периода, в който тя ще издържи в първите седмици, преди да започне да се изтощава, да спре да расте и да пада.

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
Аз сега използвам една маска - "Стимулант за коса Икаров", която като консистенция и ефекти има общо с Тривитаминола. Мисълта ми беше, дали това е достатъчно на този етап или да започна да се клепам и с ампулите на Виши примерно, ще има ли полза от тях, ако реално косата ми още си е добре?

• Профил
    • My Home Page
Няма рецепта как точно да постъпиш. Ясно е, че не трябва да използваш някой много силен препарат, който предполага, че вече имаш косопад. В същото време, ако намериш подходящ начин да си подсилиш косата, това е най-добрия вариант.
Не знам как действа всеки един препарат, прегледай листовките на опциите, които имаш и прецени.

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
Оки  :girl_wink: ще го измислим
Мерси, Радо и лека нощ!

Неактивен reni87

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
И аз имам проблем с косата, пада ми много, а имам невероятна коса. Кажете ми нещо полезно за тривитаминол, как да го използвам - на маска или да мажа само него.

Копие на оригиналния пост:
Цитат
здр.имам и аз проблем с косата пада ми много, а имаь нежероятна коса,кайете ми не6то полезно за трижитаминол как да го полз.на маска или да мажа само него?

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 01:39:40 от Радослав Русинов »

Неактивен eli13

• Публикации: 1188
    • Профил
Рени, в статуса ти не пише да си на лечение.
Ако все пак си и това е причината за косопада, без да се отчайваш, приеми, че няма оправия по никой начин докато сам не спре. За щастие това явление продължава не повече от три месеца и после косата бързо се възстановява.
Ако ли пък не си на лечение, то средства и възможности за справяне с косопада - бол. Аз лично бих ти препоръчала ампулите за коса, които се втриват в корените - Виши имат, Дюкре - също. На много хора от няколко ампули тотално спира да им пада косата.
Можеш обаче да ги комбинираш и с пер-орални средства, а и със съответен шампоан. Дюкре предлагат тройна комбинация и аз съм я употребявала.
За тривитаминола не знам, това чудо не съм го опитвала още  :girl_wink:

• Профил
    • My Home Page
Рени, в същата тема, в началото има рецепти за маски с тривитаминол. Използва се на маска, а не директно.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007