Автор Тема:  Използване на Тривитаминол /Витамин АД3Е/ за справяне с косопада  (Прочетена 136531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1666
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
абе хммм... сетих се защо при мен не действаше... на мен ми продадоха Виалтрон,което било заместител на Тривитаминола,но ако е на някоя гаражна фирмичка и вместо витаминки слагат лепило...  ;D добре сега, от къде да го взема това чудо? Някой да каже моля, ветеринарна аптека по линията НДК-кв. Хаджи Димитър? :)

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2996
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Мен най ме порази блясъка, никога не е била такава, да не кажа че никога не съм го имала щото се изрусявам.  Хем днес е мрачно и вали дъжд, а тя като блеснала...... Мъж ми вика че съм станала пухкава като агънце :)

Силванке, то може и в някоя ветеринарна клиника да провериш, там продават всякакви лекарства, аз поне моя от там го купих.

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Искам да споделя с вас за един страничен ефект, които според мен е маловажен, но доста неприятен. Някъде във форума срещнах , че се оплакват от косопад.
   Моята дъщеря премина през ада на масовия косопад. След прилагане на ампули VICHI и ANASTIM, витамини и хранителни добавки копадът спря, но косата й доста оредя. И понеже е много суетна, преди около 1 месец и поставиха допълнителна коса - за удължаване, но най-вече за да изглежда по-гъста косата. Искам да попитам дали е възможно да се прави маска с Тривитаминол при положение, че има вградена "чужда" коса? Лечението й е почти към края - 10-ти месец.

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравей, Силве!
Аз вече те посъветвах в една от другите теми да приложите тази маска на дъщеря ти, и тук пак ще ти я препоръчам, без да съм я използвала, защото все още чакам да ми я пратят от България. Сигурна съм обаче, че ще й подейства положително и това, че има присадена коса, не би трябвало да е спънка, според мен за използването на чудатото агнешко мазило.
Поздрави и пиши за резултатите ако решите да я ползвате.
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
Здравейте,

Бих искала да споделя с вас моят опит от маската с тривитаминол. Наистина е страхотна!! :)
Аз съм по принцип с гъста и къдрава коса. Този тип коси почти нямат блясък или блясъкът е в резултат на различни козметични продукти. След като направих маската с тривитаминол, косата ми се съживи.
В началото бях доста предубедена към тривитаминола, но след като прочетохме за маската, отидох до една ветеринарна аптека и купих не едно, а две шишенца :) След това купихме газ и в крайна сметка дойде вечерта, в която забъркахме маската. Ефектът беше невероятен! Косата ми стана мека, къдриците се оформиха, имаше блясък. Това беше наистина невероятно. Подобен блясък имам обикновено, когато си изправям косата. Тогава от топлинната обработка със сешоар, косъмът се заглажда. Ефектът на маската беше същият, но на къдравата ми коса! :)

Така че на всички препоръчвам да пробват маската:

2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. мас
1 с.л. ракия(спирт)
1 с.л. оцет
2-3 капки газ /за осветление - от железарията/ ;)
1 жълтък
1 с.л.мед
1 аспирин,
1 с.л.балсам.

Тази вечер пак ще направим маската! Мислим да продължим поне веднъж седмично да си я правим. Между другото върху косата на Ради, също има изключително добър ефект.

Ще ви държим в течение какво се случва при продължителна употреба :)

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен sara

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 138
  • HepB
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
      Тичам да си купя тривитаминол.Вече сам на третия месец и мисля че косата доста започна да ми пада :'( Още днес ще си направя маската и ще пиша какъв е ефекта при мен   :) Мисля да си я правя всяка седмица.....

Неактивен nevron

• Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Здравейте!
Аз имам вече 2 шишенца, от които едното съм го обещала на две мои познати с по-редки коси. Едната е испанка, другата холандка. Ако има добар ефект, може и бизнес да се завърти!
Аз още не съм си слагала. Мойта коса е дълга и чуплива след перманентно изправяне и е доста поизтощена, така че скоро ще докладвам.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2996
    • Профил
Искам да споделя как експериментирах вчера с тривитаминола. Сложих си 2 с.л. в боята за коса. Ефекта беше същия като при маската. Обикновено след боядисване косата ми е твърда и суха, а вчера стана мека  и жива като коприна.

Неактивен Eli

• Профил
Анита, това е страхотна идея. :) Ще опитам и аз някой ден. ;)

Тривитаминолът наистина се оказа доста сполучлива рецепта, но май за да има траен ефект трябва да се прави редовно маската. А напоследък нещо все не остава време за това.. :-[

Поздрави,
Ели

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Мила Ели, би ли ми обяснила за тривитаминола само в корените на косата ли го втриваш или по дължината на цялата коса? Благодаря ти предварително, поздрави от Мариана :ashamed:
« Последна редакция: Април 15, 2008, 19:47:54 от Радослав Русинов »

Неактивен Eli

• Профил
Здравей Марианче, :)

Най-напред хубаво разбъркваш маската, за да се получи хомогенна маса. След това я нанасяш върху цялата коса, като междувременно втриваш и в корените. И когато нанесеш цялата маска, разтриваш добре с върха на пръстите, за да се разпредели равномерно. Завиваш се с найлон и с хавлиена кърпа и стоиш с тях поне 1,5 ч - 2 ч. След това измиваш косата. Честно казано аз дори си намазвам косата с балсам, след като я измия, въпреки че съм си правила маската.
Ще чакам да пишеш какъв е ефекта при теб!  :)

Поздрави, :-*
Ели

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
Ще ви кажа една тайна ;) като бях малка, в детската градина, понеже косата ми е много гъста, все си имах въшки :) и нашите ме мажеха с уникалната смес - газ, мас и оцет. Е косата ми ставаше много мека (иначе е твърда) и лъскава. Също става още по-здрава и гъста. За това продължаваше да си ми е такава докато не почнах да се боядисвам преди 4-5 години...после стана не толкова гъста и се поизправи, без блясък и т.н. :angry1: сега вече не се боядисвам и в следствие на това и по-спокойния ми живот косата ми се пооправи. Та мисля още от сега да си взема Тривитаминол и да почна с него, за да може и да си продължа по време на лечението. Нищо, че сега косата ми е в много добро състояние, не пречи да се подсигуря от рано ;) а ако почне да расте по-бързо незнам как ще се справям (и без това расте адски бързо :)) само пари за подстригване ще давам. Най - гадно е да си фризьор (дори и не професионалист), а да не можеш да се подстригваш сам :glare: ;) А тривитаминола мисля да го смеся и аз с газ, мас и оцет.
Make love, not war!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря ти Ели, утре ще си купя тривитаминола, защото най-сетне разбрах къде в Пловдив има ветеринарна аптека и това се оказа съвсем близо до нас, така че скоро ще се вапцам ;D
Смърфи, маската с газ, мас и оцет също е доста ефикасна, косата става много лъскава, направо като перука :bravo:

Неактивен Eli

• Профил
Чакам да кажете какъв е бил ефекта от маската при вас!  :)

Поздрави,
Ели

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
Извинявай Ели, просто в момента съм на голям зор в работата, а и детето ми е болно и го мъкна с мен, така че маската май ще остане за след великден. Тогава със сигурност ще пиша /надявам се/ за ефекта! Благодаря ти за вниманието, много си мила! :-*

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007