Автор Тема:  Възможно ли е самоизлекуване?  (Прочетена 15421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Възможно ли е самоизлекуване?
« -: Януари 24, 2008, 12:28:20 »
Здравейте,
имам Хеп. Ц от около 8 години, резултатите от АСАТ И АЛАТ винаги са ми били добри, докато незнайно от къде се разболях и от хеп. А.
След като се излекувах от него ми направиха биопсия, за да започна евентуално лечение и на Ц. Пробите за количество и качество на Ц-то се оказаха отрицателни. Докторите ми казаха, че е възможно болестта да е минала през мен и да си е "отишла", което разбира се е много хубаво, но не знам дали да вярвам, че си е отишла завинаги.
Някой чувал ли е за подобен случай???  ::)

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Възможно ли е самоизлекуване?
« Отговор #1 -: Януари 24, 2008, 13:09:16 »
Това което пишеш е наистина много интересно и според мен доста изненадващо. Вероятно си от малкото щастливци имащи късмета да се самоизчистят от вируса. Дано наистина да е така!
Ако е удобно напиши малко повече за изследванията с които е доказан хепатит С - освен Асат и Алат правила ли си  ПСР изследване, какво е било количеството на вируса в кръвта и др.
И евентуално с какво си се лекувала......
Мисля, че до сега във форума не се е появявал такъв участник /самоизлекувал се от хеп.С/
Когато нещата отиват по дяволите, не отивай с тях!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #2 -: Януари 24, 2008, 13:30:23 »
Здравей, Поли!
Приблизително около 20% от хората, които се заразят от хепатит C, се изчистват спонтанно от вируса през първите 6 месеца. При останалите 80% хепатита става хроничен.
Колкото повече човек живее с хроничния хепатит, толкова повече намалява вероятността той да се изчисти спонтанно, а и да успее да се излекува.
Всичко зависи от конкретната имунна система и не мисля, че спонтанното изчистване на някакъв по-късен етап е невъзможно. Аз лично не си спомням да съм чел за такъв случай.
Това, че си се заразила с хепатит А може наистина да е активизирало имунната ти система и тя да е успяла да се пребори и с двата вируса.
Би ли публикувала тук резултатите от изследванията, които си си правила, какви са били те през годините и какви са в момента.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 24, 2008, 13:31:21 »
За хепатит С ме накара да се изследвам една гастроентероложка преди доста години като ми каза, че черния ми дроб бил леко увеличен.Тогава излезе положително и започнах да ходя в "Св. Иван Рилски" евентуално да се включа в някаква програма за лечение, но тъй като ензимите ми бяха в норма ме отпращаха и ми казваха да си ги следя.Миналата година се покачиха страшно много, прежълтях и т.н., влязох в инфекциозна болница и там решиха, че съм развила токсичен хепатит, но се оказа А.След като минаха няколко месеца ензимите ми отново се покачиха доста / не си спомням точно, но около 250/ отидох отново в Иван Рилски и ми насрочиха дата за биопсия, после ми направиха за кол. и кач. на вируса- и двете отрицателни. Докторите казаха, че ми няма нищо, но самото изследване ще ми излиза положително винаги и се посмяха как са направили биопсия на някой, който няма нужда ???

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 24, 2008, 13:36:32 »
Здравей и от мен!
Смятам че щом ПСР тестовете (най-вече качествения) са отрицателни, наистина нямаш нужда от лечение и си изчистила вируса сама. Наистина е странно самоизчистването в по-късен етап, но пък е страхотно!
Ако бях на твое място бих си направил още един качествен ПСР на друго място, просто за успокоение.
Поздрави!

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 24, 2008, 13:38:46 »
Здравейте всички :D,
Пазя изследванията си най- вече от последната една година, но в момента не с в мен.Когато бях болна от Хепатит А Асат и Алат бяха около 90, след около две седмици и лечение започнаха да падат и бяха нормални /мисля около 20/ за няколко месеца, после към март 2007 започнаха стремглаво да се покачват с 50 всяка седмица, след биопсията пак се нормализираха и от половин година са 12-15

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #6 -: Януари 24, 2008, 13:39:25 »
 :o :o :o :o
 Това звучи страхотно! Не съм чувал за такова нещо досега- да видим Радо какво ще каже по въпроса.

Но как се е получило така? Ситуацията клин избива клин ли се получи? От боледуването с хепатит А се изчистил хепатит С????

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #7 -: Януари 24, 2008, 13:48:44 »
По всичко личи, че явно си успяла да изчистиш вируса, което е страхотно!
Поздравления :)
Аз също като Ники бих те посъветвал да си направиш още веднъж качествен PCR в друга лаборатория.
Не знам кога точно си си правила последното качествено изследване, но изчакай поне няколко месеца след това, и тогава си го направи.
Почти съм сигурен, че всичко ще е наред, но просто го направи за собствено успокоение.
След това, продължавай да следиш чернодробните си ензими примерно веднъж на 3 месеца, за да видиш дали всичко е спокойно.

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 24, 2008, 14:01:58 »
Ами принципно наистина е страхотно, но не знам дали защото си падам малко хипохондричка или нещо друго, но ме е страх да повярвам :o :o :o.
А иначе бих си направила и другаде изследвания, но не знам къде, а за "Иван Рилски" знам, че са много добри и доц. Антонов ми беше казал, че техните изследвания ги изпращат някъде / не се сещам къде/ и били към 100% верни

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #9 -: Януари 24, 2008, 14:52:29 »
Случая звучи страхотно. Незнам да ли е просто чиста случайност или може би има някаква закономерност, но определено над твоя случай мисля, че трябва някой специалист в областта на хепатит С  да се занимае (естествено от чужбина).На мене му звучи като прецедент, но трябва да има някаква връзка това , че си заболяла от хепатит А и си изчистила хроничен хепатит С.
 Звучи ми като едно революционно откритие в областта на медицината, когато съвсем случайно Едуард Дженър открива, че хората преболедували кравешка шарка (която е почти безобидна) не развиват едра шарка, която по същия период е била епидемична и е отнела живота на милиони хора.
 Ако трябва ще пишем на организации занимаващи се с хепати С за твоя случай. Мисля, че ще са силно заинтересовани. Само трябва да подготвиш всички изследвания през годините като си изясниш случая, ако искаш.....

Поздрави,

Неактивен mitko chi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 56
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 24, 2008, 21:29:07 »
 Аз съм чел някъде за изчистване от ц, ако имаш Б. Все пак от поста аз лично не разбрах кое е излязло положително преди 8 год..Анти-боди тест за хеп.Ц или ПСР качествен анализ?
Можеш ли да ни кажеш кое точно? Защото ако е антибоди тест без ПСР, ти може би си била изчистена още тогава.

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 28, 2008, 12:19:04 »
Здравейте,
благодаря на всички, които откликнаха на въпросите ми :-*
Всъщност сега / т.е. преди 6 месеца / за първи път правя качествен тест за хеп. С и той излезе отрицателен, притеснява ме това, че другия излиза положителен ??? :o Доц. Антонов каза, че така щял да остане, но иначе съм била здрава :o Не знам как точно да го разбирам това?

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 28, 2008, 12:38:16 »
Не разбрах под "другия излиза положителен" какво имаш в предвид. Дали PCR теста или Anti-HCV теста. Има разлика и то голяма. Първият ще покаже количеството на вируса, а втория наличието на анти-тела. При PCR отрицателен тест и наличие на анти-тела значи че си имала контакт с вируса но си го преборила. Ако  доц. Антонов е говорел за  Anti-HCV теста, че щял да остане положителен, няма от какво да се притесняваш, той си остава положителен. Ако имаш желание можеш да напишеш резултатите от всички тестове. Има достатъчно хора "в час" тук и ще помогнем с каквото можем.
Поздрави!

« Последна редакция: Януари 28, 2008, 12:44:03 от niki »

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 12:39:27 »
Здравейте,
благодаря на всички, които откликнаха на въпросите ми :-*
Всъщност сега / т.е. преди 6 месеца / за първи път правя качествен тест за хеп. С и той излезе отрицателен, притеснява ме това, че другия излиза положителен ??? :o Доц. Антонов каза, че така щял да остане, но иначе съм била здрава :o Не знам как точно да го разбирам това?
Дори и човек да се изчисти от вируса, в тялото му продължават да се откриват антитела срещу вируса. Това само по себе си не значи, че имаш вируса в кръвта си. Наличието на вируса се определя от качествения PCR, който си си правила. А теста за антитела /anti-HCV/ ще си остане положителен. Така, че в това отношение няма основание за притеснения.
Може би тази статия ще ти помогне да си изясниш нещата около вируса и антителата срещу него: Какво са вирусите, как работи имунната система, как да се предпазим от заразяване
Определено ще цитирам твоя случай занапред, като пример за това, че човек може да се изчисти спонтанно, дори и след като дълги години е имал хроничен хепатит. Аз поне за първи път прочитам и научавам за случай като твоя! :)

Поздрави,
Радо

Неактивен poli

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Януари 28, 2008, 13:18:40 »
Именно "anti-HCV" излиза положителен- не знаех, че това е нормално.
А знаете ли след колко време мога да си направя пак PCR тест, за да проверя дали отново резултатите са същите. Аз исках да си направя пак биопсия, защото резултатите от първата / които излязоха 6 мес. след като ми я направиха- все някъде се губеше / беше повлияна от хеп. А и състоянието на черния ми дроб не беше цветущо, но ми казаха, че "не съм добре" да искам втора биопсия ;D ;D

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007