Автор Тема:  HBV Journal – юли 2012  (Прочетена 3748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
HBV Journal – юли 2012
« -: Август 04, 2012, 16:37:52 »
HBV Journal – юли 2012

Автор: Christine Kukka
Дата: 01 юли 2012

Много от хората с хепатит В в Съединените щати нямат здравни осигуровки

Липсата на здравно осигуряване не позволява на много жители на САЩ, заразени с вируса на хепатит В (HBV), да се възползват от скрининг, мониторинг и лечение от което се нуждаят, за да се предотврати заболяване на черния дроб, според едно официално писмо в подкрепа, публикувано от Националната кръгла маса по вирусен хепатит (National Viral Hepatitis Roundtable).

Според един анализ на неосигурените американци от м.юни 2012 г., изготвен от Сдружението по здравен мениджмънт (Health Management Associates, НМА), хората с НВV е по-малко вероятно да имат здравна осигуровка отколкото населението като цяло. В резултат на това те пропускат здравни грижи, които биха могли да намалят отражението и разпространението на болестта.

Според проучването, разпоредбите на Закона за достъпни медицински грижи (Affordable Care Act), които се планира да влязат в сила през 2014 г., ще разширят обсега на здравното застраховане като се обхванат до 70% от лицата, диагностицирани с HBV, които понастоящем нямат осигуровка, като така ще се осигури покритие на почти 150,000 американци, заразени с HBV.

За период от над 20 години, проектите на НМА, които увеличават достъпа до здравно осигуряване, биха могли да доведат до 20% намаление на случаите на преждевременна смърт, свързани с НВV, и 58% намаляване на необходимостта от свързаните с НВV чернодробни трансплантации.

Спестените разходи за чернодробни трансплантации могат да се реинвестират в НВV скрининг, тъй като всяко 5% намаление на трансплантациите финансира над 420,000 скрининг процедури.

Лечението на псориазис може да реактивира хепатит B

Пациентите с хепатит В, които имат псориазис, са изложени на риск от реактивиране на вирусния им хепатит, ако са лекувани с някой инхибитор на тумор-некротизиращ фактор алфа (TFN) като етарнецепт (etanercept), адалимумаб (adalimumab) и инфликсимаб (infliximab).

Автоимунните заболявания, които могат да причинят възпаление, включително и кожното възпаление псориазис, могат да бъдат смекчени от лекарства, които инхибират тумор-некротизиращия фактор. Същите тези лекарства, обаче, които потискат реакцията на имунната система на възпаление, често позволяват на HBV ДНК да се повиши, тъй като имунната система понижава своята защита. Чернодробното увреждане може да се появи отново даже и при хора, които са с неактивна хепатит В инфекция.

Изследователи от Baylor University Medical Center са прегледали всички налични проучвания, които включват хепатит В и инхибитори на тумор-некротизиращия фактор и установили, че тези лекарства наистина могат да предизвикат активизиране на хепатит В, дори когато пациентите са с отрицателен тест за повърхностен антиген на хепатит В (HBsAg) и изглежда, че са прекарали инфекцията.

"Инфликсимаб се свързва с повече случаи на реактивиране отколкото другите два препарата, като при него се съобщава и за смъртни случаи," пишат изследователите от в юнския брой на списанието на Американската академия по дерматология (American Academy of Dermatology).

Изследователите препоръчват внимателен скрининг на пациентите преди започване на това лечение на псориазиса и използването на антивирусно лечение, ако се прилагат агенти за тумор-некротизиращ фактор.
...

Целият обзор може да прочетете в сайта на сдружение ХепАктив: HBV Journal – юли 2012
« Последна редакция: Август 05, 2012, 15:23:16 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен irka

• усмихната
  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: HBV Journal – юли 2012
« Отговор #1 -: Август 05, 2012, 00:08:54 »
HBV Journal – юли 2012

Автор: Christine Kukka
Дата: 01 юли 2012

Много от хората с хепатит В в Съединените щати нямат здравни осигуровки

Интересна статия, но според мен не е много точна. Който се е сблъскал със Здравната система в САЩ знае, че дори и без застраховка пак има начини да получиш лечение и профилактични прегледи.  Аз нямам здравна застраховка, и не искам и да имам докато не си завърша лечението.  Ходя по една безплатна програма в една от болниците тук. По този начин всичко ми е безплатно - изследвания, посещения на лекаря, лекарствата. В момента в който започна да използвам Здравна застраховка, в повечето случаи, ще трябва да плащам процент от всичко това + месечната такса за застраховката, която хич не е малка. Ако човек иска да се следи и лекува - намират се начини.

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 241
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 05, 2012, 15:13:57 »
На откриването на Олимпиадата в Лондон,чух за Английската здравна система / с която англичаните много се гордеят/ че се спазва принципът:
цитат по памет;
"Не може едно общество да се счита за цивилизовано,ако откаже медицинска помощ на нуждаещ се,по каквато и да е причина......" :clap:
Та в този ред на мисли се чудя доколко цивилизовани сме ние  :wink3:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #3 -: Август 05, 2012, 15:28:17 »
Ирка, съмнявам се да е изнесена подвеждаща информация. По-скоро истината е някъде по средата. Този проблем със сигурност съществува за неосигурените американци, но той донякъде се компенсира от различни програми, които се правят от фармацевтичните компании, които произвеждат даденото лекарство.
Не знам ти по каква програма се лекуваш, но съм почти сигурен, че в основата и стоят съответните (една или няколко) фармацевтични компании, които са производители на лекарствата.
По подобна програма знам, че се лекува и Стефан преди време.
В статията по-скоро се говори за фундаментален проблем на здравната система на САЩ, който не може да бъде разрешен само с наличието на различни програми, поддържани от фармацевтичните компании.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 06, 2012, 18:08:15 »
Ирка, съмнявам се да е изнесена подвеждаща информация. По-скоро истината е някъде по средата. Този проблем със сигурност съществува за неосигурените американци, но той донякъде се компенсира от различни програми, които се правят от фармацевтичните компании, които произвеждат даденото лекарство.
Не знам ти по каква програма се лекуваш, но съм почти сигурен, че в основата и стоят съответните (една или няколко) фармацевтични компании, които са производители на лекарствата.
По подобна програма знам, че се лекува и Стефан преди време.
В статията по-скоро се говори за фундаментален проблем на здравната система на САЩ, който не може да бъде разрешен само с наличието на различни програми, поддържани от фармацевтичните компании.

Поздрави,
Радо

Да истината е някъде по средата, защото определено има хора които не се следят заради скъпото здравеопазване тук и липсата на застраховка, но и определено ако потърсят начин могат да го правят.  И да проблема със здравната система в САЩ е огромен и е за всички болни за съжаление.

Аз имам карта и ходя безплатно в една болнца. Не е само за Хепатита, за всичко ходя там. Подават се документи и ако отговаряш на определени условия ти дават карта за 1 година към дадената болница.  Неудобството е, че е доста далеч и че доста се чака, но иначе съм доволна за сега. Но си прав, че лекарствата ми се отпускат безплатно от самите фармацевтични компании по разни програми.

Абе не знам. Оправия със здравните системи където и да си няма. Дано по-рядко да ни се налага да ги ползваме.

Неактивен Inox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Август 14, 2012, 11:42:01 »
Ирка, ако говориш за MediCal или MediCare аз не съм успял да намеря лекар (добър специалист) който да ги приема. Американската здравна система е жестока. Аз съм с BlueCross PPO и до сега не съм намерил лекар който да не я приема. Но онези специалисти при които съм искал да ходя винаги почват с думите "Съжаляваме но ние не приемаме MediCal и MediCare". Те дори на HMO се мръщят.
Нали знаеш какво казват американците - You get what you pay for.

Неактивен irka

• усмихната
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 16, 2012, 17:15:53 »
Inox аз специално не съм нито с MediCal, нито с MediCare.  Наистина с тези застраховки е трудно да си намериш лекар. Както казах, понякога е по-добре да нямаш застраховка. Поне при мен по-лесно се развиват нещата и при първото ми лечение, и сега при второто като съм без застраховка. Когато приключа това нещо, ще си набавя застраховка за профилактичните прегледи. Както съм написала, ако човек се интересува и търси, намира начини.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007