Автор Тема:  И аз тук  (Прочетена 2173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2996
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: И аз тук
« Отговор #15 -: Август 09, 2012, 10:25:44 »
Д-р Балабанска е много добър избор. Много внимателна и отзивчива, но ти вече си го разбрала.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Недева

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Август 09, 2012, 18:07:53 »
Така е, много е отзивчива. Поредните ми резултати - Серумно желязо  8,59 при реф. граници 6,6-26,3, но..... ТЖСК - 87 при реф. граници 45-72. Това пък хич не знам какво означава. Anti-HBsAg < 2.0 при реф. граници 10-1000. Тотално съм объркана.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
« Отговор #17 -: Август 09, 2012, 18:47:08 »
Затруднена съм да ти отговоря. Вижда се, че желязото е в норма, обаче не знам защо ТЖСК е малко над. За антителата нищо не мога да кажа. Ето ти малко инфо за ЖСК  http://www.puls.bg/diagnostic/laboratory/laboratory_103.html
Изпрати ли резултатите на д-р Балабанска по мейла? Тя ще ти отговори най-компетентно.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5578
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #18 -: Август 09, 2012, 21:30:36 »
Здравей,
ТЖСК (тотален желязосвързващ капацитет) е изследване, което се прави, когато трябва да се изследваш за желязо. Правят се няколко изследвания в тази посока, включително и серумно желязо. Другото изследване, за което се сещам, беше феритин.
Резултатът ти "Anti-HBsAg < 2.0" означава, че това изследване е отрицателно. А това изследване търси за наличие на изградени антитела срещу хепатит Б.
Изчакай да ти излязат всички резултати и ще се консултираш в детайли с д-р Балабанска.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Август 09, 2012, 22:36:44 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Недева

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #19 -: Август 12, 2012, 20:59:22 »
Аз продължавам с резултатите  :smile: Anti-HDV Ig G - отрицателен. Сега остана само да имам търпението да излезе изследването за вирусното натоварване. Тъй като непрекъснато връщам лентата назад с разговора ни с д-р Балабанска и констатацията й, че заразяването ми е много старо, както и въпросите й по отношението на родителите ми и дали знам техния здравен статус,  разговарях с тях. Никой от семейството ми не се е изследвал за хепатит В, С и никой от тях не е боледувал от хепатит А. Но.... майка ми, през ученическите си години, била боледувала от т.нар. "черна жълтеница" - каквото и да означава това. Според нея, лекарите са й казали, че при това заболяване, поне преди 50 г, оцелявали много малък процент от хората. Та, започнах да се замислям, възможно ли е да съм заразена по време на раждането ми, тъй като то не е било никак леко - родила ме е по естествен начин, раждането е било седалищно и е продължило часове..... Знам ли ....

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
« Отговор #20 -: Август 12, 2012, 22:40:19 »
Не че съм голям специалсти, но доколкото знам така наречената "черна жълтеница" не е заразно заболяване а е свързана по-скоро със злокачествени образувания на черния дроб. Това, пак казвам, е само информация, която съм прочела оттук - оттам. Не знам как е поставена диагнозата на твоята майка. Всъщност и самата диагноза "черна жълтеница" ми е неясна. Както и да е. Не пречи близките ти да се изследат за хепатит Б, дори е желателно. Ако майка ти е имала хепатит Б е възможно да го е предала на теб. Без изследвания нищо не може да се каже, а да се гадае не е препоръчително.
Поздрави.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007