Автор Тема:  Болна ли съм?  (Прочетена 1266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tackled

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Болна ли съм?
« -: Октомври 17, 2012, 20:09:00 »

Здравейте,

Не знам дали тук е подходящото място да задам моя въпрос, но все пак ще публикувам като се надявам да се отзовете с мнение или съвет. Миналата седмица разбрах,че мой близък човек е влезнал в болница с хепатит А. Знам, болестта  не е опасна и перманентна, по-скоро досадна заради дългия процес на възстановяване. Мен това ме притеснява малко обаче.  От скоро живея в чужбина заради работа и едно такова заболяване ще ме прати обратно вкъщи за цяла година. Не мога да си позволя да изпускам и 2 седмици тук.  Та,така. С приятеля ми се видяхме на 12 септември последно. Аз имах възможността да се прибера в България миналата седмица и на 14 октомври (неделя) си пуснах изследвания за АЛАТ, АСАТ, билирубин, антитела на хепатит А и Б. Резултатите излязоха на другия ден и всички показатели бяха в нормата. Тестовете за хепатит А и Б бяха отрицателни също. Този резултат ме зарадва, разбира се, но нещо не ме убеди напълно. Работата е там,че от известно време бях почнала да чувствам някаква тежест в района на черния дроб. Тази седмица започнаха да се появяват и други симптоми с интензивност, която не съм усещала преди. Силна болка в корема, тъпи болки в дясната част на тялото,горната и долната част на гърба. Замислих се пак за хепатит А.

Та, в този ред на мисли, искам да попитам дали има възможност нивата на АЛАТ и АСАт да не са били повишени все още поради ненапреднала фаза на хепатит. Кога точно се повишават чернодробните показатели,преди поява на симптоми или по време?Това играе ли някаква роля в диагностиката на жълтеницата с кръвни тестове?

Другият ми въпрос е дали е възможно да нямам в наличие антитела за хепатит А 30 дни след контакт със заразения?

Ами, ако резултатите са объркани? На това няма как да с еотговори сега,знам  :pardon:

Аз ще ходя да се пробвам да се уредя за изследване тук, но доста се чака, а на мен ми става все по-лошо май, и това ме натъжава. :sad3:

Искам просто да знам добре ли съм, не съм ли добре, за да знам дали да си се прибирам на болница в България :/

Вашето мнение по въпроса ще бъде оценено. Мерси за прочита

:)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Болна ли съм?
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2012, 01:28:48 »
Здравей, Tackled,
Мисля, че по-скоро се притесняваш излишно. Ако погледнеш графиката за позитивирането на различните изследвания при хепатит А, и ако прочетеш статията за хепатит А, ще видиш че ако anti-HAV ти е отрицателно 30 дена след евентуалното заразяване, то това почти на 100% значи че нямаш хепатит А.
Симптомите, които описваш могат да се свържат освен с хепатит А, и с куп други гастроентерологични проблеми.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007