Автор Тема:  Лечение...  (Прочетена 3241 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hristov1488

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Лечение...
« -: Ноември 03, 2012, 01:19:36 »
Здравейте на всички!! От днес започна моето лечение с интерферон. От 2 години съм с хепатит Б , лежах  в  болници в Пловдив и в София и на няколко пъти не можаха да ми направят биопсия , защото захарта ми се дигаше - Диабетик съм! Искам да ви попитам няколко неща. След всяка инжекция ли ще дигам температура и ще имам мускулни спазми? Днес само това усетих други странични ефекти съм нямал.. И има ли някакъв проблем ако ходя на фитнес?
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 01:42:26 от hristov1488 »

Неактивен пепи

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • ****
  • Публикации: 241
  • Пол: Мъж
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2012, 22:01:09 »
Здравей,поздравления за началото на борбата с "гадината" и ти пожелавам да е успешна   :fight:
Аз вдигнах висока температура само след първата инжекция - но по принцип е различно при всеки - но твърдо няма да вдигаш всеки път след инжекция!
А за фитнеса - докато можеш си тренирай /аз ходих да плувам всяка сутрин/ ама след 3-тия месец - силичките не стигаха - така че то организмът ти ще ти покаже  :angry3:

Неактивен pamche

  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • *****
  • Публикации: 980
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2012, 22:10:29 »
Здрасти , не е задължително да дигаш , даже според мен това няма да се случва често да си с температура , при мен първите няколко инжекции имах температура после или не съм имал или спрях да обръщам внимание , зтранични ефекти ще имаш от всякакъв вид , въпреки че при Хеп. Б лечението е само с интерферон ( без рибавирин, при който се засилва действието на интерферона).
Колкото до фитнеса не знам , аз лично ходих 1 година като пребито куче и да исках и да ми бяха дали безплатно да тренирам в най добрия фитнес нямаше да мога :) но затова примерно плуването ми се отразяваше доста добре така че може да провериш какво ти понася и с него да се заемеш , защото движението си е добре по време на лечение.

Успех с лечението и само отрицателни ПСР-ри нататък  :good:
Известен с това , че не е известен !

Неактивен Лорей

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • ******
  • Публикации: 646
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2012, 10:56:17 »
Успех с лечението. Лично аз редовно си вдигам температура, но не е болка за умиране. Пийваш течно аналгинче или нурофен форте и нещата си идват на мястото. Пожелавам ти леко лечение и постигане на желания резултат!
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен LANA

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • ****
  • Публикации: 107
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2012, 21:53:25 »
Да се присъединя и аз към колегите и да ти пожелая УСПЕШЕН изход от лечението!!!!
Това с температурата, както и другите са ти писали си е абсолютно индивидуално.Аз нито веднъж не вдигнах, след поставяне на инжекциите( и дали от това или си внушавам,но лечението ми е неуспешно-но това е друга тема).
А относно фитнеса, ако е нещо по-леко като упражнения-може би да, но натоварване- не бива.Все пак то и организмът ти ще ти подскаже.
Може и да не е леко лечението ти( всички странични ефекти са преодолими, колкото и на моменти да ти се струват непоносими) важен е крайният резултат.
Именно това ще ти пожелая---изчистване на вируса!!!!!! :doubleup:
Поздрави
ЛАНА

Неактивен hristov1488

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Лечение...
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2012, 15:40:47 »
Благодаря на всички за отговорите :smile:  също така от няколко дни усещам , че съм доста нервен и настроението леко ми се скапва това нормално ли е? :wink3:

Неактивен пепи

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • ****
  • Публикации: 241
  • Пол: Мъж
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2012, 15:55:41 »
Абсолютно нормално е да си раздразнителен /не прочете ли какво пише на листовката на лекарствата:"Склонност към депресия и агресия /,да чувстваш умора и отпадналост,симптоми на грип  :pardon:
Моят съвет е да се стараеш да не мислиш прекалено за това /само влошава нещата/ а да ги приемеш че една година ще е така и че е за твое добро !
Желая ти успех и по-поносимо лечение  :doubleup:

Неактивен Лорей

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • ******
  • Публикации: 646
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Лечение...
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2012, 16:50:49 »
Изобщо не се чуди на настроението си и не се впрягай, защото е възможно да имаш и по-тежки моменти в това отношение. Знай, че всичко се дължи на лечението и гледай да не му обръщаш много внимание, за да отмине бързо.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен hristov1488

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Лечение...
« Отговор #8 -: Декември 15, 2012, 11:59:03 »
Здравейте на всички отново... Искам да попитам нормално ли е АСАТ и АЛАТ да се завишават по време на лечението с интерферона? Защото ми бяха в норма, а сега се завишени.. :whistle:

Неактивен Vancheto

  • Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • *******
  • Публикации: 1558
  • Пол: Жена
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Лечение...
« Отговор #9 -: Декември 15, 2012, 12:06:36 »
Да, възможно е ензимите да се повишат по време на лечението.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org


 


СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007